نمایش همه
 • حجت الاسلام مهدی کروبی ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۹:۰۴

  دستور رئیس جمهوری برای رسیدگی به وضعیت حجت‌الاسلام کروبی

  وزیر بهداشت: وضعیت سلامت آقای کروبی تحت کنترل است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از عیادت از حجت‌الاسلام کروبی درباره آخرین وضعیت وی گفت: رسیدگی کامل به ایشان انجام شده است و وضعیت فشار خون، ضربان قلب و تغذیه ایشان اکنون تحت کنترل است.

 • غلامرضا تاجگردون ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۴۸

  نماینده مردم گچساران در مجلس:

  کسی بهتر از وزیر بهداشت نمی‌تواند مشکلات نظام سلامت را رفع کند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم گچساران در مجلس خطاب به سایر همکارانش در مجلس گفت: کسی که بتواند مشکلات نظام سلامت را شناسایی و برطرف کند، بهتر از قاضی زاده هاشمی نبود.

 • زعفران اصل تقلبی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۷

  روش‌های سنتی و خانگی تشخیص زعفران تقلبی

  سلامت آنلاین- زعفران یکی از گیاهان معطر و خوش رنگ و در عین حال دارویی گرانقیمت است که انواع تقلبی آن در بازار موجود است و کمتر کسی هم می تواند به غیر اصل بودن آن پی ببرد، اما روش‌هایی وجود دارد که می توان به واسطه آن زعفران اصل را از غیراصل آن تشخیص داد.

 • محمدجواد مرمریان محیطبان بابلی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۳۰

  روشن کردن شمع به احترام محیطبان فوت‌کردهٔ بابلی

  سلامت آنلاین- دوستداران و علاقه‌مندان به محیط زیست شهرستان بابل شب گذشته با روشن کردن شمع به «محمدجواد مرمریان»، محیطبان جوان شهرشان ادای احترام کردند.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۲۶

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  برنامه‌های وزیر بهداشت، انقلابی در حوزه درمان به پا کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برنامه های وزیر بهداشت باعث به وجود آمدن انقلابی در حوزه درمان شد که پیش از این لازم بود این تغییرات اتفاق افتد. از عمده اقدامات وزیر بهداشت در طول فعالیت چهار ساله اش در دولت یازدهم، کاهش پرداختی بیماران در طرح تحول سلامت بود.

 • مسعود پزشکیان ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۲۷

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

  هیچ‌کس جز دکتر هاشمی نمی‌تواند طرح تحول را به سرانجام برساند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «دکتر هاشمی تنها کسی است که می تواند برنامه‌های وزارت بهداشت را به جلو ببرد»، گفت: من معتقدم ادامه کاری که دکتر هاشمی شروع کرده، با وجود همه چالش های موجود فقط از عهده خودش برمی آید وهیچ کس نمی‌تواند بسادگی این کاررا بسامان برساند.

 • دکتر محسن قربانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۱

  آخرین وضعیت پزشک مصدوم از زبان رئیس بیمارستان رسول کرم در گفتگو با سلامت آنلاین

  پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر، مشکل تنفسی و حرکتی دارد

  سلامت آنلاین- رئیس بیمارستان رسول اکرم تهران در مورد آخرین وضعیت دکتر قربانی، پزشک اورژانس ایرانشهر گفت: دکتر قربانی به دلیل آسیب های وارده به نخاع براحتی نمی تواند نفس بکشد و تا زمانی که مشکل تنفسی اش برطرف نشود، باید از دستگاه تنفسی استفاده کند.

 • هاشمی وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۹:۵۲

  گفت‌وگو با دکتر سیدحسن هاشمی

  وزیر بهداشت و آنچه سبب ورود دوباره‌اش به وزارت شد

  سلامت آنلاین- دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که تا پیش از ارائه فهرست وزرای دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی صحبت از عدم حضور وی می‌شد، در گفت‌وگویی تازه با اشاره به بی‌سابقه بودن میزان حاشیه‌سازی‌ها و حمله به وزارت و شخص وزیر در طول تاریخ وزارت بهداشت گفت: قول‌هایی داده شده که دیگر شاهد این حاشیه‌ها حداقل از سوی دستگاه‌های خبری حکومتی نباشیم تا بتوانیم موثرتر از گذشته همراه دولت و مردم باشیم.

 • سهیلا جلودارزاده ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  «هاشمی» سیستم بهداشت و درمان کشور را متحول کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که طرح تحول سلامت باید تداوم پیدا کند، گفت: حضور دکتر هاشمی در کابینه دوازدهم به عنوانی فردی شجاع، خلاق، دارای قدرت ایده پردازی، توانمند در ایجاد تغییر و تحول در حوزه بهداشت و درمان و کارآمد در فعالیت های علمی و حرفه ای می تواند مفید واقع شود.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۵۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مردم در گذشته برای ترخیص بیماران، سند خانه را گرو می‌گذاشتند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که پیش از اجرای طرح تحول سلامت، هزینه های درمانی بسیار بالا بود، گفت: مردم توان پرداخت مخارج را نداشتند و به همین دلیل گاهی برخی بیمارستان ها سند خانه و مغازه بیماران یا همراهان شان را گرو برمی داشتند تا هزینه های درمانی به طور کامل تسویه شود، اما اجرای این طرح، به اینگونه اقدامات غیراخلاقی و غیر قانونی برخی روسای بیمارستان ها پایان داد.

