نمایش همه
 • محیط کار افسردگی خستگی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۸:۵۰

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  نقش تعیین‌کننده کارفرمایان در سلامت روانی محیط کار

  سلامت آنلاین- مدیرکل سلامت محیط کار وزارت بهداشت گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف کارفرماها فراهم کردن محیط کار سالم و ایجاد شرایط روانی مناسب برای فعالیت کارمندان و کارگران است و در هیچ روش علمی و شناخته شده ای در جهان، استفاده از اهرم های استرس زا از سوی کارفرما باعث افزایش توان کاری افراد و افزایش تولید نشده است.

 • درمان ناباروری نازایی آزمایشگاه تحقیقات فریز اسپرم و تخمک ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۰۹:۰۶

  عضو هیات مدیره انجمن علمی باروری و ناباروری در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  کسی نتوانست بیمه‌ها را به حمایت از زوج‌های نابارور وادار کند!

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران، با اشاره به جای خالی پوشش‌ فراگیر بیمه‌ای برای درمان‌های پیشرفته ناباروری گفت: برخلاف سیاست های جمعیتی کشور، بیمه های پایه برای حمایت از درمان های پیشرفته ناباروری، عملکرد مطلوبی ندارند و در نتیجه خیلی از زوج های نابارور به دلیل ترس از هزینه های درمان ناباروری، درمان را نیمه کاره رها می‌کنند.

 • ویات شاو ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۵

  کودکی که پس از عروسی دایی‌اش، ۲ هفته به خواب رفت

  ​سلامت آنلاین- پزشکان درپی شناسایی علت خواب دو هفته ای کودکی ۷ ساله هستند که پس از شرکت در عروسی دایی خود، دو هفته به خوابی عمیق رفت و تیم پزشکی با نوعی داروی صرع توانستند او را در حالی که قدرت تکلم و بلع نداشت، بیدار کنند.

 • خستگی شغلی مرد کارمند خسته پرکاری اضافه کاری ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۸:۳۱

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  راهکارهای علمی برای مقابله با «اضطراب» در محیط کار

  سلامت آنلاین- معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: هر شغلی بنا به مختصات ذاتی خود باعث ایجاد استرس در افراد می شود، اما با آموزش سبک زندگی برای پیشگیری از بروز استرس از دوران کودکی، آموزش مهارت حل مساله، فراگرفتن شیوه صحیح برقراری ارتباط با دیگران و در صورت نیاز، مداخلات دارویی باتجویز پزشک متخصص می توان استرس را در محیط کار کنترل کرد.

 • نابینایی کوری عصای سفید روشندل ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۲:۳۳

  رئیس برنامه پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت انتقاد کرد:

  نامناسب بودن ۷۵ درصد معابر برای رفت و آمد نابینایان

  سلامت آنلاین- رئیس برنامه پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت گفت: میزان معابر بهینه شده برای نابینایان و کم بینایان در شهر تهران ۲۵ درصد است؛ یعنی ۷۵ درصد معابر برای این افراد مناسب نیستند. طبیعی است که این رقم در شهرهای دیگر نامناسب‌تر است.

 • بوی زیربغل بوی عرق ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۲:۳۱

  محققان می‌گویند حواستان باشد که با بوی زیر بغلتان چه می‌کنید

  بویی آزاردهنده اما مفید: باکتری‌های زیر بغل، حافظ سلامتی بدن

  سلامت آنلاین- نوع بویی که در ناحیه زیر بغل ایجاد می‌شود و چگونگی برخورد با آن، با سیستم مشابهی از میکروب‌ها در داخل روده مرتبط است که شما را از ابتلا به برخی بیماری‌ها محافظت می‌کند.

 • انتصاب منصوب پست جدید تودیع معارفه ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۲:۲۵

  انتصاب روسای ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور

  سلامت آنلاین- براساس مصوبه جلسه روز گذشته  شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شد، روسای منتخب ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور معرفی و با ابلاغ وزیر بهداشت منصوب شدند.

