نمایش همه
 • ماهی قرمز ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۵۲

  ماهی قرمز را از مراکز تاییدشده دامپزشکی بخرید

  سلامت آنلاین- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی قزوین توصیه کرد: شهروندانی که قصد دارند برای سفره هفت‌سین نوروزی، ماهی قرمز خریداری کنند از مراکزی خرید کنند که ماهی‌های موجود در آن زیر نظر دامپزشکی تهیه شده و به فروش می‌رسد.

 • راهنمای دارو بروشور بریل نابینا ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۳۶

  اقدام انسانی یک شرکت داروسازی در احترام به حقوق نابینایان

  سلامت آنلاین- «یک گام عملی و بدون شعارزدگی در راستای حفظ حقوق نابینایان» شاید بهترین تعبیری باشد که می توان به اقدام جالب و انسانی یک شرکت داروسازی داخلی نسبت داد.

 • تست فشار خون ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۳۶

  ارتباط افت موقت فشارخون با خطر ابتلا به زوال عقلی

  سلامت آنلاین- محققان معتقدند افت موقت فشار خون در افراد بزرگسال می‌تواند با خطر ابتلای آنان به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی این افراد مرتبط باشد.

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۲۷

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  چرا مخالفان دوست دارند طرح تحول سلامت را سیاسی کنند؟

  سلامت آنلاین- اینکه حاضر باشیم مردم ضرر کنند، اما حرف ما ثابت شود، نقطه خطرناکی است که خیلی از منتقدان طرح تحول سلامت در پیش گرفته اند. از همان ابتدای شروع طرح تحول سلامت تاکنون شاهد بوده ایم که برخی از شکست زودهنگام این طرح سخن گفته اند . اینکه اخیرا هم برخی رسانه ها، حرف های رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نقد عملکرد بیمه ها را به معنی تعطیل شدن خدمات درمانی در بیمارستان ها برداشت کردند، نمونه دیگری از همین برداشت های سیاسی و وهم آلود از بزرگ ترین طرح اجتماعی دولت است.

 • جنین سقط جنین بارداری ناباروری حاملگی رحم مادر زایمان ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۰۵

  تشخیص علل مرده زایی با انجام دو نوع آزمایش

  سلامت آنلاین- محققان دریافتند آزمایش جفت به تشخیص علت دوسوم از مرده‌زایی‌ها و اتوپسی (کالبدشکافی) جنین نیز به تشخیص ۴۰ درصد از موارد مزده‌زایی کمک می‌کند. در ۱۲ درصد موارد نیز علت مرده‌زایی با آزمایش‌های ژنتیک آشکار می‌شود.

 • عفونت سینوسی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۸:۳۳

  بازدهی کاری کمتر در افسرده‌های مبتلا به عفونت‌های سینوسی

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید نشان می‌دهد بیماران افسرده‌ای که از عفونت مزمن سینوس‌هایشان رنج می‌برند، در محیط کار یا مدرسه و دانشگاه نسبت به بیماران بدون افسردگی، بازده کاری کمتری دارند.

 • بخار سیگار الکترونیک زن سیگاری ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۸:۱۶

  سیگارهای الکترونیک احتمال سرطان را افزایش می‌دهند

  سلامت آنلاین- مراقبت باشید! قبل از این‌که از کشیدن سیگارهای الکترونیک به وجد آیید، باید بدانید بر اساس یافته‌های یک تحقیق، سطح قابل توجهی از بنزن سرطانزا در بخارات این سیگارها هنگام بالا بودن توان خروجی آن پیدا شده است.

 • سنجد ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۷:۵۰

  این «هفت سین» پرخاصیت: با سنجد، طبابت کنید

  سلامت آنلاین- سنجد در سفره هفت سین نماد سلامت و تداوم زندگی است اما از نظر یک متخصص فیزیولوژی، مصرف خوراکی آن خواص درمانی شگفت‌انگیزی دارد که اگر با پوست خورده شود بر منافعش می‌افزاید.

 • انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۶:۰۹

  مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران مطرح کرد:

  امضای تفاهم نامه همکاری بین انتقال خون و اورژانس

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در خصوص تفاهم نامه مشترکی که امروز بین این سازمان و اورژانس کشور امضا شد، گفت: در قالب این تفاهم نامه و از امروز به صورت آزمایشی در استان زنجان، انتقال خون به اورژانس پیش بیمارستانی وارد می شود و با تامین خون مورد نیاز در موارد تروما و خون ریزی های شدید، می توانیم جان بیماران و مصدومان را نجات دهیم.

 • سلامت قلب زن خوشحال خنده شادی عشق علاقه محبت همسر خوب ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۵:۱۵

  فواید درمان جایگزینی هورمون برای خانم‌های یائسه

  سلامت آنلاین- زنانی که از درمان جایگزین هورمون برای تسکین علائم یائسگی استفاده می‌کنند، قلب سالم‌تری دارند و شانس زندگی در آنها بیشتر است.

