یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵

معاون امداد و نجات هلال احمر استان مازندران به سلامت آنلاین خبر داد

نجات ۹۰۰ تن از غرق‌شدگی در سواحل مازندران

کراپ‌شده - غرق شدگی شدن ساحل مرگ شنا 2

سلامت آنلاین- معاون امداد و نجات هلال احمر استان مازندران با اشاره به نجات ۹۰۰ تن در سواحل استان مازندران در سال ۹۵ تصریح کرد: تعداد موارد فوت ناشی از غرق شدگی در دریای خزر در نقاط ممنوعه سواحل این استان نسبت به سال های گذشته ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

غلامعلی فخاری اشرفی در گفتگو با سلامت آنلاین ضمن ارائه هشدارهای لازم جهت جلوگیری از غرق شدگی گفت: تیم های نجات غریق و امداد سیار موتوری جهت امداد و نجات و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل استان مازندران مستقر شده اند.

وی با تاکید بر اینکه ۳۳۰ نقطه پرخطر در دو شیفت توسط نیروهای هلال احمر پوشش داده می شود افزود: از ساعت هشت صبح تا هشت شب، ناجیان و تیم های امداد در سواحل مستقر هستند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان مازندران با اشاره به اینکه یکی از هموطنان کرمانی ما دو شب پیش ساعت ۱۱ شب در دریا غرق شد خاطرنشان کرد: امروز ساعت شش صبح نیز دو نفر در ساحل شهر بابلسر در دریا مشغول آب تنی بودند که متاسفانه غرق شدند.

فخاری اشرفی با بیان اینکه از ابتدای خرداد تا ۲۰ تیر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۷۰ تا ۸۰ درصدی غرق شدگان در نقاط ممنوعه و حادثه خیز سواحل استان مازندران بوده ایم تصریح کرد: تا به امروز در سال ۹۵ تعداد ۹۰۰ نفر را از مرگ حتمی نجات داده ایم.

وی اضافه کرد: امسال بر خلاف سال های گذشته، بیشتر تلفات غرق شدگی مربوط به مناطق بخش خصوصی، پلاژهای دولتی، شهرداری، هتل ها و ... بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.