چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶

دلیل درد دندان‌های عصب‌کشی شده چیست؟

پوسیدگی دندان

سلامت آنلاین- بسیار اتفاق افتاده که پس از عصب‌کشی دندان نیز افراد از درد در ناحیه دندان مذکور شکایت می‌کنند و نمی‌دانند چطور ممکن است وقتی عصبی در کار نیست همچنان درد را احساس کنند. یک دندانپزشک به این سوال پاسخ داده است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر محمدرضا حسینی گفت: درد دندان پس از درمان ریشه به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت رخ می‌دهد؛ هنگامی که فرد عصب کشی می‌کند و تا چند روز بعد هنوز از درد دندان رنج می‌برد را درد کوتاه مدت می‌گویند. این درد با مصرف قرص‌های مسکن پیش از تزریق موضعی قابل پیشگیری است. از دلایل درد کوتاه مدت می‌توان به بلند بودن پانسمان و یا التهاب نوک ریشه اشاره کرد.

وی افزود: ممکن است دندان عصب کشی شده پس از گذشت مدت طولانی مجددا درد بگیرد که دلایل مختلفی از جمله عصب کشی ناقص قبلی، پوسیدگی ثانویه یا ایجاد ترک و شکستگی در ریشه دندان می‌تواند مسب آن باشد.

دکتر حسینی ادامه داد: هر گونه نقص در پاکسازی و شکل دهی داخل کانال ریشه می‌تواند باعث درد شود. وجود میکروارگانیسم و بافت‌های مرده داخل کانال ریشه نیز می‌تواند موجب درد دندان شود. علاوه بر این، بسته شدن مسیر بالا و پایین ریشه زمینه را برای ورود میکروب کانال دندان فراهم می‌کند که این امر باعث التهاب دندان و ایجاد درد می‌شود.

وی درباره مراقبت‌های پس از درمان گفت: رسیدگی به دندان‌های عصب کشی شده می‌تواند به میزان قابل توجهی، پوسیدگی ثانویه دندان را کاهش دهد و از ایجاد درد مجدد آن جلوگیری کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.