یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

تهدید سلامت مردم با خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو

حمید گرمابی

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تهدید سلامت مردم با خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو از سوی برخی افراد تصریح کرد: خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو را کتمان نمی کنم و سازمان‌های بازرسی موظفند این مساله را بررسی و گزارش کنند تا با خاطیان برخورد شود.

حمید گرمابی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: این تخلف در سطح وسیع اتفاق نمی افتد، اما هر کدام از موارد این تخلف می تواند به سلامت مردم آسیب بزند.

وی با بیان این که خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی خودرو موجب افزایش ذرات خطرناک معلق در هوا و بیماری های ناشی از آن می شود، ادامه داد: این مساله نشاط محیط زیست و سلامت عمومی جامعه را دچار مخاطره می کند، زیرا این ذرات نقش مهمی در بروز برخی بیماری های جدی ایفا می کنند.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس خاطرنشان کرد: برخی موتورها بخصوص موتورهای روغن سوز بیش از خودروها ایجاد آلودگی می کنند که کمتر به این موضوع توجه می شود. بر همین اساس، شهرداری تهران و سازمان محیط زیست که متولیان اصلی مبارزه با آلودگی هوا هستند، باید بطور جدی به بحث آلودگی هوا بپردازند، چرا که بی توجهی به این موضوع، هزینه های نظام سلامت را در درمان بیماری های ناشی از استنشاق هوای آلوده افزایش خواهد داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.