نمایش همه
 • قاسم جان بابایی دیروز ۱۵:۱۵

  معاون درمان وزارت بهداشت:

  اداره مناسب بیمارستان‌ها، نیازمند هیات امنایی شدن است

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه اداره مناسب بیمارستان‌ها، نیازمند هیات امنایی شدن است، گفت: یکی از مهم‌ترین اصل در واگذاری بیمارستان ها، توجه به نحوه مدیریت است چرا که فرد ناآشنا ممکن است آسیب‌های دیگری را وارد نمایند.

 • معاینه پزشکی فشار خون دیروز ۱۴:۵۸

  معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت:

  ۲۷ درصد از جمعیت بزرگسال کشور، فشار خون دارند

  سلامت آنلاین- معاون فنی مدیریت بیماری‌های غیرواگیردار وزارت بهداشت گفت: ۷۶ درصد از مرگ‌های کشور منتسب به چهار بیماری غیر واگیر است و ۲۷ درصد از جمعیت بزرگسال کشور نیز فشار خون دارند.

 • افغانی افاغنه مدرسه دانش آموز دختر دیروز ۱۴:۴۸

  هشدار قائم مقام وزیر بهداشت:

  ۶۰ درصد دانش‌آموزان، هر روز شیر مصرف نمی‌کنند

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۱۵.۵ درصد دانش آموزان هر هفته و ۱۱.۵ درصد آنها هر روز فست فود می‌خورند، افزود: ۶۰ درصد دانش آموزان هر روز شیر مصرف نمی‌کنند و این در حالی است که سال گذشته ۴۰۰ میلیون واحد شیر در میان دانش آموزان توزیع شد.

 • خسرو صادق نیت دیروز ۱۴:۴۰

  رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خبر داد:

  گسترش فعالیت دفاتر خدمات سلامت در استان‌های کشور

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از گسترش فعالیت دفاتر خدمات سلامت در استان‌های کشورخبر داد و چگونگی فعالیت آنها را تشریح کرد.

 • بوفه مدارس دانش آموزان تغذیه مدرسه دیروز ۱۴:۲۸

  اعلام مواد غذایی مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس

  سلامت آنلاین- مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به مواد غذایی مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس، گفت: اهمیت این مساله منجر به تدوین دستوالعمل پایگاه تغذیه سالم مدارس شد که در ۱۰ آبان سال ۹۳ به امضای دو وزیر آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید و به مدارس سراسر کشور ابلاغ شد.

 • ترازو اضافه وزن چاقی رژیم کاهش وزن دیروز ۱۴:۰۰

  کاهش بیشتر وزن با استفاده از «واکنش به قحطی» بدن

  سلامت آنلاین- اگر قصد کاهش وزن و خلاصی از شر چربی‌های اضافی بدنتان را دارید اما هنوز به نتایج مطلوب خود دست نیافته‌اید، محققان می‌گویند بهتر است از برنامه رژیم غذایی خود فاصله بگیرید.

 • چشم بند خوابیدن در هواپیما دیروز ۱۳:۱۱

  از خوابیدن هنگام تغییر ارتفاع هواپیما خودداری کنید

  سلامت آنلاین- نتایج مطالعه‌ای جدید حاکی از آن است که خواب بودن سرنشینان هواپیما هنگام تغییر ناگهانی ارتفاع در عملیات پرواز امکان آسیب دیدن شنوایی آنها را افزایش می‌دهد.

 • خستگی مالیدن چشم درد عینک دیروز ۱۲:۵۹

  راهکار غذایی برای رفع خستگی‌های مزمن

  سلامت آنلاین- سندرم خستگی مزمن با بروز نشانه‌هایی مانند خستگی بیش از اندازه، تفکر آشفته، و احساس خستگی کلی خود را نشان می‌دهد. انتخاب‌های سبک زندگی سالم، از جمله مصرف غذاهای درست، می‌تواند در کاهش و بهبودی نشانه‌ها بسیار تاثیرگذار باشند.

 • دیرین دیرین دیروز ۱۲:۵۳

  کلیپ دیرین دیرین/ این قسمت: آمبولانس خالی + دانلود

 • تست آزمایشگاه آزمایش خون دیروز ۱۱:۲۶

  بهره‌گیری از امواج صوتی برای نمونه‌گیری از خون

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه دوک انگلیس دستگاهی ساخته‌اند که با استفاده از امواج صوتی ذرات کوچک موسوم به اگزوسام (exosome) را از نمونه‌های خون جدا می‌کند.

