نمایش همه
 • موی سر ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۲

  خطر سکته بعد از اصلاح سر در آرایشگاه!

  سلامت آنلاین- محققان معتقدند که برخی پس از اصلاح سر ممکن است به دلیل ایجاد لخته خونی در سر دچار سکته مغزی شوند.

 • ورزشکار تنفس عمیق ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۵۹

  ارتباط درست نفس کشیدن با تقویت حافظه و واکنش سریع

  سلامت آنلاین- در حالی که ممکن است برخی افراد ندانند نفس کشیدن هم روش درست و غلط دارد، دانشمندان در مطالعه‌ای تازه دریافته‌اند که یکی از راه‌های موثر برای تقویت حافظه و بهبود واکنش‌های سریع، احتمالا می‌تواند از تنفس به صورت درست آن ناشی شود.

 • کودک ترس پرسش های جنسی رازداری ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۶:۲۶

  راهنمای همسران: حتی در حضور نوزادتان رابطه جنسی نداشته باشید

  سلامت آنلاین- یک مشاور خانواده به همسران توصیه موکد کرد هرگز درحضور حتی نوزادشان رابطه جنسی نداشته باشند و در صورت مشاهده توسط فرزندان چگونه به آنها پاسخ دهند.

 • تومور ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۲۸

  بازسازی فک یک نوجوان با استفاده از استخوان پا +عکس

  سلامت آنلاین- پسر نوجوانی که یک تومور به اندازه پرتقال در قسمت فک او رشد کرده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان با کمک استخوان پای وی توانستند نواحی فک و دهانش را نیز بازسازی کنند.

 • لمینت ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۱۹

  رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دندان‌های سالم خود را هرگز لمینت نکنید

  سلامت آنلاین- رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت با تاکید بر این که افراد تا زمانی که دندان هایشان به ترمیم نیاز ندارد، نباید از لمینت استفاده کنند، گفت: اگر دندان فردی در اثر انجام لمینت دچار آسیب دیدگی شد، می تواند به معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کند تا به شکایت فرد، رسیدگی شود.

 • اسباب بازی کودکان بچه ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۷

  یک فوق تخصص روانپزشکی کودک در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  اهمیت انتخاب همبازی مناسب برای کودکان زیر سه سال

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان تاکید کرد: کودکان دو یا سه ساله بهتر است با کودکان کوچک‌تر از خود همبازی نشوند، چرا که ممکن است به کودک کوچک‌تر آسیب‌های روانی یا جسمی وارد شود.

 • کیست انگلی در سر دختربچه هندی ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۴:۵۱

  کیست تخم‌مرغی پر از انگل در مغز دختر هندی +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان از سر یک دختربچه ۱۲ ساله به نام «نیتا جوگی» اهل گوجرات هند غده‌ای آبکی و حبابی‌شکل را بیرون کشیدند که به گونه‌ای وحشتناک پز از انگل و کرم‌های نواری شده بود و به گفته والدینش هیچ پزشکی قبل از آن متوجه مشکل فرزندشان نشده بود.

 • تنبیه کودک آزاری خشونت خانگی کتک زدن نوزاد زن قزاقستانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۴:۰۵

  انتشار فیلم مادری که نوزادش را کتک می‌زند! +عکس

  سلامت آنلاین- بتازگی در شبکه‌های اجتماعی فیلمی منتشر شده که مادری را در حال کتک زدن نوزاد گریان خود برای ساکت کردن او نشان می‌دهد. انتشار این فیلم دل بسیاری از بینندگان آن را به درد آورده است.

 • سرفه کردن سرماخوردگی کودکان بیماری آنفلوآنزا بچه مریض ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۲:۰۸

  سرفه‌های مکرر و طولانی را نادیده نگیرید

  سلامت آنلاین- به گفته یک پزشک متخصص سرفه‌های‌گاه به‌گاه مشکلی ندارد و طبیعی است؛ اما سرفه‌ای که مدتی طولانی ادامه یابد، بویژه در کودکان نشانه مشکل دیگری است که باید آن را برطرف کرد.

 • ورزشکار ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۱:۴۵

  ورزشکاران حرفه‌ای بیشتر بیمار می‌شوند

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید نشان می‌دهد ورزشکاران در مقایسه با افراد معمولی بیشتر در معرض انواع بیماری‌ها قرار می‌گیرند.

 • آناتومی بدن سرطان روده بزرگ ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۰:۱۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  چرا سرطان گوارش در نوار شمالی کشور شایع است؟

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، شایع ترین سرطان در این استان را سرطان معده خواند و گفت: در نوار شمالی کشور از اردبیل گرفته تا گیلان، مازندران و گلستان، شیوع و نمود سرطان گوارش، بیشتر از سایر استان های کشور است.

