نمایش همه
 • صندوق بیمارستان هزینه درمان ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۵۱

  هشدار مهم:

  هرگونه پرداخت وجه، خارج از صندوق بیمارستان ممنوع است

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفترنظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت نسبت به کلاهبرداری و اخاذی افراد سودجو از بیماران هشدار داد و تاکید کرد: هرگونه پرداخت وجه، خارج از صندوق بیمارستان ممنوع است.

 • توریسم درمانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۴۱

  دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت خبر داد:

  درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری گردشگری سلامت در سال ۹۵

  سلامت آنلاین- دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت اعلام کرد: با ثبت سفر و درمان ۱۵۰ هزار بیمار خارجی در سامانه وزارت بهداشت، سال ۹۵ حدود ۵۰۰ میلیون دلار درآمد از این محل برای کشور حاصل شده است.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۳۳

  استاندار مازندران در آیین افتتاح ۱۰۰ واحد بهداشتی در استان مازندران:

  در دولت یازدهم، تحول و انقلاب در حوزه سلامت ایجاد شد

  سلامت آنلاین- استاندار مازندران گفت: در برنامه های چهارم و پنجم توسعه کشور، تکالیفی برای ارتقای شرایط بهداشتی و درمانی و اصلاح شاخص های سلامت در کشور وجود داشت که اجرا نشد اما در دولت یازدهم، در حوزه سلامت، تحول و انقلاب ایجاد شد.

 • زالو درمانی ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۸:۴۳

  انتشار فیلمی با عنوان «خون آشام» در تلویزیون

  فیلم درمان سکته مغزی با «زالو» صدای پزشکان را در آورد

  سلامت آنلاین- ​انتشار ویدئویی در صدا و سیما به عنوان « تولید خون آشام در مازندران» و پخش گسترده آن در فضای مجازی مبنی بر درمان سکته های حاد مغزی با استفاده از زالو، اعتزاض انجمن سکته مغزی ایران را در پی داشت.

 • دیابت و آزمایش خون ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۳۴

  کابوس دیابت پایان می‌یابد؟

  سلامت آنلاین- محققان اولین آزمایش خود را برای بازیابی سیستم ایمنی بدن انجام دادند که سرعت پیشرفت دیابت نوع یک را آهسته می کند.

 • زنان ایدز ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۲۳

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت مطرح کرد:

  ضرورت تشکیل شبکه تشکل‌های فعال در حوزه ایدز

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: شبکه تشکل‌های فعال در حوزه ایدز برای هم‌افزایی و جلوگیری از موازی‌کاری باید تشکیل شود تا گامی بزرگ در این راه برداریم.

 • شکایت دادگاه قاضی قضاوت دادرسی قانون قضات محکمه قوه قضاییه حقوقی وکالت ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۰۵

  بر اساس مصوبه اخیر نظام پزشکی

  منصرف کردن بیماران از دریافت خدمات سلامت، ممنوع است

  سلامت آنلاین- در ماده پنجم راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی تاکید شده که اعضا مکلفند به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌هایی که خطر انتقال دارند، با رعایت ضوابط و اصول ایمنی همانند سایر بیماران، خدمات سلامت را ارائه کنند. بنابراین منصرف کردن بیماران به هر شکلی از درخواست دریافت خدمات لازم سلامت، ممنوع است.

 • علی اصغر یوسف نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۱:۵۰

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی:

  وزارت بهداشت، یکی از ۵ وزارتخانه برتر دولت یازدهم بود

  سلامت آنلاین- نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کمک هایی که وزیر بهداشت از مجلس گرفته و پتانسیل های این وزارتخانه، می توان گفت که وزارت بهداشت، یکی از پنج وزارتخانه برتر دولت یازدهم بود و امتیاز و نقطه قوت این وزارتخانه، حضور دکتر هاشمی در کابینه است.

 • معاینه ویزیت خدمات درمانی مرکز سلامت روستایی ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۱:۲۹

  گزارش تصویری/ ارائه خدمات درمانی در مرکز سلامت روستایی نوک آباد

  سلامت آنلاین- روستای نوک آباد که در ۵۰ کیلومتری شهرستان خاش در استان سیستان و بوچستان قرار دارد، اکنون دارای مرکز ارائه خدمات سلامت است که خدمات پزشکی و دندانپزشکی را به اهالی ارائه می کند. عکس: مهین محمدزاده

 • عرقیات گیاهی متانول مسمومیت ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۰:۲۸

  در خوردن عرقیات گیاهی افراط نکنید

  وجود متانول در عرقیات گیاهی

  سلامت آنلاین- از گذشته های دور، عرقیات گیاهی در ایران برای درمان بیماری های مختلف یا به عنوان عطر و طعم دهنده به غذاها استفاده می شده ، اما گزارش های منتشر نشده و پراکنده از برخی پزشکان مبتنی بر وجود علایم مسمومیت با متانول از جمله کوری در اثر مصرف طولانی مدت عرقیات گیاهی در برخی مصرف کنندگان وجود دارد.

