چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت خبر داد:

پلمب ۲۱۱۲ رستوران و اغذیه‌فروشی در ایام نوروز

پلمپ کردن

سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معدوم شدن هزار و ۳۴۱ تن مواد غذایی تاریخ گذشته و پلمب دو هزار و ۱۱۲ رستوران و مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش سلامت آنلاین، رضا غلامی، افزود: بیشتر اماکنی که پلمب شدند، رستوران و چلوکبابی و پس از آن نانوانی ها و قنادی ها بودند و علاوه بر پلمب دو هزار و ۱۱۲ اغذیه فروشی غیر بهداشتی، ۱۰ هزار و ۲۲۱ رستوران و مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی غیر بهداشتی و متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: در این مدت ۷۸۲ هزار و ۱۶۳ مورد بازرسی انجام شد که ۲۷ هزار مورد آن مربوط به رستوران های بین راهی و ۱۸هزار و ۳۳ بازرسی مشترک با سازمان تعزیرات و دیگر دستگاه ها بوده است.

غلامی از توسعه تجهیزات بازرسی و بهبود عملکرد پورتال بازرسی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در نوروز امسال خبر داد و گفت: با اخطارهای رفع نقص و اصلاح آن در محیط، آمار پلمب مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی کاسته شد.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از کنترل ۲۰۵ هزار و ۶۴۹ شبکه آبرسانی خصوصی و عمومی از ۱۵ اسفند ۹۶ خبر داد و اضافه کرد: کنترل سنجی کلر آب نیز در سراسر کشور انجام شد.

وی با بیان اینکه ایام نوروز سال گذشته، چهار هزار مرکز تهیه و توزیع غذا و رستوران پلمب شدند، افزود: کاهش این آمار در سال جاری به دو هزار و ۱۱۲ مورد به دلیل رفع نقص های بهداشتی در محل و همچنین رعایت مسائل بهداشتی از سوی صاحبان اغذیه فروشی هاست.

به گفته غلامی، حضور تیم های ویژه بازرسی در طول سال سبب بهبود رعایت اصول بهداشت از سوی صاحبان اماکن فروش و تهیه غذا کمک کرده است.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.