شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳

آبمیوه‌ها و بستنی‌های سنتی را از هر جایی نخرید

بازرسی آبمیوه فروشی نوشیدنی آب زرشک آب پرتقال آب طالبی

سلامت آنلاین- گمان می‌کنید برخی از فروشندگان آبمیوه و بستنی، بخصوص از نوع سنتی آن، زعفران اصل استفاده می‌کنند و مواد سالمی در این گرما به شما می‌دهند؟ در این گزارش با مسئولان بهداشتی وزارت بهداشت همراه شدیم تا ببینیم آیا واقعا در همه بستنی‌های سنتی زعفران وجود دارد و آبمیوه‌ها و فالوده‌ها در شرایط سالمی نگهداری و عرضه می‌شود؟

وقتی سراغ فروشنده‌های بستنی و آبمیوه رفتیم و از آن‌ها در این باره سوال کردیم که آیا رنگ زردشان به دلیل استفاده از زعفران است یا نه، ما را با جواب‌های سر بالا دست به سر می‌کردند؛ به همین دلیل سری به آزمایشگاه غذا و داروی وزارت بهداشت زدیم و از آن‌ها پرسیدیم که آیا واقعا در بستنی‌های سنتی زعفران وجود دارد؟ شرایط نگهداری سالم آبمیوه‌ها چگونه است؟
به گزارش سلامت آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، خوردن بستنی و آب میوه از لذت‌های مهم فصل‌های گرم سال است اما بسیاری ازاین خوراکی‌های دل چسب به جای اینکه خنکتان کند شما را راهی بیمارستان می‌کند.

عبور از جلوی بستنی فروشی‌ها و ویتامینه‌ای‌ها هر عابری را وسوسه می‌کند بخصوص در هوای گرم تابستان که لذت خوردن این تفریح‌های خنک پای ثابت شبگردی‌های خیلی از مردم است؛ اما در این بازار داغ، بستنی‌های سنتی طرفدارهای بیشتری دارد. حالا سوال اینجاست که چقدر از مواد اولیه این بستنی‌ها طبیعی است؟

بستنی سنتی‌هایی که خبری از زعفران در آن‌ها نیست

رستگار، رییس آزمایشگاه مرجع غذا و دارو در خصوص تست نمونه‌های مختلف بستنی و وجود زعفران در آن‌ها گفت: ما نمونه‌های بسیاری را تست کردیم نه تنها در نمونه‌های سنتی حتی در بستنی‌های صنعتی که برچسب مواد تشکیل آن زعفران بود، دیده شد که به جای زعفران از زردچوبه برای رنگ استفاده شده است.


رشیدی، رییس آزمایشگاه رنگ موادغذایی در خصوص انواع موادی که به جای زعفران در این بستنی‌ها استفاده می‌شود، گفت: به جز زردچوبه از گل رنگ و رنگ آناتو که همه در زمره تقلب‌ها شمرده شده در این بستنی‌ها استفاده می‌شود.

بستنی با طعم تب مالت

به جز رنگ زعفرانی بستنی که در آن بسیار تقلب صورت می‌گیرد در سلامت ماده اصلی این خوراکی خوشمزه نیز حرف و حدیث‌های بسیاری هست.
جعفری، مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت شمیرانات درباره نوع شیر مصرفی بستنی‌ها گفت: استفاده از شیر فله و غیر پاستوریزه درتهیه فرآورده‌های بستنی ممنوع بوده زیرا ممکن است ب خوردن آن سبب بیماری تب مالت شود.

گل و لایی که با آب میوه به خوردتان می‌دهند

آبمیوه‌ها خوش رنگ و خوش طعم پشت وی‌ترین مغازه و ویتامینه‌ها هم که یکی از نوشیدنی‌های جذاب و دل چسب فصل تابستان است پشت پرده‌های دیدنی زیادی دارد از آب میوه‌های مانده بگیر تا میوه‌های گندیده و خرابی که آبشان را به خورد مردم می‌دهند.


در بازرسی‌های سرزده‌ای که جعفری، مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت شمیرانات به همراه خبرنگار ما انجام داد ویتامینه‌ها، بستنی فروشی‌ها و آبمیوه فروشی‌های بسیاری مورد بررسی قرار گرفت. از طالبی‌هایی خورد شده، فریز شده و درشرایط ناسالم نگهداری شده، هویج‌های کثیفی که با گل روی آن‌ها آب گیری می‌شدند بگیر تا کثیفی محیط و نداشتن کارت بهداشت نمونه‌ای از تخلف‌های ریز و درشتی است که در خیلی ازآب میوه فروشی‌ها به چشم می‌خورد.

آب میوه‌هایی که شما را راهی بیمارستان می‌کنند

سلیمانیه کار‌شناس بهداشت محیط درباره آبمیوه‌های مانده گفت: آب میوه‌ها باید در مقابل چشمان مشتری گرفته شوند. آب میوه‌های که قبلا گرفته شده و در یخچال یا فریزر نگهداری می‌شوند تا مجددا به فروش برسند سالم نبوده و غیر قابل مصرف هستند و فروش آن‌ها تخلف محسوب می‌شود. آب میوه‌های ترش مثل انار، آلبالو، تمشک و شاتوت از آن دسته آب میوه‌هایی است که طرفدارهای خاص و دواتیشه‌ای مخصوص به خود را دارند.

جعفری در خصوص آب زرشک و آب آلبالو و شاتوت که تقلب و عدم رعایت بهداشت در آن‌ها بسیار است، اظهار کرد: آب زرشک و آلبالو که فاقد مشخصات از نظر بهداشتی هستند سالم نبوده و نباید در این مغازه‌ها استفاده شوند، در بازرسی‌ها در یک آب میوه فروشی با شاتوت یخ زده که در شرایط ناسالم نگه داری شده و با یک چاقوی کثیف خورد می‌شد مواجه شدیم. این قبیل مراکز و محل‌های کسب و آب میوه فروشی‌های غیر بهداشتی که مشکلات بحرانی داشته باشند در ظرف ۲۴ ساعت برای آن‌ها دستور پلمپ صادر شده و به مدت یک هفته به منظور رفع نواقص پلمب می‌شوند.
شما هم اگر با مراکز غیر بهداشتی مواجه شدید به سامانه ۱۶۹۰ اعلام کرده و بازرسان را از وجود متخلفان باخبر کنید.