 • کودکان بدغذا کودک بی اشتها غذانخوردن کودک بی اشتهایی کودک تغذیه کودک دیروز ۱۱:۲۳

  افزایش چاقی در کودکان ایرانی

  از اصرار بر زیاد غذا خوردن بچه‌ها بپرهیزید

  سلامت آنلاین- رئیس بیست و نهمین همایش بیماری‌های کودکان، با اشاره به افزایش اضافه‌وزن در کودکان ایرانی گفت: نباید اصرار کنیم بچه‌ها غذای بیشتری بخورند؛ آنها به اندازه مورد نیاز فیزیولوژی بدنشان غذا خواهند خورد.

 • روغن گیاهی دیروز ۱۱:۱۲

  اثر مفید ۳ روغن گیاهی بر افزایش سلامتی

  سلامت آنلاین- روغن‌های موجود در بازار بسیار متنوعند اما برخی از آنها، به سلامتی شما آسیب می‌رسانند، به همین دلیل برای خرید، باید روغن‌هایی را انتخاب کنید که نه‌تنها ضرری برای سلامتی‌تان ندارند بلکه تا حدود زیادی مفید هم هستند.

 • غده سرطانی دیروز ۱۰:۵۸

  اتفاقی تصادفی که درمان سرطان را متحول می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان طی انجام آزمایشی، تصادفا متوجه شدند باکتری خاصی می‌تواند اثر شیمی درمانی را خنثی کند. این کشف غیرمنتظره ممکن است باعث ایجاد تحول در روند درمان سرطان شود.

 • غم غصه ناراحتی اندوه افسردگی زنان افسرده درخودفرورفتگی گریه اختلالات روانی دیروز ۱۰:۵۱

  اضطراب و افسردگی عامل کیفیت پایین زندگی زنان نابارور

  سلامت آنلاین- محققان پژوهشگاه رویان با بررسی کیفیت زندگی در زنان نابارور دریافتند که اضطراب و افسردگی میان آنها عاملی اثرگذار در این زمینه است.

 • دود سیگار کشیدن دخانیات دیروز ۱۰:۴۴

  ابتلا به «اچ.آی.وی» و «کشیدن سیگار»، ترکیبی مرگ‌آور

  سلامت آنلاین- نتایج مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد بیماران مبتلا به اچ.آی.وی که همزمان دارو و سیگار مصرف می‌کنند، ۱۰ برابر بیش از آن‌که به دلایل مرتبط با ایدز بمیرند، به دلیل ابتلا به سرطان ریه جان می‌دهند.

 • اسپرم تخمک لقاح دیروز ۱۰:۳۴

  راهی برای جلوگیری از شکست لقاح و افزایش باروری مردان

  سلامت آنلاین- محققان پژوهشگاه رویان آزمایشی را طراحی کردند که طی آن در گروه‌های دارای مشکلات شدید (تراتوزواسپرمی شدید) می‌توان با انجام فعال‌سازی مصنوعی تخمک (AOA) از شکست در لقاح در تکنیک ICSI جلوگیری کرد.

 • روغن پخت و پز نذری غذا محرم دیروز ۱۰:۳۱

  آخرین توصیه‌های وزارت بهداشت برای حفظ سلامت غذاهای نذری

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با ابلاغ دستورالعمل مدیریت بهداشت محیط در برنامه سلامت محرم، اربعین و صفر، نسبت به رعایت نشدن اصول بهداشتی در تهیه غذاهای نذری هشدار داد.

 • بستری دیروز ۱۰:۲۶

  مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

  سوء تغذیه؛ مشکل ۳۸ درصد بیماران بستری در مشهد

  سلامت آنلاین- مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شیوع سوءتغذیه در بیماران بستری در مشهد حدود ۳۸ درصد است و درواقع، از هر ۱۰ نفر بیمار بستری، چهار نفر سوءتغذیه دارند.

 • بوفه مدارس دانش آموزان تغذیه مدرسه دیروز ۱۰:۱۷

  معاون وزیر بهداشت انتقاد کرد:

  ناسالم بودن ۶۰ درصد بوفه‌های مدارس کشور

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تشدید نظارت بر فعالیت بوفه مدارس در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: بیش از ۶۰ درصد بوفه های مدارس، آیین نامه بوفه سالم را رعایت نمی کنند و حدود ۳۰درصد نیز تا حدی این آیین نامه را رعایت می کنند و مواد غذایی خارج از فهرست هم عرضه می کنند.

 • طرح بیمه سلامت و سازمان بهداشت جهانی دیروز ۱۰:۰۷

  تمجید سازمان بهداشت جهانی از مقابله ایران با بیماری‌های غیرواگیر

  سلامت آنلاین- سازمان بهداشت جهانی (WHO) ضمن تمجید از ایران برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر، در گزارش جدید خود از دولت‌های جهان درخواست کرد تا با اقدامات سیاسی صریح‌تر با بیماری‌های غیرواگیر مقابله کنند و جان میلیون‌ها انسان را از مرگ زودرس نجات دهند.

