نمایش همه
 • آناتومی بدن غده تیروئید ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۲:۵۴

  ۴ ماده غذایی مفید برای حفظ سلامت غده تیروئید

  سلامت آنلاین- اختلال تیروئید شرایطی است که بر عملکرد سالم و بهینه تیروئید اثر می‌گذارد. این اختلالات امرزه بسیار شایع شده و زنان هم بیشتر از مردان در معرض مشکلات تیروئیدی قرار دارند.

 • دودکش لوله بخاری مسمومیت با گاز منواکسید کربن گازگرفتگی ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۲:۰۱

  نشت گاز در میدان تره بار تهران؛ دو کارگر جان باختند

  سلامت آنلاین- نشت گاز در میدان تره بارتهران جان دو کارگر را گرفت.

 • مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۱:۲۹

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دولت برای طرح تحول سلامت، منابع پایدار تعریف کند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که خود یکی از امضا کنندگان نامه ارسالی ۲۴۳ نماینده مجلس به رئیس جمهور برای تامین منابع مالی طرح تحول سلامت است، گفت: اولین و مهمترین وظیفه دولت حفظ سلامت مردم است. در صورتی که منابع لازم برای حمایت از این طرح تامین شود، بسیاری از مشکلات مردم در حوزه  سلامت و درمان مرتفع خواهد شد.

 • فرهاد فلاحتی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۱:۲۳

  عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، جای سیاسی کاری نیست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با اشاره به این که ۲۴۳ نماینده مجلس درنامه ای به رئیس جمهو خواستند تا منابع مالی طرح تحول سلامت را تامین کند، تصریح کرد: این طرح عام المنفعه، به اقشار مستضعف جامعه در حوزه درمان کمک کرد و نباید درگیر سیاسی کاری و مسائل حاشیه ای شود.

 • معلول معلولان اشتغال کارآفرینی زنان قالی بافی ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۱:۱۱

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق معلولان تا یک ماه دیگر

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که لایحه حمایت از حقوق معلولان هنوز در مرحله بررسی قرار دارد، گفت: ۱۰۰ ماده دیگر از این لایحه هنوز باقی مانده که بررسی نشده اند و تا نهایی شدن نتیجه، تقریبا به یک ماه زمان نیاز داریم.

 • کراپ‌شده - احمد حمزه ای نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۱:۰۰

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت در هر شرایطی نباید زمین بخورد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نامه ارسالی ۲۴۳ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور در خصوص تامین منابع مالی طرح تحول سلامت گفت: این طرح تحت هیچ شرایطی نباید زمین بخورد و تمام دستگاه های اجرایی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت رفاه و کل نهادهایی که به نوعی در این موضوع دخیل هستند، موظفند وزارت بهداشت را در این طرح مهم یاری کنند.

 • کثیفترین مرد اروپا ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۸:۳۷

  درگذشت «کثیف‌ترین مرد اروپا» +عکس

  سلامت آنلاین- کثیف‌ترین مرد اروپا که فردی بیخانمان است و گفته می‌شود همه چیزهایی که متعلق به خود بوده را به آتش کشیده بود، در ۶۰ سالگی درگذشت.

 • زنان کارگر معدن شاغل مشاغل سخت ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۳:۴۷

  عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  جداسازی بیمه درمان کارگران، نظام سلامت را احیا می کند

  سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران با بیان اینکه جداسازی بیمه درمان کارگران، نظام سلامت را احیا می کند، عنوان کرد: اینکه قرار شده است نهاد ریاست جمهوری بر هزینه کرد حق بیمه کارگران تامین اجتماعی برای درمان نظارت کند، اتفاق خجسته ای است که می تواند بخش عمده ای از کاستی های نظام سلامت را مرتفع کند.

 • زهرا زن کپر نشین ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۳:۰۹

  رفاه اجتماعی؛ گمشده مناطق محروم کشور

  رنج کپرنشینی و محرومیت یک زن در «بشاگرد»

  سلامت آنلاین- فقر هنوز در خیلی از مناطق کشور زوزه می کشد و مردان و زنانی در برخی استان های محروم رنج نداری و محرومیت و عدم امکانات رفاهی را به جان می‌خرند و نه زندگی، که ادای زندگی کردن را در می آورند . این یادداشت کوتاه به زندگی زنی می پردازد که در محرومترین نقطه کشور به دور از امکانات رفاهی با سختی های زندگی و به دور از چشم مسئولان رفاه اجتماعی کشور دست و پنجه نرم می کند.

 • عکس منتشرنشده عباس کیارستمی بهمن کیارستمی ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۱:۴۰

  تازه‌ترین اظهارنظر فرزند کیارستمی در باره مرگ پدرش

  سلامت آنلاین- بهمن کیارستمی در پی اظهارات اخیر وزیر بهداشت درباره‌ی پرونده عباس کیارستمی، متنی را منتشر کرد.