 • کراپ‌شده - آدامس بایودنت ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۰:۱۶

  توضیح انجمن دندانپزشکی در مورد تبلیغات آدامس بایودنت

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن دندانپزشکی ایران درباره تبلیغ آدامس بایودنت در رسانه های مختلف و ادعای این شرکت مبنی بر داشتن تاییدیه از سوی انجمن دندانپزشکان، توضیح داد: آدامس بایودنت، تولید داخل است و برای تبلیغ خود نیز از انجمن دندانپزشکی مجوز گرفته است.

 • تیروئید چشمی برآمدگی چشمها ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۸:۰۳

  علایم چشمی اختلال تیروئید را بشناسید

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران، با اشاره به برخی علایم چشمی اختلال تیروئید گفت: ۲۰ درصد بیماران دچار کم کاری و پر کاری تیروئید، مبتلا به علایم چشمی هستند.

 • نمکدان شوری ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۵

  معاون بهداشت وزارت بهداشت خواستار شد:

  ضرورت بسیج ملی برای کاهش مصرف قند، نمک و چربی

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت بر ضرورت بسیج ملی کاهش مصرف قند، نمک و چربی تأکید کرد و گفت: نقش رسانه ها در توانمندسازی و مشارکت مردم در زمینه کنترل بیماری ها و تغییر رفتار تغذیه ای بسیار مهم است.

 • مشاجره همسران اختلاف خانوادگی ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۷

  توصیه یک مشاور خانواده به زوج های جوان

  راهنمای همسران: جعبه سیاه زندگی زناشویی را نزد والدین باز نکنید

  سلامت آنلاین- یک روانشناس و مشاور خانواده به زوج های جوان توصیه و تاکید کرد: هرگز جعبه سیاه زندگی زناشویی خود را نزد پدر و مادر و اعضای خانواده خود نبرید.

 • شکلات تلخ ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۸

  یک متخصص تغذیه در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  تهدید سلامت قلب با مصرف مداوم شکلات تلخ

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی هشدار داد: اگرچه مصرف شکلات تلخ می تواند به سلامت قلب کمک کند، اما مصرف افراطی و مداوم این شکلات ها نیز می تواند تهدیدی برای سلامت قلب باشد.

 • دستگاه تست قند خون آزمایش دیابت ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۰۹:۳۸

  راهکار جدید دانشمندان: کپسول کاشتنی تزریق انسولین به دیابتی‌ها

  سلامت آنلاین- دانشمندان گفته‌اند به روشی دست یافته‌اند که امیدوارند با استفاده از آن بتوانند مبتلایان به دیابت نوع ۱ و ۲ را از عوارض و دشواری‌های این بیماری نجات دهند: ایمپلنتی که زیر پوست کاشته می‌شود و با ترشح انسولین، کار لوزالمعده را برای بیماران انجام می‌دهد.

 • شیر فله ای ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۲

  شیر غیرپاستوریزه و یا محلی به کودکان ندهید

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص تغذیه، شیرهای موسوم به کارخانه‌ای قابل اعتمادتر از هر نوع شیر دیگری هستند و به دلیل احتمال بروز بیماری، توصیه می‌شود مصرف کنندگان از شیرهای پاستوریزه و استریلیزه‌ کارخانه‌ای استفاده کرده، از دادن شیرهای محلی و غیر پاستوریزه به کودکان خودداری کنند.

 • جراحی مغز ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۱۰

  برای اولین بار در انگلیس اتفاق افتاد

  درمان لرزش دست با امواج صوتی +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان انگلیسی برای اولین بار موفق شدند با کمک امواج صوتی، عمل عمیقی را داخل مغز بیمار مبتلا به لرزش دست انجام دهند و با این روش، مشکل او را معالجه کنند.

 • زن جوان ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۹:۳۰

  استفاده یک زن بریتانیایی از رحم دوستش برای بچه‌دار شدن

  سلامت آنلاین- یک زن انگلیسی که به دلیل ابتلا به نوعی سندروم فاقد رحم است، بعد از ازدواج تصمیم گرفت از رحم دوستش برای حمل فرزند خود استفاده کند.

 • ایدز پست پوستر اچ آی وی ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۴:۵۱

  انتقاد از پذیرفته نشدن بیماران ایدزی از سوی برخی پزشکان

  سلامت آنلاین- عضو کمیته کشوری ایدز ضمن تاکید بر لزوم افزایش آگاهی جامعه و همچنین پزشکان به منظور چگونگی برخورد با بیماران مبتلا به ایدز، از دلایل پذیرفته نشدن جراحی این بیماران از سوی برخی پزشکان انتقاد کرد.