 • اهورا ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۲:۱۲

  فجیع و بیشرمانه؛ تجاوز و قتل «اهورا» توسط ناپدری

  سلامت آنلاین- گویا سال ۹۶ می خواهد در قتل و کودک آزاری رکورد بزند؛ پس از آتنا و بنیتا و...این بار ناپدری ۲۷ ساله، «اهورا» کودک دو و نیم ساله رشتی را در غیاب همسرش پس از اذیت و آزار جسمی کودک ، با کوبیدن سر او به دیوار سبب مرگ وی شد.

 • فرامرز شکرخواه ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۱:۱۶

  استاد روزنامه نگاری ایران در سوگ برادر/ پیام وزیر بهداشت به دکترشکرخواه

  سلامت آنلاین- فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار کشورمان پس از یک دوره بیماری عصر روز گذشته در ۵۶ سالگی در مشهد درگذشت.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۵۷

  یک عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  همه برنامه‌های شورای شهر تهران برای کاهش آلودگی هوا

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تخصصی شهرسازی شورای شهر تهران گفت: در کمیته تخصصی شهرسازی شورای شهر تهران علاوه بر کمیسیون سلامت و محیط زیست، برنامه‌های بلند مدت و میان مدتی جهت جلوگیری از آلودگی هوا درنظر گرفته شده است که ازجمله می‌توان به مدیریت منابع شهری، تلاش برای افزایش ظرفیت‌های دسترسی به حمل و نقل عمومی و اصلاح طراحی شهر اشاره کرد.

 • ستایش قریشی افغان تجاوز اعدام قصاص ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۳

  پای صحبت خانواده ستایش یک روز پیش از اعدام قاتل دخترشان

  مادر ستایش قریشی: شاید اعدام مانع تکرار حوادث تلخ شود

  سلامت آنلاین- فردا قرار است قاتل ستایش قریشی، دختر افغان ساکن خیرآباد اعدام شود، حالا پس از گذشت یک سال و نیم خانه ستایش روایت خانه‌ای است که هیچ ردی از ستایش در آن نیست؛ نه عکسی، نه خاطره‌ای، نه چیز دیگری؛ خانه‌ای که بعد از اتفاقی که برای ستایش افتاد، خالی و جابه‌جا شد، اما پدر و مادرش در خیرآباد ماندند.

 • پزشک دکتر متخصص بیهوشی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۲

  بیهوشی یکی از ۱۰ اکتشاف برتر تاریخ پزشکی است

  اقدامات لازم از سوی بیمار، قبل و بعد از عمل جراحی

  سلامت آنلاین- استفاده از بیهوشی در عمل‌های جراحی تا اندازه‌ای اهمیت دارد که از آن به عنوان یکی از ۱۰ کشف برتر تاریخ پزشکی یاد می‌شود و متخصص بیهوشی باید در تمام اعمال جراحی از ابتدا تا هوشیاری بیمار حضور داشته باشد.

 • حسگر پوستی قند خون ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۲:۳۷

  تبدیل پوست به حسگر تشخیص قند خون

  سلامت آنلاین- گروهی از محققان در دانشگاه شیکاگو با تبدیل پوست به حسگر تشخیص قند خون، کار را برای بیماران دیابتی آسان کردند.

 • ورزش دوران بارداری حاملگی تناسب اندام ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۱:۴۲

  هشدار رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت:

  کمتر از ۲۵ درصد زنان باردار به طور منظم ورزش می‌کنند

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: تحقیقات نشان داده است که تنها کمتر از ۲۵ درصد زنان باردار به طور منظم ورزش می‌کنند و ۴۰ تا۶۰ درصد زنان در دوران بارداری کاملا غیر فعال هستند.

 • عصبانیت خشم مرد ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۰:۴۱

  آموزش‌های کنترل خشم در حفظ سلامت روان جامعه موثر است

  هشدار درباره آمار بالای پرخاشگری در جامعه

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به این‌که تأثیر پرخاشگری بر سلامت روان مردم و جامعه بسیار بارز است، گفت: میزان بروز خشم و به تبع آن پرخاشگری در جامعه ما بالاست و با آموزش شیوه‌های کنترل خشم می‌توان سلامت روان جامعه را حفظ کرد.

