نمایش همه
 • رگ عروق سلول خونی کمخونی ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۰:۱۳

  افزایش ابتلا به مالاریا در نتیجه درمان کم‌خونی با مکمل آهن

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه کارولینای شمالی در مطالعاتی روی کودکان آفریقایی دریافتند که درمان کم‌خونی ناشی از فقر آهن با مکمل‌های مربوط به آن، می‌تواند میزان محافظت از کودکان در برابر ابتلا به مالاریا را کاهش دهد.

 • زلزله بم ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۵۹

  آخرین خبرها از زلزله «خنج»

  سلامت آنلاین- مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: براثر وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری صبح دیروز منطقه خنج،۴ نفر از اتباع بیگانه که در یک اتاقک نگهبانی در باغی در روستای تخته سیف بودند بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست دادند.

 • آجیل مغزدانه بادام زمینی ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۷

  راهنمای تغذیه کودکان: کاهش احتمال بروز آلرژی با بادام زمینی

  سلامت آنلاین- متخصصان در تحقیقی جدید متوجه شده‌اند که اگر والدین به کودکانشان بادام زمینی بدهند احتمال بروز حساسیت در آنها طی دوران بعدی زندگیشان کاهش می‌یابد.

 • خودروهای تک سرنشین ترافیک ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۳۸

  زندگی کنار بزرگراه‌ها و خیابان‌های شلوغ، آلزایمر می‌آورد

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید محققان نشان می‌دهد زندگی در نزدیکی بزرگراه های اصلی با خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر همراه است. در واقع، هر چه فاصله محل زندگی تا بزرگراه‌های پرترافیک بیشتر باشد، احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر کمتر است.

 • پاکسازی محیط زیست ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۸:۲۴

  گزارش تصویری/ همایش میدانی پاکسازی حاشیه رودخانه های شهر رشت

  سلامت آنلاین - جمعی از حامیان محیط زیست در موسسه سرزمین ایده آل ما با مشارکت شهرداری رشت اقدام به پاکسازی و جمع آوری زباله ها از حاشیه رودخانه های رشت کردند. عکس: نعیم علی اصغری

 • نمایندگان مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۷:۴۹

  نمایندگان مجلس در گفتگو با رسانه‌ها از ضرورت اجرای قانون در نهاد قانونگذاری کشور می گویند

  انتظار صیانت عادلانه و دفاع از رای «دکتر شهریاری»

  سلامت آنلاین- اینکه می گویند گاهی یک رای می تواند سرنوشت یک ملت را تغییر دهد، حرف درستی است؛ همانطور که روز چهارشنبه خرابی دستگاه ثبت رای دکتر شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درتصویب یک مصوبه موجب شد سرنوشت نظام سلامت تغییر کند؛ هرچند انتظار نمایندگان مجلس این است که هیات رئیسه مجلس بر اساس آیین نامه داخلی، این رای را به منظور برقراری عدالت و حفظ حقوق نمایندگان منظور کند.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۳:۳۷

  دیدگاه وزیر بهداشت در باره ۲ قانون مهم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، با اشاره به دو ماده قانونی «انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت» و موضوع «اشتغال همزمان پزشکان در مراکز دولتی و خصوصی» به طرح دیدگاه های خود پرداخت.

 • اتاق عمل جراحی لوازم جراحی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۱:۲۳

  رخدادی بسیار غیر معمول در جهان

  در تخمدان یک دختر ۱۶ ساله، مغز و جمجمه پیدا شد! +عکس

  سلامت آنلاین- در جریان عمل جراحی آپاندیسِ یک دختر ۱۶ ساله در ژاپن، گروه جراحی با تراتوم بسیار غیر معمولی در جهان مواجه شدند: توموری حاوی یک مغز کوچک و در حال رشد در تخمدان این دختر پیدا شد که استخوان جمجمه‌ای نیز روی آن را پوشانده بود.

 • اردشیر نوریان ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۰:۳۶

  نماینده مردم شهرکرد در گفتگو با سلامت آنلاین:

  خرابی سیستم رای‌گیری، نتیجه را دچار شبهه می کند

  ​سلامت آنلاین- نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان گفت: اخلال در روند رای گیری به دلیل خرابی سیستم، نتیجه را مخدوش می کند و مجلس باید برای رفع آن اقدام کند.

 • حمید بنایی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۰:۲۲

  نماینده گناباد و بجستان در مجلس:

  باید به رای نمایندگان احترام گذاشت

  سلامت آنلاین- نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از رئیس مجلس خواسته ایم تا در مورد عمل نکردن دستگاه رای گیری دکتر شهریاری در مصوبه انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت بررسی لازم انجام شود که امیدواریم نتیجه بررسی این موضوع در جلسه شنبه مجلس اعلام شود.

