شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳

گفت‌‌وگوی سلامت آنلاین با بازیگر نام آشنا:

عباس محبوب: با سیگاری‌ها همنشین نمی‌شوم

کراپ‌شده - عباس محبوب

سلامت آنلاین- عباس محبوب زاده شهر تهران است به سال ۱۳۲۸. او بازيگري را از نيمه دهه چهل آغاز کرده است و تا به امروز در نمايش‌ها، فيلم‌ها و سريال‌هاي بسياري حضور داشته اما همچنان با برنامه «سيماي اقتصاد ما» معروف به برنامه آقاي اقتصادي در خاطره‌ها مانده است.

 من زمین را دوست دارم، تارزن و تارزان، رسوایی، ترش و شیرین، خوب، بد، زشت و معراجی‌ها از جمله فیلم‌ها و سریال‌هایی است که محبوب در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته. سلامت آنلاین در حوزه بهداشت و سلامت با این بازیگر نام آشنا گفتگویی انجام داده است که از نظر می گذرد.

آقای محبوب، با توجه به این‌که از سن جوانی فاصله گرفته‌اید و به میانسالی قدم گذاشته‌اید. به تغذیه‌تان چه قدر اهمیت می‌دهید؟

صد در صد به سلامت و تغذیه اهمیت می‌دهم. وقتی سن افزایش می‌یابد باید در خوردن رعایت شود. اصولا تغذیه به سلامتی بستگی دارد و بدن و تنی سالم است که تغذیه خوب داشته باشد. چندین سال است که مصرف نمک و شکر را از رژیم غذایی‌ام حذف کرده‌ام و به هیچ عنوان نمی‌خورم. سعی می کنم حتما در وعده غذایی‌ام سبزیجات وجود داشته باشد.

برنامه روزانه‌تان چگونه است؟

اگر سر کار باشم که هیچ و گرنه به کارهای شخصی، دیدن تلویزیون و رصد مطبوعات و روزنامه‌ها می‌پردازم. گاهی هم پیاده‌روی و وقت‌گذرانی با دوستان را در برنامه روزانه‌ام دارم.

به نظر شما چرا این قدر مردم به دنبال اکسیر جوانی هستند؟

با توجه به شعور و فهمی که مردم دارند به نظرم بیشتر به دنبال سلامتی هستند. انسان تا وقتی که بدن سالم داشته باشد از زیبایی خوبی هم بهره‌مند است. با این حال کسی نیست که به فکر زیبایی نباشد؛ مگر می‌شود آدم پول اضافه داشته باشد و به فکر جراحی زیبایی و برداشتن چربی های اضافی نیفتد؟ در بین بازیگران ایرانی و خارجی هستند کسانی که چهره زیبایی ندارند ولی نوع بازی آن‌ها آن‌قدر جذاب و دیدنی است که صورت‌شان دیده نمی‌شود.

اهل ورزش هستید؟

زمانی والیبال ورزش اصلی من بود. ولی در اثر نبود جا و غیرقابل دسترس بودن و همچنین دوری از جوانی از این رشته کناره‌گیری کردم. اما در این سن پیاده‌روی می‌کنم و گاهی انگشتانم را تکان می‌دهم تا دردش بیفتد.

آیا دوست دارید زمانی برسد که از این شلوغی و آلودگی شهر تهران دوری کرده و جای خوش آب و هوایی را برای زندگی انتخاب کنید؟

بله، چرا که نه. اگر امکانات وجود داشته باشد دوست دارم جایی آرام و خوش آب و هوا زندگی کنم.

مثلا کجا؟

شهرهای شمالی را برای زندگی انتخاب می‌کنم.

به آشپزی هم علاقه دارید و غذا درست می‌کنید؟

اصلا آشپزی نمی‌کنم. با این حال، خیلی دوست دارم اما فرصتش را پیدا نکردم.

از خوردن چه غذایی لذت می برید؟

باقلاپلو با ماهیچه.

غذاهای سنتی را دوست دارید یا فست‌فودها؟

سنتی‌ها را. غذاهای ایرانی بهترین غذاها در دنیاست، از آن‌جا که من تجربه سفر به چند کشور را دارم این را می‌گویم. اما اگر مجبور شوم فست فود هم می‌خورم.

دمنوش‌های گیاهی چطور؟ آیا مصرف دارید؟

بله، برای رفع کسالت، اشتها، چربی، صفری و ... می‌نوشم.

اهل سفر هم هستید؟

بله خیلی زیاد.

تغذیه‌تان در سفر چگونه است؟

به نوع غذای آن شهر بستگی دارد. من اصولا به هر جا که سفر کنم دوست دارم غذای سنتی و مخصوص آن شهر را بخورم.

تغذیه درست چقدر در سلامت جسم و روح تاثیر دارد؟

صد در صد موثر است. شک نکنید وقتی غذای سالم به بدن می‌رسد جسم و روح آدم هم سالم و تندرست است.

بیمه هستید؟

بله، من بازنشسته اداره تئاترم.

بیمه تکمیلی چطور؟

بله.

از بیمه‌تان راضی هستید؟

سال گذشته که عمل جراحی کیسه صفرا داشتم از بیمه تکمیلی استفاده کردم. بیمه است دیگر؛ به قول معروف کاچی به از هیچی است.

وضعیت بهداشت و سلامت جامعه را چگونه می‌بینید؟

مثالی برای‌تان می زنم؛ من سیگار نمی‌کشم و در جمعی بودیم که دو سه نفر سیگاری بودند. وقتی سیگار را در جمع روشن کردند عده‌ای بلند شدند و بیرون رفتند. من پرسیدم چرا؟ گفتند دود سیگار ما را اذیت می‌کند، وقتی رعایت نمی‌کنند باید خودمان مراعات کنیم و به فکر سلامتی‌مان باشیم. امیدوارم روزی برسد که همه مردم مراعات دیگران را بکنند و سالم باشند.(سلامت آنلاین/ زهرا صلواتی)

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.