نمایش همه
 • حسین‌علی شهریاری ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۴

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  لابی‌های سیگار قوی است؛ سلامت مردم برای برخی ذره‌ای مهم نیست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت مجلس در واکنش به مخالفت کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ با افزایش مالیات سیگارگفت: متاسفانه لابی‌های سیگاردرهمه جا اعم از دولت و مجلس و ...خیلی قدرتمند و قوی است .

 • سونوگرافی بارداری ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۴

  مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت تاکید کرد:

  متخصصان زنان در مطب حق دریافت وجه بابت سونوگرافی ندارند

  مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت در واکنش به تجمع تعدادی از متخصصان رادیولوژی گفت: بخشنامه وزارت بهداشت برای تأمین آسایش مردم در اقصی نقاط کشور به خصوص در مناطق محروم است و متخصصان زنان حق دریافت وجه در قبال انجام سونوگرافی را در مطب ندارند.

 • مالیات ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۲۷

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  روایت پارادوکسی خطرناک؛ از مالیات پایین تاجران دخانیات تا افزایش مالیات پزشکان

  سلامت آنلاین- مهم ترین چالش این روزهای نظام سلامت، تعیین مالیات بر فرآورده های دخانی است. در حالی که قرار بود مالیات بر سیگار افزایش پیدا کند تا سلامت مردم قربانی فعالیت تاجران حوزه دخانیات نشود، اما فعلا این تصمیم به مذاق کمیسیون تلفیق مجلس خوش نیامده. جالب است که در همین حال، کمیسیون تلفیق برای افزایش مالیات پزشکان، چراغ سبز نشان داده. معنی این پارادوکس به زبان ساده این است که بیمار کردن مردم، مالیات جدی ندارد، اما درمان مردم، مستحق افزایش مالیات است!

 • ترک سیگار ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۸

  روشهای ساده برای خلاص شدن از شر سیگار

  سلامت آنلاین- نیکوتین یکی از مضرترین و دردسترس‌ترین مواد مخدر موجود در سراسر جهان است که در فرم متداول سیگار به فروش می رسد. سیگار نوعی بلای خانمانسوز و آفت زندگی است که علاوه بر خسارات جسمانی که به فرد وارد می کند، ضررهای روحی-روانی بسیاری نیز به بار خواهد آورد و خصوصا جوانان و نوجوانان را آهسته آهسته معتاد کرده و در وجودشان رخنه می کند و هرچه بیشتر از زمان اعتیاد فرد به سیگار بگذرد ترک کردن آن دشوارتر خواهد بود.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۲:۵۹

  وزیر بهداشت ضمن برشمردن دستاوردهای ۴۰ ساله حوزه سلامت تاکید کرد:

  اجرای قانون؛ تنها راه برون‌رفت از مشکلات

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان مردم، به برخی گرفتاری‌های موجود هم اشاره کرد و راه و مسیر اصلی وزارت بهداشت برای خروج از این مشکلات را عمل به قانون و البته فراهم کردن زمینه‌های عمل به قانون که باید از سوی قانونگذاران، دانست.

 • الکلیسم اعتیاد به الکل ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۲:۲۶

  افراد الکلی بیشتر و شدیدتر دچار بیماری سل می‌شوند

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه الکل اثر بر ضدعفونی کردن بدن ندارد، گفت: شیوع و شدت بیماری سل در افراد الکلی بمراتب بیشتر است.

 • فناوری بارکد خوراکی دارو ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۲:۱۹

  دارورسانی به بدن با کمک بارکدهای خوراکی +تصاویر

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه کپنهاگ پس از انجام تحقیقی اعلام کردند دارورسانی به بدن ممکن است در آینده‌ای نزدیک به کمک فنآوری چاپ جوهرافشان و بلعیدن بارکدهای (QR) خوراکی و حاوی میزان مشخصی از دارو صورت گیرد.

