نمایش همه
 • فیزیوتراپی توانبخشی حرکتی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۵

  رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  کاهش ۲۰ درصدی هزینه های مردم در حوزه خدمات توانبخشی

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به کاهش هزینه بسیاری از خدمات درمانی پس از اجرای طرح تحول سلامت گفت: بعد از اجرای طرح تحول، پرداختی از جیب مردم به شش تا ۱۰ درصد کل هزینه ها رسید و هزینه های مردم در حوزه خدمات توانبخشی نیز ۲۰ درصد کاهش یافته است.

 • الگوریتم نبض ضربان قلبی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۳

  ارتباط مشکلات روانی با ابتلا به بیماری‌های قلبی

  سلامت آنلاین- یک متخصص قلب و عروق با اشاره به اثر مشکلات روانی بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی، گفت: این مشکلات در زمره‌ عوامل خطر بوده، علاوه بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری قلب، می‌توانند فرد را به فشارخون بالا و... نیز مبتلا کنند.

 • سفید شدن موی سر چهره صورت رنگپریدگی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۴

  ۵ علامت کمبود ویتامین که از چهره‌تان معلوم می‌شود

  سلامت آنلاین- غالبا کمبود ویتامین‌ها با آزمایش خون معلوم می‌شود اما گاهی برخی کمبودها را از طریق پوست، مو و ناخن‌ها نیز می‌توان تشخیص داد. به گفته محققان، پنج نشانه کمبود ویتامین براحتی از طریق دیدن صورت امکان‌پذیر است.

 • اتاق انتظار بیمارستان شلوغ ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۰۳

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  قبل از طرح تحول سلامت، بیماران نیازمند پشت در اتاق روسای بیمارستان ها صف می کشیدند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: پیش از اجرای طرح تحول سلامت، بیماران یا خانواده های آنان برای کاهش هزینه های درمان، مقابل دفتر روسای بیمارستان ها و سازمان های حمایتی صف می کشیدند، اما امروزه خوشبختانه حتی یک بیمار نیز برای کاهش هزینه های خود به دانشگاه و مراکز حمایتی مراجعه نمی کند.

 • کودک گرسنه افریقا سوءتغذیه کودکان ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۰۰

  ظهور یک نوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا

  سلامت آنلاین- سازمان بهداشت جهانی بتازگی از کشف یک بیماری ناشناخته و مرگبار جدید در آفریقا خبر داده است که در مرحله نخست ۱۳ شهروند جمهوری لیبریا در غرب این قاره را از پای در آورده.

 • تالاسمی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۰:۴۷

  گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس انجمن تالاسمی ایران به بهانه روز جهانی تالاسمی

  بعد از طرح تحول سلامت، بیماران تالاسمی به زندگی برگشتند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن تالاسمی ایران با بیان اینکه بعد از طرح تحول سلامت، بیماران تالاسمی به زندگی برگشتند، گفت: اجرای طرح تحول سلامت ضمن عادلانه کردن هزینه های درمان، سبب شده تا خدمات بهتر و با کیفیت بیشتری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به بیماران مبتلا به تالاسمی ارائه شود، اما قبل از اجرای این طرح، مشکل شدیدی در تامین داروهای بیماران خاص وجود داشت.

 • گل استشمام و بوییدن بهار ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۰:۲۳

  مزایای بوییدن گل‌های معطر در فصل بهار

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص طب سنتی، استشمام رایحه شکوفه‌ها و گل‌ها در فصل بهار می‌تواند به میزان زیادی از هیجانات و التهاباتی چون خشم، عصبانیت، زودرنجی و حتی شادی‌های ناگهانی که سبب بروز تنش‌های عصبی و مشکلات روحی می‌شود، بکاهد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۰:۱۹

  معاون وزارت بهداشت عنوان کرد:

  ساخت ١٩٥٠ خانه بهداشت در روستاهای سراسر کشور

  سلامت آنلاین- معاون برنامه ریزی، هماهنگی حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت  گفت: پس از طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت اقدامات بسیار خوبی در جای جای کشور صورت گرفته است که ساخت ١٩٥٠ خانه بهداشت در روستاهای سراسر کشور، طراحی و ساخت بیش از ١٥٠٠ مرکز جامع سلامت در شهرها و حاشیه شهرها و طراحی بیش از ٣٨٠٠ پایگاه سلامت از جمله اقدامات در سطح کشور به شمار می رود.

 • روحانی معذن گلستان یورت ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۹:۲۰

  تحلیلی بر حواشی دیروز حضور روحانی در معدن یورت:

  اعتراض مردم به یک سیاستمدار ارزش است

  سلامت آنلاین- عباس عبدی در یادداشتی که در روزنامه اعتماد به چاپ رسانده، در باره حضور روحانی در جمع کارگران معدن زمستان یورت نوشت: حضور در این جمع داغدار نشانه اقتدار و اعتماد رئیس جمهور به مردم است.

