نمایش همه
 • کلنگ زنی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۱۹

  امروز با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان تیپ ۳ سرطان

  سلامت آنلاین- امروز با حضور وزیر بهداشت و رئیس ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) عملیات ساخت بیمارستان تیپ ۳ سرطان برکت امام حسین(ع) در این بیمارستان آغاز شد.

 • لبنیات ماست ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۵۰

  منافع «ماست» برای کاهش علائم «افسردگی»

  سلامت آنلاین- تحقیقی تازه معلوم کرده خوردن ماست سرشار از «لاکتوباسیلوس» احتمالا منجر به کاهش علائم افسردگی و اضطراب می‌شود. لاکتوباسیلوس نوعی باکتری پروبیوتیک محسوب می‌شود.

 • مسمومیت دل درد دلپیچه اسهال ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۵۳

  هشدار مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت

  غذاهای نیم پز را از سفرهای نوروزی حذف کنید

  سلامت آنلاین- مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: برای جلوگیری از مسمومیت غذایی، غذاهایی را که با خود به سفر می برید نیم پز نکنید، یا از همان اول غذا را کامل بپزید یا اینکه در مقصد اقدام به پخت آن کنید.

 • فیزیوتراپی توانبخشی حرکتی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۲۲

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  ضرورت حمایت بیمه ها از خدمات توانبخشی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: توانبخشی، حلقه مفقوده خدمات پزشکی و بسیار مهم است و امیدواریم بیمه ها از خدمات توانبخشی حمایت کنند.

 • چهارشنبه سوری ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۰۹

  هشدار معاون فنی دفتر مدیریت بیمار های غیر واگیر وزارت بهداشت

  خرید و فروش مواد محترقه، غیرقانونی است

  سلامت آنلاین- معاون فنی دفتر مدیریت بیمار های غیر واگیر وزارت بهداشت با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره، هشدار داد: والدین باید با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه های ایمنی لازم، فرزندان خود را از این بازی های خطرناک دور کنند.

 • آناتومی مغز حافظه یادآوری ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۳:۴۴

  تقویت حافظه سالمندان با «نویز صورتی»

  سلامت آنلاین- نتایج مطالعه‌ای که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد «نویز صورتی» یا شنیدن اصواتی ملایم همچون صدای آبشار هنگام آماده شدن برای خواب و در آغاز آن می‌تواند به بهبود حافظه افراد مسن کمک کند.

 • تصادف رانندگی پراید ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۳:۲۲

  ۴ عامل افزایش تصادف رانندگی در سفرهای نوروزی

  سلامت آنلاین- به گفته مدیر کل آمار و ترافیک سازمان حمل و نقل جاده‌ای، چهار عامل موثر بر افزایش آمار تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز دخیلند که با توجه بیشتر به آنها می‌توان از بروز حادثه جلوگیری کرد.

 • مسواک خمیردندان زغالی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۴۸

  مضرات استفاده زیاد از پودرهای سفیدکننده و خمیردندان‌های زغالی

  سلامت آنلاین- به گفته یک دندان‌پزشک عمومی، در پودرهای سفیدکننده دندان از ماده سیلیس استفاده می‌شود که مصرف زیاد آن به مرور زمان باعث سایش بیش از حد مینای دندان خواهد شد.

 • بیماری حیوانات سگ ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۲۴

  در گفتگوی سلامت آنلاین با یک متخصص آسم و ایمونولوژی مطرح شد

  آلرژی هایی که با نگهداری از حیوانات در منزل به سراغتان می آید

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص ایمونولوژی و آسم گفت: نگهداری از حیوانات در منزل می تواند باعث ایجاد آلرژی های مختلف در بدن انسان شامل آلرژی های پوستی و تنفسی فوقانی، آلرژی های دستگاه تنفسی تحتانی و آلرژی های گوارشی شود.

 • منظره طبیعت سبز هوای پاک آسمان آبی قله دماوند کوه دماوند ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۲۴

  متخصص ژئوفیزیک به فیلمبرداری دو کوهنورد از دماوند واکنش نشان داد

  هشدار! احتمال خروج مواد مذاب از قله دماوند

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس بخش ژئومغناطیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، فیلمی که دو آتش‌نشان از پرتاب گدازه‌ها از قله دماوند منتشر کرده‌اند، می‌تواند نشان‌دهنده خروج مواد مذاب از این قله آتش‌فشانی باشد.

 • برف رانندگی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۳

  راه اندازی پویش« ایمن برانیم» از سوی وزارت بهداشت

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۴ درصد مرگ‌ها در کشور به علت حوادث ترافیکی رخ می‌دهد، بر نقش دستگاه‌های مختلف در کاهش حوادث ترافیکی تاکید کرد.

