سه‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷

زهره حمیدی: داروی بدنسازی، جان پسرم را گرفت

زهره حمیدی

سلامت آنلاین- زهره حمیدی، زاده ۸ اردیبهشت ۱۳۳۶ از نسل باسابقه سینما و تلویزیون است كه سال ۱۳۷۱ با فیلم دلاوران کوچه دلگشا به کارگردانی حسن هدایت کار خود را در این وادی شروع کرد. بازیگری که همیشه او را در نقش‌های مثبت و زنان مهربان در یاد داریم

او در فیلم‌های پس کوچه‌های شمرون، ورود آقایان ممنوع، کلاهی برای باران، شاخه گلی برای عروس، چتری برای دو نفر و ... به ایفای نقش پرداخته است. حمیدی همچنین در کارنامه کاری خود بازی در سریال‌های لطفاً دور نزنیم، تولدی دیگر، شوق پرواز، دردسر والدین، مستانه و.... را نیز دارد. هدایت کار خود را در این وادی شروع کرد. بازیگری که همیشه او را در نقش‌های مثبت و زنان مهربان در یاد داریم و در فیلم‌های پس کوچه‌های شمرون، ورود آقایان ممنوع، کلاهی برای باران، شاخه گلی برای عروس، چتری برای دو نفر و ... به ایفای نقش پرداخته است. او همچنین در کارنامه کاری خود بازی در سریال‌های لطفاً دور نزنیم، تولدی دیگر، شوق پرواز، دردسر والدین، مستانه و.... را نیز دارد.

سلامت آنلاین با او در باره وضعیت سلامت و بهداشت و تغذیه گفتگو کرده است که  از نظر می گذرد.

  خانم حمیدی چند بهار از عمرتان گذشته است؟

سوالی پرسیدید که اکثرا خانم‌ها از جواب دادن آن طفره می‌روند؛ اما من ۵۸ سال دارم.  

با توجه به این که از سن جوانی فاصله گرفته‌اید و به میانسالی نزدیک شده‌اید، تغذیه‌تان چقدر تغییر کرده است؟

خیلی زیاد؛ غذاهای حاضری و بخارپز شده را بیشتر از غذاهای سرخ کردنی و پختنی می‌خورم. غذاهای سرخ شده را نمی‌توانم هضم کنم و دوست دارم غذایم ساده ساده باشد.

عارضه و بیماری خاصی که ندارید؟

خدا را شکر خیر، عارضه و مشکلی ندارم.

چه‌قدر از زندگی‌تان لذت می‌برید؟

نمی‌توانم بگویم صد در صد، اما ۵۰ درصد.

اهل مسافرت رفتن هستید؟

بله، دوست دارم که همیشه به مکان‌هایی که طبیعت بکر و دست نخورده دارند بروم. طبیعت و مکان های آرام و ساکت حالم را خوب می‌کند.

خارج از ایران چه‌طور؟ دوست دارید به کدام کشور سفر کنید؟

خارج از ایران هم دوست دارم بروم. تعریف کشور اسپانیا را خیلی شنیده‌ام و دوست دارم به

آن جا سفر کنم.

نظرتان درباره قرص و دارو‌هایی که جوانان برای پرورش و زیبایی اندام مصرف می‌کنند چیست؟ البته نمی‌خواهم از گذشته‌ها حرف بزنم و شما را ناراحت کنم اما شنیده‌ام شما پسر جوان‌تان را برای مصرف چنین قرص‌هایی از دست داده‌اید؟

هزاران بار گفته‌ام و باز هم می‌گویم که این قرص‌ها مضر هستند و مصرف حتی یک دانه قرص از مواد غیرطبیعی و شیمیایی عارضه دارد و به بدن آسیب می‌رساند و بعدها نمی‌توان عوارض آن را جبران کرد. می‌گویند تا آدم‌ها به سرشان نیاید متوجه ضرر و زیان چیزی نمی‌شوند. من خودم برای درمان بیماری از داروی شیمیایی استفاده نمی‌کنم بلکه از طب سنتی و داروهای گیاهی بهره می‌برم. حامد من، پسرم، همانند تمام جوان‌هاي همسن و سالش به فكر اندامش بود و به همين خاطر از داروهايي كه دركلاس‌هاي بدنسازي به او معرفي شده بود استفاده مي‌كرد و این داروها روي قلبش تاثير گذاشته و باعث از دست رفتنش در سن ۲۷ سالگی شد.

بعد از این حادثه چگونه با آن کنار آمدید؟

انسان ها در زندگی هر چیزی را از دست بدهد حتی سلامتی خود را به این اندازه اذیت و ناراحت نمی شود. بالاترین زجر برای پدر و مادر از دست دادن فرزند است و همیشه گوشه دلت این غم می ماند. حتی وقتی در شرایطی که می خندی، از یادش و نبودش آن خوشحالی فروکش می کند. از دست دادن فرزند، تلخ ترین و بدترین اتفاقی است که ممکن است رخ دهد، وقتی پسرم حامد را از دست دادم، حس کردم دنیا با  همه بزرگی اش برای من کوچک شده است. من حامد را در کنار خود حس میکنم؛ هرلحظه که راه می روم و نفس می کشم، او را در کنارم می بینم و با این حس آرامش بیشتری پیدا می کنم. اگر حامد در مصرف قرص ها دقت بیشتری می کرد و ما هم کوتاهی نمی کردیم این اتفاق نمی‌افتاد.