 • عروق خونی چشم قرمزی چشم ابرو پلک بینایی دیروز ۰۹:۵۴

  روشی برای تشخیص عفونت‌های چشمی در چند دقیقه

  سلامت آنلاین- محققان میکروتراشه ای ابداع کرده‌اند که با استفاده از آن می‌توان عفونت‌های چشمی تهدیدکننده بینایی را در عرض چند دقیقه تشخیص داد.

 • تماشای اعدام قاتل آتنا اصلانی دیروز ۰۹:۲۳

  قاتل «آتنا اصلانی»، صبح امروز در پارس آباد اردبیل اعدام شد

  سلامت آنلاین- حکم اعدام و قصاص قاتل «آتنا اصلانی» در حالی ساعت ۶:۲۰ بامداد امروز (چهارشنبه) در مقابل دید مردم و خانواده این کودک درگذشته برگزار شد، که محکومیت وی به شلاق نیز دیروز اجرا شده بود.

 • تاخیر دیرکرد بدقولی دیر رسیدن ساعت زمان دیروز ۰۹:۰۵

  نگاهی به علل دیرکرد و تاخیر، و روش‌هایی برای اصلاح آن

  چرا برخی افراد، همیشه دیر می‌کنند؟

  سلامت آنلاین- بگذارید با یک اعتراف شروع کنم: من همیشه تاخیر دارم. البته دارم سعی می‌کنم ترک عادت کنم. راستش تحویل همین مقاله هم بارها و بارها به تاخیر افتاده و مایه آبروریزی شده است اما می‌دانم که آدم‌های زیادی مثل من هستند.

 • نخ دندان دیروز ۰۸:۴۰

  میکروب‌های دهانتان ارثی‌اند اما دندان‌دردتان نه

  سلامت آنلاین- اخیراً نتایج تحقیقی منتشر شده است که نشان می‌دهد مردم با میکروب‌هایی در دهانشان به دنیا می‌آیند که از والدینشان به ارث برده‌اند اما این باکتری‌ها با پوسیدگی‌ها و دردهای دندانیتان ارتباطی ندارند.

 • سیگار و بارداری دیروز ۰۸:۳۶

  افزایش قیمت سیگار سبب کاهش مرگ‌ومیر نوزادان می‌شود

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای جدید نشان داده است که وقتی قیمت سیگار افزایش داده می‌شود، مرگ نوزادان کاهش پیدا می‌کند.

 • آیدین سیار سریع ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۴:۳۵

  رایانه‌ای که یارانه می‌داد

  آیدین سیار سریع- طنز نویس

 • مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۳:۲۶

  گزارش تصویری/ «گوهرشهر»؛ روستایی محروم در سیستان و بلوچستان

  سلامت آنلاین- «گوهرشهر»، شهر نیست؛ روستایی است در۴۵ کیلومتری شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان. روستایی محروم که با اجرای طرح تحول سلامت به لحاظ امکانات بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار گرفت و صاحب مرکز جامع سلامت روستایی شد.عکس: مهین محمدزاده

 • سالمندان ژاپن امید به زندگی پیری ورزش روحیه نشاط شادی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۴

  ۲ میلیون سالمند بالای ۹۰ سال در ژاپن زندگی می‌کنند!

  سلامت آنلاین- وزارت امور داخلی ژاپن در گزارشی اعلام کرد که شمار ژاپنی های ۹۰ سال به بالا برای نخستین بار از زمان ثبت داده های مربوطه در سال ۱۹۸۰، از دو میلیون نفر فراتر رفته است.

 • آزمون امتحان دانشجو مطالعه ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۵۲

  اعلام نتایج آزمون کارشناسی‌ارشد علوم پزشکی تا آخر شهریور

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، علت تاخیر در اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی را تشریح کرد و گفت: نتایج این آزمون تا جمعه آخر شهریور اعلام می شود.

 • عکاسی هوایی با پهپاد ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۹

  از دست ندهید: برترین تصاویر گرفته‌شده با «پهپاد» +عکس

  سلامت آنلاین- عظمت جهانی که در آن زندگی می‌کنیم به قدری گسترده است که زیبایی‌های آن گویا هیچ‌گاه تکراری نیست. حالا که استفاده از پهپادها یا هواپیماهای بدون سرنشین به زندگی ما راه یافته نیز، عکاسان هم از این وسیله برای ثبت تصاویری زیباتر بهره می‌برند.