 • وزیر بهداشت دکتر سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۰۸

  وزیر بهداشت خبر داد:

  پرداخت بخشی از بدهی بیمه‌ سلامت؛ تامین اجتماعی هم قول تا آخر سال را داد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به دریافت بخشی از مطالبات از بیمه سلامت بر ضرورت توزیع همه این اعتبار تا پیش از سال جدید تاکید کرد و گفت: طبق قولی که وزیر رفاه به رییس جمهور داده اند ، تاپایان سال نیز بخشی از بدهی های تامین اجتماعی پرداخت می شود.

 • ابزار پزشکی کلاه بررسی مغز ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۵۱

  شناسایی آسیب‌های ناحیه سر با کلاه ویژه امواج مایکروویو

  سلامت آنلاین- محققان موفق به توسعه ابزاری قابل حمل شده‌اند که همچون پوششی کلاه‌مانند روی سر قرار می‌گیرد و از امواج مایکروویو برای بررسی بافت مغز در ارزیابی‌های پیش‌درمانی استفاده می‌کند.

 • فاکتور ۹ ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۴۱

  رئیس اداره مدیریت زنجیره تامین سازمان غذا و دارو در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  فاکتور ۹ بیماران هموفیلی در گروی پرداخت بدهی بیمه‌ها

  سلامت آنلاین- رئیس اداره مدیریت زنجیره تامین سازمان غذا و دارو گفت: تامین فاکتور انعقادی ۹ بیماران هموفیلی به رفتار سازمان های بیمه‌گر در عمل به تعهدات خود بستگی دارد و در صورت پرداخت بدهی های معوقه به بیمارستان ها و داروخانه ها، نیاز بیماران به این داروی حیاتی نیز مرتفع خواهد شد.

 • تسکین درد دندان درد ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۳۴

  اقداماتی برای کاهش مشکلات دندانی در ایام نوروزی

  سلامت آنلاین- آسیب‌ها و دردهای دندانی ناشی از مصرف خوراکیهای ویژه ایام نوروز و مراسم دید و بازدید عید نوروز از جمله مشکلاتی است که برخی در این ایام دچار آن می‌شوند اما با رعایت برخی نکات بهداشتی می‌توان این آسیب‌ها را به حداقل رساند.

 • کپسول آنتی بیوتیک قرص مصرف خودسرانه دارو ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۳۰

  بلاهایی که با مصرف غلط «آنتی بیوتیک ها» نازل می شود

  سلامت آنلاین- کارشناس سازمان غذا و دارو  هشدار داد: استفاده نامناسب از داروهای آنتی میکروبیال در زمانی که ضرورت ندارد مانند سرماخوردگی های ویروسی، مقاومت میکروبی در برابر آنتی بیوتیک ها را افزایش می دهد.

 • مرگ خودکشی صرع بیهوشی مسمومیت دست غش جسد جنازه مرده حوادث حادثه ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۱۳

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توضیح داد

  مرگ «بیمار خوزستانی» به دلیل تزریق پنی سیلین نبوده است

  سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور در خصوص مرگ یک خانم جوان مسجدسلیمانی که در برخی پایگاه‌ها خبری علت آن تزریق پنی‌سیلین ذکر شده بود توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد: مرگ «بیمار خوزستانی» به دلیل تزریق پنی سیلین نبوده است.

 • سوختگی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۰۷

  سوختگی را با روش‌های خانگی درمان نکنید

  شست‌وشو با آب، بهترین کمک اولیه در حوادث سوختگی

  سلامت آنلاین- به گفته یکی از مسئولان شبکه بهداشت و درمان گناوه، تجویزهای خودسرانه نظیر استفاده از خمیردندان یا گیاهان برای کمک به افراد دچار سوختگی اثرات تخریبی دارد و در سوختگی‌های ناشی از آتش و یا اسید، بهترین ماده برای کمک اولیه، آب است.

 • آجیل ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۰۴

  راهنمایی های متخصص علوم غذایی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  راهنمای خرید آجیل عید

  سلامت آنلاین- یک متخصص علوم غذایی درباره نحوه تشخیص آجیل تازه از کهنه گفت: خرید آجیل خوب و مرغوب علاوه بر تجربه فردی و دقت در خرید، نیازمند توجه به مواردی دیگری هم هست که رعایت این نکات کمک می کند تا افراد بتوانند آجیل مرغوبتری را تهیه کنند.

 • حرم امام رضا مشهد مقدس زائر زیارت ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۰:۵۶

  توزیع کتابچه توصیه های غذایی و دارویی بین زائران بارگاه رضوی

  سلامت آنلاین- بیش از ده هزار جلد کتابچه توصیه های غذایی و دارویی در سفر، جهت سلامت مسافران و زائران بارگاه منور رضوی به همت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدوین و توزیع شد.