 • واکسن واکسیناسیون طیور آنفلوآنزای مرغی پرندگان اهلی ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۰۰:۲۳

  مردم از خرید گوشت پرندگان شکاری خودداری کنند

  هشدار! آنفلوآنزای مرغی در حال انتشار

  سلامت آنلاین- برخی منابع خبری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در یک واحد مرغداری در استان گلستان، یک واحد در قزوین و نیز دو تالاب میانکاله و میقان در استان مرکزی خبر می دهند.

 • نیکوکاری کار خیر کمک کردن ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۲۱:۳۷

  تجربه ای موفق از اقدامات نیکوکارانه در فضای مجازی

  تبلور همدلی و همیاری برای کمک به بیماران«چاهشور»

  سلامت آنلاین- تحول نظام سلامت و تحقق عدالت اجتماعی در ساختارهای آن با پشتیبانی، کمک و یاری نیک‌اندیشان دست‌یافتنی است و کمک های مردم در اندازه‌های گوناگون، از مبالغ اندک تا بسیار، گره‌گشای نظام سلامت و تحول آن خواهد بود تا گره از کارهای فروبسته‌ درماندگان بازگشاید.

 • شهر بم ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۵:۲۹

  رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی بم در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سیمای بهداشت و درمان بم دگرگون شده است

  سلامت آنلاین- رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم با بیان این که وضعیت فعلی شهرستان بم به لحاظ پیشرفت در حوزه سلامت، آب و فاضلاب و مقاوم سازی ساختمان ها به هیچوجه قابل قیاس با گذشته نیست، گفت:این شهرستان تا قبل از وقوع زلزله، پزشک، درمانگاه و تجهیزات درمانی به میزان کافی در اختیار نداشت، اما هم اکنون مردم نه تنها به تمام امکانات و تجهیزات درمانی دسترسی دارند ، بلکه ساخت بیمارستان ۲۲۷ تختخوابی امام  خمینی نیز در دستور کار قرار دارد.

 • زلزله بم ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۴:۳۲

  وزیر بهداشت: زخم بم همچنان باقی است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به زلزله بم و ضرورت آمادگی بیمارستان ها و اورژانس گفت: با اتفاق تلخی که در شهر بم رخ داد، ۲۶ هزار نفر از هموطنان ما جان خود را از دست دادند و ۳۰ هزار نفر دچار معلولیت شدند که این زخم همچنان در کرمان و در کل کشور التیام پیدا نکرده است.

 • نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۴:۲۱

  مادربزرگ ۶۷ ساله، جنین دخترش را در رحم خود پروراند

  سلامت آنلاین- یک مادربزرگ ۶۷ ساله‌ یونانی بعد از این که پذیرفت فرزند دخترش را در شکم خود پرورش دهد، لقب پیرترین مادر جایگزین دنیا را از آن خود کرد.

 • زلزله زمین لرزه تهران ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۴:۰۶

  یک متخصص زلزله شناسی در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد

  تهران تحمل زلزله ۵ ریشتری را هم ندارد

  سلامت آنلاین- یک متخصص زلزله شناسی و زمین شناسی هشدار داد: اوضاع فعلی بناهای تهران به شکلی است که می توان پیش بینی کرد با وقوع یک زلزله هفت ریشتری، کل پایتخت نابود شود.

 • فروش اینترنتی نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۵۴

  از سوی معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام شد

  تکذیب خبر خرید و فروش کودک در بیمارستان‌ها

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خبر منتشر شده از قول وی مبنی بر خرید و فروش کودک در برخی از بیمارستان های کشور در برخی رسانه ها را تکذیب کرد.

 • حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۲۰

  وزیر بهداشت: بیمه تکمیلی خلاف عدالت است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن اشاره به مبحث بیمه‌های تکمیلی، ظرفیت‌های خالی در بیمارستان‌های دستگاه‌های دولتی اعم از تامین اجتماعی،‌نیروهای مسلح و... باوجود کمبود تخت در بیمارستان‌های وزارت بهداشت را مورد تاکید قرار داد و گفت: سال‌هاست که می‌گوییم وزارت بهداشت باید بتواند از ظرفیت بیمارستان‌های دستگاه‌های دولتی مختلف استفاده کند،‌ اما کسی گوش نمی‌دهد.

 • افسردگی جوانان تنهایی ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۰۳

  با تشخیص روانپزشک ناجا

  جوانان افسرده از سربازی معاف می شوند

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی گفت: افرادی که مبتلا به افسردگی شدید هستند در بدو ورود با تشخیص بموقع به سربازی فراخوانده نمی شوند و از خدمت معافند.

 • خرید و فروش کلیه آگهی عضو بدن ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۰۱

  رونق خرید و فروش کلیه در اینستاگرام

  سلامت آنلاین- اگر در گذشته دیوارهای شهر و سطح باجه‌‏های تلفن به صفحه نیازمندی روزنامه‌ها تبدیل شده بود و آگهی‌‏های خرید و فروش کلیه در آن دیده می‌شد، اکنون فروشندگان کلیه پیج‌هایی برای فروش کلیه در فضای مجازی همچون اینستاگرام ایجاد کرده‌اند که گویا بازار داغی نیز پیدا کرده است.