 • قاسم جان بابایی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۲:۱۹

  معاون درمان وزیر بهداشت خطاب به متخصصان رادیولوژی مطرح کرد:

  کمبود شدید متخصص رادیولوژی در مناطق محروم؛ با سیاست‌های کلی نظام سلامت همراهی کنید

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزیر بهداشت در پاسخ به اعتراضات آیین نامه انجام سونوگرافی سطح ۱ توسط متخصصان زنان و زایمان گفت: کمبود متخصص رادیولوژی در سراسر کشور به خصوص مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، واضح و مبرهن است. شاید این کمبود در برخی موارد بخصوص موارد غیر اورژانس خطرات جانی نداشته باشد، اما در مواردی که سلامت مادر باردار و فرزند وی مطرح باشد، اهمیت دو چندان می شود .

 • تحقیقات ژنتیک ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۵

  شناسایی ۸۲ ژن جدید در بیماری کم‌توانی ذهنی ارثی

  سلامت آنلاین- محققان مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی موفق شدند ۸۲ ژن جدید را در بیماری کم‌توانی ذهنی ارثی شناسایی کنند.

 • کولونسکپی کلونوسکپی سرطان روده ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۰

  کولونوسکوپی خطر ابتلا به آپاندیسیت را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- مطالعات نشان می‌دهند روش کولونوسکوپی با تشخیص و برداشتن سرطان روده موجب نجات جان بیمار می‌شود اما از سوی دیگر هم ممکن است موجب تحریک آپاندیسیت شود.

 • آبگرفتگی ساختمان بالا آمدن آب اقیانوسها ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۱

  زندگی ساکنان زمین در خطر: روند بالا آمدن آب اقیانوس‌ها سرعت گرفت

  سلامت آنلاین- نتایج حاصل از پژوهش دانشمندان دانشگاه «کلرادو» آمریکا نشان می‌دهد، بالا آمدن آب اقیانوس‌ها چنان سرعت گرفته که در پایان قرن کنونی (۲۱۰۰ میلادی) ممکن است سطح آب اقیانوسها، ۶۵ سانتی‌متر بالا بیاید.

 • تولید داروسازی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۳۲

  اعلام اولویت‌های داروسازان در دهه پنجم انقلاب

  سلامت آنلاین- نایب رئیس انجمن داروسازان، توسعه خدمات داروسازان در داروخانه‌ها و موسسات درمانی و توانمندسازی داروخانه‌ها را از اولویت‌های داروسازان در دهه پنجم انقلاب خواند.

 • دانش آموز تکلیف پیک نوروزی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۹

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد

  دانش آموزان امسال پیک نوروزی ندارند

  سلامت آنلاین- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده پیک‌های نوروزی در تثبیت و تعمیق یادگیری چندان نقشی نداشتند گفت: داستان خوانی و داستان گویی جایگزین پیک های نوروزی می شود. همچنین ویژگی‌های کتاب مناسب را به استان ها ابلاغ خواهیم کرد تا از معرفی کتب نامناسب خودداری شود.

 • دانشجویان علوم پزشکی آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۵

  قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت اعلام کرد:

  ضرورت پرداخت شهریه از سوی دانشجویان روزانه انتقالی

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مصوبه قانون برنامه ششم توسعه، دانشجویان روزانه قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی در صورت انتقال به دانشگاه دیگر باید شهریه بپردازند و با آنان مشابه دانشجویان پردیس خودگردان رفتار می شود.

 • پلیس چین ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۹

  رویکرد پلیس چین به استفاده از عینک‌های تشخیص چهره

  سلامت آنلاین- پلیس چین اعلام کرده برای مبارزه با جرم، از عینک‌های مجهز به فناوری تشخیص چهره استفاده خواهد کرد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۸

  وزیر بهداشت:

  برنامه اصلی وزارت بهداشت، عمل به قانون است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن تشریح آورده‌های انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان مردم، به برخی گرفتاری‌های موجود هم اشاره کرد و راه و مسیر اصلی وزارت بهداشت برای خروج از این مشکلات را عمل به قانون و البته فراهم کردن زمینه‌های عمل به قانون از سوی قانونگذاران، دانست.