 • محمد رضا منصوری ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۹:۱۷

  نماینده شهرستان ساوه و زرندیه:

  خطای سیستم رای‌گیری دکتر شهریاری نباید به تضییع حق منجر شود

  سلامت آنلاین- نماینده شهرستان ساوه و زرندیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تایید بروز اشکال در سیستم رای گیری هنگام اخذ رای برای انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، گفت: این موضوع کاملا محرز است و مقرر شد که هیات رییسه جلسه ای را در این باره تشکیل دهد.

 • محمد مهدی مفتح ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۸

  سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  اتاق فرمان مجلس مشکل فنی دستگاه دکتر شهریاری را تایید کرده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات، درباره لحاظ یا عدم لحاظ شدن آراء نمایندگان در صورت اشکال در سیستم الکترونیکی شمارش آرا گفت: ما پیش تر از این نیز موارد مشابهی را در مجلس داشته ایم و می توانیم در این مورد نیز به موارد مشابه گذشته استناد کنیم.

 • همایون هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۸:۵۶

  نماینده مردم میاندوآب در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ضرورت تجدید نظر در رای گیری انتقال شورای عالی بیمه

  سلامت آنلاین- نماینده میاندوآب در مجلس با اشاره به اینکه نظر رییس مجلس در خصوص ضرورت رای گیری مجدد درباره انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت بسیار مهم است، گفت: طبق نظر رییس مجلس و با توجه به آیین نامه داخلی مجلس برای موارد این چنینی امکان رای گیری مجدد وجود ندارد، البته آقای شهریاری چندین بار این موضوع نقص دستگاه را اطلاع دادند و می توان در نتیجه آرا تجدید نظر کرد.

 • رسول خضری ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۸:۴۵

  نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در گفتگو با سلامت آنلاین:

  یک رای دکتر شهریاری نتیجه آرا را دگرگون می‌کند؛ نباید حق ایشان ضایع شود

  نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت تجدید نظر در رای گیری انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت که با اختلاف رای ناشی از اشکال در سیستم اخذ رای نماینده زاهدان رد شد، گفت : دستگاه رای دکتر شهریاری دچار اشکال بود و رای مثبت وی در خصوص این پیشنهاد باید لحاظ می شد، البته بنده همان موقع به اتفاق آقای شهریاری این موضوع را با رییس مجلس در میان گذاشتیم.

 • یحیی کمالی پور ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۷

  نماینده مردم جیرفت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نباید حق دکتر شهریاری ضایع شود

  سلامت آنلاین- نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد گفت: رای دکترشهریاری بر اساس قانون باید لحاظ شود و درخواست نمایندگان این است که حقوق نمایندگان ضایع نشود.

 • زهرا سعیدی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۲۶

  موافق تجدید نظر در مصوبه «انتقال شورای عالی بیمه» هستم

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از آنجایی که دکترحسینعلی شهریاری نسبت به خراب بودن دستگاه رای خود اعتراض کرد و گویا اختلالی در آن ایجاد شده بود لذا با تجدید نطر و رای گیری مجدد «انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت» موافق هست

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۱۸

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

  هیات رئیسه مجلس می تواند در نتیجه رای‌گیری تجدید نظر کند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ با توجه به اختلال در دستگاه رای شهریاری، هیأت رئیسه مجلس می‌تواند در بحث انتقال شورایعالی بیمه به وزارت بهداشت تجدیدنظر کند.

 • محمدعلی وکیلی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۰۲

  عضو هیأت رئیسه مجلس:

  امکان تجدیدنظر در مصوبه انتقال شورای عالی بیمه وجود دارد

  سلامت آنلاین- عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به اینکه هنگام رای‌گیری انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت دکتر شهریاری اعلام کرد که دستگاه ثبت رای او خراب بوده است، با بررسی های بعدی امکان تجدید نظر دراین باره وجود دارد.

 • عزت الله یوسفیان ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۱۵

  رییس کمیسیون تدوین آیین نامه های داخلی مجلس شورای اسلامی:

  دستگاه ۴ نماینده مجلس هنگام رای گیری انتقال شورای عالی بیمه خراب بود

  سلامت آنلاین-رییس کمیسیون تدوین آیین نامه های داخلی مجلس شورای اسلامی خرابی دستگاه اسکن در روز رای گیری به عدم محاسبه رای چهار نماینده موافق انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت منجر شد.

 • جلال میرزایی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۱

  نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مصوبه منع اشتغال پزشکان مناطق محروم در بخش خصوصی، بازنگری می خواهد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه دیروز مجلس مبنی بر منع اشتغال پزشکان مناطق محروم در بخش خصوصی عنوان کرد: این مصوبه نیاز به بازنگری دارد، زیرا با شرایط زندگی مردمان مناطق محروم، همخوانی ندارد.

