علل بیماری

کل اخبار:311

 • بیماری پروانه ای (EB) ۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۲:۲۷

  کودکانی محکوم به زندگی با پروانه‌ای عذاب‌آور

  سلامت آنلاین- شاید سلیقه طبیعت در رنگ‌آمیزی بالهای پروانه بی‌نظیر باشد، اما زمانی که خصلت این بال‌ها در قامت بیماری خودنمایی می‌کند، دردی جانگاه بر تنی رنجور می‌افتد که با اندک تماسی می‌شکند و خرد می‌شود. اپیدمولیز بولوز یا‌‌ EB یا همان بیماری پروانه‌ای نوعی بیماری پوستی است که در این نوشتار می‌توانید با آن بیشتر آشنا شوید.

 • رفع خستگی چشم کار با رایانه کامپیوتر ۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۲:۲۷

  پیشگیری از عوارض چشمی هنگام کار با رایانه

  سلامت آنلاین- یک چشم پزشک گفت: از جمله مهمترین راهکارهایی که می‌توان با انجام آن از بروز عوارض چشمی هنگام کار با رایانه پیشگیری کرد، پلک زدن مداوم در هنگام کار با کامپیوتر و خیره نشدن مداوم به مانیتور است؛ با این کارر سطح چشم‌ها به اشک آغشته و احتمال بروز خشکی چشم کمتر می‌شود.

 • تماشای تلویزیون ۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۶

  افزایش چاقی و کاهش سلامت غذایی با تماشای فیلم و تلویزیون

  سلامت آنلاین- مطالعات محققان درباره وجود ارتباط میان تماشای طولانی مدت برنامه‌های تلویزیونی و تغذیه بدون داشتن توجه و تمرکز، نتایجی پیش روی گذاشته است خبر خوبی برای حفظ سلامتی بدن محسوب نمی‌شود.

 • مواد لبنی لبنیات شیر ماست کره صبحانه ۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۲

  خطر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر با خوردن لبنیات چرب

  سلامت آنلاین- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مصرف مواد لبنی چرب مثل سرشیر، کره و خامه را که حاوی اسیدهای چرب اشباع و ترانس هستند، باعث بروز بیماری‌های غیر واگیر دانست و استفاده از روغن‌های مایع مانند زیتون، کنجد، کلزا، ذرت، آفتابگردان و سویا را پیشنهاد داد.

 • ساندویچ گوشت کباب کتلت سس غذاهای فرآوری شده ۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۶

  خطرات غذاهای فرآوری شده برای سلامتی

  سلامت آنلاین- پژوهشگران در تحقیقی تاکید کرده‌اند از آن‌جا که برخی افزودنی‌های خوراکی و غذاهای فرآوری شده باعث تضعیف مقاومت روده‌ها در برابر باکتری، سموم و سایر عوامل مضر خوراکی و غیر خوراکی می‌شوند می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌های خودایمنی در افرادی را افزایش دهند که از این خوراکی‌ها استفاده می‌کنند.

 • مواد غذایی شیرینی خشک ۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۳:۵۵

  مواظب باشید؛ باکتری‌ها در غذاهای خشک هم زنده می‌مانند

  سلامت آنلاین- اگرچه تصور عمومی حاکی از این است که باکتری‌هایی چون سالمونلا در برخی مواد خوراکی مثل شیرینی‌های خشک نمی‌توانند زنده بمانند اما تحقیقات تازه‌ای نشان می‌دهد این باکتری و سایر پاتوژن‌ها ممکن است تا ۶ ماه نیز درون شیرینی‌ها و مواد غذایی، زنده و آماده بیمار کردن انسان‌ها باشند.

 • کراپ شده - سنگ کلیه ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  پیشگیری از سنگ کلیه با ۶ راهکار بسیار ساده

  سلامت آنلاین- سنگ کلیه یک مشکل بسیار دردناک است که عوامل متعددی از جمله تصفیه نشدن آب‌های نوشیدنی یا نارسائی کلیوی و مانند اینها در به وجود آمدن آن سهمیند و اگر خودبخود دفع نشود باعث تحمیل هزینه عمل و بستری شدن و دردهای جسمی می‌شود. متخصصان برای جلوگیری از ابتلا به آن شش راهکار ارائه داده‌اند که رعایتشان ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

 • آناتومی بدن دستگاه تناسلی زنانه گردن رحم تخمدان پزشک زنان ۱۳۹۴-۱۰-۰۳ ۱۱:۱۳

  آنچه خانم‌ها باید درباره سلامت خود بدانند

  بیماری‌های زنانه و معاینات دوره‌ای

  سلامت آنلاین- ۳۰ ساله شده بود اما هنوز تجربه‌ای از رفتن نزد پزشک زنان نداشت! می‌ترسید و حجب و حیا مانع از آن می‌شد که به پزشک مراجعه کند. در واقع،‌ کم نیستند خانم‌هایی که به دلایلی از مراجعه به پزشک زنان و انجام معاینه‌های دوره‌ای خودداری می‌کنند اما بیماری‌هائی وجود دارد که لازم است هر زنی برای پیشگیری یا درمان آنها طی دوره‌هایی مشخص به پزشک زنان مراجعه کند.

 • گرسنگی شبانه مواد غذایی یخچال ۱۳۹۴-۱۰-۰۳ ۰۹:۴۴

  محققان دلیل دیگر کاهش حافظه را کشف کردند

  عادت غذاخوردن در نیمه شب، مغز را معیوب می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان در تازه‌ترین تحقیقاتشان متوجه شده‌اند که دیرخوابی و مصرف شبانگاهی مواد غذایی به فعال شدن سیستم هضم غذا در زمانی می‌انجامد که به طور معمول انسان باید در خواب باشد، در نتیجه منطقه هیپوتالاموس مغز آسیب می‌بیند و باعث اختلال در یادگیری و یادآوری می‌شود.

 • آناتومی بدن درد استخوان خارپاشنه فاسئیت پلانتار ۱۳۹۴/۱۰/۰۱

  ۹ دلیل بروز درد در ناحیه پاشنه پا

  سلامت آنلاین- خیلی از مردم و گاهی حتی برخی از پزشکان معتقدند احساس درد در قسمت پاشنه پا به علت «خار پاشنه» است؛ اما خارپاشنه یا فاسئیت پلانتار دلیل همه دردهای ناحیه پاشنه نیست.

 • کاغذ توالت دستشویی اجابت مزاج یبوست بواسیر هموروئید ۱۳۹۴/۰۹/۱۴

  همه چیز درباره علل، علائم و درمان بواسیر

  سلامت آنلاین- بیماری، بیماری است و هر گونه‌ای از آن ممکن است به هر دلیلی هر کسی را مبتلا کند اما در فرهنگ توده مردم، برخی بیماری‌ها با شرم و حیا درآمیخته است؛ «هموروئید» یا «بواسیر» از این دست امراض است که در ادامه سعی شده اطلاعات کمابیش گسترده‌ای درباره آن ارائه شود.