دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱

نتایج تحقیقی علمی درباره یک تصور اشتباه عمومی

موتورسواران در فصول سرد کمتر می‌میرند

تصادفات رانندگی موتورسیکلت حادثه حوادث سانحه

سلامت آنلاین- محققان پس از انجام تحقیقی علمی متوجه شدند بر خلاف تصور عمومی که باوری اشتباه را دامن زده است، مرگ و میر موتورسواران بر اثر وقوع حوادث در زمستان‌ها کمتر از تابستان‌هاست و ماه‌های سرد برای سلامت و زندگی آنها ایمن‌تر است.

نتایج به دست آمده از سوانح ترافیکی در خلال سال‌های ۸۵ تا ۸۹ نشان می‌دهد که بیشترین تعداد موتورسواران کشته شده در ماه‌های فصل گرما و به ترتیب در ماه‌های شهریور، مرداد و تیر جان خود را از دست داده‌اند.
بنا بر این گزارش تعداد کشته شدگان سوانج رانندگی در شهریور، مرداد و تیر به ترتیب ۳ هزار و ۶۱۷ نفر، ۳ هزار و ۴۳۶ نفر و ۳ هزار و ۴۰۰ نفر معادل ۱۱/۷، ۱۱/۱ و ۱۱ درصد کل کشته شدگان سوانح ترافیکی بوده است. همچنین این تحقیقات نشان داد که در فصل زمستان کمترین میزان مرگ برای موتورسواران رقم خورده و سهم موتورسواران از کشته‌شدگان ترافیکی در این سال‌ها، طی ماه‌های دی، بهمن و اسفند به ترتیب ۴/۶، ۴/۳ و ۵/۷ درصد بوده است.
این پژوهش حاکی از آن است که بر خلاف تصور عموم، سوانح منجر به فوت در فصول سرد سال که عمدتاً دارای شرایط جوی ناپایدار و نامساعد هستند، برای موتورسواران کمتر رخ می‌دهد. (تسنیم)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.