چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹

تبدیل ردیف فرعی بودجه جمعیت هلال‌احمر به ردیف اصلی

اکیپ امداد جاده ای هلال احمر - مازندران

سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و آموزش جمعیت هلال‌احمر با اعلام تحقق وعده‌های دولت به جمعیت هلال‌احمر پس از حضور رئیس جمعیت در جلسه هیات دولت، اظهار کرد: بر این اساس با نظر مثبت رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تبدیل ردیف فرعی بودجه جمعیت هلال‌احمر به ردیف اصلی در دستور کار قرار گرفت.

علی‌اکبر پرواز با اشاره به دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر با معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، گفت: در این دیدار دکتر نوبخت از خدمات هلال‌احمر ابراز رضایت کرده و به‌خصوص گزارش عملکردی را که دکتر ضیائی در جلسه هیات دولت از فعالیت‌های هلال‌احمر ارائه کرده بود، بسیار تاثیرگذار عنوان کرد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، وی افزود: به‌علاوه دکتر نوبخت در زمینه ابلاغیه بودجه قول مساعد داد تا در اسرع وقت تخصیص بودجه هلال‌احمر به خزانه‌داری کشور ارسال شود.

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و آموزش جمعیت هلال‌احمر گفت: دکتر ضیائی نیز در این دیدار از دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به دلیل عمل کردن به قول‌های مساعدی که برای پیشبرد برنامه‌های هلال‌احمر داده بود، تقدیر کرد.

وی با اشاره به این که مهم‌ترین موضوع برای هلال‌احمر تبدیل ردیف فرعی بودجه این جمعیت به ردیف اصلی است، عنوان کرد: در این زمینه نیز معاون رئیس‌جمهوری قول مساعد داد تا این مهم را به معاونت اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دستور داده تا در بودجه سال ۹۶ هلال‌احمر محقق شود.

پرواز، با اشاره به حضور دکتر ضیائی در تاریخ ۱۹ اردیبهشت در جلسه هیات دولت، خاطرنشان کرد: دولت با نظری بسیار مساعد و به‌موقع در تاریخ ۲۰ اردیبهشت نخستین دستور مساعد را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صادر کرده و دومین قول مساعد دولت نیز در قالب مصوبه‌ای برای هلال‌احمر در تاریخ ۱۰ خرداد ابلاغ شده است که این همراهی با هلال‌احمر و درک حساسیت مسئولیت‌های این نهاد مردمی جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به مصوبه نخست دولت برای کمک به تحقق برنامه‌های هلال‌احمر، گفت: بر این اساس دولت برای خرید و تامین و تجهیزات امدادی و نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاه‌های امداد و نجات و انبارهای اضطراری، ساختمان‌های ستادی و امدادی،خودروهای امداد و نجات و سایر ماموریت‌ها و تکالیف مندرج در اساسنامه جمعیت هلال‌احمر اعتباری را به هلال‌احمر اختصاص داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.