نمایش همه
 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۲۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

  رسمی شدن پرستاری در منزل؛ در نوبت بررسی مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رسمی شدن پرستاری در منزل در نوبت رسیدگی در روزهای آتی مجلس است که امیدوارم به تصویب نمایندگان برسد تا گشایش جدیدی در حوزه پرستاری را شاهد باشیم.

 • پرستار ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۳۳

  معاون پرستاری وزارت بهداشت:

  نگاه به پرستاری را فقط به سهم خواهی خلاصه نکنیم

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزارت بهداشت، پرستاران را حلقه ارتباطی نظام سلامت عنوان کرد و افزود: رویکرد سال ۹۶ در بخش پرستاری ادامه فعالیت های فعلی با گنجاندن سه برنامه جدید با توجه به جمع آوری دیدگاه های پرستاران دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.

 • قتل جنایت خشونت چاقو ساطور مرگ قاتل ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۰۸

  مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  ضرب و شتم عروس سیاه‌بخت با ساطور؛ اعضای بدن او فردا اهدا می شود+ عکس

  سلامت آنلاین- مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: اهدای عضو عروس مرگ مغزی شده در شهر فسا، به احتمال قوی فردا انجام می شود.

 • تنبیه بدنی نیما اکرمی دانش آموز ابتدایی روستایی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۴۶

  در یکی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد رخ داد:

  یک گزارش کامل: تنبیه دانش‌آموز کلاس اولی با خط‌کش داغ! +عکس

  سلامت آنلاین- یک معلم چاروسایی با داغ کردن خط کش فلزی روی آتش بخاری مدرسه، دست «نیما اکرمی» دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی روستای شوتار را به دلیل بدخط نوشتن تکالیفش سوزاند.

 • علیرضا رحیمی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۲۲

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  جدا کردن سهم درمان، جلوی حیف و میل حقوق کارگران را می گیرد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص ایجاد یک حساب مستقل برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی گفت: این ابلاغیه دو امتیاز بزرگ دارد، اول باعث شفاف شدن تمام منابع بیمه ای مختص کارگران شده و وضیعت مصارف و هزینه کردها مشخص می شود، دوم اینکه جلوی حیف و میل حقوق کارگران را می گیرد.

 • بیمه تامین اجتماعی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۱۶

  دبیر دوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، درمان را با تجارت اشتباه گرفته‌ است

  سلامت آنلاین- دبیر دوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ابلاغیه رئیس جمهور در باب تخصیص یک حساب جداگانه برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی گفت: این اقدام می تواند به نفع قشر مستضعف جامعه باشد، زیرا متاسفانه بیمارستان های تامین اجتماعی، درمان را با تجارت اشتباه گرفته اند و به فکر کسب در آمد بیشتر هستند.

 • دکتر بهروز بنیادی نماینده مجلس کمیسیون بهداشت و درمان ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۵۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارگران با جدا شدن سهم درمان به مجهزترین امکانات درمانی دسترسی می یابند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که رئیس جمهور با صدور ابلاغیه درباره ایجاد یک حساب جداگانه برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی به وظیفه قانونی اش که حافظ منافع ملت است، در قبال کارگران عمل کرده، گفت:بحث سلامت کارگران و مردم، اولویت اول نظام سلامت و امنیت است که در صورت عملیاتی شدن این ابلاغیه، کارگران به بهترین و مجهزترین روش های درمانی و تشخیصی دسترسی پیدا می کنند.

 • محمد باختر سرباز فداکار مریوانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۴۹

  گفت‌وگو با محمد باختر، که برای نجات سگی پایش را از داست داد

  سرباز فداکار مریوانی: خوشحالم که فراموش نشدم

  سلامت آنلاین- از آن ظهری که سرباز ١٩ ساله مریوانی در پادگان «عجب‌شیر» برای نجات جان یک سگ پایش روی مین رفت، بیشتر از دو هفته می‌گذرد. «محمد باختر» که حالا نامش با عنوان «سرباز فداکار مریوانی» گره خورده، اگر چه روزهای سختی را برای عادت‌کردن به شرایط تازه می‌گذراند، اما فراموش‌نشدنش باعث شده همه چیز را راحت‌تر بپذیرد.

 • دندانپزشکی دهان و دندان پرکردن کشیدن ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۳۸

  نماینده دندانپزشکان در شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بیمه ها، بیماران را به سمت بی‌دندانی سوق می دهند

  سلامت آنلاین- نماینده دندانپزشکان در شورای عالی نظام پزشکی ایران گفت: بیمه های پایه درمانی با پوشش های ضعیف خود، بیماران را به سمت کشیدن دندان و معلولیت سوق می دهند، زیرا هزینه ترمیم دندان ها را پوشش نمی دهند.