چه‌گونه با مشکلات زندگی کنار می‌آیید؟

خدا را شکر در زندگی‌ام مشکلی ندارم. تنها مشکل، نبود حامد است. روابط و رفت و آمدهایم را دارم و بیماری ای هم ندارم و کلا به زندگی خیلی خیلی ساده نگاه می‌کنم و از تجمل‌گرایی و پز دادن دور هستم. زندگی مهمتر از این چیزهاست که خود را به ظواهر پوچ مشغول کنم. در یکی از شهرک‌های اطراف تهران ساکنم؛ خیلی‌ها به من می‌گویند سعادت آباد را رها کرده‌ای و به اطراف تهران رفته‌ای؟ اما مکان زندگی مهم نیست؛ جایی که آرامش به انسان بدهد و احساس راحتی داشته باشم و هوای خوب تنفس کنم برایم اهمیت دارد تا پز دادن و زندگی در نیاوران و ولنجک و شمال تهران. به نظرم باید لحظه لحظه عمر را زندگی کرد. خداوند دوست دارد بنده‌اش شاد باشد و بخندد. غم‌ها را فراموش و با انرژی بیشتری برای به دست آوردن بهترین‌ها تلاش کند. سعي مي‌کنم مشکلات را خيلي جدي نگيرم تا بتوانم راحت‌تر زندگي کنم. وقتي استرس داشته باشيم، از غذايي هم که مي‌خوريم هيچ لذتي نمي‌بريم، چه برسد به زندگي.

چه عواملی باعث شد از تهران دوری کنید؟

شلوغی و آلودگی هوا. روزهایی که مجبورم به تهران بیایم اذیت می‌شوم و با خودم می‌گویم مردم چه‌گونه در این شهر زندگی و سم وارد بدن خود می‌کنند و متوجه نیستند؟! آرامش و سکوت برایم ارجحیت دارد و زندگی را سخت نمی‌گیرم.

چه چیزهایی حال‌تان را خوب می‌کند؟

در وهله اول کارم. کارم را دوست دارم و به آن عشق می‌ورزم. روزهایی که کار ندارم، کتاب خواندن و فیلم دیدن و گردش در کوه و دشت و طبیعت روحیه‌ام را تغییر می‌دهد.

خوددرمان هستید یا برای درمان بیماری به پزشک مراجعه می‌کنید؟

خوددرمان هستم. بیشتر از ۱۰ سال است که به پزشک مراجعه نکرده‌ام. یک کمد از داروهای گیاهی دارم و با مطالعه کتاب‌هایی در این زمینه خود را درمان می‌کنم.

اهل ورزش کردن هم هستید؟

بودم اما دو سه سالی است تنبل شده‌ام و فعالیت بدنی‌ام کمتر شده است. فقط برای پیاده‌روی یک ساعت به پارک روبروی خانه‌ام می‌روم. ورزش کردن در سن میانسالی، واقعا کمک کننده است و به نوعی سلامت این گروه سنی را تضمین می‌کند.

به آشپزی علاقه دارید؟

آشپزی کردن را دوست دارم و اگر پای تعریف از خود نگذارم، باید بگویم دستپختم خوب است. ولی دو سالی است تنها زندگی می‌کنم و آشپزخانه‌ام دست نخورده مانده و تنها برای درست کردن چای و نهایت خوراک کوچک از آن استفاده می‌کنم. بیشتر از بیرون غذا تهیه می‌کنم.

غذای سنتی یا فست فود؟

غذای سنتی. برای من که یک نفر هستم درست کردن غذا صرف نمی‌کند و ترجیح می‌دهم از بیرون تهیه کنم.

نوشیدنی چه می‌نوشید؟

آب، گاهی هم ماءالشعیر. اصولا از نوشیدنی و خوراکی‌های بسته بندی و پلمپ شده استفاده نمی‌کنم، حتی ماست و شیر را هم از لبنیاتی‌های سنتی می‌خرم.

تغذیه درست و سالم چقدر در سلامت جسم و روح تاثیر دارد؟

به نظر من ۸۰ درصد. اگر تغذیه سالم داشته باشیم نه افسردگی داریم و نه روحیه بد و کم تحرکی و تنبلی. خودم به خاطر همین تغذیه نامناسب است که مواد غذایی کافی و مفید به بدنم نمی‌رسد. تمام حالات و روحیات آدم‌ها به نوع خوردن‌شان بستگی دارد.

گوش دادن به موسیقی هم به سلامت جسم و روح کمک می‌کند؟

موسیقی غذای روح آدم است. وقتی حالم بد است با گوش دادن به موسیقی از این رو به آن رو می‌شوم.

درباره جراحی‌های زیبایی که در بین جوانان زیاد شده است نظرتان چیست؟

چهره طبیعی‌ای که خداوند به انسان ها داده بهترین حالت است و دست بردن در آن را دوست ندارم. اما اگر کسی بگوید لیفتینگ ممکن است ۱۰ سال شما را جوان‌تر کند یا پوست شفاف‌تر شود قبول دارم ولی جراحی بینی و فک و گونه‌گذاری را خیر، موافق نیستم. تمام چهره‌ها یک جور و یک شکل شده و این خیلی بد است.

شما بیمه هم هستید؟

خیر، نه دفترچه بیمه دارم و نه تاکنون دکتر رفته‌ام. من بیمه خدا هستم.

چرا از طریق خانه سینما برای بیمه اقدام نکرده‌اید؟

دیر اقدام کردم. گفتند سن بالای ۴۵ سال نمی‌شود. چه قانونی ما داریم که منی که ۲۵ سال کار کرده‌ام نه بیمه‌ای دارم و آینده‌ای. باید اتوماتیک‌وار هنرمندان را بیمه کنند.(سلامت آنلاین/ زهرا صلواتی)

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.