 • سید ابراهیم رئیسی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۵۶

  اعتراض به عددسازی‌ دروغین در ستاد انتخاباتی رئیسی؛ اگر به سلامت مردم کمک نمی کنید، آسیب هم نرسانید

  سلامت آنلاین- وزارت بهداشت در واکش به اصرار بر ارائه اطلاعات نادرست ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی اعلام کرد: تکرار مکرر بعضی مطالب غیر کارشناسی در مخالفت با سلامت مردم از طرف بعضی افراد که این بار از ستاد یکی از کاندیداها به گوش می رسد، خللی در خدمت رسانی بهداشتی و درمانی به مردم ایجاد نخواهد کرد و پیام خدمت گزاران مردم در حوزه بهداشت و درمان به این افراد این است: اگر به سلامت مردم کمک نمی کنید، حداقل آسیب نرسانید.

 • همسر شهید باکری فاطمه چهل امیرانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۶

  نامه همسر شهید باکری به قالیباف

  چگونه توانستید از آبروی یک دختر خرج کنید؟دلم برای شما سوخت

  سلامت آنلاین- فاطمه چهل امیرانی همسر شهید حمید باکری از فرماندهان جریان ساز دفاع مقدس با انتشار نامه‌ای خطاب به محمدباقر قالیباف یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری که از فرماندهان جنگ ۸ ساله ایران و عراق هم بود به انتقاد از رویه او در مناظره دوم پرداخت.

 • علی نوبخت ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۴:۱۴

  رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین

  طرح تحول سلامت آبروی نظام است، عقبگرد از آن امکانپذیر نیست

  سلامت آنلاین- رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت آبروی نظام است، گفت: طرح تحول سلامت با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر به اجرا درآمد و به همین جهت لازم است تا همه مردم از آن حمایت کنند، چون امکان عقبگرد از این طرح وجود ندارد.

 • سرطان پستان سینه ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۴:۰۴

  جوان ۱۸ ساله، لباسی برای تشخیص سرطان پستان ساخت

  سلامت آنلاین- در مکزیک، یک جوان ۱۸ ساله موفق شده است لباس هوشمندی طراحی کند که با آن می‌توان علائم سرطان پستان را شناسایی کرد.

 • نوشابه رژیمی پپسی شیرین کننده مصنوعی اسپارتام بدون قند ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۴۶

  مصرف نوشابه‌های گازدار، ابتلا به «زوال عقل» را تسریع می‌کند

  سلامت آنلاین- مطالعات جدیدی مشخص کرده است در کسانی که نوشابه‌های گازدار مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به بیماری زوال عقل و بروز سکته افزایش پیدا می‌کند.

 • تجویز دارو درمانی قرص کپسول ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۴۵

  آیا مصرف قرص با چای یا شیر، عوارض دارد؟

  سلامت آنلاین- کارشناس ارشد کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مصرف بدون آب برخی قرص ها موجب ایجاد مشکلات زیادی در فرد بیمار می شود، گفت: بهترین نوشیدنی برای خوردن قرص ها آب معمولی است.

 • نوزاد ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۲۰

  راهنمای والدین

  داروهای ضد ریفلاکس در نوزادان عوارض جانبی به جا می‌گذارند

  سلامت آنلاین- هرچند پزشکان در برخی موارد برای بعضی از نوزادان، داروهای ضدریفلاکس تجویز می‌کنند، یافته‌های مطالعه‌ای تازه بیانگر آن است که این داروها ممکن است نوزادان را مستعد شکستگی استخوان در سال‌های آتی زندگی کنند.

 • عکس رادیولوژی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۰

  تازه‌ترین دستاوردهای تصویربرداری در کنگره رادیولوژی

  سلامت آنلاین- دبیر علمی سی و سومین کنگره رادیولوژی ایران از برگزاری گردهمایی بزرگ رادیولوژیست‌ها در اردیبهشت ماه امسال برای اطلاع از جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه تصویربرداری پزشکی خبر داد.

 • کم شنوایی نا شنوایی گوش معاینه ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۳۳

  برگزاری کنگره‌ای با موضوع شنوایی‌شناسی

  سلامت آنلاین- شانزدهمین کنگره سراسری شنوایی‌شناسی ایران از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۲۴

  حرکت طرح تحول سلامت روی ریل قانون

  سلامت آنلاین- باوجود برخی بهانه‌ها و هجمه‌هایی که علیه طرح تحول نظام سلامت و اقداماتش در حوزه بهداشت و درمان، مطرح می‌شود، طبق اعلام کارشناسان و با استناد به اسناد و سیاست‌های بالادستی مشخص می‌شود که طرح تحول نظام سلامت، چیزی جز اجرایی کردن سیاست‌ها و قوانین بالادستی در حوزه سلامت، نبوده و نیست.