 • سعید باستانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۵۵

  عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس:

  ۸ ویژگی هاشمی، او را به نقطه قوت کابینه بدل کرده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به این که برخی افراد معرفی شده به مجلس از صلاحیت بالایی برای تصدی وزارتخانه مربوطه برخوردارهستند، گفت: دکتر هاشمی یکی از وزرایی است که برای اعتماد نمایندگان مجلس را اخذ خواهد کرد.

 • علی کاظمی باباحیدری ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۱۹

  یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مردم از اجرای طرح تحول سلامت، رضایت قلبی دارند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم از اجرای طرح تحول سلامت، رضایت قلبی دارند، عنوان کرد: هدف ما خدمت به مردم و رضایتمندی آنهاست و خوشبختانه طرح تحول سلامت، رضایتمندی مردم را از نظام سلامت افزایش داد.

 • اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش گیلان ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۵۳

  عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فنآوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین

  وزیر بهداشت با کارایی، نظام سلامت کشور را متحول کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فنآوری مجلس گفت: اگرچه طرح تحول سلامت نقص‌هایی در اجرا داشته است، اما این مساله شکی در توانمندی آقای هاشمی ایجاد نمی‌کند.

 • زالو درمانی ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۸:۴۳

  انتشار فیلمی با عنوان «خون آشام» در تلویزیون

  فیلم درمان سکته مغزی با «زالو» صدای پزشکان را در آورد

  سلامت آنلاین- ​انتشار ویدئویی در صدا و سیما به عنوان « تولید خون آشام در مازندران» و پخش گسترده آن در فضای مجازی مبنی بر درمان سکته های حاد مغزی با استفاده از زالو، اعتزاض انجمن سکته مغزی ایران را در پی داشت.

 • دیابت و آزمایش خون ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۳۴

  کابوس دیابت پایان می‌یابد؟

  سلامت آنلاین- محققان اولین آزمایش خود را برای بازیابی سیستم ایمنی بدن انجام دادند که سرعت پیشرفت دیابت نوع یک را آهسته می کند.

 • عصب کشی دندان ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۴۸

  نه عصب کِشی، نه عصب‌کُشی؛ بگوئید: «ریشه‌درمانی»

  سلامت آنلاین- عامه مردم ممکن است تفاوت تلفظ اصطلاح عصب‌کِشی یا عصب‌کُشی را ندانند و آن را بر اساس تصورات خود به یکی از هر دو شکل بیان کنند اما پزشکان معتقدند که هیچ کدام از این دو صحیح نیست و به جای آن باید اصطلاح «ترمیم ریشه دندان» یا «ریشه‌درمانی» را به کار برد.

 • حج مکه حاجی حجاج عربستان زیارت بیت الله الحرام کعبه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۱

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  توصیه‌های حیاتی برای حفظ سلامت زائران سرزمین وحی

  سلامت آنلاین- حج در یک کلام، اجتماعی بزرگ و معنوی از مسلمانان بیش از ۵۰ کشور است. حجاج ایرانی نیز در دهه اول آخرین ماه قمری (ذی‌الحجه) به مسجد الحرام در شهر مکه در عربستان سعودی رفته و مناسک خاص آن را به جا می‌آورند که البته به دلیل این اجتماع بزرگ انسانی، سلامت ججاج ایرانی نیز ممکن است دستخوش تغییر شود، اما با رعایت برخی نکات می توان از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرد.

 • ترازو اضافه وزن چاقی رژیم کاهش وزن ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۵۳

  پاسخ یک متخصص تغذیه به پرسش سلامت آنلاین

  چند کیلوگرم کاهش وزن در طول یک‌ ماه طبیعی است؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه عنوان کرد: کاهش وزن افراد در سه حالت ممکن است اتفاق بیفتد، از بین رفتن توده چربی، از دست دادن آب بدن و از دست رفتن عضلات بدن که البته تنها یکی از این موارد می‌تواند یک کاهش وزن طبیعی محسوب شود.

 • پیوند عضو ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۵۷

  به دلیل گسترش تمایل به اهدای عضو تا سال ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد

  چینی‌ها رکورددار پیوند اعضا در جهان

  سلامت آنلاین- کارشناسان بتازگی اعلام کرده‌اند که چین تا سال ۲۰۲۰ بر قله پیوند اعضا در جهان خواهد ایستاد و رتبه نخست را از آن خود خواهد کرد.

