دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵

کاهش چربی شکمی با انگور و توت

میوه انگور توت فرنگی

سلامت آنلاین- متخصصان تغذیه می‌گویند فلانوئیدهایی که در انگور و خانواده توت‌ها یافت می‌شود از انباشته شدن چربی به دور ناحیه شکم بخصوص در سنین میانسالی پیشگیری می‌کند و منجر به حفظ تناسب اندام می‌شود.

بر اساس یافته‌های محققان مصرف مقدار کمی انگور و توت تنها چند نوبت در هفته به پیشگیری از اضافه وزن و انباشت چربی‌های شکمی در سنین میانسالی کمک می‌کند.
مطالعه انجام شده روی ۱۲۴ هزار نفر در آمریکا طی ۲۴ سال نشان داد افرادی که به طور مرتب انگور مصرف کرده‌اند در این مدت دچار اضافه وزن نشده و حتی وزن هم کم کرده بودند.
پزشکان به بررسی نتایج سه مطالعه بلندمدت پرداختند که نشان داده تحت شرایط عادی، افراد بزرگسال به طور معمول در سنین میانسالی هر چهار سال یک یا دو کیلوگرم وزن اضافه می‌کنند و افرادی که به طور مرتب از غذاهای حاوی ماده مغذی «فلاونوئید» مصرف می‌کنند می‌توانند لاغرتر بمانند.
به نوشته ایندیپندنت، «آئدین کاسیدی»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه «ایست آنجلیا» گفت: فلاونوئیدها سرعت بدن در جذب چربی را کاهش می‌دهند، مصرف انرژی را افزایش داده و به حفظ سلامت باکتری‌های مفید معده کمک می‌کنند. (ایسنا)