 • عمل جراحی بای پس معده ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۵:۵۲

  ارتباط جراحی‌های کاهش وزن با مشکلات گوارشی و عدم تحمل غذا

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کرده‌اند حدود ۷۱ درصد از کسانی که برای لاغرشدن به عمل‌های جراحی نظیر کوچک کردن معده یا عمل «بای‌پس معده روی آورده‌اند، پس از انجام عمل، عدم تحمل برخی مواد غذایی و ایجاد مشکلات گوارشی را گزارش داده‌اند.

 • ازدحام جمعیت در جشنواره استرالیا ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۴:۲۸

  حادثه در جشنواره سالانه: جراحت ۸۰ استرالیایی بر اثر ازدحام جمعیت

  سلامت آنلاین- بر اثر ازدحام جمعیت در محل برگزاری یک جشنواره سالانه موسیقی در ایالت ویکتوریای استرالیا ۸۰ نفر مجروح شدند.

 • قرص دارو کدئین ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۳۷

  هشدار به مسافران گرجستان: این داروها را با خود ببرید، حبس می شوید

  سلامت آنلاین- گمرک جمهوری اسلامی ایران به مسافران عازم گرجستان و برخی کشورهای دیگر نسبت به همراه داشتن برخی اقلام دارویی هشدار داد.

 • طباطبایی نژاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۱۷

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سیستم درمان تامین اجتماعی با امور اقتصادی گره خورده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این که امیدوار است دستور رئیس جمهور درباره تخصیص یک صندوق جداگانه به هزینه های بیمه درمان کارگران تامین اجتماعی در حد ابلاغیه باقی نمانده و عملیاتی شود، گفت: این دستور نشان می دهد رئیس جمهوری توجه ویژه ای به سلامت کارگران دارد و نمی خواهد سهم درمان کارگران صرف بنگاهداری و انجام فعالیت های اقتصادی شود.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۵۷

  دبیر انجمن صرع ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، حق درمان را به مراکز درمانی نمی دهد

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن صرع ایران گفت: معمولا کارفرمایان ۳۰ درصد از حقوق کارگران را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند، اما تامین اجتماعی حق درمان را به مراکز درمانی نمی دهد و آن کسی که این وسط، بدهکار است همین سازمان است. این وقفه باعث شده مشکلات عمده ای در نظام درمانی کشور ایجاد شود.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۵۶

  نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  جدا سازی سهم درمان، جلوی ظلم به کارگران را می گیرد

  سلامت آنلاین- نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان با تاکید بر این که دستور رئیس جمهور در باب ایجاد یک حساب مستقل در خصوص هزینه های بیمه درمان کارگران تامین اجتماعی یک تصمیم درست و بجاست، گفت: این ابلاغیه زودتر از این ها باید صادر می شد و قطعا به نفع سلامت کارگران است. اگر روند موجود همچنان ادامه پیدا کند و دستور رئیس جمهور عملیاتی نشود، در حق کارگران ظلم می شود.  

 • فرهاد فلاحتی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۶

  یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  هزینه سهم درمان کارگران، بدون رضایت آنان در جای دیگر اختلاس است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان این که دستور رئیس جمهور در خصوص تشکیل یک حساب مستقل در خصوص هزینه های بیمه درمان کارگران کاملا منصفانه است، گفت: باید از ابلاغیه رئیس جمهور حمایت کرد، چون سهم درمان بیمه شدگان جای دیگری هزینه شده که با رضایت کارگر نبوده است.

 • شراره رخام ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۳۰

  گفتگوی سلامت آنلاین با شراره رخام

  دردسرهای تزریق ژل لب برای بازیگر جوان

  سلامت آنلاین- شراره رخام، زاده ۱۷ مرداد ۱۳۵۰ در تهران است. این بازیگر سینما و تلویزیون کار خود را در سال ۷۴ با بازی در فیلم «عروس کاغذی» آغاز کرد و ایفای نقش در مجموعه «فقط بخاطر تو» در رمضان سال ۱۳۸۲ باعث شهرت وی شد.

 • عمل قلب نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۰۰

  قلب دست‌ساز در سینه نوزاد ۴۸ ساعته+ عکس

  سلامت آنلاین- نوزاد پسری که تنها ۴۸ ساعت از تولدش می‌گذشت، تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت و جراحان قسمت ناقص قلب او را بازسازی کردند.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۳:۵۸

  عضو هیات مدیره انجمن داروسازان کشور در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نپرداختن سهم درمان، دست کردن بیمه ها در جیب داروخانه هاست

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن داروسازان کشور گفت: پرداخت نکردن بدهی داروخانه ها و نادیده گرفتن سهم درمان بیمه شده ها، درواقع دست کردن بیمه ها در جیب داروخانه هاست تا از منابع خود داروخانه ها برای ارائه خدمت به بیماران استفاده کنند.

 • علی نوبخت ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۸

  رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  حق بیمه درمان کارگران باید نشان‌دار شود

  سلامت آنلاین- رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید برنشان دارشدن حق بیمه درمان کارگران، از عدم پرداخت حقوق و دستمزد واحدهای تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان ازسوی سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد.

