چشم پزشکی

کل اخبار:76

 • چشم پزشک جراحی ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۱۱

  گفتگوی سلامت آنلاین با فوق تخصص قرنیه چشم:

  ایران در لیزیک چشم حرف اول را در منطقه می‌زند

  سلامت آنلاین- خیلی از مردم عینک می‌زنند. خیلی از آنها این ترس را دارند که آیا عمل لیزیک چشم می‌تواند برای همیشه آنها را از عینک نجات دهد یا نه. درباره لیزیک چشم و سوالات پیرامون این عمل، با دکتر سیدمحمد میرآفتاب فوق تخصص قرنیه گفتگو کردیم.

 • چشم ۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۹

  احتمال ابتلا به سرطان چشم به دلیل تفاوت‌های ژنتیک

  سلامت آنلاین- بر اساس تحقیقات تازه، تفاوت‌های ژنتیکی افرادی که این ژن‌ها را از والدینشان به ارث می‌برند، احتمال ابتلای آنها را به سرطان چشم افزایش می‌دهد.

 • لنز چشمی بینایی ۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۰:۴۲

  آسیب جدی به چشم با استفاده نامناسب از لنزهای تماسی

  سلامت آنلاین- تحقیقات جدید نشان می‌دهد که استفاده نامناسب از لنزهای چشمی همچون خوابیدن بدون بیرون آوردن آنها و یا استفاده از یک جفت از این لنزها برای مدت زیاد می‌توانند به چشم فرد آسیب جدی وارد آورد.

 • قرنیه ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۰:۵۰

  کشت سلولی جایگزین پیوند قرنیه می‌شود

  سلامت آنلاین- پژوهشگران استرالیایی با ابداع روشی جدید ابراز امیدواری کرده‌اند که بتوانند نابینایی ناشی از آسیب قرنیه را با کشت سلولی درمان کنند.

 • عینک آفتابی چشم زیبایی مرد جوانان مدلینگ ۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۹

  هنگام خرید عینک آفتابی به مقدار UV آن دقت کنید

  سلامت آنلاین- یک متخصص اپتومتری با تاکید بر این نکته که نباید ارزان یا گرانقیمت بودن عینک را ملاک استانداردبودن آن دانست، یادآور شد: دارا بودن «یو وی ۴۰۰» از شاخص‌ترین ویژگی‌های عینک آفتابی به شمار می‌رود که توسط دستگاه‌های یووی‌متر در مراکز اپتومتری مشخص می‌شود.

 • گرما سرما بخاری کولر خودرو کاندینیشن دستگاه تهویه ماشین ۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۵:۵۷

  ضرر باد مستقیم کولر خودرو برای چشم‌های سرنشینان

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص چشم، وزش باد مستقیم کولر خودروها برای سلامتی چشم راننده و سرنشینان اتومبیل مضر است و باعث ابتلا به سندروم خشکی چشم در طول زمان می‌شود.

 • زن سنجش بینایی سنجی فناوری هوشمند معاینه چشم با موبایل ۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۵:۳۸

  کار اوپتومتریست‌ها راحت شد: سنجش بینایی با موبایل

  سلامت آنلاین- مهندسان یک شرکت آمریکایی وسیله‌ای ساخته‌اند که می‌توان آن را از طریق یک پایه به آیفون متصل کرد و آزمایش‌های مخصوص بینایی‌سنجی را در هر جایی انجام داد.

 • بیماری قوز قرنیه چشم ۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۰:۱۹

  روشی برای درمان قوز قرنیه در نوجوانی

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص چشم‌پزشکی، «کراس لینک» روش جدیدی است که در آن تاباندن اشعه بر سطح قرنیه موجب افزایش استحکام قرنیه می‌شود و در کسانی که قوز قرنیه خفیف و متوسط دارند قابل استفاده است.

 • عمل جراحی چشم کودک افغان ۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۰۴

  خارج کردن توده‌ای به وزن نیم کیلو از چشم کودک افغان

  سلامت آنلاین- گروهی از پزشکان ایرانی با انجام عملی جراحی توده‌ای به وزن نیم کیلوگرم را از چشم راست کودک ۱۰ ساله افغان به نام «خال محمد گندبای» بیرون آوردند.

 • اپتومتری ۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۵۷

  ارائه یافته‌های علوم چشم و بینایی در کنگره سراسری اپتومتری

  سلامت آنلاین- از ۲۰ تا ۲۲ مرداد نوزدهمین کنگره سراسری اپتومتری ایران به منظور ارائه و بررسی جدیدترین یافته‌های مرتبط با علوم چشم و بینایی در تهران برگزار خواهد شد.

