شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳

ارتباط نوشیدن منظم قهوه با افزایش عمر

قهوه

سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که روزانه به طور منظم و البته کمتر از پنج فنجان قهوه می‌نوشند، کمتر در معرض خطر مرگ زودهنگام ناشی از برخی علل گوناگون قرار دارند.

بنا به گزارش تایم، پژوهشگران که نتایج تحقیقشان در نشریه Circulation (به معنای گردش خون) وابسته به انجمن قلب آمریکا منتشر شده، برای انجام این تحقیق هر چهار سال یک بار و در مجموع به مدت سه دهه از ۲۰۸ هزار و ۵۰۰ زن و مرد داوطلب می‌پرسیدند که روزانه چه میزان قهوه می‌نوشند.

این محققان با بررسی عادت افراد جامعه آماری مذکور به نوشیدن قهوه و بررسی و مقایسه علل مرگ و میر افراد همین گروه با مرگ و میر سایر افراد به این نتیجه رسیدند که میان مصرف قهوه و کاهش خطر مرگ ارتباطی برقرار است. جالب‌تر اینکه در میان این افراد، کسانی که هرگز به استعمال دخانیات نپرداخته بودند وضع بهتری داشتند. به عبارت دیگر، میزان مرگ و میر افرادی که منظم قهوه می‌نوشیدند و از دخانیات نیز پرهیز می‌کردند، از سایر افراد این گروه کمتر بوده است.

محققان می‌گویند مشاهداتشان طی این دوره ۳۰ ساله نشان می‌دهد افرادی که منظم قهوه می‌نوشیدند کمتر از سایرین به علت بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های مغزی، خودکشی، و عواملی از این دست جان خود را از دست داده‌اند. بااین حال، آنان یافته اخیر خود را به این معنا نمی‌دانند که قهوه کلید طول عمر باشد، زیرا نتایج این پژوهش صرفا بیانگر «ارتباطی» میان نوشیدن قهوه و کاهش خطر مرگ است و بر اساس آن هرگز نمی‌توان قهوه را عامل مستقیم در کاهش مرگ و میر این افراد به شمار آورد.

در واقع دانشمندانی که این مطالعه را انجام دادند، می‌گویند بسیاری از ترکیباتی که پیش‌تر در قهوه شناخته شده بودند به کاهش مقاومت بدن در برابر انسولین یا کاهش میزان التهاب در بدن کمک می‌کند. در عین حال آن‌ها تاکید می‌کنند هر چند این ویژگی‌ها توضیح خوبی برای یافته‌های پژوهششان به نظر می‌رسد، هنوز نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر قاطع کرد و برای یافتن توضیح دقیق‌تر لازم است پژوهش‌های بیشتری صورت پذیرد.

یکی دیگر از یافته‌های جالب این پژوهش آن است که مصرف قهوه کافئین‌دار و قهوه بدون کافئین نتیجه یکسانی به بار آورده و به یک اندازه از خطر مرگ در میان این افراد کاسته است. به عبارت دیگر از نظر این پژوهشگران «احتمالا آنچه مصرف طولانی مدت قهوه را به کاهش خطر مرگ مرتبط می‌سازد کافئین موجود در قهوه نیست بلکه نقش سودمند سایر ترکیبات قهوه است.»

اکنون شاید بتوان گفت این پژوهش، از قهوه اعاده حیثت کرده است! زیرا سالهای متمادی بود که قهوه را یک نوشیدنی ناسالم به حساب می‌آورند. در واقع تحقیقات دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی بخش اعظم نگرانی‌ها را درباره مصرف قهوه دامن زده بود. محققان طی این دو دهه، مصرف قهوه را با افزایش خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی مرتبط می‌دانستند، اما این واقعیت را به حساب نمی‌آوردند که بسیاری از قهوه­‌نوش‌ها سیگار هم می‌کشند، مشروبات الکلی هم مصرف می‌کنند و به سایر رفتارهایی که در ابتلا به سرطان و بروز بیماری‌های قلبی دخیلند نیز دست می‌زنند. حالا گویا فصل جدیدی از مطالعات آغاز شده که با جدا کردن حساب قهوه از سایر عوامل زیانبار نشان می‌دهد قهوه نه تنها مضر نیست بل‌که می‌تواند بسیار سودمند باشد، البته مشروط به رعایت اعتدال.

محققان پژوهش اخیر می‌گویند: «نتایج حاصل از این مطالعه و برخی مطالعات دیگر نشان می‌دهد مصرف قهوه را نیز می‌توان جزئی از سبک زندگی سالم به شمار آورد» مشروط بر آنکه افراط نکنیم. (ترجمه: مسعود ایثاری)