نمایش همه
 • کراپ‌شده - احمد حمزه ای نماینده مجلس ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۳:۲۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  زیر سوال بردن طرح تحول سلامت، خلاف منویات رهبری است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این که اجرای طرح تحول سلامت یکی از بزرگترین اقداماتی بود که در حوزه سلامت مردم و کارگران انجام شد، گفت: زمانی که مقام معظم رهبری روی اجرای این طرح تاکید دارند و آثار مثبت آن روی وضعیت کارگرانی که در شهرهای کوچک و حاشیه ای زندگی می کنند و به امکانات مجهز درمانی دسترسی ندارند مشاهده شده است، زیر سوال بردن این طرح، مبنای قانونی ندارد.

 • کراپ‌شده - همایون هاشمی ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۳:۱۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین در واکنش به سخنان مصری:

  طعم شیرین طرح تحول سلامت را به کام مردم تلخ نکنید

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به صحبت های اخیر عبدالرضا مصری، وزیر سابق رفاه و نماینده مجلس تاکید کرد: مردم به واسطه طرح تحول سلامت خدمات درمانی خوبی گرفته اند و نباید با سیاسی کاری، کام مردم را تلخ کنیم.

 • کودک سرطانی چینی ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۱

  پدر فقیر دختربچه سرطانی ثروتمند از آب درآمد

  سلامت آنلاین- پدر یک دختر چینی با انتشار عکسی از فرزندش در شبکه‌های اجتماعی خواهان کمک انساندوستانه برای درمان وی شد اما به رغم جمع‌آوری میزان زیادی کمک مالی، هنوز چند روز نگذشته مشخص شد او مردی ثروتمند بوده که این کمک‌ها وی را غنی‌تر ساخته است.

 • حوادث حادثه فرورفتن سه شاخه کابل برق در سر کودک چینی ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۳

  خارج کردن سه‌شاخه کابل برق از سر یک کودک ۲ ساله +عکس

  سلامت آنلاین- هر وسیله‌ای در خانه و اطراف آن ممکن است برای کودکان خطرآفرین باشد، چنان که وجود توپی درون تختخواب کودک دوساله برای وی خطرساز و سبب سقوط او از تخت شد و در این حین، سه‌شاخه کابل برق رهاشده در کنار تختخواب نیز به درون سر وی فرو رفت.

 • رنگ ناخن انگشت ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۳۵

  علائم بیماری و سلامت خود را از ناخن‌هایتان بپرسید +عکس

  سلامت آنلاین- دست‌اندرکاران سلامت معتقدند ناخن‌ها می‌توانند سرنخ‌هایی از سلامت یا بیماری را پیش رویتان بگذارند و کمبود برخی مواد معدنی را در بدنتان به شما گزارش دهند.

 • قطار حادثه قطار سمنان ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۱۶

  دادستان سمنان:

  اتهام مقصر اصلی حادثه قطار، قتل غیر عمد است

  سلامت آنلاین- دادستان سمنان با اشاره به این مطلب که احتمال دستگیری افراد بیشتری در خصوص حادثه برخورد دو قطار وجود دارد گفت: اتهام مقصر اصلی حادثه سمنان قتل غیرعمد است.

 • پنی سیلین ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۱:۲۸

  توقف تجویز نوعی از پنی‌سیلین که به مرگ زن ۲۹ ساله انجامید

  سلامت آنلاین- در پی فوت زنی ۲۹ ساله در نیشابور بر اثر تزریق پنی سیلین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی این شهر از توقف تجویز و استفاده از این نوع پنی سیلین و بررسی آن توسط سازمان غذا و دارو خبر داد.

 • کارگر کارگران معدن شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۱:۱۵

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی انتظارات درمانی کارگران را برآورده نکرده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که سازمان تامین اجتماعی جمعیت را ملاک بیمارستان سازی قرار داده است؛ گفت: این سازمان در گذشته در شهرهایی که جمعیت شان ۲۰ هزار نفر بود، بیمارستان تاسیس می کرد، اما هم اکنون برای شهرهایی هم که ۳۰ هزار نفر جمعیت داشته باشند، بندرت بیمارستان و مرکز درمانی احداث می کند.

 • روبان قرمز بیماری ایدز ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۳:۰۵

  دکتر مسعود مردانی از نبود پایگاه مناسب برای آگاهی جوانان از سلامت جنسی انتقاد کرد

  حرف های بی پرده یک متخصص در باره ایدز

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری های عفونی با حضور در برنامه«نبض» شبکه خبر شفاف و بدون ملاحظات بیهوده معمول که طی سالیان گذشته در باره این بیماری وجود داشته، از عدم آگاهی های جنسی جوانان سخن گفت و افزود: ایدز ما را انتخاب نمی کند ، بلکه این ما هستیم که با رفتار غلطمان به سراغ آن می رویم.