 • فراکسیون ولایی مجلس ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۲۱:۱۴

  وزیر بهداشت در جمع فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تشریح کرد

  آشنایان برای آزادی «حسین فریدون» سند گذاشتند، همسر من هم سند خانه اش را گذاشت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت صبح امروز با حضور در فراکسیون ولایی مجلس به تشریح برنامه های خود برای این وزارتخانه پرداخت و در پاسخ به پرسش یکی از نمایندگان، ماجرای وثیقه جهت آزادی حسین فریدون را تشریح کرد و گفت: دادستان برای آزادی آقای فریدون خواستند سند گذاشته شود و از آنجا که سند های ارائه شده از سوی خانواده وی کافی نبود، تعدادی از دوستان و آشنایان چندین سند گذاشتند که یکی از آنها هم همسر بنده بود که سند خانه مسکونی ما را که به نام ایشان است، گذاشت .

 • حج مکه حاجی حجاج عربستان زیارت بیت الله الحرام کعبه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۹:۳۱

  مشاور اجرایی رئیس مرکز پزشکی حج وزیارت خبر داد:

  اعزام ۵۸۰ نفر کادر درمان از ایران به عربستان

  سلامت آنلاین- مشاور اجرایی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: امسال حدود ۵۸۰ پزشک و کادر پزشکی از ایران به عربستان اعزام می‌شوند که این افراد شامل پزشکان متخصص و عمومی، پرستاران، تکنسین آزمایشگاه، رادیولوژیست، کادر درمانی و ... هستند.

 • سخنرانی وزیر در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۸:۴۴

  وزیر بهداشت در آیین بزرگداشت روز خبرنگار مطرح کرد

  استقرار نظام ارجاع؛ اولویت وزارت بهداشت در دولت دوازدهم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت از استمرار و ارتقای طرح تحول سلامت و استقرار نظام ارجاع به عنوان مهم ترین محور برنامه های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم یاد کرد و گفت: باید تلاش های زیادی برای استقرار نظام ارجاع انجام دهیم و این امر، در صورتی که واقعی باشد، بسیار سخت و دشوار است و نمی خواهیم استقرار نظام ارجاع، جنبه نمایشی داشته باشد.

 • مراقبت سالمندان بازنشستگی پرستار پیری بازی فکری پیرزن مسن الزایمر فراموشی سیان زوال عقل ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۵۹

  برای دوری از زوال عقل، به سلامت قلبتان توجه کنید

  سلامت آنلاین- مطالعات محققان نشان می‌دهد که مقابله با برخی عوامل خطرزا در سنین میانسالی احتمال ابتلا به زوال عقل را در افراد کاهش می‌دهد.

 • آموزش کودکان سرگرمی یادگیری ساعت اختلال ذهنی اوتیسم ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۵۴

  امیدهای تازه در درمان کودکان مبتلا به اوتیسم

  سلامت آنلاین، محققان مطالعه‌ای انجام داده‌اند که موجب امیدواری والدین دارای کودکان مبتلا به اوتیسم و درمان مشکل آنها با «سلول‌درمانی» شده است.

 • عصب کشی دندان ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۴۸

  نه عصب کِشی، نه عصب‌کُشی؛ بگوئید: «ریشه‌درمانی»

  سلامت آنلاین- عامه مردم ممکن است تفاوت تلفظ اصطلاح عصب‌کِشی یا عصب‌کُشی را ندانند و آن را بر اساس تصورات خود به یکی از هر دو شکل بیان کنند اما پزشکان معتقدند که هیچ کدام از این دو صحیح نیست و به جای آن باید اصطلاح «ترمیم ریشه دندان» یا «ریشه‌درمانی» را به کار برد.

 • هیپنوتیزم ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۳۷

  با هیپنوتیزم می‌توان درد مبتلایان به سرطان را کاهش داد

  سلامت آنلاین- عضو انجمن هیپنوتیزم ایران گفت: امروزه نقش هیپنوتیزم در کاهش رنج و درد بیماران سرطانی و خودانگاره منفی و ارزش قائل نشدن برای خود به اثبات رسیده است.

 • دستگاه فشارخون معاینه پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۳۰

  نوسانات فشار خون، احتمال زوال عقل را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- مطالعات محققان ژاپنی دانشگاه کیوشو نشان می‌دهد افرادی که فشار خونشان هر روز تغییر می کند، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های زوال عقل و آلزایمر قرار دارند.

 • تبلیغات انتخاب رشته کنکور دانشگاه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۲۳

  توصیه‌های هشداری برای انتخاب رشته: ادعاهای نادرست در رسانه ملی

  سلامت آنلاین- این روزها، روزهای مهمی برای دانش‌آموزانی است که خود را برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل آماده می‌کنند. یک دانشیار روانشناسی با نادرست دانستن ادعاهای مطرح‌شده در شبکه دو سیما و دام‌ها و فریب‌های تبلیغاتی در این زمینه، توصیه‌هایی کرده است.

