شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱

معدوم سازی ۱۳۰۰ تن مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی

مواد غذایی فاسد تقلبی جعلی کلاهبرداری

سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به معدوم سازی ۱۳۰۰ تن مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی، گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی در حوزه بهداشت محیط (۱۵ اسفند۹۶) تا کنون، اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت، بیش از ۷۰۷ هزار مورد بازدید بهداشت محیطی از مراکز و اماکن با تاکید بر مراکز و اماکن حساس را انجام داده اند.

به گزارش سلامت آنلاین، رضا غلامی، افزود: در این مدت همچنین ۲۳ هزار بازدید از مراکز و اماکن بین راهی و ۱۶ هزار مورد بازدید مشترک با سایر دستگاه های اجرایی به ویژه تعزیرات حکومتی انجام شده که در این بازرسی ها، ۱۹۲۶ محل متخلف بهداشتی پلمپ و ۹۱۲۵ مرکز و مکان متخلف بهداشتی نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی تصریح کرد: در مدت یاد شده اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت توانستند بیش از ۳۶۶ هزار مورد کلرسنجی، ۲۲ هزار مورد نمونه برداری مواد غذایی در سطح عرضه و ۱۹۰ هزار مورد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی را انجام دهند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از معدوم سازی ۱۳۲۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی در طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط وزارت بهداشت خبر داد و گفت: همچنین در این مدت بیش از ۴۹ هزار اخطار برای رفع نواقص بهداشتی صادر شده است.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.