دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸

گفتگوی سلامت آنلاین با بازیگر سینما

آهو خردمند: ورزش کنید تا در پیری کج و کوله نشوید

کراپ‌شده - آهو خردمند

سلامت آنلاین- بازی در فیلم های مهمی چون انفجار، واکنش پنجم، شهرزیبا، ستاره می شود، ما همه خوبیم، مهمان داریم، همیشه پای یک زن در میان است، بچه های ابدی، پرتقال خونی و قصه پریا؛ بخشی از فعالیت هنری«آهو خردمند» در سینماست. جز این، او مدتی است به ترجمه کتاب هم می پردازد و از آن جالب تر اینکه نقاشی هم می کشد.

آهو خردمند در گفتگو با سلامت آنلاین می گوید سبزیجات همیشه در سبد غذایی او وجود دارد. او ورزش و نرمش را عادت دیرینه اش توصیف می کند و نسبت به سونامی جراحی زیبایی میان خانم های جوان، ابراز نگرانی می کند. گفتگوی سلامت آنلاین با این بازیگر را در زیر می خوانید. 

به نظر شما مردم این روزها چرا این قدر عصبانی هستند؟

به دلیل اوضاع زندگی و سختی های زندگی.

با حرص خوردن و عصبانیت این مشکلات حل می شود؟

نه حل نمی شود. اما گاهی قابل کنترل نیست. البته برخی می توانند کنترل کنند و برخی نمی توانند. مثلا فرض کنید وقتی یکی با شما با صدای بلند صحبت می کند از نظر فیزیکی حالتان بد می شود. حالا برخی در خودشان می ریزند و برخی عصبانیت خود را بروز می دهند. در هر دو صورت خوب نیست. 

خودتان زود عصبانی می شوید؟

من معمولا زود عصبانی نمی شوم. بیشتر در خودم می ریزم و این هم تبعات خودش را دارد. 

آخرین بار کی به پزشک مراجعه کردید؟

همین یک ماه پیش بود که برای آزمایش و چکاپ رفتم.

مشکل خاصی که نبود؟

نه خدا را شکر مشکل خاصی نداشتم. 

معمولا مرتب چکاپ می روید؟

تقریبا سالی یکبار می روم.

رژیم غذایی خاصی دارید؟

رژیم نمی گیرم اما معمولا سعی می کنم سالم غذا بخورم. این طوری نیست که مثلا گوشت نخورم و یا گیاه خوار باشم. سبزیجات همیشه جزو غذاهای من است. قرص های ویتامینی هم که در این سن باید بخورم را مصرف می کنم. 

از بیمه خود رضایت دارید؟

بد نیست. بیمه تامین اجتماعی است. خانه سینما هم ما را بیمه تکمیلی کرده است. 

خانم خردمند شما خودتان خانم هستید و می دانید که زنان و دختران بسیاری خود را به تیغ عمل های جراحی زیبایی می سپارند. بخصوص در سینما هم این موضوع را می بینیم که البته نمونه کوچکی از اجتماع است. نظر شما درباره سونامی جراحی های زیبایی چیست؟

زیادی اش خوب نیست. من خودم به این عمل ها معتقد نیستم. بگذارید خاطره ای بگویم. حدود ۶ سال پیش به اصرار دوستان رفتم بوتاکس تزریق کنم. آن قدر به دکتر گفتم این کار را بکن آن کار را نکن، که دکتر گفت خانم بهتر است بروید و این کار را نکنید. من فکر می کنم برای آدمی به سن من بعضی از این جراحی های کوچک زیبایی اشکالی ندارد اما دختران جوان که در این سن دست به این عمل ها می زنند نمی دانم بعدا چه به سرشان می آید.

ورزش می کنید؟

ورزش عادت دیرینه من است. هر روز صبح نرمش می کنم. برای اینکه بدنم برای کار روی صحنه نرم باشد.

شما بجز بازیگری، نقاشی هم می کنید و حتی سال گذشته نمایشگاهی از کارهایتان برگزار کردید. نقاشی چقدر به سلامت روح و روان شما کمک می کند؟

خیلی کمک می کند. در این وانفسای سینما و نقش های تکراری، نقاشی برایم یکجور رهایی است. من به جز نقاشی، ترجمه هم می کنم. الان که خیلی در سینما نیستم، این کارها خیلی به من کمک می کند. اما عشق اولم بازیگری بود که یکجورهایی در من کشته شده است. به خاطر  نقش ها و فیلمنامه های تکراری دیگر تمایلی ندارم بازی کنم و خیلی هم دلم می سوزد که چرا این شوق در من کشته شده است.

ان شاءالله که نقش خوبی به شما پیشنهاد شود.

همین دیشب یک نقش خوب به من پیشنهاد شد که متاسفانه عازم سفر هستم و نتوانستم بپذیرم.

اگر حرف خاصی دارید بفرمایید.

از مردم می خواهم که سالم زندگی کنند. کار سختی نیست. یک ورزش و یک تغذیه مناسب است. این ها کمک می کند آخر عمری کج و کوله نشویم. سلامتی نخستین چیزی است که آدم از خدا می خواهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.