نمایش همه
 • آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۴:۳۰

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

  هیچ مورد انسانی از آنفلوآنزای پرندگان مشاهده نشده است

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به تلفات تعدادی از پرندگان مهاجر وحشی در یکی از تالاب‌های استان گیلان، گفت: بررسی‌های آزمایشگاهی، نوع ویروس آنفلوآنزای ایجادکننده این طغیان را H۵N۶ اعلام کرده که با ویروس قبلی متفاوت است، اما هیچ مورد انسانی از این نوع آنفلوآنزای پرندگان در ایران مشاهده نشده است.

 • اینفوگرافی/ قیمت هر پاکت سیگار در کشورهای مختلف ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۳

  اینفوگرافی/ قیمت هر پاکت سیگار در کشورهای مختلف

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • ایدز و خون اهدای خون هپاتیت ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۲:۳۶

  کاهش ذخایر خون در ماه‌ پایانی سال؛ اورژانسی‌ها برای اهدای خون به میدان آمدند

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه در اسفند ماه به دلیل افزایش جراحی‌ها، دچار کاهش ذخیره خونی در مراکز ذخیره خون می‌شویم، گفت: اقدام ۱۰۰۰ تن از همکاران اورژانس برای اهدای خون را به فال نیک می‌گیرم؛ چراکه باعث دلگرمی بیماران بستری شده و باعث می‌شود با ذخیره مناسبی به استقبال نوروز ۹۷ برویم.

 • مرد سرماخورده ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۵۴

  چند راهکار خانگی برای بهبود گرفتگی سینه

  سلامت آنلاین- گرفتگی سینه معمولا هنگامی پیش می‌آید که مقدار قابل توجهی مخاط در سینه شکل می‌گیرد و سرفه شدید نیز به خلاص شدن از آن کمکی نمی‌کند. این گرفتگی ممکن است به‌واسطه ابتلا به بیماری‌های مختلف شکل بگیرد که شایع‌ترین آنها سرماخوردگی و آنفلوآنزاست.

 • آلودگی هوای اهواز ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۲

  آلودگی هوای خوزستان در وضعیت فوق بحرانی

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در روزهای اخیر میزان ریزگردها در خوزستان و برخی مناطق جنوب غرب کشور از شاخص فوق بحران عبور کرد، اما بارندگی هایی که از پریروز شروع شده، وضعیت را اندکی بهتر کرده است.

 • دکتر علیرضا ستوده نژاد ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۲

  پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت دکتر «ستوده‌نژاد»

  سلامت آنلاین-وزیر بهداشت در پی درگذشت دکتر علیرضا ستوده‎نژاد، دانشیار جراحی دانشگاه علوم پزشکی کرمان پیام تسلیتی فرستاد.

 • تکنیک مبارزه با تومور سرطانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۱

  نانوربات‌هائی که تومورهای سرطانی را نابود می‌کنند

  سلامت آنلاین- پژوهشگران، از نانوربات‌ها برای درمان برخی از انواع سرطان در موش‌ها استفاه کردند. روش‌های کنونی مبارزه با تومورهای بدخیم، به شدت محدودند.

 • پروتز غضروف مفصل زانو ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۳

  عوارض جراحی مفصل زانو و مدت عمر پروتزهای آن

  سلامت آنلاین- یک عضو هیئت مدیره انجمن جراحی زانو، آرتروسکپی و آسیب‌های ورزشی با توضیح درباره مشکلات و عوارض احتمالی پس از انجام عمل جراحی مفصل زانو گفت: یکی از مهم‌ترین عوارض تعویض مفصل زانو احتمال ناتوانی در خم کردن کافی مفصل زانو پس از عمل جراحی است.

 • رشد تخمک انسان در آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۱۹

  برای اولین بار صورت گرفت: رشد و تکامل تخمک انسانی در آزمایشگاه

  سلامت آنلاین- طی تحقیقی که گفته شده می‌تواند نقطه عطفی در این زمینه محسوب شود، محققان برای نخستین بار موفق شدند تخمکهای انسانی را از اولین مراحل تا بلوغ و تکاملشان در آزمایشگاه رشد و پرورش دهند؛ دستاوردی مفید برای درمان افرادی که در معرض ناباروری قرار دارند.