 • ویروس هپاتیت C سی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۹:۰۵

  رئیس شبکه هپاتیت ایران در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد

  تکذیب گزارش‌ شبکه ماهواره‌ای؛ داروی «هپاتیت سی» ۵۰۰ هزار تومان است

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت ایران به گزارش یکی از شبکه های ماهواره ای مبنی بر این که قیمت داروی «هپاتیت سی» از ۷۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است، واکنش نشان داد و ضمن تکذیب این گزارش گفت: اخیرا حتی قیمت این داروها کاهش پیدا کرده است؛ طوری که با پوشش بیمه ای، بیمار فقط ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.

 • اوتیسم افسردگی اختلال روانی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۸:۴۸

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  انگ خوردن در محیط کار؛ رنج هر روزه مبتلایان به اختلالات روانی

  سلامت آنلاین- معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: انگ خوردن در محیط کار به رنج هر روزه مبتلایان به اختلالات روانی تبدل شده است و البته خیلی از مبتلایان به این اختلالات هم از سوی کارفرمایان به کار گرفته نمی شوند، در حالی که بسیاری از آنها می توانند بدون هیچ مشکلی در محیط کار، بازدهی داشته باشند.

 • کودک سرطان کودکان سرطانی مشق ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۳:۵۲

  در اولین مدرسه بیمارستانی ایران چه می‌‏گذرد؟

  مشق عشق؛ پشت نیمکت، کنار سرطان

  سلامت آنلاین- خیلی‏ها فکر می‏ کنند سرطان آخر زندگی است و با مبتلا شدن به یکی از انواع سرطان‎ها باید قید زندگی را زد؛ اما در بیمارستان حضرت علی ‏اصغر(ع) کودکان هرمزگانی بخش آنکولوژی، جور دیگری فکر می‌کنند. بچه‎های سرطانی ساکن بخش، درست مانند بچه‎های دیگر پشت نیمکت‏ها می‎نشینند و «بابا آب داد» می‎خوانند.

 • پارسا قندی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۲:۱۸

  سرنوشت نامعلوم «پارسا» بعد از ۴ ماه

  سلامت آنلاین- پس از گذشت ۴ماه از سرنوشت پارسا قندی، پسربچه ای که در جاده شمال ناپدید شده و خانواده اش برای یافتن او ۵۰۰ میلیون تومان جایزه تعیین کرده‌اند، خبری در دست نیست .

 • استارتاپ موبایل ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۱:۲۶

  استارتاپی با ادعای پیش‌بینی چهره کودک پیش از تولد

  سلامت آنلاین- بتازگی یک استارتاپ به نام بیبی گلیمپس (BABYGlimpse) راه‌اندازی شده که از دی.‌ان.‌ای (DNA)برای پیش‌بینی ویژگی‌های موروثی کودک استفاده می‌کند و دست‌اندرکارانش مدعی شده‌اند می‌توانند چهره کودک را پیش از تولد تشخیص دهند.

 • دکوراسیون اتاق خواب ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۱:۱۵

  خانه‌آرایی برای کسب آرامش بیشتر

  دکوراسیونی که باعث بهبود خواب می‌شود

  سلامت آنلاین- بررسی‌ها نشان می‌دهد که تغییر دکوراسیون اتاق خواب و ایجاد فضای مناسب در بهبود خواب شبانه و کسب آرامیش بیشتر اثرگذار است.

 • آزمایش ایدز تست اچ آی وی مثبت منفی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۰:۴۳

  انتقاد رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اجباری کردن آزمایش ایدز پیش از ازدواج، طرحی غیرعلمی است

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با انتقاد از طرح اجباری کردن آزمایش ایدز پیش از ازدوج گفت: انجام چنین آزمایشی هزینه هنگفتی به نظام سلامت تحمیل می کند، درخواست مان این است که مسئولان بدون مشورت با کارشناسان و بدون برنامه، تصمیم گیری نکنند.

