نمایش همه
 • شهرداری تهران قالیباف ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۰۷

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

  هولوگرام فروشی؛ تازه ترین تخلف شهرداری تهران

  سلامت آنلاین- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم با انتقاد از سیستم تهاتری در شهرداری، افزود: این سیستم تهاتری که در شهرداری وجود دارد بسیار فساد زا است و منجر به بروز پدیده ای به نام فروش هولوگرام شده است.

 • دستگاه آزمایش قند خون بیماری دیابت ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۲

  وزیر بهداشت:

  ۵ میلیون ایرانی به بیماری قند، مبتلا هستند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به ابتلای پنج میلیون ایرانی به بیماری قند، افزود: همچنین پنج میلیون نفر در کشور نیز در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند.

 • ریزش دیواره کارگاه مترو قم ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۱

  ۲ کارگر در زیر آوار ۷ متری متروی قم

  سلامت آنلاین- آخرین خبرها از وضعیت آواربرداری در حادثه امروز متروی قم، حاکی از آن است که طبق حضور و غیابی که از کارگران کردند،‌ در حال حاضر دو کارگر در زیر آوار هستند که عملیات جستجو و آواربرداری برای یافتن آنها ادامه دارد.

 • دانشگاه علوم پزشکی ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۸

  معرفی دانشگاه های برتر علوم پزشکی کشور

  سلامت آنلاین- در دومین روز از اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور که با محوریت برنامه عملیاتی سال آینده در بندرعباس برگزار شد، دانشگاه های علوم پزشکی برتر در اجرای برنامه عملیاتی سال ۹۵ بر اساس نتیجه پایش ۹ ماهه امسال، معرفی شدند.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۵

  وزیر بهداشت:

  کمتر از ۱۰ درصد حق بیمه ها به بخش درمان آمده است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: سوال اینجاست سازمانی که از اول سال چند ده هزار میلیارد حق بیمه جمع آوری کرده و طبق قانون می بایست یک سوم آن را صرف درمان می کرد، چرا کمتر از ۱۰ درصد آن را برای بخش درمان آورده است؟

 • بیمه تکمیلی پایه خدمات بیمه ای پوشش چتر حمایت پشتیبانی ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۶

  وزارت بهداشت هشدار داد

  سودجویی بیمه های تقلبی دهان و دندان

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در مورد سوءاستفاده های تلفنی و اینترنتی برخی از سودجویان با عناوینی مانند بیمه های تکمیلی دهان و دندان، به مردم هشدار داد.

 • پزشک روستا روستایی مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۸

  توزیع ۵۸ پزشک متخصص در استان هرمزگان در سال ۹۵

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال جاری ۵۸ پزشک متخصص در استان هرمزگان، توزیع شدند، افزود: وزارت بهداشت توجه ویژه ای به نقاط کمتر برخوردار داشته است.

 • تحقیق و پژوهش ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۲

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد:

  ایران؛ رتبه نخست تعداد مقالات علمی در منطقه

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: ایران رتبه نخست منطقه و ۱۸ جهانی را از نظر تعداد مقالات علمی به خود اختصاص داده است.

 • خوابگاه دانشجویی ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۲

  افزایش پوشش اسکان خوابگاه دانشجویان در سال آینده

  سلامت آنلاین- معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به تشریح مهمترین برنامه های عملیاتی این معاونت در سال ۹۶ پرداخت و از افزایش پوشش اسکان خوابگاه دانشجویان در سال آینده خبر داد.

 • سرفه کردن سرماخوردگی کودکان بیماری آنفلوآنزا بچه مریض ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۹:۱۷

  سازمان غذا و دارو هشدار داد

  خطرات تجویز غیرمنطقی آنتی بیوتیک ها در کودکان

  سلامت آنلاین- سازمان غذا و دارو هشدار داد که مصرف آنتی بیوتیک در بیماری های غیر عفونی کودکان تنها موجب از بین رفتن باکتری های حساس و تکثیر انتخابی باکتری های مقاوم می شود، بنابراین فقط به گسترش مقاومت دارویی باکتری ها کمک می کند.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۶:۰۱

  سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد

  بانک اطلاعات ژنتیک مشاغل پرخطر، تهیه می شود

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: با راه اندازی و شروع به کار بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران، سازمان پزشکی قانونی، تهیه فایل ژنتیکی کارکنان مشاغل پرخطر را در دستور کار قرار داده است.

