دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶

دریافتی پزشکان به روایت یک مقام مسوول نظام پزشکی

معاینه پزشکی آزمایش فشار خون

سلامت آنلاین- رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی درباره مبالغ دریافتی پزشکان گفت: در بیمارستان‌های دولتی پزشکان عمومی شاغل که بالای ۲۰ سال سابقه دارند، حدود ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و بابت سایر فعالیت‌هایشان هم کارانه می‌گیرند.

 دکتر عباس آقازاده در نشست خبری رئیس کل سازمان نظام پزشکی دراین باره افزود:  این در حالی است که اکنون در بسیاری از استان‌ها کارانه‌های مربوط به شهریورماه سال ۹۴ پرداخت شده و به دلیل مشکلات بیمه‌ها سایر کارانه‌ها داده نشده و وزارت بهداشت هم مطالبات چند میلیاردی از بیمه‌ها دارد.

به گزارش ایسنا وی تصریح کرد: اکنون متخصص قلب و عروق در یک بیمارستان دولتی، دریافتی‌اش با کارانه بین ۴ تا ۴.۵ میلیون تومان است و متخصص نورولوژی نیز ۴.۵ تا ۴.۷ میلیون تومان دریافت می‌کند. در برخی رشته‌ها نیز مانند جراحی عمومی در یک بیمارستان ترومایی حقوق و کارانه بین ۶ تا ۷ میلیون تومان نوسان دارد. البته اگر کارانه پرداخت شود، در غیراینصورت همه حقوق‌ها بین  ۱.۵ تا ۱.۶ میلیون تومان است.

آقازاده تاکید کرد: بنابراین جای گلایه وجود ندارد، بلکه این موضوعات باید موشکافی شود و تاکید می‌کنم که ما ابایی نداریم که در هرکجای کشور فعالیت کنیم و پزشکان در هرکجا که اتفاقی مردم را تهدید کند، وارد عرصه می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.