پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱

ثبت جدیدترین لقب «پیرترین مرد جهان» در کتاب گینس +تصاویر

پیرترین مرد جهان

سلامت آنلاین- کتاب رکوردهای جهانی گینس اخیراً نام «ماسازو نوناکا» را به عنوان «مسن‌ترین مرد جهان» ثبت کرده است. این پیرمرد اهل هوکایدوی ژاپن، ۱۱۲ سال عمر کرده و همچنان سالم و سرحال به نظر می‌رسد.به گزارش سلامت آنلاین، نوناکا در ۲۵ جولای ۱۹۰۵ میلادی متولد شده و چنان که خبرگزاری شینهوا با اشاره به گزارش رسانه‌های محلی خبر داده، هنگام دریافت گواهینامه ثبت نامش در فهرست رکوردهای جهانی گینس، کیکی هم از سوی شهردار شهری گرفته است که در آن متولد شده و با خانواده‌اش در آن زندگی می‌کرده.
پیش از وی، عنوان پیرترین مرد جهان به فرانچسکو نانز اولیورا از اسپانیا اختصاص داشت که در ۱۱۳ سالگی درگذشت.
این پیرمرد ۱۱۲ ساله گفته است از تماشای تلویزیون و گوش دادن به موسیقی لذت می‌برد و اغلب اوقات خود را با همسرش در خانه‌ای به سر می‌برد که بیش از یک قرن قدمت دارد.

نوهٔ بزرگ این مرد مسن نیز اشاره کرده که پدربزرگش هیچ گونه نیازی به مراقبتهای پرستاری ندارد و ذهنش چنان خوب کار می‌کند که همه اعضای خانواده را از کارکرد عالی مغزش در این سن شگفتزده کرده است.
در همین حال اعلام شده است عنوان پیرترین زن جهان هم به یک زن ژاپنی به نام «نابی تاجیما» تعلق دارد که ۱۱۷ سال عمر کرده و ساکن استان کاگوشیمای ژاپن است. این عنوان پس از مرگ «ویولت براون» ۱۱۷ سالهٔ جامائیکائی در سپتامبر ۲۰۱۷ به وی رسیده است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)