 • آزاده نامداری ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۹

  بازداشت «آزاده نامداری» در فرودگاه تکذیب شد

  سلامت آنلاین- مدیر کل زندان‌های استان تهران ضمن بیان توضیحاتی درباره فرار یکی از زندانیان از زندان اوین، شایعه‌ای را که درباره بازداشت آزاده نامداری، مجری تلویزیون منتشر شده است تکذیب کرد.

 • شرکت گوگل ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۱

  گوگل، کارمند خود را به دلیل انتشار نظرش اخراج کرد!

  سلامت آنلاین- شرکت گوگل یکی از کارمندان خود را به دلیل انتشار نامه‌ای درباره «تفاوت‌های بیولوژیک زن و مرد» اخراج کرد. این مطلب در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرین شده بود.

 • سردرد میگرنی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۰

  آخرین مراحل ساخت دارویی که میگرن حاد را درمان می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان آمریکایی که از چندی پیش مشغول ساخت داروی میگرن حاد بودند، بتازگی اعلام کردند که این دارو مراحل پایانی خود را می‌گذراند و با ورود آن به داروخانه‌ها می‌توان منتظر اثر شگرف این دارو بر کاهش دردهای میگرنی مبتلایان بود.

 • خواب خوب آرامش ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۱۵

  خوابی راحت با خوردن ۲ خرما و ۸ بادام

  سلامت آنلاین- در صورتی که با گذشت نیم ساعت پس از بیدارشدن از خواب، در وعده صبحانه دو عدد خرما و هشت عدد بادام بخورید، زمینه خواب راحتی را در همان شب برای خود فراهم کرده‌اید.

 • معاینه دندانپزشکی دهان لثه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۳:۵۶

  استفاده از سرامیک، راهکاری برای ترمیم دندان‌های پوسیده

  سلامت آنلاین- مسئول کارگاه سرامیک در ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به شرایط استفاده از سرامیک‌های دندانی به منظور ترمیم دندان‌های پوسیده گفت: سرامیک دندان ساختاری شبیه به کریستال دارد که برای افزایش استحکام، موادی نیز به آن اضافه می‌شود تا در عین حال، خصوصیات رنگی و نوری دندان طبیعی بازسازی شود.

 • محمدجواد ابطحی نماینده مجلس نماینده مردم خمینی‌شهر ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۲:۰۶

  عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ظریف و هاشمی، موفق‌ترین وزرای دولت یازدهم بودند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه دکتر ظریف و دکتر هاشمی، موفق ترین وزرای دولت یازدهم بودند، گفت: تغییرات قابل توجه در حوزه بهداشت و درمان بعد از اجرای طرح تحول سلامت و میزان رضایتمندی مردم نشان می‌دهد که این طرح، صد درصد باید ادامه یابد.

 • دستمال توالت دستشویی تکرر ادرار اسهال یبوست تخلیه مدفوع بیماری گوارشی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۲:۰۴

  شیوع اسهال و استفراغ در مسابقات جهانی دو و میدانی

  سلامت آنلاین- فدراسیون‌ بین‌المللی دو و میدانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ویروس اسهال و استفراغ در میان چندین ورزشکار شرکت‌کننده در مسابقات جهانی دو و میدانی شیوع پیدا کرده است.

 • علی اصغر پیوندی، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۵۲

  رئیس نظام پزشکی تهران، انتخاب شد

  سلامت آنلاین- امروز براساس رای گیری انجام شده، رئیس نظام پزشکی تهران انتخاب شد.

 • دی ان ای ژنتیک ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۱

  راهکاری برای ترمیم بهتر و سریع‌تر زخم‌ها

  سلامت آنلاین- دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو روش جدیدی ابداع کرده‌اند که بر اساس آن با برنامه‌ریزی مجدد RNA و DNA سلول، می‌توانند بدن را وادار به ترمیم بهتر زخم‌ها کنند. در واقع آنها سلول‌های موجود در بدن را به سلول‌های جدید تغییر می‌دهند تا روند بهبودی زخم تسریع شود.

 • عبدالله رضیان ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۳۰

  نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه و جویبار در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رضایتمندی مردم موجب رای اعتماد بالا به وزیر بهداشت خواهد شد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه و جویبار در مجلس خاطرنشان کرد: در میان وزارتخانه های مختلف، وزارت بهداشت، یکی از بهترین دستگاه های ارائه دهنده خدمات در دولت است و با توجه به رضایتمندی، مردم بخصوص اقشار کم درآمد از دستاوردهای طرح تحول سلامت، مجلس با آرای بالایی دوباره به دکتر هاشمی رای اعتماد خواهد داد.

 • ام آر آی مغز ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۲۲

  بیماران و پزشکان دقت کنند:

  لزوم احتیاط بیشتر در تصویربرداری با ماده حاجب

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعاتی جدید به پزشکان هشدار داده‌اند زمانی باید از ماده حاجب (عامل کنتراست) برای پرتونگاری استفاده کنند که فواید بکارگیری آن بیش از خطرات و مضراتش باشد.