نمایش همه
 • ویزیت معاینه ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۲۴

  مردم به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند

  فراخوان وزارت بهداشت برای غربالگری ۴ بیماری مهم

  سلامت آنلاین- نظام مراقبت‌های اولیه کشور که وظیفه ارائه خدمات پیشگیری از بیماری و کاهش بار آن را بر عهده دارد، از مردم دعوت کرده که برای غربالگری و بررسی وضعیت ابتلا به چهار بیماری مهم به پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند. اما این اقدام چگونه صورت می‌گیرد و مردم باید به کجا مراجعه کنند؟

 • مرگ خودکشی صرع بیهوشی مسمومیت دست غش جسد جنازه مرده حوادث حادثه ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۱۵

  درمان صرع با استفاده از «ماهی گورخری»

  سلامت آنلاین- محققان موسسه ملی سلامت آمریکا، با ارزیابی عملکرد داروی جدید بیماری صرع بر اساس نتایج آزمایش‌های انجام شده روی ماهی موسوم به گورخری اعلام کردند که شیوه جدید شدت حملات را کاهش می‌دهد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۱۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، پزشکان فوق تخصص را هم به مناطق محروم آورد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت مردم به پزشک متخصص دسترسی کافی نداشتند، اما پس از اجرای این طرح، نه تنها بخش عمده ای از معضلات مرتفع شد، بلکه پزشکان فوق تخصص نیز ترغیب شدند تا در مناطق محروم خدمات درمانی ارائه دهند.

 • کاشت حلزون ناشنوایی گوش ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۰۸

  از هر هزار نوزاد، یکی ناشنوا متولد می شود

  سلامت آنلاین- یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، میزان شیوع ناشنوایی را یک نوزاد از هر هزار تولد عنوان کرد و افزود: در نوزادانی که به هر دلیل در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری می شوند، این میزان به یک از پنجاه می رسد.

 • دستگاه فشار خون مچی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۰۶

  راه بدون دارو برای کاهش فشار خون بالا

  سلامت آنلاین- کاهش مصرف نمک، فعالیت بدنی منظم، ثابت نگه داشتن وزن ایده آل، رعایت رژیم غذایی متعادل و همچنین پرهیز از استعمال دخانیات می‌تواند به میزان قابل ملاحظه‌ای از خطر پیشرفت فشار خون بالا بکاهد.

 • سالاد پر روغن خوراکی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۱:۵۴

  رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد:

  کاهش چشمگیر اسید چرب ترانس در روغن‌های مصرفی

   سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو گفت: زمانی روغن‌های خوراکی با اسید چرب ترانس ۲۵ درصد در ایران وجود داشت، اما در حال حاضر سقف اسید چرب ترانس در روغن‌های مصرفی مردم به ۲ درصد رسیده است.

 • پزشک روستا روستایی مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۱:۳۷

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  دود بی عدالتی در چشم روستاییان؛ نظام بیمه ای بیمار است

  سلامت آنلاین- بحث توزیع عدالت در نظام سلامت، یکی از پایه ای ترین مباحث در نظام بهداشت و درمان است، اما هم اکنون شاهدیم دفترچه های بیمه روستایی و عشایر، محدودیت های به مراتب بیشتری در مقایسه با دفترچه های بیمه شهرنشینان دارد. کارشناسان بارها تاکید کرده اند که با تجمیع بیمه ها و تشکیل صندوق واحد بیمه های درمانی، خدمات بهتر و بیشتری به اقشار محرومی همچون روستاییان و عشایر ارائه خواهد شد؛ روستاییانی که هم اکنون دفترچه بیمه هایشان در شهرها اعتبار ندارد و ظلمی مضاعف را تحمل می کنند.

 • دنیای خود را نجات دهیم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۲

  دنیای خود را نجات دهیم + فیلم

 • چربی خون تریگلیسیرید رگ خونی عروق ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۱:۱۶

  افزایش ابتلا به گرفتگی‌ عروق کرونر در جوانان ایرانی

  سلامت آنلاین- ‎رئیس انجمن جراحان قلب ایران در آستانه برگزاری پنجمین کنگره بین‌المللی مشترک قلب و عروق گفت: گرفتگی عروق کرونر در تمام دنیا از جمله ایران از شایع‌ترین بیماری‌های قلبی محسوب می‌شود اما در دنیا افراد بالاتر از ۷۰ سال به آن مبتلا می‌شوند در حالی که این بیماری در در کشور ما متاسفانه افراد جوان را بیش از استاندارد جهانی مبتلا می‌کند.

 • کارگر ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۱:۱۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بار اصلی درمان کارگران به دوش بیمارستان های دولتی است

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: با این که بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی موظف هستند خدمات درمانی در اختیار کارگران قرار دهند، اما بیمارستان های دولتی بار اصلی درمان آن ها را به دوش می کشد که همین مساله فشار مالی مضاعفی را به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل کرده است.