 • بیماری چشم اختلال بینایی گلوکوم آب سیاه ۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۲:۲۱

  گلوکوم را بشناسید تا چشم‌هایتان را نجات دهید

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص چشم، گلوکوم یا آب‌سیاه، بیماری نسبتا شایعی است که از هر ۱۰۰ سفید پوست بالای ۴۰ سال، ۲ نفر را مبتلا می‌کند و هر قدر سن افراد بالاتر برود، احتمال ابتلا به آن بیشتر می‌شود.

 • کراپ‌شده - دانشجو پزشکی پزشک فارغ التحصیل ۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۷

  در گفتگوی قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با سلامت آنلاین مطرح شد

  پرطرفدارترین رشته‌های تخصصی پزشکی کدام است؟

  سلامت آنلاین- قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به کمبود نیروی متخصص در هشت رشته پزشکی و لزوم بهبود نظام پرداخت به پزشکان متخصص در مناطق محروم پرطرفدارترین رشته های تخصصی را نام برد.

 • معاینه چشم عینک دوربینی نزدیک بینی آستیگماتیسم ۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۳

  علل و دلایل تاری دید

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، یکی از مهم‌ترین اختلالات بینایی، مربوط به عیوب انکساری چشم است که موجب می‌شود به دلیل نقص فیزیکی چشم، کانون تصویر دقیقاً روی پرده شبکیه قرار نگیرد و باعث تاری دید شخص شود.

 • بیماری چشم اختلال بینایی گلوکوم آب سیاه ۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۱:۳۶

  ژن ابتلا به «آب‌سیاه» کشف شد

  سلامت آنلاین- یک جهش ژنتیکی سبب می‌شود رگی با وظیفه تخلیه آب چشم معیوب شده یا از بین برود و در نتیجه باعث ابتلا به بیماری آب سیاه چشم شود.

 • قی کردن چشم چشم عینک ۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۴

  عوامل مرتبط با بروز بیماری‌های چشمی

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص چشم، بیماری‌های چشمی گذشته از ارثی و فامیلی به درجات و نوع شغل فرد هم بستگی دارد.

 • عینک آفتابی ۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۳

  سلامت آنلاین از بازار داغ فروش عینک های بی کیفیت گزارش می دهد

  غروب چشم‌ها با عینک‌های آفتابی غیر استاندارد

  سلامت آنلاین- در این روزهای گرم و آفتابی، خیلی ها برای مقابله با پرتوهای مضر خورشید به سراغ انواع و اقسام عینک های آفتابی می روند که با اشکال، رنگ ها و قیمت های مختلفی در فروشگاه ها عرضه می شود. بسیاری از جوانان گاهی برای خرید عینک آفتابی مورد علاقه شان، ساعت ها بازارگردی کرده و گاهی به فروشندگان غیررسمی نیز متوسل می شوند، غافل از اینکه با این کار سلامت بینایی خود را در معرض تهدید جدی قرار می دهند.

 • بیماری قوز قرنیه چشم ۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۷

  قوز قرنیه، بیماری شایع در جوانان و زنان

  سلامت آنلاین- علائمی چون تاری دید، دوبینی و نورگریزی از نشانه‌های هشداردهنده بیماری قوز قرنیه چشم است که معمولا از دوران نوجوانی و اوایل جوانی آغاز می‌شود و در زنان نیز شایعتر است.

 • زیکا ۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۹:۵۸

  چشم نوزادان هم از آسیب زیکا در امان نیست

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعه‌ای تازه دریافتند که ویروس زیکا می‌تواند باعث بروز مشکلات چشمی و بینایی در نوزادان مبتلا به میکروسفالی شود.

 • بازگشت بینایی نوجوان عراقی ۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۸

  بازگشت بینایی نوجوان عراقی با معالجه پزشکان ایرانی

  سلامت آنلاین- پسر نوجوانی که بخش زیادی از بینایی خود را از دست داده بود، پس از معالجه در ایران و بازگشت به کشورش در گفت‌وگویی تلفنی از شادی خارج از وصف خود برای برگشت بینایی به چشمانش خبر داد.

 • لنز ۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۱۳:۲۶

  بعد از دو سال، راز اشکهای خون‌آلود فاش شد

  سلامت آنلاین- پزشکان گیر افتادن یک لنز تماسی را پشت چشم یک دختر ۱۱ ساله هنگ‌کنگی علت خون‌آلود بودن اشک او اعلام کردند.

