سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴

خوش حسابی پزشکان در پرداخت مالیات

مالیات

سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بیان داشت خوشبختانه پزشکان به موقع مالیات مربوط به خودشان را پرداخت می کنند.

محمد جهانگیری  به اینکه ظاهرا سازمان امورمالیاتی میزان مالیات پزشکان در کشور را ۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرده است، اما پزشکان فقط یک و هزار ۵۰۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت کرده اند، افزود: با تقویت بخش دولتی و حضورفعال پزشکان و شفاف سازی خدمات، میزان حقوق بگیران در جامعه پزشکی افزایش یافته اما متوسط مالیات بر حقوق افزایش بیشتری یافته است.
وی در گفتگو با ایرنا تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی میزان مالیات مطب ها را اعلام کرده و مراکز درمانی در محاسبات مالیاتی آنها محسوب نشده و اگر آنها را محاسبه کنیم، به رقم یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نزدیک تر می شود.
جهانگیری ادامه داد: خوش حساب ترین صنف در پرداخت مالیات جامعه پزشکی هستند و براساس درآمدهای سال های اخیر حساب هایشان رصد می شود و پزشکان نیز مالیات های خود را پرداخت می کنند.
وی با بیان اینکه توسعه خدمات درسلامت نباید جزو پرداختی های مالیاتی محسوب شود، افزود: اما این موضوع از سوی سازمان امور مالیاتی محسوب می شود اگرچه اکنون خیلی از خدمات به بخش دولتی سرازیر شده است و مردم بیشتر از این مراکز خدمات می گیرند.
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اکنون که ۸۵ درصد بستری و ۶۰ درصد بخش سرپایی در حوزه دولتی است مالیات را نیز به بخش کارانه و حقوق پزشکان سوق داده اند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون حدود ۵۰ درصد هزینه های ما در حوزه سلامت در زمینه دارو، مواد مصرفی و تجهیزات است و این گردش مالی را نیز سازمان امور مالیاتی حساب می کند که می گویند پزشکان باید هفت هزار میلیارد ریال مالیات پرداخت کنند، اما رقم بسیار کمتر است.
جهانگیری اضافه کرد: موضوع پرداخت مالیات پزشکان باید شفاف سازی شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.