یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷

در صورت تجویز پزشک و در حد استفاده درمانی

کشت ماریجوانا برای بیماران کانادایی مجاز شد

ماریجوانای دارویی

سلامت آنلاین- بنا به اعلام رسمی دولت، از این پس بیماران کانادایی در صورت تجویز پزشک، به طور قانونی اجازه خواهند داشت در خانه‌هایشان ماریجوانا بکارند.

کشت، خرید و فروش، و مصرف ماریجوانا در بسیاری از کشورهای جهان، مانند کانادا، ممنوع است و متخلفان با پیگرد قانونی مواجه خواهند شد اما در برخی کشورها مصرف ماریجوانا برای مقاصد درمانی و با تجویز پزشک، مجاز است. به این ترتیب، بیمارانی که برای مقاصد درمانی و به عنوان دارو به ماریجوانا نیاز دارند در کشورهایی با قانون ممنوعیت ماریجوانا دچار وضعیت بغرنجی خواهند شد، زیرا عملا تهیه داروی مورد نیازشان غیرممکن خواهد بود.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از تایم، اکنون دولت کانادا اعلام کرده است که افراد بیمار صرفا برای رفع نیاز دارویی و فقط با تجویز پزشک اجازه خواهند داشت در خانه‌هایشان بسته به میزان نیازشان، به‌طور میانگین دو بوته در حیاط یا پنج بوته در داخل فضای خانه‌شان ماریجوانا بکارند. دلیل تفاوت در تعداد بوته‌های قابل پرورش این است که میزان رشد گیاه ماریجوانا در محیط باز و بسته فرق دارد.

سازمان سلامت کانادا می‌گوید که این مجوز راه حلی عاجل برای رفع مشکلی بغرنج است.  درواقع، دادستانی فدرال مجوزی صادر کرده است که موانع را از سر راه بیماران نیازمند به این گیاه دارویی بردارد و آن را در دسترسشان قرار دهد. مطابق این قانون، بیماران مجاز خواهند بود «همه» ماریجوانای مورد نیازشان را بکارند.

دست اندرکاران سلامت پیش‌بینی می‌کنند که این مجوز قانونی، مجوزی موقت باشد زیرا در حال حاضر کانادایی‌ها در حال بررسی و احتمالا تصویب قانونی هستند که توزیع و مصرف تفریحی ماریجوانا را از سال آینده مجاز اعلام کنند. اگر این قانون به تصویب برسد، دیگر تهیه ماریجوانا برای مصارف درمانی یا تفریحی، مانع و مشکلی نخواهد داشت. (سلامت آنلاین/ ترجمه: مسعود ایثاری)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.