 • محمد رضا مسجدی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۳

  انتقاد تند دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مافیای دخانیات در دولت و مجلس نفوذ و سلامت مردم را فدای سود سرشار خود کرده‌اند

  سلامت آنلاین- دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با ابراز نارضایتی شدید از تعلل مجلس و دولت در افزایش مالیات بر سیگار تصریح کرد: وقتی دولت برای افزایش پیدا نکردن عوارض سیگار چراغ سبز به مجلس نشان می‌دهد، طبیعی است که مجلس نیز با طرح بهانه و توجیهاتی مانند افزایش قاچاق سیگار به کشور، مانع از افزایش مالیات سیگار می‌شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۹

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد

  استراتژی بیمه سلامت؛ مدیریت هزینه‌ها بدون فشار به اقشار آسیب پذیر

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به کمبود منابع مالی، مدیریت هزینه ها را شرط اصلی برای برون رفت از مشکلات موجود بیان کرد و افزود: تشکیل کمیته های تنظیم و مدیریت هزینه ها در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها، نیازی جدی است و لازم است به طور فعال در زمینه کاهش هزینه ها در این کمیته ها تلاش شود.

 • علی اکبر حق دوست ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۷

  انتقاد معاون وزیر بهداشت از وضعیت نامطلوب نشاط اجتماعی

  سلامت آنلاین- معاون برنامه‌ریزی راهبردی وزارت بهداشت با بیان اینکه نشاط اجتماعی تنها به معنای خنده و بشاش بودن نیست، گفت: نشاط اجتماعی مفهومی گسترده‌تر از این مباحث است. متاسفانه طبق شاخص‌های بین‌المللی وضعیت کشور ما از این نظر در زمینه نشاط اجتماعی مثبت نیست و در رتبه‌بندی بین‌المللی رتبه‌های بالای ۱۰۰ را کسب می‌کنیم که اصلا زیبنده کشورمان نیست.

 • مواد شوینده ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۲

  راهنمای خانه تکانی و نظافت منزل در آستانه سال نو

  هشدار! این شوینده‌ها را هرگز با هم مخلوط نکنید

  سلامت آنلاین- با نزدیک شدن به عید نوروز خانمها کم کم به فکر خانه تکانی و تمیز کردن منازل افتاده وبه دنبال بهترین مواد شوینده و جلادهنده های لوازم و سطوح خانه هستند. اما در این میان آنچه حائز اهمیت است آشنایی با طرز استفاده ازهر یک از این مواد و مخلوط نکردن آنها با یکدیگر است، چرا که اکثر این مواد در ترکیب با هم مواد سمی و خطرناکی تولید خواهند کرد و به ایجاد خطرات جانی و مالی فراوان به خانواده منجرخواهند شد.

 • افتتاح ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۰

  ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه‌های حوزه سلامت در نیشابور افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، پروژه های بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.

 • غده سرطانی تومور سرطانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۰

  مولکول بیماری هانتینگتون، قاتل شگفت‌انگیز سرطان

  سلامت آنلاین- یک گروه تحقیقات پزشکی پی برده‌اند که چگونه مولکول بیماری هانتینگتون می‌تواند به طور ناخواسته سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. آنها می‌گویند از این روند می‌توان به عنوان درمان جدید سرطان استفاده کرد.

 • سونوگرافی بارداری ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۵

  قدردانی رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از بخشنامه معاونت درمان

  «نیکشهر» حتی یک متخصص رادیولوژی ندارد

  ​سلامت آنلاین- رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: انجام سونوگرافی های سطح یک، توسط متخصصین زنان و زایمان صلاحیت دار، اقدامی برای نجات جان مادران باردار در مناطق محروم است که در آنجا متخصص رادیولوژی وجود ندارد.

 • روغن اسطوخودوس ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۴

  فواید روغن اسطوخودوس برای پوست و مو

  سلامت آنلاین- بسیاری از روغن‌های گیاهی در حوزه درمان‌های خانگی کاربردی شناخته‌شده دارند. در میان این گیاهان، اسطوخودوس از آنهاست که محققان اعلام کرده‌اند کاربردهای مناسبی نیز در سلامت پوست و مو دارد.