 • کم شنوایی نا شنوایی گوش معاینه ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۰:۴۸

  مواظب پارگی پرده گوشتان در سنت چهارشنبه‌سوری باشید

  سلامت آنلاین- به گفته یک شنوایی‌شناس، انفجار ترقه، باروت و نارنجک، در ناحیه شنوایی افراد محرک صوتی شدید ایجاد می‌کند و به همین دلیل احتمال پارگی پرده صماخ گوش در این موارد زیاد است.

 • دیالیز ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۰:۱۸

  لزوم مصرف پروتئین در برخی بیماران دیالیزی

  سلامت آنلاین- به گفته ‌یک فوق تخصص غدد و متابولیسم، برخی از بیمارانی که تحت دیالیز قرار دارند، لازم است میزان بیشتری پروتئین نیز در سبد غذایی خود قرار دهند.

 • ماهی قرمز ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۵۲

  ماهی قرمز را از مراکز تاییدشده دامپزشکی بخرید

  سلامت آنلاین- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی قزوین توصیه کرد: شهروندانی که قصد دارند برای سفره هفت‌سین نوروزی، ماهی قرمز خریداری کنند از مراکزی خرید کنند که ماهی‌های موجود در آن زیر نظر دامپزشکی تهیه شده و به فروش می‌رسد.

 • راهنمای دارو بروشور بریل نابینا ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۳۶

  اقدام انسانی یک شرکت داروسازی در احترام به حقوق نابینایان

  سلامت آنلاین- «یک گام عملی و بدون شعارزدگی در راستای حفظ حقوق نابینایان» شاید بهترین تعبیری باشد که می توان به اقدام جالب و انسانی یک شرکت داروسازی داخلی نسبت داد.

 • تست فشار خون ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۳۶

  ارتباط افت موقت فشارخون با خطر ابتلا به زوال عقلی

  سلامت آنلاین- محققان معتقدند افت موقت فشار خون در افراد بزرگسال می‌تواند با خطر ابتلای آنان به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی این افراد مرتبط باشد.

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۲۷

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  چرا مخالفان دوست دارند طرح تحول سلامت را سیاسی کنند؟

  سلامت آنلاین- اینکه حاضر باشیم مردم ضرر کنند، اما حرف ما ثابت شود، نقطه خطرناکی است که خیلی از منتقدان طرح تحول سلامت در پیش گرفته اند. از همان ابتدای شروع طرح تحول سلامت تاکنون شاهد بوده ایم که برخی از شکست زودهنگام این طرح سخن گفته اند . اینکه اخیرا هم برخی رسانه ها، حرف های رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نقد عملکرد بیمه ها را به معنی تعطیل شدن خدمات درمانی در بیمارستان ها برداشت کردند، نمونه دیگری از همین برداشت های سیاسی و وهم آلود از بزرگ ترین طرح اجتماعی دولت است.

 • جنین سقط جنین بارداری ناباروری حاملگی رحم مادر زایمان ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۰۵

  تشخیص علل مرده زایی با انجام دو نوع آزمایش

  سلامت آنلاین- محققان دریافتند آزمایش جفت به تشخیص علت دوسوم از مرده‌زایی‌ها و اتوپسی (کالبدشکافی) جنین نیز به تشخیص ۴۰ درصد از موارد مزده‌زایی کمک می‌کند. در ۱۲ درصد موارد نیز علت مرده‌زایی با آزمایش‌های ژنتیک آشکار می‌شود.

 • عفونت سینوسی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۸:۳۳

  بازدهی کاری کمتر در افسرده‌های مبتلا به عفونت‌های سینوسی

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید نشان می‌دهد بیماران افسرده‌ای که از عفونت مزمن سینوس‌هایشان رنج می‌برند، در محیط کار یا مدرسه و دانشگاه نسبت به بیماران بدون افسردگی، بازده کاری کمتری دارند.

 • بخار سیگار الکترونیک زن سیگاری ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۸:۱۶

  سیگارهای الکترونیک احتمال سرطان را افزایش می‌دهند

  سلامت آنلاین- مراقبت باشید! قبل از این‌که از کشیدن سیگارهای الکترونیک به وجد آیید، باید بدانید بر اساس یافته‌های یک تحقیق، سطح قابل توجهی از بنزن سرطانزا در بخارات این سیگارها هنگام بالا بودن توان خروجی آن پیدا شده است.

 • سنجد ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۷:۵۰

  این «هفت سین» پرخاصیت: با سنجد، طبابت کنید

  سلامت آنلاین- سنجد در سفره هفت سین نماد سلامت و تداوم زندگی است اما از نظر یک متخصص فیزیولوژی، مصرف خوراکی آن خواص درمانی شگفت‌انگیزی دارد که اگر با پوست خورده شود بر منافعش می‌افزاید.