 • عمل توده شکمی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۵:۰۴

  خارج کردن تومور ۶۰ کیلویی از شکم مرد آمریکایی

  سلامت آنلاین- یک پزشک کالیفرنیایی موفق شد تومور ۶۲ کیلوگرمی را از بدن یک مرد اهل می‌سی‌سی‌پی خارج کنند.

 • تشنج حمله صرعی بیماری صرع ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۴:۲۶

  فریب نخورید؛ داروهای گیاهی در درمان صرع تاثیری ندارد

  سلامت آنلاین- معاون پژوهشی انجمن صرع ایران با اشاره به بی تاثیر بودن داروهای گیاهی در درمان صرع گفت: هنوز تحقیقات علمی درخصوص تاثیر این گیاهان بر روی این بیماری صورت نگرفته است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۳:۵۴

  تاکید مجدد وزیر بهداشت بر پرداخت نشدن سهم بیمه درمان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: تفاوت بسیار زیادی در پرداختی مطالبات توسط تامین اجتماعی به بیمارستان های ملکی خود و بیمارستان های دولتی وجود دارد و در حق بیمه هایی که مردم واریز کرده اند، سهم درمان، اختصاص نیافته است.

 • بددهانی بددهنی حرف بد خشونت گفتاری فحش فحاشی انتقاد تندگویی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۲:۲۴

  کاربران اینترنت در حال تبدیل شدن به «زامبی»!

  سلامت آنلاین- محققان روانشناسی در دانشگاه استنفورد در زمینه رفتارهای ناهنجار افراد در فضای مجازی به نتایج جالبی دست یافتند که نشان می‌دهد این افراد در معرض تبدیل شدن به «زامبی اینترنتی» هستند.

 • آتش سوزی حریق ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۲:۱۸

   انتقال ۱۴ مصدوم آتش سوزی تهران به بیمارستان

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور از امداد رسانی اورژانس ۱۱۵ به دو حادثه آتش سوزی در تهران و انتقال ۱۴ مصدوم این آتش سوزی ها به بیمارستان خبر داد.

 • کودک نوزاد طفل ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۹

  یک فوق تخصص نوزادان در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد

  راهنمای والدین: گنجینه لغات یک کودک ۱۸ ماهه باید چند کلمه باشد؟

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص نوزادان با اشاره به اینکه مهارت های زبانی کودک از شش ماهگی به صورت صداهای نامفهوم آغاز می شود، گفت: اگر کودکان از سن شش ماهگی به بعد، عکس العملی نسبت به صداهای اطراف نداشته باشند، والدین باید برای معاینات عصبی و شنوایی نوزاد اقدام کنند.

 • پسر نوجوان بلوغ سبیل ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۲

  درگفتگوی سلامت آنلاین با یک متخصص تغذیه مطرح شد

  تغذیه ناسالم؛ کودک را به چاه «بلوغ زودرس» می اندازد

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه با اشاره به این‌که امروزه یکی از مسائل نگران کننده برای والدین، مساله بلوغ زودرس است، گفت: عوامل بسیار زیادی دربلوغ زودرس کودکان تاثیر دارد که یکی از آنها تغذیه کودکان قبل از سن بلوغ است.

 • حقوق شهروندی قانون قاضی قضاوت عدالت ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۳

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  بسته ارتقای سواد سلامت: آگاهی از مفاد منشور حقوق شهروندی در حوزه بهداشت و درمان

  سلامت آنلاین- چندی قبل رئیس جمهور با ارسال پیامکی به تمام مشترکان تلفن همراه از تدوین منشورحقوق شهروندی خبرداد و گفت که پس از انتشار این منشور، حقوق تمام شهروندان در تمام حوزه ها رعایت خواهد شد و از تمام دستگاه های اجرایی از صدر تا ذیل خواست تا همسو با این منشور به فعالیت های خود ادامه دهند.

 • پیری بازنشستگی الزایمر نسیان مرد تفکر روان ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۹

  دوزبانه‌ها در مقابل آلزایمر ایمن‌ترند

  سلامت آنلاین- محققان ایتالیایی دریافتند افراد دوزبانه در مقایسه با افرادی که فقط به یک‌زبان صحبت می‌کنند، در آزمون‌های حافظه بهتر عمل می‌کنند.