 • بارکد روی ناخن بیماران آلزایمری ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۰۰

  نصب بارکد روی ناخن برای ردیابی بیماران آلزایمری

  سلامت آنلاین- در شهر «ایروما» در ژاپن برای ردیابی مبتلایان بیماری زوال عقل در صورت گم شدن، روی ناخن‌های آنها بارکدهایی حاوی اطلاعات شخصی آنها نصب می‌کند.

 • نودل شور بی نمک ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۴۶

  رئیس انجمن صنایع غذایی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین

  استفاده از نمک در «نودل» نوعی تقلب است

  سلامت آنلاین- یک متخصص علوم و صنایع غذایی گفت: طبق استانداردها استفاده از نمک در ترکیب انواع پاستاها و همین طور نودل مجاز نیست و چون به کار بردن نمک آن هم در میزان زیاد باعث افزایش وزن محصول می شود، نوعی تقلب هم به شمار می‌رود.

 • پرنده مرده آنفلوآنزای پرندگان ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۱:۴۷

  یک مقام مسئول جامعه دامپزشکان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح می دهد

  نشانه‌های آنفلوآنزای مرغی؛ تب و درد همراه با مشکلات گوارشی

  سلامت آنلاین- رئیس کمیته تخصصی بهداشت مواد غذایی جامعه دامپزشکان ایران با بیان این که دامپزشکان به دقت روی سلامت مرغ های مصرفی مردم نظارت دارند، گفت: خطر ابتلا به آنفلوآنزای مرغی هنوز از بین نرفته است و برخی افراد هم بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند و با وجود نظارت دائم دامپزشکان روی مرغ ها، احتیاط شرط عقل است و به مردم توصیه می کنیم از تماس با پرندگان مشکوک و مرده خودداری کنند.

 • اسید اوریک بالا راهکار ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۶

  توصیه‌هایی برای پایین آوردن اسیداوریک بالای خون

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص تغذیه، یکی از مهمترین راه‌های کاهش اسید اوریک بالا، پیروی از رژیم غذایی سالم و اصولی است و در صورتی که با رعایت تدابیر غذایی اسید اوریک پایین نیاید، می‌توان طبق تجویز پزشک پس از انجام برخی آزمون‌های تشخیصی داروهایی برای کاهش اسید اوریک بالا مصرف کرد.

 • ارتباط میکروب و باکتری روده با پارکینسون ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۶:۲۰

  استفاده از باکتری‌های روده برای بیماری پارکینسون

  سلامت آنلاین- محققان در تحقیقی متوجه شدند تغییرات در نوع و تعداد باکتری‌های موجود در روده افراد احتمالا به تشخیص و گستردگی بیماری پارکینسون کمک می‌کند.

 • سه قلو ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۴:۰۳

  مبارزه کوچک‌ترین سه‌قلوهای دنیا که امیدی به زنده ماندنشان نبود +عکس

  سلامت آنلاین- کوچکترین سه قلوهای همسانی که در هفته ۲۳ بارداری به دنیا آمده بودند و روی هم رفته کمتر از یک کیلو و ۳۶۰ گرم وزن داشتند، در نبرد برای زندگی، پزشکانی را متحیر کرده‌اند که امیدی به زنده ماندنشان نداشتند. وزن آنها هنگام تولد کمی بیشتر از وزن یک کیسه شکر بود.

 • سزارین ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۳:۰۰

  عمل سزارین در تکامل انسان اشکال ایجاد می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان در بررسی‌های اخیر خود دریافته‌اند که تکرار روش زایمان سزارین، تکامل انسان را با مشکل مواجه می‌کند و بر آن اثر سوء به جا می‌گذارد.

 • ضربه سر ورزش فوتبال ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۲:۵۰

  ورزشکاران بدانند: خطر وارد آمدن ضربه‌های تکراری به سر

  سلامت آنلاین- دانشمندان استرالیایی کشف کرده‌اند که ضربه‌های تکراری وارد آمده به سر حتی اگر خفیف باشد می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به مغز شود و عواقبب آن گاهی ممکن است تا ۳۰ روز بعد به درازا بکشد.

 • بلوغ زودرس چاقی ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۰:۰۸

  چاقی مهمترین عامل بلوغ زودرس در دختران

  سلامت آنلاین- به گفته یک کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه، پیروی از برنامه غذایی نامتعادل و نادرست در دوران کودکی بخصوص در دختران سنین ۳ تا ۶ احتمال ازدیاد وزن و چربی بدن، تکثیر هورمون‌های جنسی و بروز بلوغ زودهنگام را افزایش می‌دهد.