چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰

گفتگوی سلامت آنلاین با بازیگر خوشروی سینما و تلویزیون :

ملکه رنجبر: عشق مردم مرا کُشت

ملکه رنجبر

سلامت آنلاین- بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون حالش این روزها خوب نیست و دو سالی می‌شود که به بیماری پارکینسون هم گرفتار شده و خانه‌نشین و تحت مراقبت پزشک است.

ملکه رنجبر متولد ۱۳۱۷ در رشت و دختر عبادالله رنجبر یکی از پایه‌گذاران تئاتر در ایران است. این بازیگر پیشکسوت نخستین بار در ۶ سالگی در نمایش «بینوایان» به ایفای نقش پرداخته و تا به امروز در نمايش‌ها، فيلم‌ها و سريال‌هاي بسياري حضور داشته است. رنجبر از بدو افتتاح تلویزیون با اجرای برنامه‌های زنده با این رسانه همکاری کرده است.دوستداران و علاقه‌مندان رنجبر همچنان نقش آفرینی‌های ماندگار او را در فیلم‌های «نان، عشق و موتور ۱۰۰۰»، « گناهکاران» و «ازدواج در وقت اضافه» و مجموعه‌های تلويزيوني «آشپزباشی» و «زیر آسمان شهر» و «ورثه آقای نیکبخت» و... به خاطر دارند. گفتگوی سلامت آنلاین با این بازیگر خوشروی سینما و تلویزیون را  بخوانید.

خانم رنجبر از اوضاع و احوال این روزهایتان بگویید؟

در خانه خوابیده‌ام و معالجه می‌شوم و پسرم از من مراقبت می‌کند تا ببینم آینده چه می‌شود که آن را هم فقط خدا می‌داند.

چرا خانه‌نشین شده‌اید؟ درباره بیماریتان توضیح می‌دهید؟

به بیماری پارکینسون مبتلا شده‌ام و در حال معالجه‌ام. قندم و فشار خونم هم بالااست و استراحت می‌کنم و پرستار دارم. راه رفتن برای من سخت شده است و با کمک پرستارم کارهایم را انجام می‌دهم. دست و پایم می‌لرزد. سلامتی نعمتی است که باید تا سالم هستیم قدرش را بدانیم. با محبت شما دوستان و عزیزان و مردم شاید بهتر شوم.

از کجا و چگونه متوجه بیماری‌تان شدید؟

با پسرم داشتم صحبت می‌کردم که ناگهان از حال رفتم و غش کردم و بی‌هوش شدم. دیگر چیزی متوجه نشدم و کسی را هم نمی‌شناختم. به بیمارستان انتقالم دادند  و ۱۳ روز در ICU بستری بودم و بعد از انجام چندین آزمایش مرخص شدم و تا الان هم زیر نظر ۴ پزشک هستم.

چقدر با این بیماری آشنایی دارید و از مراقبت‌های ویژه از خود مطلع هستید؟

من قبل‌ها مداوم کار می‌کردم و هر چی می‌دانند می‌خوردم. کار می‌کردیم و دستور نمی‌دادیم که مثلا امروز جوجه کباب می‌خواهیم و فردا بوقلمون. فقط کار می‌کردم و به فکر سلامتی خود نبودم. به خاطر مردم هر کاری که به من می‌گفتند انجام می‌دادم. عشق مردم مرا کشت. اگر زنده ماندم که هیچ وگرنه برای مردم بنویسید که ملکه رنجبر عاشق شما بود و جانش را فدایتان کرد.

از نظر تغذیه ای چطور؟ آیا به خاطر بیماری‌تان پرهیز دارید؟

بله، ۲ متخصص مرا زیر نظر دارند و تحت مراقبت و نظر آنها غذا مصرف می‌کنم. نمی‌دانم من و محمدعلی کلی چه گناهی کرده بودیم که گرفتار این بیماری شدیم. داروهای مختلفی برای پیشگیری و درمان بیماری‌ام می‌خورم و این داروها مرا بی‌حال می‌کند. مدام پرستارم با لیوان آب به دست دنبال من است و می گوید ساعت ۶ شده این را بخور، ساعت ۲ شده این یکی را بخور. من هم از ترس اطاعت امر می‌کنم.

بیمه هستید؟ هزینه درمان‌تان چگونه تامین می‌شود؟

بله، بازنشسته شهرداری هستم. خدا را شکر مسئولین شهرداری خیلی به من محبت دارند و همین روز گذشته به دیدن آمدند و همیشه منتظر هستند تا من چه دستوری بدهم و آن‌ها هم اجرا کنند. هیچ‌گاه محبت آ‌ ها را فراموش نخواهم کرد. هر چه زحمت کشیدم مزدش را هم گرفتم.

حالا که همیشه در خانه هستید روزهایتان را چگونه سپری می‌کنید؟

مطالعه می‌کنم. آلبوم عکس‌هایم را ورق می‌زنم و مرور خاطرات گذشته را می‌کنم. گاهی هم فیلم می‌بینم.

از مسئولین خواسته و درخواستی ندارید؟

چه خواسته‌ای می توانم داشته باشم؟ توقعی ندارم. خدا را شکر که کارمند بازنشسته‌ام و پسرم هم همیشه همراه من است.

به نظر خودتان چه عواملی در بیماری‌تان دخیل بوده است؟

از سن شش سالگی کار کرده‌ام و بیداری کشیده‌ام.

زمانی که بیمار نبودید ورزش می‌کردید؟

خیر، این قدر کارمان سنگین و زیاد بود که فرصت ورزش کردن نداشتم. هم کارمند بودم، هم در رادیو کار می‌کردم و هم در تلویزیون و وقتی برای من نمی‌ماند تا ورزش یا کار دیگری انجام دهم.

به آشپزی کردن علاقه دارید؟

آشپزی و خانه‌داری را خیلی دوست دارم و عاشق غذا درست کردن هستم. اگر دنبال هنر نمی رفتم و بازیگر نمی‌شدم فقط آشپزی می‌کردم.

چه غذایی را خیلی خوب درست می‌کنید؟

همه چیز. شما هر چیزی که دوست دارید بگویید برایتان درست می‌کنم. (با خنده) دعوت‌تان می‌کنم بیایید منزل من و برایتان ماست و خیاری درست می‌کنم و با هم می‌خوریم.

بهترین لحظات زندگی تان چه مواقعی بوده است؟

در عالم هنر و هنروری همیشه تمامی لحظات لذت بخش بوده است. عاشقانه کار کرده‌ام و هر کاری انجام داده‌ام با جان و دل بوده است.(سلامت آنلاین/ زهرا صلواتی)

 

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.