 • تصادف قطار ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۱۷

  حادثه‌های جاده‌ای تمامی ندارد؛ ۱۶ مجروح در تصادف اتوبوس زاهدان

  سلامت آنلاین- پی حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور زاهدان - بیرجند ۱۶ نفر از مصدومین این حادثه بلافاصله توسط آمبولانسهای ۱۱۵ به بیمارستانهای زاهدان منتقل شدند.

 • نورآوران سلامت در روستای محروم ابوشانک آبادان ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۰

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجمیع بیمه ها، خدمات درمانی را استاندارد می کند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه منفعت تجمیع بیمه ها، حتی به درمانگاه روستایی هم می رسد، تاکید کرد: با اجرایی شدن قانون تجمیع بیمه ها، سلامت مردم با جدیت بیشتری دنبال می شود.

 • قطار حادثه قطار سمنان ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۱۳

  مقصر اصلی حادثه قطار معرفی شد

  سلامت آنلاین- مامور تشکیل کمیته ویژه بررسی حادثه قطار سمنان گفت: مقصر اصلی در حادثه قطار سمنان، متصدی مرکز کنترل تهران-مشهد در ایستگاه شاهرود است.

 • کارگران ساختمانی شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۰۰

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارگران روزمزد و فصلی، سهمی از خدمات تامین اجتماعی ندارند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید به این که سازمان تامین اجتماعی عملکرد و کارنامه موفقی در ارائه خدمات درمانی به کارگران نداشته است، گفت: هم اکنون تعداد زیادی از کارگران روزمزد و فصلی به دلیل این که تامین اجتماعی آن ها را تحت پوشش بیمه قرار نمی دهد، مرتب به مجلس مراجعه می کنند و خواهان پاسخگویی هستند، زیرا کارگران روزمزد و فصلی، سهمی از خدمات تامین اجتماعی ندارند.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۰۰:۵۴

  وزیر بهداشت در شبکه العالم:

  ۹۵ درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تولید انواع داروها و واکسن ها در داخل کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ۹۵ درصد از داروی مورد نیاز کشور، تولید داخل است.

 • دکتر حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۵:۴۰

  توضیح وزارت بهداشت در باره سرگردانی دانشجویان ایرانی در هند

  سلامت آنلاین- درپی مشکلات پیش آمده برای دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایرانی در کشور هندوستان، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه کرد.

 • شیر فله ای ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۲:۰۵

  سازمان غذا و دارو: سلامت شیرهای فله‌ای را تایید نمی‌کنیم

  سلامت آنلاین- رییس پژوهشکده سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سازمان غذا و دارو معمولا نمی‌تواند شیرهایی که به صورت فله توزیع می‌شوند را ردیابی کند، گفت: در حالیکه وقتی مردم شیر بسته‌بندی که نشان سازمان غذا و دارو روی آن قرار دارد را خریداری می‌کنند، قابل پیگیری بوده و مشخص است که این محصول در چه زمان و مکانی تولید شده است.

 • چاقی طب سنتی آتش درمانی ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۰:۳۷

  کاهش وزن پسر ۱۱ ساله با آتش‌درمانی+ عکس

  سلامت آنلاین- یک پسر ۱۱ ساله چینی که از وزن ۱۵۰ کیلوگرمی رنج می‌برد تحت درمان‌های پزشکی سنتی چینی شامل آتش زدن قرار گرفت تا بتواند وزن خود را کاهش دهد.

 • برف ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۲۳:۴۸

  برف و باران در راه ایران

  سلامت آنلاین- سازمان هواشناسی برای دهمین روز آذرماه و دو روز آتی بارش برف و باران را در استان های شمال، شمال غربی و مرکزی پیش بینی کرد.

 • تشییع جنازه قربانیان قطار ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۲۲:۲۴

  پاییزی‌ترین روز آذربایجان به قلم وزیر بهداشت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی اش ، از امروز به عنوان پاییزی ترین روز آذربایجان یاد کرد و بار دیگر تاکید کرد: ابعاد حادثه قطار چه به لحاظ دلایل وقوع و چه امدادرسانی پس از آن، باید بدقت واکاوی شود تا در آینده شاهد تکرار حوادث نباشیم. 