 • خیرین سلامت خیران سمن مشارکت های مردمی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۱۵

  با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  افتتاح بزرگ ترین بیمارستان خیریه کشور در ارومیه

  سلامت آنلاین- بزرگترین بیمارستان خیریه کشور با نام بیمارستان تخصصی امید در ارومیه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

 • حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۳

  واقعا روحانی برای مردم چه کرد؟+ ویدئو

  سلامت آنلاین- این روزها، خیلی ها می پرسند "روحانی چه کرده است؟" در این باره سخن فراوان گفته شده است، از جمله کاهش سرعت رشد قیمت ها ، کنترل قیمت مسکن، خروج ایران از انزوا، بازگرداندن پول های بلوکه شدن ایران در خارج، آغاز ورود پرشمار توریست ها به کشور، افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و ... .

 • میوه هندوانه ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۳

  ترفندهای انتخاب یک هندوانه رسیده و شیرین

  سلامت آنلاین- فصل هندوانه های شیرین و آبدار رسیده و هم اکنون که در بازار این میوه جالیزی به عنوان نوبرانه به فروش می رسد، انتخاب یک هندوانه شیرین کار بسیار دشواری است و نیاز به تجربه و آگاهی دارد. اما بهترین راه تشخیص هندوانه رسیده چیست؟

 • بیمارستان بیمار رضایت پیرمرد ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۱

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  مردم می گویند یارانه‌مان را قطع کنید، طرح تحول سلامت را نه

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با بیان این که طرح تحول سلامت تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود، تصریح کرد: مردم می گویند حاضریم از یارانه های ماهانه مان بگذریم، اما طرح تحول سلامت همچنان ادامه داشته باشد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۲۳

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین

  کاندیداها برای سلامت برنامه نمی‌دهند، چون مشکلات مردم کم شده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این که چرا نامزدهای ریاست جمهوری، درباره سلامت مردم برنامه ای ارائه نمی‌دهند، گفت: دلیلش آن است که با اجرای طرح تحول سلامت مشکلات درمانی مردم تا حد زیادی حل شده است.

 • سمعک و طرح تحول سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۷

  بیمه نصفه نیمه سمعک برای بیماران کم شنوا

  سلامت آنلاین- کم‌شنوایی پیر و جوان نمی‌شناسد و هر فردی ممکن است به طور مادرزادی یا به دلیل بیماری یا وارد آمدن آسیب خارجی به گوش، دچار کم‌شنوایی شود که طیف گسترده‌ای از بیماران با استفاده از سمعک می‌توانند به حد قابل قبولی از شنوایی برسند. اما معمولا تهیه یک سمعک مناسب مستلزم پرداخت هزینه‌ای است که گاهی از توان بعضی خانواده‌ها و بیماران خارج است.

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  پس از طرح تحول سلامت در زابل چه اتفاقی افتاده است؟

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با تشریح ارائه خدمات پزشکی در این شهر پس از طرح تحول سلامت تصریح کرد: توقف طرح تحول سلامت و در پی آن افزایش هزینه های درمانی، نارضایتی مردم محروم را در پی خواهد داشت.

 • آرم سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۶:۲۹

  اعلام ضوابط قانونی برای درج تصاویر روی فرآورده های غذایی

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ، ضوابط مربوط به تصاویر و عبارات درج شده در فرآورده های غذایی را اعلام کرد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۶:۲۳

  باحضور وزیر بهداشت انجام شد

  بهره برداری از طرح توسعه بیمارستان «بوکان»

  سلامت آنلاین- طرح توسعه بیمارستان شهید قلی پور شهرستان بوکان در آذربایجان غربی، امروز با حضور دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید تا مشکل ضریب بالای اشغال تخت بیمارستانی در این شهرستان رفع شود.

 • واژگونی اتوبوس دانش آموزان رباط کریم ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۶:۱۶

  روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد

  اسامی دانش آموزان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس

  سلامت آنلاین- وزرات بهداشت اعلام کرد: یک دستگاه اتوبوس حامل ۳۶ نفر از دانش آموزان شهرستان رباط کریم ساعت ۹ و ۵۱ دقیقه صبح امروز دچار سانحه شد که اسامی مصدومان، اعلام شده است.

 • دندانپزشکی دهان و دندان پرکردن کشیدن ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۵:۴۵

  دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

  رتبه ۱۲ ایران در رشته دندان‌پزشکی

  سلامت آنلاین- دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال ۲۰۱۵ میلادی و بر مبنای اطلاعات پایگاه داده ای اسکوپوس، رتبه کشور ایران در حوزه پزشکی در جایگاه نوزدهم دنیا است و کشور ترکیه در همین حوزه در جایگاه ۱۵ قرار دارد، اظهار کرد: ایران در رشته دندان‌پزشکی در جایگاه ۱۲ دنیا قرار دارد که یک مزیت نسبی است ولی کشور ترکیه که رقیب اصلی ایران در منطقه است در مقام نهم دنیا قرار دارد.