 • بوی بد ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۱:۰۶

  دستگاه حسگری برای هشدار درباره بوی بد بدن

  سلامت آنلاین- یک شرکت ژاپنی دستگاهی را ابداع کرده است که می‌تواند با تشخیص بوی بد بدن به استفاده‌کنندگان از آن پیش از این‌که باعث تنفر دیگران از خود شوند هشدار دهد.

 • ویزیت معاینه مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۵۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  منع فعالیت دوگانه پزشکان، کیفیت درمان را قربانی می‌کند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص منع فعالیت دوگانه پزشکان متخصص در مناطق محروم گفت: با اجرای این مصوبه، پزشکان زبده به بخش خصوصی کوچ می کنند که در این صورت کیفیت درمان بیماران به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت و کیفیت درمان، قربانی می شود.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۴۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی شفاف بگوید سهم درمان کارگری کجا هزینه می شود؟

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با تاکید بر این که سهم درمان کارگران باید به درمان آن ها اختصاص پیدا کند، گفت: سازمان تامین اجتماعی ماه هاست معوقه ۸۹ میلیارد تومانی این دانشگاه را پرداخت نکرده است، بیمارستان های ملکی نیز کمترین خدمات درمانی را به کارگران ارائه می دهند. حال در این شرایط، این سازمان شفاف بگوید سهم درمان کارگری کجا هزینه می شود؟

 • دامپزشک معاینه طیور واکسیناسیون پرندگان آنفلوآنزای مرغی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۵

  رئیس کمیته تخصصی بهداشت مواد غذایی جامعه دامپزشکان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  آنفلوآنزای مرغی در ۱۵ استان کشور؛ تاکنون مورد انسانی نداشته ایم

  سلامت آنلاین- رئیس کمیته تخصصی بهداشت مواد غذایی جامعه دامپزشکان ایران با بیان این که خوشبختانه تا کنون مورد انسانی ابتلا به آنفلوآنزای مرغی در کشور مشاهده نشده است، اظهار داشت: در حدود ۱۵ استان کشور درگیر این بیماری هستند، اما وزارت بهداشت به طور کامل روی روند این بیماری نظارت دارد.

 • زرد زخم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۱

  خطر ابتلا به «زرد زخم» در صورت استفاده از حوله مشترک

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو با ارائه توضیحی درباره بیماری زردزخم گفت: استفاده مشترک از حوله و لباس فرد مبتلا، منجر به سرایت این بیماری به دیگران، بویژه ورزشکاران می‌شود.

 • تغذیه بارداری میوه خوردن حاملگی مادر حامله ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۲۴

  اهمیت تغذیه دوران بارداری در تقویت عضلات جنین

  سلامت آنلاین- محققان دانشکده پزشکی بیلور دریافتند که تغذیه نامناسب مادر باردار باعث افزایش سطح کورتیزول می‌شود و می‌تواند رشد عضلات جنین را تحت تاثیر قرار دهد.

 • مواد غذایی نشاسته دار ذرت بلال سیب زمینی ماکارونی پاستا نان ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۱۳

  غذاهای غنی از نشاسته مقاوم برای سلامت بدنتان خوب است

  سلامت آنلاین- بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد استفاده از نشاسته مقاوم خواصی برای سلامت دارد که بهتر است به عنوان نوعی فیبر رژیمی در سبد غذایی نظر گرفته شود.

 • کشیدن دندان عقل معاینه دندانپزشکی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۰۹

  بدون دلیل، دندان عقل خود را نکشید

  سلامت آنلاین- یک دندانپزشک با اشاره به این که نباید بدون دلیل بهداشتی اقدام به کشیدن دندان عقل کرد گفت: رویش کج دندان عقل می‌تواند پوسیدگی دیگر دندان‌ها را در پی داشته باشد، لذا در صورت رویش کج این دندان باید توسط دندانپزشک حذف شود.

 • دیابت کودکان تزریق انسولین ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۰۴

  ابداع روشی برای حفظ سلول‌های تولیدکننده انسولین

  سلامت آنلاین- محققان روشی را شناسایی کرده‌اند که امکان حفظ سلول‌های تولید کننده انسولین را در دیابت نوع یک فراهم می‌کند.

 • نان غلات سبوسدار ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۳۳

  لاغری و حفظ تناسب اندام با مصرف غلات کامل

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که مصرف مواد خوراکی حاوی غلات کامل باعث حفظ و کنترل وزن می‌شود و کارآیی آن به اندازه روزی ۳۰ دقیقه پیاده‌روی سریع است.

 • تاکسی راننده تاکسی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۲۰

  حفظ آرامش و سلامت رانندگان تاکسی با اپلیکیشن موبایل

  سلامت آنلاین- دانشمندان استرالیایی بتازگی اپلیکیشنی را عرضه کرده‌اند که گفته شده با نصب آن در گوشی موبایل، رانندگان تاکسی می‌توانند به طور خاص، از سلامت جسمی و روانی خود مراقبت کنند.