 • تجمیع بیمه ها ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۰:۱۴

  یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو به سلامت آنلاین:

  اجرا نشدن تجمیع بیمه‌ها، بی‌احترامی به مجلس و عقیم‌کردن قانون است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اجرا نشدن تجمیع بیمه ها، بی احترامی به مجلس و عقیم کردن قانون است، عنوان کرد: وقتی قانون تجمیع بیمه ها در برنامه پنجم توسعه و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری آمده است، نباید این قانون عقیم بماند و اجرا نشود.

 • کارگر کارگران معدن شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۵:۰۷

  قائم مقام وزیر بهداشت خواستار شد

  اختلاف بر سر بیمه درمان کارگران؛ سازمان بازرسی به غائله خاتمه دهد

  سلامت آنلاین- در حالی که اختلاف بر سر نحوه هزینه سهم درمان کارگران میان وزارت بهداشت و رفاه ادامه دارد، سخنگوی وزارت بهداشت، از سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات خواست با بررسی پول هایی که از حق بیمه کارگران بابت درمان هزینه می شود، به جنجال های رسانه ای پایان دهند و این غائله را تمام کنند.

 • آزمایش تنفس بوی دهان ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۳۷

  محققان عرصه نانوفنآوری دستگاه تشخیصی جدید عرضه کردند:

  تشخیص ۱۷ نوع بیماری فقط از طریق بوی دهان افراد

  سلامت آنلاین- محققان با ابداع نوعی نانوفنآوری هوشمند حاصل‌شده از طیف‌سنجی جرمی موفق شدند علائم شیمیایی ۱۷ نوع بیماری از جمله پارکینسون و ۸ نوع سرطان را فقط از روی بوی تنفس افراد شناسایی کنند که استفاده از آن علاوه بر کاهش هزینه‌ها، در تشخیص سریع‌تر بیماری کاربرد موثری دارد.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۱۹

  مدیرکل پیش بینی مرکز هواشناسی در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  اعلام آلوده ترین مناطق تهران

  سلامت آنلاین- مدیرکل پیش بینی مرکز هواشناسی با اشاره به این امروز آلودگی هوای تهران، نسبت به روزهای گذشته، افزایش یافته است، گفت: هم اکنون منطقه ۱۰، بازار و شهر ری آلوده ترین مناطق تهران است، اما از فردا یکشنبه و با بارشی که خواهیم داشت، شرایط بهتر خواهد شد.

 • بالگرد اورژانس هوایی ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۱۴

  با حضور معاون کل وزارت بهداشت انجام شد

  افتتاح دومین اورژانس هوایی در چابهار

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت تعداد اورژانس هوایی کشور از ۵ به ۲۵ رسیده است.

 • طرح تجمیع بیمه ها دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۹:۵۲

  عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  حذف دفترچه‌ بیمه‌های کاغذی تامین اجتماعی، دردی را دوا نمی کند

  سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی عنوان کرد: تبدیل دفترچه های بیمه به کارت های هوشمند، زمانی مفید و در اولویت خواهد بود که پوشش درمانی مطلوبی از سوی بیمه ها به بیماران ارائه شود، اما در شرایط فعلی، حذف دفترچه بیمه، دردی از بیمه شده ها دوا نمی کند.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۹:۵۳

  آلودگی هوا، مدارس ابتدایی تهران را دوباره تعطیل کرد

  سلامت آنلاین- آلودگی هوا بار دیگر مدارس ابتدایی و مهدکودک های تهران و برخی شهرستان های تابعه این استان را تعطیل کرد.

 • قتل نزاع کشتن اسلحه خونین ۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۳:۳۸

  رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج اعلام کرد

  اختلاف زناشویی، انگیزه حادثه مرگبار فهرج

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج بم در تشریح جزئیات حادثه هولناک روز گذشته گفت: انگیزه وعلت اصلی این جنایت اختلافات خانوادگی بوده که قاتل با همسر وخانواده همسرش داشته است .

 • قتل جنایت مرگ حادثه اسلحه سلاح خشونت ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۳

  کشته‌های حادثه خونین فهرج به ۱۲ نفر رسید

  سلامت آنلاین- چند ساعت قبل در یکی از روستاهای شهرستان فهرج بم، خواستگار پس از شنیدن جواب منفی، خانواده عروس را به گلوله بست که در جریان این نزاع خونین، تا این لحظه مرگ ۱۲ نفر تایید شده است.

 • قتل نزاع کشتن اسلحه خونین ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۱:۴۹

  نزاع خونین خانوادگی در فهرج کرمان با ۱۰ کشته و ۵ زخمی

  سلامت آنلاین- ساعاتی پیش در یک نزاع خانوادگی خونین در فهرج کرمان، حادثه ای تلخ رقم خورد و ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.