سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸

اعلام برنامه‌های راهبردی بیمه سلامت ایران در سال جاری

سازمان بیمه سلامت

سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: در سال جدید برای اجرای سیاستهای بیمه‌ای در حوزه سلامت، و حمایت و خدمات‌رسانی به بیمه‌گذاران در سراسر کشور، ۹ برنامه راهبردی طراحی‌شده اجرائی می‌شود.به گزارش سلامت آنلاین، مهندس طاهر موهبتی، تأمین منابع، خرید راهبردی خدمات سلامت، ایجاد خریدار واحد، مشارکت در نظام استقرار نظام ارجاع، اجرای راهنمای بالینی، پوشش اجباری همگانی، تأمین منابع پایدار، افزایش کارایی و استقرار کامل سامانه الکترونیک را ۹ برنامه این سازمان بیان کرد و گفت: با اجرای این برنامه ها، تحول جدیدی در ارتقای جایگاه بیمه سلامت و خدمت به هموطنان در سال ۹۷ ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه هم اکنون ضوابط تدوین و طراحی این برنامه‌های عملیاتی در دستور کار دفتر برنامه و بودجه سازمان قرار گرفته است، افزود: با اجرای این برنامه‌ها اهداف سازمان بیمه سلامت در سال جاری محقق شود.
وی همچنین با اشاره به پرداخت معوقات بدهی این سازمان به بخش های مختلف از جمله درمانی، بیمارستانی و داروخانه ها، گفت: علی رغم مشکلات مالی، در شش ماهه اول سال گذشته اعتباری به میزان ۲ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان به استان‌ها اختصاص یافت و در نیمه دوم سال نیز، ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار استان ها جهت پرداخت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه‌ها قرار گرفت. (وبدا)