چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰

یک متخصص ارتوپد پاسخ می‌دهد:

دلیل صدا دادن زانو چیست؟

زانو درد

سلامت آنلاین- اغلب مردم در زندگی روزمره و هنگام نشست و برخاست‌ها صدایی را در ناحیه زانو احساس و آن را هشداری برای ظهور و بروز بیماری‌های مفصلی تلقی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، یک متخصص ارتوپد گفت: صدا دادن زانو به تنهایی نشانه بیماری نیست و اگر همراه با درد، تورم و یا ناراحتی باشد برای بررسی بیشتر باید به متخصص مربوطه ارجاع داده شود.
دکتر رامین فرزام افزود: صداهایی که در ناحیه زانو تولید می‌شود علت‌های مختلفی دارد. به عنوان مثال، با خم و راست شدن زانو، فشار داخل مفصل این ناحیه تغییر می‌کند حباب‌های co۲در آن ایجاد می‌شود و می‌ترکد که در ‌‌نهایت صدا تولید می‌شود. علت دیگر بروز صدا در زانو عبور تاندون از روی برجستگی‌های استخوانی است که باعث تولید صدا می‌شود.
این متخصص ارتوپد مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان ادامه داد: توصیه می‌شود در صورت صدا دادن زانو همراه با درد، تورم و ناراحتی‌های دیگر، برای بررسی بیشتر به متخصص مربوطه مراجعه و در صورت تشخیص برای درمان‌های لازم اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: عموم مردم باید برای کاهش ابتلا به بیماری مفصلی مانند آرتروز و یا پوکی استخوان حرکات ورزشی منظم تمرینات تقویت ماهیچه‌ها و مفصل زانو را انجام دهند. همچنین وزن متعادل و پیروی از الگوی غذایی مناسب از دیگر راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مفصلی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.