 • گزارش روزنامه شهروند زندگی در گور کارتنخواب بیخانمان قبرستان ۱۳۹۵-۱۰-۰۹ ۲۲:۴۰

  رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  گزارش گورخواب‌ها را یک‌ماه‌ونیم پیش به مسئولان دادیم، توجهی نکردند

  سلامت آنلاین- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از سوی شبکه بهداشت شهریارحدود یک ماه و نیم پیش طی نامه های مکتوب گزارش وجود گورخواب ها به شهردار منطقه و فرمانداری اعلام و از آنها خواسته شد نسبت به جمع آوری بی خانمان ها اقدام کنند، اما متاسفانه هیچ توجهی نکردند.

 • گزارش روزنامه شهروند زندگی در گور کارتنخواب بیخانمان قبرستان ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۲۰:۲۵

  نکند همه ما مقصر باشیم؛ گزارش گورخوابها از زاویه ای دیگر

  صفدر دوام - روزنامه نگار

 • گزارش روزنامه شهروند زندگی در گور کارتنخواب بیخانمان قبرستان ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۱۶:۵۹

  ۳ پرده رقت انگیز از گمشده ای به نام رفاه اجتماعی

  سلامت آنلاین- انتشار خبری که حکایت از اسکان ۵۰ بی خانمان زن و مرد در گورهای خالی به خاطر فرار از سرمای شبانه در منطقه نصیرآباد شهربار داشت با واکنش های زیادی مواجه شد. حکایتی که به مسئولان هشدار داد باید برای اصلاح سیستم رفاه اجتماعی کاری کنند و این وضعیت در شان نظام جمهوری اسلامی نیست.

 • بشیر باباجانزاده ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۱۴:۲۷

  شوک به کشتی ایران، دوپینگ باباجان زاده تایید شد

  سلامت آنلاین- نایب‌رییس فدراسیون کشتی گفت: طبق اعلام اتحادیه جهانی بشیر باباجان‌زاده به دلیل ارتکاب به دوپینگ در رقابت‌های جام جهانی شیراز چهار سال محروم شده است.

 • پروانه معصومی ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۱۳:۵۰

  واکنش بانوی مهربان سینمای ایران به خبر «گورخوابها»

  پروانه معصومی: نبود رفاه اجتماعی، قلبم را به درد می آورد

  سلامت آنلاین- بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون در واکنش به خبر منتشر شده از زندگی تعدادی بی خانمان که برای فرار از سرما در گورهای خالی شب را به صبح می رساندند، گفت: مگر چند سال از رحلت امام می گذرد، اگر به آرمان امام نگاهی بیندازیم، می بینیم تأمین رفاه اجتماعی آرزوی او بود.

 • حسن پور کمیسیون بودجه ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۱۲:۴۸

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  ورود رئیس جمهور برای حل مشکل بدهی بیمه ها ضروری است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: برای حل مشکلات حوزه سلامت باید رییس جمهور مداخله کند تا این موضوع تبدیل به چالش نشود.

 • دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۱۰:۵۴

  درگذشت «دنیا فنی‌زاده»، عروسک گردان «کلاه قرمزی»

  سلامت آنلاین- دنیا فنی‌زاده که عروسک گردانی شخصیت دوست‌داشتنی و معروف «کلاه قرمزی» یکی از بارزترین کارهای هنری او محسوب می‌شود صبح امروز به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۰۸:۵۶

  عضو هیات مدیره انجمن متخصصان زنان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بیمه ها به بیماران ظلم می کنند؛ جداسازی بیمه درمان حیاتی است

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران گفت: هم اکنون شاهد هستیم که بیمه ها به بیماران ظلم می کنند و حق درمان آنها را پرداخت نمی کنند؛ به همین دلیل جداسازی سهم بیمه درمان، حیاتی است.

 • سرطان کودکان محک امید کودک ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۰۱:۴۱

  معجزه مهربانی مردم: بهبودی ۵۶۰۰ کودک مبتلا به سرطان

  سلامت آنلاین- مدیرعامل موسسه خیریه محک، گفت: تعداد کودکان بهبودیافته محک بیش از پنج هزار و ۶۰۰ نفر است که این موفقیت حاصل نیکوکاری مردمان است.

 • گزارش روزنامه شهروند زندگی در گور کارتنخواب بیخانمان قبرستان ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۹:۴۰

  نامه اصغر فرهادی به رئیس جمهور: «زندگی در گور، شرمگینم کرد»

  سلامت آنلاین- کارگردان نامدار سینمای کشورمان پس از انتشار گزارشی درباره زندگی عده‌ای از هموطنان در گورستان، طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور گفت: سراسر وجودم شرم است و بغض، همه آنان که در این سرزمین و این سی و چند سال مسئولیتی داشته و دارند سهیم این شرمساری‌اند. چه کسی پاسخگوی این بی‌رحمی پنهان است؟ ما چرا و کی چنین شدیم؟ چرا دیگر دوست داشتن هموطن را از یاد برده‌ایم؟