 • عبدالحمید خدری ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۶

  دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  عدل و انصاف در این است که رای دکتر شهریاری لحاظ شود

  سلامت آنلاین- دبیر دوم کمسیون انرژی در مجلس در خصوص خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری گفت: با توجه به حساسیت بسیار بالای رای دکتر شهریاری در خصوص تعیین سرنوشت مصوبه مجلس، عدل و انصاف در این است که رای او، مخالف یا موافق ثبت شود.

 • مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۳

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رای دکتر شهریاری به ناحق از او سلب شده است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در روز رای گیری، برخی نمایندگان و هیات رئیسه مجلس در جریان خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری قرار گرفته بودند، گفت: حق رای دکتر شهریاری به ناحق از او سلب شده است و این رای موافق یا مخالف، هرچه که باشد باید اعمال شود.

 • شهاب نادری ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۳۲

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  یک رای هم در مجلس حیاتی است؛ رای دکتر شهریاری باید لحاظ شود

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اتفاق اخیر در مجلس در خصوص خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری گفت: حتی یک رای نیز مهم تلقی می شود. اگر اختلاف رای یک نماینده با آرا سایر نمایندگان ۵۰ یا ۶۰ رای باشد، رای گیری مجدد تغییر چندانی در سرنوشت موضوع ایجاد نمی کند، اما هم اکنون بحث بر سر یک رای است و رای گیری دوباره باید انجام شود.

 • احمد همتی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۹

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستگاه دکتر شهریاری خراب بود؛ حساب نکردن رای او ضایع کردن حق است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری گفت: با توجه به این که همین یک رای ثبت نشده نیز می تواند سرنوشت موضوع مورد بحث در مجلس را تغییر دهد، طبق قانون باید رای ایشان محاسبه شود.

 • احمد بیگدلی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۰

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رای دکتر شهریاری سرنوشت مصوبه مجلس را تغییر می دهد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرابی دستگاه رای دکتر شهریاری در روز رای گیری گفت: حتی یک رای نیز در سرنوشت مصوبه مجلس بسیار تاثیر گذار است و در صورتی که دوباره رای گیری شود، نتیجه مصوبه نیز تغییر می کند.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۱۵

  وزیر بهداشت در یادداشتی تاکید کرد:

  عدم انتقال شورای عالی بیمه، چالش‌های نظام سلامت را برطرف نمی کند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی عدم موافقت با انتقال شورای عالی بیمه سلامت را امری نامطلوب عنوان کرد و نوشت: اگرچه هنوز در مورد رای‌گیری، بحث‌هایی مطرح است ولی چون وظیفه ذاتی این شورا ، سیاست‌گذاری محض است، باور داریم که تولیت آن باید در اختیار متولی سلامت یعنی وزارت بهداشت باشد.

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۰۲

  نماینده مردم اصفهان در مجلس:

  قانونی برای محاسبه نکردن رای دکتر شهریاری وجود ندارد

  سلامت آنلاین- نماینده اصفهان تاکید کرد: هیچ دلیل قانونی وجود ندارد که رای دکترشهریاری مبنی بر انتقال شورای عالی بیمه محسوب نشود.

 • طباطبایی نژاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۲۱

  نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی:

  دلسوزان انقلاب اسلامی از طرح تحول سلامت راضی هستند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام افرادی که دلسوز انقلاب اسلامی هستند، از طرح تحول سلامت راضی هستند و آن را یکی از اهداف انقلاب اسلامی و امام راحل می دانند.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۳

  با دستور وزیر بهداشت

  بیمارستان های خاتم الانبیای نطنز و بادرود، تکمیل می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: بیمارستان خیرساز بادران حتما باید به سرعت تکمیل و تجهیز شود و هر دستگاه یا تجهیزاتی که مورد نیاز باشد را فراهم می کنیم، اما در مورد تامین نیروی انسانی متخصص آن قولی نمی دهم زیرا فصل توزیع متخصص و فوق تخصص پزشکی به اتمام رسیده و باید تا پایان دی برای جابجایی صبر کرد.

 • اورژانس ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۹

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  نوسازی کامل ناوگان اورژانس؛ توزیع ۲۵۰۰ آمبولانس پیشرفته

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: در دولت یازدهم، ناوگان اورژانس کشور به طور کامل نوسازی شد و حدود دو هزار و ۵۰۰ آمبولانس پیشرفته و مجهز توزیع شده یا در حال توزیع است و اورژانس هوایی که تا پیش از این وجود نداشت، در حال حاضر دارای ۲۱ پایگاه است.