 • الکترود خواندن فکر کلاه مغزی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۴۶

  ساخت روباتی که می‌داند به چه فکر می‌کنید

  سلامت آنلاین- دانشمندان روباتی ساخته‌اند که نیازی به یادگیری زبان‌های پیچیده انسانی یا راه‌های دیگری برای کسب فرمان انسانی ندارد و از طریق الکترودهای متصل شده به یک کلاه می‌تواند افکار انسانی را بخواند.

 • رگ عروق سلول خونی کمخونی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۱۸

  علائمی که خبر از کم‌خونی می‌دهند

  سلامت آنلاین- به پوست خود دقت کنید؛ آیا پوستتان رنگپریده است؟ آیا همیشه احساس خستگی و بی‌حالی می‌کنید؟ این‌ها از جمله علائم و نشانه‌های شایع در کم‌خونی است؛ اما علائم دیگری هم هستند که خبر از این مشکل در شما می‌دهند.

 • چسب تزریق انسولین دیابت ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۵۵

  «چسب تعریق»، انقلابی برای نجات مبتلایان به دیابت

  سلامت آنلاین- دانشمندان حسگری ابداع کرده‌اند که با بررسی پوست عرق‌کرده می‌تواند میزان قند خون را تحت کنترل درآورد. این حسگر می‌تواند انقلابی برای نجات مبتلایان به دیابت در سراسر جهان به شمار رود و به آنها در کنترل بیماری خود کمک کند.

 • هوش مصنوعی مدار الکتریکی مغز ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۲۶

  مغز انسان، هم آنالوگ است هم دیجیتال

  سلامت آنلاین- یافته‌های یک پژوهش جدید با اشاره به این‌که مغز انسان فعال‌تر از آن است که قبلا تصور می‌شده، نشان داده است که مغز ما هم به صورت آنالوگ و هم دیجیتال فعالیت می‌کند و کشف این موضوع می‌تواند به روش‌های بهتری برای درمان اختلالات عصبی منجر شود.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۲۴

  وزیر بهداشت خبر داد

  راه اندازی ۳۰ پایگاه اورژانس هوایی در کشور در دولت یازدهم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان این که دارا بودن تجربه در حوزه اورژانس خیلی مهم است، گفت: باید این بخش دارای نیروهای ثابت باشد.

 • مراسم افتتاح همزمان 5 پايگاه اورژانس هوايي ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۱۹

  گزارش تصویری/ مراسم افتتاح همزمان ۵ پایگاه اورژانس هوایی

  سلامت آنلاین - مراسم افتتاح همزمان ۵ پایگاه اورژانس هوایی از طریق وب کنفرانس صبح امروز یکشنبه توسط دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام گردید. عکس: مریم کامیاب

 • آمبولانس اورژانس حوادث حادثه ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۰۸

  معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد

  اضافه شدن ۲۴۰۰ آمبولانس مدرن به ناوگان اورژانس کشور

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزیر بهداشت اقدامات انجام شده در حوزه اورژانس کشور را تشریح کرد و از اضافه شدن ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس مدرن به ناوگان اورژانس کشور خبر داد.

 • آکواریوم ماهی زبرا ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۴۲

  درمان نابینایی انسان‌ها با ویژگی چشم «ماهی زبرا»

  سلامت آنلاین- دانشمندان مدعی شده‌اند که خصوصیت خودترمیمی چشم گونه‌ای از ماهی می‌تواند کلیدی برای درمان نابینایی در انسان‌ها باشد. آنها با مطالعه درباره ماهی زبرا، روشی بالقوه برای بازسازی شبکیه چشم انسان کشف کرده‌اند.

 • تست قند خون دیابت ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۲۲

  دیابت عامل افزایش مرگ‌های سرطانی در آسیا

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کرده‌اند دیابت نوع ۲ از جمله بیماری‌هایی است که موجب افزایش خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان‌های کلیه، تیروئید، کبد و پروستات در بین مردم آسیا می‌شود.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۰۹

  پیام تسلیت وزیر به مناسبت جان باختن دو کارشناس بهداشت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دو کارشناس بهداشت شهرستان سقز را که در حین انجام ماموریت در سانحه رانندگی جان خود را از دست دادند، تسلیت گفت.

 • محمد رضا شجریان ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۵۷

  گفت‌وگو با همسر استاد شجریان درباره آخرین وضعیت سلامتی او

  سلامت آنلاین- سال گذشته در آستانه نوروز، استاد شجریان به روال سال‌های گذشته در پیامی تصویری نوروز را به مردم ایران تبریک گفت. درحالی‌که با چهره‌ای متفاوت در برابر دوربین ظاهر شد و بدون آنکه نامی از بیماری خود ببرد، گفت ١٥ سال است با دوستی ناخوانده همنشین است. شجاعت و روحیه‌ای که در آن پیام تصویری بود، بار دیگر نشان داد شجریان هر بار می‌تواند شگفت‌آور باشد؛ به هر صحنه‌ای که وارد شده، روحی بزرگ را به نمایش گذاشته است.

