چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵

پول خرید ۷۵ دستگاه آمبولانس رسید

آمبولانس اورژانس

سلامت آنلاین- رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اعتبار لازم برای خرید ۷۵ دستگاه آمبولانس فراهم شده است و به زودی این تعداد آمبولانس به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر اضافه خواهد شد.

دکتر امیرمحسن ضیایی شب گذشته با حضور در پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه قوچک در استان تهران، افطار را میهمان امدادگران این پایگاه بود.  

به گزارش مهر، وی با تاکید بر اینکه آمادگی، اصل اول در خدمت رسانی به مردم است افزود: اعتبار لازم برای خرید ٧٥ آمبولانس فراهم شده است و بزودي این تعداد آمبولانس به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر اضافه خواهد شد. 

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به ضرورت تجهیز و تامین نیازهای پایگاه های اطراف تهران خاطر نشان کرد: با توجه به تهدیدات و خطرات بالقوه در تهران و همچنین وسعت و تمرکز جمعیت در این استان ضروری است تا بصورت ویژه هلال احمر استان تهران و وظایف اش بازتعریف شود.

ضیائی با تاکید بر اینکه هدف ما کاهش کار اجرایی در ستاد و محول کردن این وظایف به هلال احمر استان تهران است افزود: وظیفه ستاد، برنامه ریزی، سیاست گذاری و نظارت بر حسن اجرای وظایف در زیرمجموعه هاست و ضروری است در تمامی سازمان ها و زیرمجموعه های هلال احمر وظایف اجرایی به استان تهران واگذار شود.

وی با اشاره به اینکه تنها در بحث لجستیک ملی در ستاد نیاز به یک تشکیلات اجرایی مشخص داریم افزود: تنها، موضوع مدیریت بحران در كل کشور؛ یک موضوع ملی و نیازمند تشکیلات مشخص اجرایی در ستاد دارد و  در غیر این مساله کار اجرایی در ستاد توجیهی ندارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در مدیریت مدرن وظیفه ستاد، رسیدن به سطحی از دانش و مهارت و برنامه ریزی مدون است، افزود: به دلیل اینکه این مساله نیاز به تفکر و اتاق فکر دارد، در بسیاری از سازمان ها و دستگاه ها، ستاد تمایل به ورود به بخش صف و انجام فعالیت اجرایی را دارد و از این رو مغز فرماندهی، برنامه ریزی و دانش در ستاد مغفول می ماند.

ضیائی افزود: نباید استان تهران را همانند سایر استان های کشور ببینیم چرا که این استان از یک سو کل کشور را پشتیبانی می کند و از سوی دیگر جمعیتی بسیار متمرکز و آسیب پذیر را در خود جای داده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.