 • آلودگی آب آلوده لیوان کثیف نوشیدن غیر آشامیدنی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۱۲

  آب آلوده در اندیمشک پنج نفر را مسموم کرد

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: ۵ شهروند در اندیمشک به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف آب آلوده در یک مزرعه راهی بیمارستان شدند.

 • آزمایش خون ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۸:۵۴

  راهکاری تازه برای تشخیص پارکینسون و اختلالات حرکتی مشابه

  سلامت آنلاین- اندازه‌گیری میزان پروتئینی خاص موجود در خون ممکن است راهکاری تازه پیش روی پزشکان بگذارد تا بیماری پارکینسون را براحتی در افراد تشخیص دهند و آن را از برخی اختلالات مشابه متمایز کنند.

 • آب جوش کتری سماور ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۸:۴۲

  هشدار! آب کتری و سماور را بیش از یک بار نجوشانید

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص تغذیه، اگر آب سردشده کتری را مجدد بجوشانید، غلظت نیترات موجود در آب افزایش یافته و استمرار این کار در طولانی مدت می تواند تهدیدکننده سلامت مصرف کننده چنین آبی شود.

 • باشگاه ورزشی دویدن روی تردمیل ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۸:۲۹

  افزایش سلامت قلب با ۳۰ دقیقه دویدن روی تردمیل

  سلامت آنلاین- محققان دریافته‌اند که ۳۰ دقیقه دویدن روی دستگاه تردمیل می‌تواند وضعیت بافت قلب را به گونه‌ای تغییر دهد که بیان ژن‌های مورد استفاده برای ترمیم آسیب‌های دی‌ان‌ای پس از گذراندن حتی یک جلسه تمرین افزایش یابد و مقاوم‌تر شود.

 • راهپیمایی 22 بهمن پرچم ایران انقلاب جمهوری اسلامی مردم اجتماعی تجمع اتحاد همدلی وحدت ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۹:۲۹

  مراجعه ۴۳۰ نفر از راهپیمایان ۲۲ بهمن به اورژانس تهران

  سلامت آنلاین- سرپرست مرکز اورژانس کشور، از ارائه خدمت اورژانس به بیماران سرپایی و مراجعان مراسم ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: آمار نهایی بیماران و مراجعان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ۹۵ تا پایان مراسم در تهران، ۴۳۰ نفر بود.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۵:۴۵

  وزیر بهداشت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در بندرعباس عنوان کرد:

  انقلاب اسلامی یک موهبت الهی؛ کاهش ۲۰ درصدی پرداخت از جیب بیماران

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: در نخستین روزهای آغاز کار دولت علاوه بر بحران دارو در کشور، بیمارستان ها مشکلات بسیار زیادی داشتند، اما با اجرای طرح تحول سلامت، ۱۱ میلیون نفر به صورت رایگان بیمه شدند و پرداخت از جیب مردم که در کمتر کشوری در دنیا بیش از ۵۰ درصد بود، ۲۰ درصد کاهش یافت.

 • شکاف لب و کام دکتر کلانتر هرمزی جراحی پلاستیک کودک ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۳۷

  معجزه کاروان جهادی «فرشته صورت زخمی‌ها»

  سلامت آنلاین- تیم جراحان پلاستیک داوطلب خدمت در مناطق محروم طی هفدهمین سفر پزشکی خود به سیستان و بلوچستان بیش از چند صد میلیون خدمات تخصصی و جراحی رایگان ارائه کردند و در نهایت ۶۰۰ ویزیت تخصصی و ۶۲ جراحی ظریف شکاف لب و کام را برای محرومان انجام دادند.

 • دکتر خدادوست طب سنتی ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۲۶

  ۳ برنامه مهم توسعه طب سنتی در سال آینده

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، هدف کلی حوزه طب سنتی را ادغام خدمات تایید شده سند طب ایرانی در نظام سلامت دانست و گفت: افزایش سطح پوشش خدمات در سیستم مراقبت‌های اولیه بهداشتی و مراکز درمانی، راه اندازی مرکز ارائه فراورده‌های طبیعی و سنتی و گیاهان دارویی و افزایش سطح پوشش خدمات درمانی طب مکمل در مراکز درمانی از مهم ترین اهداف دفتر طب سنتی در سال آینده خواهد بود.

 • افتادن دندان شیری کودکان ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۱۵

  افزایش دندان های پوسیده در کودکان ۱۲ ساله ایرانی

  سلامت آنلاین- عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران، گفت: متاسفانه میزان شاخص پوسیدگی دندان در گروه هدف جامعه که کودکان ۱۲ ساله هستند، همچنان رو به افزایش است.