یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱

سخنگوی سازمان غذا و دارو:

داروی مورد نیاز بیماران «تالاسمی» تهیه شد

انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی

سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو از واردات ۲۰۰ هزار داروی دسفرال برای بیماران تالاسمی خبر داد و گفت: با توزیع این داروها، در ایام پایانی سال و روزهای نخستین سال ۹۷ کمبودی در این زمینه نخواهیم داشت.

به گزارش سلامت آنلاین، کیانوش جهانپور افزود: عمده مصرف کنندگان داروی دسفرال، مبتلایان به بیماری تالاسمی ماژور هستند که از قبل شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: داروی دسفرال از زمره داروهای بیماران خاص به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: داروی دسفرال به اندازه کافی داخل کشور تولید می شود اما برغم کیفیت مطلوب تولید داخلی این دارو، برخی بیماران اصرار به نوع خارجی آن دارند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: کمبودی برای داروی دسفرال نداریم.

تالاسمی از بیماری‌های ژنتیکی است که در اثر آن هموگلوبین ساختار طبیعی خود را از دست می‌دهد و استفاده نشدن بموقع بیماران تالاسمی از داروی دسفرال موجب به وجود آمدن عوارضی در بدن آنان می شود بنابراین مصرف این داروها به صورت مستمر و در زمان مناسب ، ضرورت دارد.

دسفرال یا دسفروکسامین دارویی است که برای کاهش آهن اضافی در بدن بیماران تالاسمیک بکار می رود. در بیماران تالاسمی تزریق های مکرر خون باعث تجمع آهن در بدن می شود و هدف از درمان با دسفرال رساندن میزان آهن بدن به حد تقریبا طبیعی است.

خودداری مبتلایان به تالاسمی از مصرف داروی دسفرال داخلی موجب انتشار اخباری مبنی بر کمبود دسفرال در هفته های گذشته شد.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.