 • پلیت شکستگی استخوان ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۸

  رئیس انجمن ارتوپدی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  چه زمانی باید پلاتین های جراحی از بدن خارج شود؟

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن ارتوپدی ایران گفت: وظیفه پلیت که از جنس پلاتین است، نگهداری از استخوان در زمان شکستگی است و به محض این که استخوان جوش بخورد، از بدن خارج می شود.

 • خبرگزاری فارس ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۵

  وقتی خبرگزاری مخالف، خبری برای تاختن به وزارت بهداشت ندارد!

  ​سلامت آنلاین- یک پزشک انساندوست که همچون او در این کشور نمونه‌های بسیار وجود دارند، معاینه رایگان محرومان و نیازمندان را سرلوحه کار خود قرار داده است. یک پایگاه خبری که به نظر می‌رسد از چنین خبری، به محتوای دندانگیری برای تاختن به وزارت بهداشت و برنامه‌های آن دست نیافته، خبر را طوری منتشر می‌کند که با حفظ منافع جناحی، ذهن خواننده هم برداشت دیگرگونی از آن داشته باشد.

 • دیالیز ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۰۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  نتیجه بدعهدی بیمه ها: بیمارستان ها تجهیزات پزشکی را از هم قرض می گیرند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان تصریح کرد: بدعهدی بیمه ها در پرداخت مطالبات بیمارستان ها باعث شده است که گاه بیمارستان ها برخی تجهیزات پزشکی مثل «ست دیالیز» را از یکدیگر قرض بگیرند.

 • باکتری ای کولای باکتری ایکولی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۵۵

  ابداع روشی جدید برای تشخیص سریع‌تر باکتری

  سلامت آنلاین- یک محقق آمریکایی روش جدیدی ابداع کرده است که تشخیص باکتری‌های بیماری زا را سریع‌تر می‌سازد؛ این روش تشخیصی فرصت بهتری برای نجات جان بیماران در اختیار پزشکان قرار می‌دهد.

 • حس لامسه دست اشاره لمسی خوبی نیکوکاری امیدواری اخلاق ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۹

  ساخت «میکروسکوپ لمسی» برای افراد نابینا

  سلامت آنلاین- یک گروه تحقیقاتی، سیستمی ساخته‌اند که با استفاده از یک دستگاه لامسه به افراد کمک می‌کند اطلاعات بصری را با کمک دستانشان درک و تفسیر کنند. این دستگاه قابل لمس است و به عنوان یک رابط به شما بازخورد می‌دهد.

 • محمدرضا بادامچی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۳۹

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  منع طبابت دوگانه، وضع مناطق محروم را محروم تر می کند

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه منع طبابت دوگانه، وضع مناطق محروم را محروم تر می کند، عنوان کرد: بی انصافی است برای پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می کنند، محدودیت های غیرمنطقی قائل شویم و اجازه ندهیم همزمان در مراکز دولتی و خصوصی ارائه خدمت کنند.

 • بیماری های دهان دندانپزشکی رانولا ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۳۶

  استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  از «رانولا» نترسید

  سلامت آنلاین- استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:«رانولا» نوعی ضایعه بی خطر کیست مانند و خوش خیم در داخل دهان است که بسته به محل قرار گیری و شدت ضایعه به انجام عمل جراحی و یا درمان های دیگر نیاز دارد.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۳۱

  رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی مطالبات یک ماه داروخانه ها را پرداخت کرد

  سلامت آنلاین-رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به تاخیر هفت ماهه بیمه‌ها در پرداخت معوقات داروخانه‌ها و نقدی حساب شدن نسخه بیماران از اسفند ماه ۹۵ گفت: با توجه به مسائلی که اخیرا به وجود آمد، سازمان تامین اجتماعی یک ماه معوقه داروخانه ها را واریز کرد و امیدواریم باقی معوقات را نیز بپردازد تا مردم در تهیه داروهای خود با مشکلی مواجه نشوند.

 • باروری مردان اسپرم ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۰۹:۱۶

  تولید ژل ضدباروری برای مردان

  سلامت آنلاین- محققان نوعی ژل ضدباروری برای مردان تولید کرده‌اند که جریان اسپرم را مسدود می‌کند و آزمایش آن روی میمون‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۰۸:۴۴

  از شوری پوستتان به احتمال بیماری قلبی خود پی ببرید

  سلامت آنلاین- بر اساس مطالعات جدید مشخص شده که میزان سدیم پوست با بزرگ شدن و ضخیم شدن ناحیه‌ای خاص از قلب، یعنی بطن چپ مرتبط است.