 • کودک سرطان محک بستری درس خواندن ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۴۸

  دانش‌آموزان‌ صعب‌العلاج در بیمارستان‌ها ادامه تحصیل می‌دهند

  سلامت آنلاین- وزرای بهداشت و آموزش و پرورش صبح امروز تفاهم نامه ای مشترک با موضوع ارائه خدمات آموزشی در بیمارستانها و مراکز درمانی به دانش آموزانی که دارای بیماری های خاص و صعب العلاج هستند و در بیمارستانها بستری و تحت مراحل درمانی قرار دارند را امضا کردند.

 • ام آر آی مغز ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۴:۳۹

  کشف تازه محققان؛ داروی دیابت، رشد پارکینسون را متوقف می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان در آزمایش های بالینی دریافتند دارویی که برای درمان دیابت نوع ۲ مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند مانع از پیشرفت بیماری پارکینسون شود.

 • داروهای گیاهی طب سنتی ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۹

  دام‌هایی که متخلفان حوزه طب سنتی پهن کرده‌اند

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، بر ضرورت مقابله با افرادی که با ادعاهای دروغین درباره طب سنتی، با جان و مال مردم بازی می‌کنند، تاکید کرد.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۱:۲۹

  جزئیات «راهنمای اخلاق حرفه‌ای پزشکان» برای حفظ حقوق بیمار

  سلامت آنلاین- "ارائه خدمات استاندارد و با کیفیت" از سوی شاغلان حرف مختلف پزشکی از جمله مواردی است که "راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای پزشکی" مصوب شورای عالی سازمان نظام پزشکی بر آن تاکید دارد و کسب دانش روز و مطالعه مستمر و مداوم جهت بروز نگه داشتن توانایی علمی و عملی از سوی جامعه پزشکان را ضروری و الزامی دانسته است.

 • سکته مغزی رگ ۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۷

  نماینده انجمن سکته‌ مغزی ایران:

  در هر پنج دقیقه، یک ایرانی دچار سکته‌ مغزی می‌شود

  سلامت آنلاین- نماینده انجمن سکته‌ مغزی ایران با اشاره به این ‌که سکته مغزی دومین علت مرگ و میر و اولین علت ناتوانی طولانی مدت در کشور است، خاطرنشان کرد: براساس آمارها در هر پنج دقیقه یک نفر دچار سکته‌ مغزی می‌شود، به عبارتی سالانه ۱۰۰ هزار نفر در ایران دچار این عارضه مغزی می‌شوند.

 • مادر باردار آی سی یو افغانستانی افغانی زابل مارگزیدگی ۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۱۵:۳۸

  تلاش موفق پزشکان در درمان «مار گزیدگی» یک مادر باردار

  سلامت آنلاین- مادر باردار مارگزیده شده افغانستانی به بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) زابل منتقل شد و از مرگ نجات یافت.

 • پخت و پز در ظروف مسی ظرف مسی ۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۱۰:۱۸

  یک متخصص تغذیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  از ظروف مسی برای پخت و مصرف غذا استفاده نکنید

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه هشدار داد: استفاده از ظروف مسی که در آنها روکش قلع به کار نرفته و مواد غذایی مستقیماً در تماس با مس هستند، می‌تواند سلامتی انسان را به خطر اندازد و زمینه ابتلا به برخی از بیماری‌ها را در دراز مدت فراهم کند.

 • پارسا قندی ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۰:۰۲

  یک ماه گذشت، «پارسا قندی» پیدا نشد

  سلامت آنلاین- مفقود شدن و ربودن کودکان طی یک ماهه اخیر مدام در بخش حوادث رسانه ها به والدین تلنگر می زند، پس از مرگ آتنا و بنیتا و پیدا شدن ملیکا در اصفهان، حالا از مفقود شدن یک ماهه پسربچه ای ۸ ساله به نام پارسا قندی خبرمی رسد.

 • کودک آزاری ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۲

  راه‌اندازی سامانه راهنمای والدین برای تربیت جنسی کودکان

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: آموزش تربیت جنسی کودکان بزودی با راه‌اندازی سامانه‌ای به منظور پیشگیری از کودک آزاری جنسی در دسترس همگان از جمله والدین قرار می‌گیرد.

 • علی اکبر سیاری ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۱

  معاون بهداشت وزارت بهداشت در همایش روز جهانی شیر مادر:

  نوزادی که از شیر مادر تغذیه ‌کند، به بیماری مزمن مبتلا نمی‌شود

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نوزادی که با شیر مادر تغذیه می کند، در آینده، به بیماری های مزمن و خطرناک مبتلا نمی شود، زیرا درصد زیادی از بیماری های تنفسی، دیابت و چاقی ناشی از تغذیه ناسالم در دوران نوزادی است.

 • بیمارستان شلوغ ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۱:۴۶

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کلید حل مشکلات مالی بیمارستان‌ها، اصلاح تولیت نظام سلامت است

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با بیان اینکه کلید حل مشکلات مالی بیمارستان ها، اصلاح تولیت نظام سلامت است، تاکید کرد: اینکه عمده منابع نظام سلامت در اختیار سازمان های بیمه گر باشد، اما مسئولیت تامین بهداشت و درمان را از وزارت بهداشت بخواهیم، منطقی و علمی نیست.