یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲

تشخیص اختلالی نادر در یک روزنامه‌نگار با رسم ساعت

کراپ‌شده - اختلال سیستم ایمنی

سلامت آنلاین- در حالی که قرار بود نویسنده و روزنامه‌نگاری آمریکایی به دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز و جنون در آسایشگاه بستری شود، کشیدن تصویر ساعت نشان داد که سیستم ایمنی او دچار اختلالی نادر شده است.

زمانی که سوزانا کاهالان، نویسنده و روزنامه‌نگار، به خاطر درد ناشناخته‌ای در بیمارستان بستری شد، پزشکان در تشخیص بیماری او واقعا درمانده شده بودند. برای خانم کاهالان، این درد به صورت تغییرات شدید خلق و خو در قالب شادی و خوشحالیِ هستریک تا حالت غم و غصه تسکین‌ناپذیر خود را نشان می‌داد اما وقتی تشنج‌های او شروع شد دیگر کارش به بیمارستان کشیده بود.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از هافینگتون‌پست، رفتار خانم کاهالان بدتر و بدتر می‌شد و با پرستاران و حتی اعضای خانواده‌اش رفتارهای توأم با خشونت داشت. در آن زمان او دچار توهم و تصورات باطلی شده بود و به دیگران اطمینانی نداشت. در شرایطی که پزشکان مطمئن بودند کاهالان به لحاظ بالینی دیوانه شده است، آماده بودند او را به یک آسایشگاه تحویل دهند که دکتر «سهیل نجّار» بیماری کاهالان را تشخیص داد.

دکتر نجّار از کاهالان خواست یک ساعت روی کاغذ بکشد. کاهالان اعداد ساعت را تنها در سمت راست کشید و همین باعث شد پزشک بیماری او را شناسایی کند. سمت چپ مغز کاهالان به خاطر نوعی اختلال نادر سیستم ایمنی از کار افتاده بود. هر چند مغز او به طور دائمی آسیب ندیده بود، اما دیواره بین مغز و پیرامون آن دچار اختلال شده بود.

بر اساس این گزارش، اکنون دیگر بستری شدن این نویسنده در آسایشگاه منتفی شده و پزشک برای وی دارویی تجویز کرده تا کارکرد سیستم ایمنی او را تنظیم کند و آسیب را کاهش دهد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ماهان تیرماهی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.