 • منصور مرادی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۴

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  در دنیا ۹ برابر قیمت سیگار، عوارض می‌گیرند

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نحوه محاسبه عوارض سیگار در دنیا گفت: در بسیاری از کشورها، ۹ برابر قیمت سیگار، عوارض دریافت می‌شود تا صرف ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مصرف کنندگان سیگار شود.

 • احمد حمزه ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۳

  تشریح مصوبه کمسیون تلفیق مجلس در گفتگوی سلامت آنلاین با عضو این کمیسیون

  مجلس، توپ مالیات سیگار را به زمین دولت انداخت!

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به برگزاری دومین جلسه این کمیسیون در خصوص تعیین تکلیف مالیات سیگار گفت: طبق قانون، افزایش یا کاهش عوارض سیگار جز اختیارات دولت است و از این رو جلسه با واگذاری این اختیار به دولت برای کارشناسی رقم مالیات سیگار به پایان رسید.

 • مالیات پزشک ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۰۷

  عضو شورایعالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ثابت ماندن تعرفه پزشکی، مراکز درمانی را فلج می‌کند

  سلامت آنلاین- عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به این که مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر ثابت ماندن تعرفه‌های پزشکی، هشدار داد: در صورت اجرایی شدن مجدد این مصوبه و افزایش پیدا نکردن تعرفه‌ها، مشکلات بسیار جدی در ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان و مراکز درمانی ایجاد خواهد شد.

 • سونوگرافی و اولتراسوند جنین کودک نوزاد حامله ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۵۹

  معاونت درمان وزارت بهداشت اعلام کرد:

  شرایط انجام سونوگرافی از سوی متخصصان زنان و زایمان

  سلامت آنلاین- معاونت درمان وزارت بهداشت در بخشنامه ای اعلام کرد: انجام سونوگرافی توسط متخصصان فاقد مدارک آموزشی معتبر تایید شده توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت و اخذ تعرفه در مطب متخصصان زنان، تخلف انتظامی و تعزیراتی محسوب می شود.

 • تومور تخمدان ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۷

  تومور ۱۲ کیلویی در تخمدان زن ۷۰ ساله+ عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان طی یک عمل جراحی موفقیت آمیز توموری کیستیک به وزن ۱۲ کیلوگرم را از تخمدان یک زن ۷۰ ساله خارج کردند.

 • سلول سرطانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۲

  کشف پروتئینی که با سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کند

  سلامت آنلاین- پژوهشگران بتازگی موفق به شناسایی پروتئینی شده‌اند که با استفاده از آن می‌توان جلوی پیشرفت و گسترش سلولهای سرطانی را گرفت.

 • خنده خندیدن شادی خوشحالی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۳۷

  محققان: برای حفظ سلامتیتان، به خودتان بخندید!

  سلامت آنلاین- بتازگی پژوهشگران اسپانیایی طی بررسیهای خود کشف کرده‌اند که حتی اگر حلقه دوستانه‌ای برای خنده و شوخی ندارید، فراهم کردن زمینه‌ای برای شوخی با خود و خندیدن به خود هم می‌تواند سبب افزایش میزان سلامتی شود.

 • حواس پنجگانه عملکرد مغز احساسات ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۲۰

  شناسایی نحوه پردازش تجارب احساسی در مغز

  سلامت آنلاین- تجارب احساسی انسان زمینه‌هایی چون دیدن، شنیدن، حس کردن، چشیدن، بوییدن و حتی درک وی از جهان اطراف را شامل می‌شود. دانشمندان بتازگی موفق شده‌اند نحوه پردازش این اطلاعات را درک کنند.