 • خدمات سلامت روان ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۳

  معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اظهار کرد:

  نقش روانشناسان در کاهش رفتارهای پرخطر در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت تاکید کرد که اقدامات مداخله‌ای در حوزه سلامت روان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، تاکنون توانسته‌ در کاهش بروز رفتارهای پرخطر بسیار موثر عمل کند.

 • شبکاری نور کم محیط ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۴

  کار شبانه خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- محققان هشدار می‌دهند افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند در معرض خطر بالای ابتلا به دیابت نوع۲ قرار دارند که پیشزمینه‌ای برای ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز است.

 • محقق دانشمند تحقیقات پزشکی آزمایشگاه باکتری ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۰

  شناسایی گروه جدیدی از آنتی‌بیوتیک‌های مبارز با باکتری‌های مقاوم

  سلامت آنلاین- متخصصان علوم پزشکی در آمریکا خانواده تازه‌ای از آنتی‌بیوتیک‌ها را در نمونه‌های خاک شناسایی کرده‌اند که گفته شده قابلیت مبارزه علیه باکتری‌های مقاوم را دارند.

 • جنسی اسپرم تخمک درمان ناباروری لقاح ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۰

  تاکید یک رفتارشناس جنسی

  اضطراب برخی زوج‌های جوان از رابطه جنسی؛ خانواده‌ها تربیت جنسی جوانان را دست کم نگیرند

  سلامت آنلاین- عدم شناخت زوج های جوان و نبود آگاهی های جنسی باعث ایجاد ترس و اضطراب و در نهایت عدم موفقیت در رابطه جنسی آنها می شود.

 • سازمان بیمه سلامت ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۵۹

  کمیسیون تلفیق مجلس تصویب کرد

  کمک ۷۵۰۰ میلیارد تومانی به بیمه سلامت برای پرداخت بدهی‌ها

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که با موافقت کمیسیون تلفیق مجلس، هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه بیمه سلامت به این سازمان اختصاص داده شده است تا برای پرداخت بدهی‌هایش هزینه کند.

 • بنیتا ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۵۶

  گفت‌وگویی کوتاه، در آستانه اجرای حکم اعدام قاتل

  پدر «بنیتا»ی ٨ ماهه: این ٧ ماه بسیار سخت گذشت

  سلامت آنلاین- هم از آن خانه رفتند هم از آن محله. دیگر از آن پراید نقره‌ای هم خبری نیست. آن را فروختند. می‌خواستند فرار کنند از خاطرات و یاد بنیتای ٨ ماهه، اما نشد. هر گوشه خانه یادآور خاطرات زندگی کوتاه بنیتا بود. حالا هر لحظه فکر دختر نوپایشان آنها را آرام نمی‌گذارد. چه کسی فکر می‌کرد قصه تلخ گمشدن بنیتا تا این حد تراژیک باشد؟

 • بهروز بنیادی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  ضرورت انجام سونوگرافی توسط متخصصان زنان در مناطق محروم

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ابلاغیه معاونت درمان وزارت بهداشت مبنی بر انجام سونوگرافی توسط متخصصان زنان در مناطق محروم و اعتراض رادیولوژیست‌ها به این مساله گفت: با توجه به کمبود رادیولوژیست در کشور، انجام سونوگرافی‌های اورژانسی توسط متخصصان زنان در مناطق محروم که از قبل آموزش‌ و مدرک معتبر علمی دریافت کرده باشند، یک ضرورت است.

 • دکتر کیانوش جهانپور ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۳۹

  سخنگوی سازمان غذا و دارو مطرح کرد

  هشدار به شرکت‌های دارویی که «جایزه» فروش می‌دهند

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو، خواستار قطع شیوه های تبلیغاتی برخی شرکت های دارویی برای فروش محصولات شان شد و گفت: در غیر این صورت، با این قبیل شرکت ها برخورد خواهد شد.

 • مرتضی خاتمی نماینده ماهنشان ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۳۷

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  سود سرشار کارخانه‌های تولید دخانیات؛ مالیات سیگار در ایران شوخی است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به سود سرشار کارخانه‌های تولید دخانیات تاکید کرد: مالیات سیگار در ایران، بسیار پایین و در حد شوخی است، در حالی که باید دولت و مجلس برای افزایش مالیات سیگار، تصمیمی جدی بگیرند.