 • عمل جراحی پیوند قرنیه چشم ۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۵۶

  بخیه زیگزاگ در چشم؛ دل ندارید نبینید+ عکس

  سلامت آنلاین- فکرش را بکنید سوزن در شبکیه چشم بچرخد و نخ بخیه را از زیر مویرگ ها و بافت ها رد کند و خون جاری شود و در نهایت قرنیه پیوندی درون چشم قرار گیرد و نابینایی به روی زیبایی های دنیا چشم بگشاید.

 • بیماری چشم اختلال بینایی گلوکوم آب سیاه ۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۲

  لزوم معاینه چشم برای جلوگیری از یک درد بی‌درمان

  سلامت آنلاین- بروز «آب سیاه» ممکن است در همه سنین مشاهده شود اما شیوع آن با بالا رفتن سن، افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل یک فوق تخصص گلوکوم توصیه کرده برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری که درمان قطعی ندارد معاینه منظم و دوره‌ای به چشم‌پزشک ضروری است.

 • تعیین نمره عینک ۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۰:۰۴

  روشی ساده برای جلوگیری از ابتلا به «نزدیک‌بینی» چشم‌ها

  سلامت آنلاین- بتازگی مشخص شده که افراد، بویژه کودکان، هر چه بیشتر در محیط بیرون و در معرض نور طبیعی فضاهای باز قرار بگیرند، احتمال ابتلا به مشکلات و اختلالات بینایی همچون نزدیک‌بینی در آنها کمتر می‌شود.

 • قی کردن چشم چشم عینک ۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۲:۴۰

  قی کردن گوشه چشم نشانه چیست؟

  سلامت آنلاین- می دانستید مشاهده قی چشم به خصوص هنگام بیدار شدن از خواب در هنگام صبح امری طبیعی است که سبب سلامت نگه داشتن چشم‌ها می‌شود.

 • خشکی چشم قطره چکاندن ۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۳:۰۳

  تنظیم فشار چشم با یک داروی قطره‌ای

  سلامت آنلاین- به گفته یک اوپتومتریست، فشار چشم بر عصب بینایی اثراتی مخرب بر جا می‌گذارد. از این رو برای تنظیم آنچه به فشار چشم معروف است داروهایی تجویز می‌شود که قطره تیمولول از آن جمله است.

 • چشم پزشک ۱۳۹۵-۰۱-۰۶ ۱۰:۴۱

  چشم پزشکان می گویند:

  ویتامین C مصرف کنید تا آب مروارید نگیرید

  سلامت آنلاین- در حالی که بسیاری معتقد به خواص ویتامین C در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی هستند، مطالعه جدید محققان نشان می دهد که ممکن است این ماده مغذی به پیشگیری از آب مروارید هم کمک کند.

 • بیماری قوز قرنیه چشم ۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۵۸

  یک جراح و فوق تخصص پیوند قرنیه شرح داد

  علل، علائم و درمان قوز قرنیه

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص پیوند قرنیه با اشاره به این‌که قوز قرنیه از سنین ۱۰ سالگی به بعد ظاهر می‌شود گفت: اگر بیماری بسیار پیش‌رونده باشد ممکن است با کدورت در قرنیه یا پاره شدن لایه‌های عقبی قرنیه همراه باشد.

 • عصای سپید کوری نابینایی نابینایان ۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۲:۰۵

  یک پزشک می‌گوید راهی جدید برای رفع کوری پیدا کرده

  درمان نابینایی از طریق تزریق سلول‌های بنیادی

  سلامت آنلاین- بتازگی پزشکی در فلوریدا ادعا کرده راهی کشف کرده است که از طریق آن و به کمک تزریق سلول‌های بنیادی مغز استخوان افراد، نه تنها کم‌بینایی بل‌که می‌توان کوری را نیز درمان کرد.

 • معاینه چشم عینک دوربینی نزدیک بینی آستیگماتیسم ۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۸

  استفاده از داروی کاهش کلسترول در رفع مشکلات بینایی

  سلامت آنلاین- پزشکان می‌گویند داروی متداولی به نام استاتین که به منظور کم کردن سطح کلسترول استفاده می‌شود، می‌تواند سبب بازیابی قدرت دید بیمارانی با مشکلات بینایی نهایت منجر به کوری شود.

 • کرم انگلی چشم لوآلوآ ۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۱۰:۴۳

  خارج کردن کرم زنده از چشم مرد هندی

  سلامت آنلاین- پزشکان طی عمل جراحی در یکی از بیمارستان‌های هند توانستند کرم زنده‌ای را از چشم یک مرد میوه‌فروش هندی خارج کنند.