دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶

رخدادی عجیب: رشد انگشتان دست روی پای زن تایوانی +عکس

سندروم سندرم پای بیقرار

سلامت آنلاین- یک دانشجوی تایوانی عکس‌‌هایی از انگشتان پای خود را در اینترنت منتشر کرد که نشان می‌دهد در پای او به طور غیر عادی انگشت‌های دست رشد کرده است.

یک دانشجوی تایوانی عکس‌هایی از انگشتان پای خود را در یک وبلاگ چینی به نام Dcard منتشر کرد و موجب شگفتی همه شد.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از هافینگتون‌پُست، او در پُست خود اشاره کرد که هر وقت دمپائی انگشتی می‌پوشید، توجه همگان به انگشتان پای او جلب می‌شد و مردم دور هم جمع می‌شدند و دربارهٔ انگشتانش حرف می‌زدند. برخی فکر می‌کردند که انگشتان او بخوبی و به شکل درست رشد نیافته و کامل نشده است. در حالی که خود او چندان نگران این تکامل نبود و نامِ پُست خود را نیز در این وبلاگ، «انگشتانِ بلندِ پا که هیچ‌کس نمی‌تواند با آن رقابت کند» گذاشته است.

انگشتان او واقعا منحصر به فرد تلقی شده‌اند و در یکی از عکس‌ها نشان داده شده که انگشت بزرگ پای او حدود ۱۰ سانتی‌متر طول دارد و انگشت دومش نیز حدود ۱۲.۵ سانتی‌متر است. نکتهٔ جالب و عجیب آن است که خودش جثهٔ کوچکی دارد و قدّش حدود یک و نیم متر است.

بر اساس این گزارش، نوعی بیماری شبیه این وضعیت به نام بیماری brachymetatarsia وجود دارد که در آن یکی از انگشتان پا (معمولا انگشت چهارم) به شکل غیرعادی کوتاه می‌شود. اگر انگشت دوم هم کوتاه باشد، این بیماری را به نام سندروم «مورتون» می‌شناسند.

معمولا این بیماری‌ها ارثی است. درمان شامل قرار دادن لایی‌های مخصوص در کفش یا تجویز کفش‌های طبی است اما در برخی موارد برای اصلاح انگشتان پا، جراحی لازم است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ماهان تیرماهی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.