 • سیل بارندگی آبگرفتگی هند ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۰:۱۴

  در محور بم-زاهدان رخ داد

  یک نفر مرد، ۱۰ نفر مصدوم شدند: برخورد تریلی با اتوبوس

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با اشاره به تصادف یک دستگاه اتوبوس و یک دستگاه تریلی از مرگ یک تن و مصدومیت ۱۰ نفر خبر داد.

 • کارگر معدن ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۰۹:۵۸

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  چهار گروه شغلی که سلامتشان بیش از بقیه در خطر است

  سلامت آنلاین- رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت با بیان این که در ایران بواسطه وفور حوادث چهار گروه عمده در معرض خطرات ناشی از کار قرار دارند، گفت: افراد دارای مشاغل ساخت و ساز ساختمانی، حرفه کشاورزی، کار در معدن و رانندگی حرفه ای، بیش از سایر افراد جامعه در معرض خطر هستند و از این رو بیش از سایر حِرَف، باید محیط کار سالمی برای آن ها از سوی کارفرما تعبیه شود تا راندمان کاری آن ها افزایش پیدا کند.

 • برنج ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۰۹:۱۱

  سازمان غذا و دارو توضیح داد:

  دلایل معلق ماندن پروانه واردات برنج تایلندی

  سلامت آنلاین- مدیرکل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به علت تعلیق پروانه واردات برنج تایلندی، گفت: به واردکنندگان نامه زدیم که ثبت سفارش جدید نداشته باشند تا گزارش مناطق کشاورزی برنج تایلندی را به ما بدهند و ما نقشه سلامت آن را در اختیار داشته باشیم.

 • عصای سپید کوری نابینایی نابینایان ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۲:۴۲

  به مناسبت روز جهانی نابینایان

  چگونه به یک نابینا کمک کنیم؟

  سلامت آنلاین- نابینایان در انجام برخی از اعمال روزمره به کمک و همراهی ما نیازدارند. روز ۱۵ اکتبر به عنوان روز بزرگداشت نابینایان و قانون عصای سفید نامگذاری شده است، حال پرسش این است که با یک نابینا باید چگونه تعامل کنیم، چگونه با فردی که دارای عصای سفید است، ارتباط بگیریم ودر صورتی که فرد نابینا نیاز به راهنمایی داشت، چطور به او کمک کنیم؟

 • نابینایی کوری عصای سفید روشندل ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۲۳

  در گفتگو با سلامت آنلاین به مناسبت روز جهانی عصای سفید مطرح شد

  از رنجی که می‌برند: حقوق نابینایان دیده نمی‌شود

  سلامت آنلاین-مدیر عامل موسسه استثنایی عصای سفید به مشکلات متعدد نابینایان ازجمله عدم وجود برنامه هدفمند برای جذب نابینایان به بازار کار، عدم پرداخت حداقل حقوق ازکارافتادگی و عدم مناسب سازی شهر اشاره کرد.

 • فست فود چاقی اضافه وزن بیتحرکی نشسته چربی ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۰۰

  ارتباط چاقی با ابتلا به ۱۳ نوع سـرطان

  سلامت آنلاین- بر اساس گزارش مقامات بهداشت آمریکا، چاقی با ۴۰ درصد از تمام سرطان‌های تشخیص داده شده مرتبط است.

 • دیابت مشکلات جنسی ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۸:۲۸

  در گفتگوی سلامت آنلاین با یک فوق تخصص مجاری ادراری مطرح شد

  وقتی عوارض دیابت به اختلالات جنسی در مردان منجر می‌شود

  سلامت آنلاین- یک جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری، گفت: ابتلا به دیابت موجب بروز عوارض زیادی در افراد می‌شود که یکی از آن‌‎‌ها اختلال در عملکرد جنسی مردان است، طوری که آسیب به «عروق» و «عصب» در دیابت منجر به تصلب شریان آلت و اختلال در پیغام عصبی در هنگام فعالیت جنسی می‌شود.

 • عباس کیارستمی کارگردان تخلف پزشکی ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۸:۲۴

  اظهارنظر تازه رئیس کل نظام پزشکی درباره پرونده مرحوم «کیارستمی»

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی درباره پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی، اظهاراتی تازه را مطرح کرد.