 • ظرف تخم مرغ شکسته چنگال ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۴

  پیرترین زن ایتالیا: تخم‌مرغ خام خوردم، عمرم طولانی شد! +عکس

  سلامت آنلاین- هر چند خوردن تخم مرغ خام احتمال ابتلا به بیماری، بخصوص سالمونلا را افزایش می‌دهد اما پیرترین زن ایتالیا که روز گذشته ۱۱۷ سالگی خود را جشن گرفت می‌گوید قبلا روزی سه تخم مرغ خام می‌خورده که اکنون به یک عدد اکتفا می‌کند.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۳:۱۲

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، متخلفان را جریمه می کند، اما خودش تخلف می کند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی، متخلفان را جریمه می کند، اما خودش تخلف می کند تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی به جای این که مشکلات درمانی افراد تحت پوشش را حل کند، بیشتر به فکر دریافت جریمه از کارفرماهایی است که کارگران شان را بیمه نکرده اند و یا پرداخت حق بیمه شان به تعویق افتاده است. حال تامین اجتماعی بگوید اصلا جریمه های دریافت شده صرف انجام چه کارهایی شده و چرا سهم درمان کارگران در مناطق محروم پرداخت نشده است.

 • باران هوا زمستان ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۲:۴۲

  از فردا ایران بارانی می‌شود

  سلامت آنلاین- مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از سمت مرزهای غربی کشور از روز چهارشنبه خبر داد و افزود: این سامانه در روزهای پنجشنبه و جمعه در نقاط سردسیر و کوهستانی سبب بارش برف خواهد شد.

 • ضرورت تجمیع بیمه ها ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۲:۱۱

  مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجمیع بیمه ها از بنگاهداری بیمه های درمانی جلوگیری می کند

  سلامت آنلاین- مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: تجمیع بیمه ها باعث می شود که بدهی بیمه‌ها به پزشکان و مراکز درمانی کاهش یابد و در عین حال از فعالیت های حاشیه ای و غیردرمانی بیمه ها و بنگاهداری جلوگیری می کند و موجب می شود که این بیمه ها فقط روی پوشش درمانی بهتر، تمرکز کنند.

 • خوردی خانم قادریان قهرمانلو پیرترین زن ایران ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۶

  شناسایی «پیرترین زن ایرانی» در سرشماری سال ۹۵ +عکس

  سلامت آنلاین- زنی به نام «خوردی خانم قادریان قهرمانلو» از اهالی استان خراسان و با ۱۲۳ سال سن در سرشماری امسال به عنوان پیرترین زن ایرانی شناسایی شد.

 • اعظم شکنجه ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۰۱:۱۶

  ۱۵ سال حبس، مجازات شوهر شکنجه‌گر «اعظم»

  سلامت آنلاین- وکیل‌مدافع «اعظم» از صدور حکم همسر موکلش، همان زنی که ۲۱ روز توسط شوهرش شکنجه شده بود، خبر داد.

 • قطار حادثه قطار سمنان ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۴:۵۱

  با انتشار نامه ای سرگشاده صورت گرفت

  لوکوموتیورانان: نواقص سیستم atc را بارها تذکر دادیم، توجهی نکردند

  سلامت آنلاین- در پی حادثه تلخ قطار در مسیر سمنان - دامغان و اظهار نظرهای اخیر، جمعی از لوکوموتیورانان با انتشار نامه سرگشاده، اعلام کردند بارها اشکالات و نواقص سیستم atc را به مسئولان گوشزد کرده بودیم اما توجهی نکردند.

 • تصادف قطار ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۱۸

  نماینده پیشین مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سوءمدیریت، عامل اصلی وقوع حادثه قطار سمنان است

  سلامت آنلاین- نماینده سابق مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با تاکید بر این که سوء مدیریت زمینه ساز وقوع حادثه قطار در سمنان بوده است، گفت: مشکل اصلی ما فقدان مدیریت قوی است و تا زمانی که این مساله حل نشود، همچنان با وقوع حوادثی از این دست مواجه خواهیم بود.

 • کاردرمانی فلج مغزی اندامی ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۲۱

  اشتباه نکنید؛ فلج مغزی به معنای کم‌هوشی نیست

  سلامت آنلاین- به گفته یک کارشناس ارشد کاردرمانی، ۳۵ درصد افراد دچار فلج مغزی، هوش طبیعی و چه بسا بالاتر از متوسط جامعه معمولی دارند و حتی می‌توانند به درجات عالی تحصیلی و شغلی نیز دست پیدا کنند.

 • دختران شین آباد ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۱۷

  نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس:

  سازمان برنامه و بودجه به تعهد خود در باره دختران شین آباد عمل کند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت برای دختران شین آبادی سنگ تمام گذاشته است، یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه متعهد شده بود که سالانه یک میلیارد تومان برای روند درمان دختران شین آبادی به بیمارستان حضرت فاطمه کمک کند.

 • میوه آناناس ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۰۶

  ۵ مزیت عالی مصرف آناناس

  سلامت آنلاین- آناناس یکی از بهترین میوه‌های سرشار از مواد آنتی‌اکسیدانی محسوب می‌شود که علاوه بر خوشمزه بودن، دارای فوایدی برای افزایش سلامتی است.