 • آناتومی کلیه ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۵۱

  استفاده از سلول‌های بنیادی به عنوان جایگزین داروها در پیوند کلیه

  سلامت آنلاین- مسئول گروه تحقیقاتی کلیه پژوهشکده سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان گفت: محققان رویان درصدد کاهش مصرف داروهای مهارکننده سیستم ایمنی و جایگزینی سلول‌های بنیادی در پیوند کلیه هستند.

 • دامپزشک معاینه طیور واکسیناسیون پرندگان آنفلوآنزای مرغی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۴۳

  مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری طیور سازمان دامپزشکی:

  کنترل آنفلوآنزای مرغی در باغملک و ایذه خوزستان

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری طیور سازمان دامپزشکی گفت: بیماری آنفلوآنزای مرغی را که مدتی پیش درشهرستان های ایذه و باغملک خوزستان شیوع پیدا کرده بود، کنترل شده و با مراقبت های به عمل آمده، خوشبختانه هنوز مورد انسانی مشاهده نشده است.

 • آناتومی گوارش دستگاه گوارشی بدن انسان ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۳۸

  ۱۰ دانستنی مفید درباره دستگاه گوارش

  سلامت آنلاین- دستگاه گوارش ما دربردارده مقادیری میکروب و باکتری است که برای مبارزه با عوامل بیماری‌زا یا هضم غذا ضروری‌اند اما باکتری‌ها و ویروس‌هایی هم در این بین وجود دارند که سلامت دستگاه گوارش را به خطر می‌اندازند.

 • دمنوش گیاهی چای سبز ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۶

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  تب لاغری در ایام نوروز؛ اثرات مضر چای ۵۰۴۰ بر سلامت جسم و روان

  سلامت آنلاین- دیدن هیکل خوش تراش مانکن ها و هنرپیشه های آن ور آبی کافی است تا برخی خانم ها وحتی آقایان، برای لاغر شدن دست به هر کاری بزنند. از مصرف ماده مخدر شیشه بگیرید تا بستن کمربند و گن و گرفتن انواع و اقسام رژیم های غذایی عجیب و غریب و این اواخر هم چای سبز کرفس ۵۰۴۰ که تبلیغاتش حسابی کولاک کرد، تا جایی که داد سازمان غذا و دارو هم بالاخره درآمد و در مصاحبه ای رسما اعلام کرد چای کرفس ۵۰۴۰ متعلق به شرکت «مهدارو طوبی» مجوزی از سوی این سازمان ندارد.

 • ورود پلاستیک به بدن پلانکتون های دریایی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۵۳

  دانشمندی برای اولین بار، لحظه ورود پلاستیک به بدن پلانکتون‌ها را ثبت کرد

  فیلمی از آثار مضر رهاسازی پلاستیک در طبیعت و دریا

  سلامت آنلاین- یک دانشمند موفق شده لحظه بلع پلاستیک و ورود آن به بدن پلانکتون‌ها را فیلمبرداری و ثبت کند و بدین گونه نشان دهد که چگونه چنین موادی بر زندگی زیر امواج آب و سپس زنجیره غذایی انسان‌ها در جهان اثر می‌گذارد.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۴۷

  صبح امروز با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  افتتاح همزمان ۵ پایگاه اورژانس هوایی

  سلامت آنلاین- با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پنج پایگاه اورژانس هوایی الیگودرز، یاسوج، طبس، لار و جهرم، صبح امروز به صورت همزمان افتتاح شد.

 • گردوغبار جاروکردن خاک خانه تکانی نظافت تمیزی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۳۹

  مشکلات ریوی، از جمله عوارض خانه‌تکانی‌های نوروزی

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص بیماری‌های ریوی، ورود گردوغبار به دستگاه تنفسی می‌تواند سلامت و بهداشت افراد را دچار مشکل کند و در هنگام خانه‌تکانی که گردوغبار بیشتری پراکنده می‌شود رعایت اصول ایمنی و بهداشت در این مواقع بیشتر ضرورت دارد.

 • دی ان ای ژنتیک ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۲۲

  شناسایی ژنی که باعث مرگ ناگهانی در جوانان می‌شود

  سلامت آنلاین- یک گروه بین‌المللی از محققان موفق به شناسایی و کشف ژن جدیدی شده‌اند که گفته می‌شود عامل احتمالی مرگ ناگهانی در جوانان و ورزشکاران است.

 • کمر درد کارمند ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۵۰

  ۵ کمردردی که درخواست کمک از سوی بدنتان است

  سلامت آنلاین- گاهی اوقات بدن با علائمی چون بروز کمردرد اعلام می‌کند که مشکلی جدی در سلامت شما شکل گرفته و بدین طریق درخواست کمک فوری دارد. با برخی از این علائم در ادامه آشنا شوید.