یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

گزارش سلامت آنلاین از افزایش احتمالی مالیات بر درآمد پزشکان

مالیات بر درآمد پزشکان دو برابر می شود؟

مالیات پزشک

سلامت آنلاین- گفته‌های جدید رئیس سازمان نظام پزشکی درباره افزایش مالیات بر درآمد پزشکان، موج جدیدی از نگرانی در میان پزشکان به وجود آورده است. پیگیری های خبرنگار سلامت آنلاین از اعضای کمیسیون بهداشت، مسئولان سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت نشان می دهد خبری از افزایش مالیات بر درآمد پزشکان در برنامه ششم توسعه نیست.  

به گزارش سلامت آنلاین مصاحبه تفصیلی اخیر دکتر علیرضا زالی، رئیس سازمان نظام پزشکی با ایرنا موجب یک ابهام جدید درباره مالیات پرداختی پزشکان شده است. وی در این مصاحبه با بیان اینکه مالیات پزشکان در برنامه ششم توسعه به دو برابر افزایش خواهد یافت، افزوده است: با شروع برنامه ششم، مالیات جامعه پزشکی از ۱۰ درصد به ۲۰ درصد افزایش می یابد.

سلامت آنلاین در گفتگو با منابع مختلف دخیل در این تصمیم، صحت و سقم و ابعاد این خبر را جویا شده است.

دکتر حمید رضا صفی‌ خانی، قائم مقام معاون پارلمانی وزیر بهداشت در امور برنامه ریزی در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به اینکه عده ای از نمایندگان مجلس پیشنهاد کرده بودند مالیات بر درآمد پزشکان دو برابر شود، تصریح می کند: با این وجود این پیشنهاد نتوانسته وارد برنامه ششم توسعه شود.

او اضافه می کند: هر چندامکان هر گونه تغییر و واردشدن پیشنهادهای جدید در قالب برنامه ششم توسعه درون کمیسیون تلفیق مجلس وجود دارد، اما تا آنجا که ما در جریان هستیم چنین مصوبه ای وجود ندارد.

دکتر محمد جهانگیری، معاون رئیس سازمان نظام پزشکی در امور برنامه ریزی نیز در گفتگو با سلامت آنلاین با تاکید بر اینکه چنین مصوبه ای وجود ندارد، می گوید: پزشکان نیز مانند سایر اقشار و صنوف مالیات می دهند.

او با بیان اینکه مالیات پرداختی پزشکان بر اساس قانون مالیات های مستقیم است، ادامه می دهد: نمی شود یک صنف را استثنا کرد و گفت صنف پزشکان بیش از سایر صنوف مالیات بدهند.

جهانگیری در تشریح نحوه پرداخت مالیات بر درآمد پزشکان خاطرنشان می کند: در قانون آمده که تا سقف ۵۰ میلیون تومان درآمد، ۱۰ درصد، بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون درآمد، ۲۰ درصد و برای درآمدهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان، ۲۵ درصد مالیات بر درآمد پرداخت شود که این موضوع برای تمام صنوف مشترک است.

معاون رئیس سازمان نظام پزشکی در امور برنامه ریزی اضافه می کند: پزشکان به میزان تلاش و درآمدهایشان مالیات می دهند و هر کسی درآمد بیشتری داشته باشد، مالیات بیشتری هم باید پرداخت کند.

 در همین زمینه، دکتر علی نوبخت حقیقی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح می کند: چنین پیشنهادی اصلا وجود نداشته و در کمیسیون بهداشت مطرح نشده تا برای آن رأی‌گیری شود.

علاوه بر این دکتر اصغر سلیمی، نماینده مردم سمیرم اصفهان در مجلس و عضو کمیسیون بهداشت نیز تاکید می کند که چنین پیشنهادی در کمیسیون بهداشت مطرح نشده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.