پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹

امداد رسانی به ۵۴۰ سیل زده در ۹ استان

سیل

سلامت آنلاین- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی بارش‌های دو روز گذشته، امدادگران خدمات لازم را به ۵۴۰ تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۹ استان كشور ارائه كردند.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دكتر ناصر چرخساز افزود: استان های لرستان، ایلام، كرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، كردستان و آذربایجان شرقی طی بارش های اخیر متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند.
وی ادامه داد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی به ۶۸ تن از هموطنان خدمات اسكان اضطراری ارائه كردند و ضمن تخلیه آب از ۳۴واحد مسكونی، ۳۴ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد.
به گفته رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، ۴۱شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شد.
چرخساز با اشاره به وقوع حادثه در محور دهلران–اندیمشك به دلیل سقوط دو خودروی تریلر و پراید در رودخانه، گفت: یك نفر از مصدومان این حوادث به مراكز درمانی منتقل و یك نفر دیگر نیز در مهران – منطقه میمك – رودخانه گدارخوش مفقود شد.
وی تاكید كرد: امدادرسانی در استان های كرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و همدان همچنان ادامه دارد.
چرخساز با اشاره به منابع و تجهیزات به كارگیری شده در عملیات امدادرسانی به متاثران سیل و آبگرفتگی،افزود : ۶۲ تیم متشكل از ٢٢٩ نیروی عملیاتی به وسیله ۵۷ دستگاه خودروی عملیاتی و ۱۳ دستگاه موتور پمپ لجن كش به هموطنان خدمات رسانی كردند. 
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: همچنین ۱۲ دستگاه چادر، ۲۵۰ تخته پتو، ۷۰ تخته موكت، ۷۴۰ كیلوگرم نایلون، ۳۵۰ قوطی انواع كنسرو، ۲۵۰ قرص نان و ۱۳۰ بطری آب معدنی میان متاثران از سیل و آب‌گرفتگی توزیع شده است.
چرخساز در ادامه به عملیات امداد و نجات در ٢٤ ساعت گذشته اشاره و گفت: در این مدت ۱۱۱ مورد ماموریت انجام شده و ۴۷۷ نفر از خدمات امدادی لازم بهره بردند.
وی یادآور شد: ۹۰ نفر از حوادث ۲۴ ساعت گذشته نجات یافته اند؛ ۴۸تن به مراكز درمانی منتقل شده و ۹۱ تن از خدمات درمان سرپایی و ۳۷ تن از خدمات اسكان اضطراری استفاده كردند و ۱۵ مورد عملیات رهاسازی نیز انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.