نمایش همه
 • اسفناج ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۴

  مزایای خوردن روزانه «اسفناج»

  سلامت آنلاین- کمتر کسی می‌داند که مصرف روزانه اسفناج منجر به کاهش سطح کلسترول شده و از مشکلات گردش خون و قلب پیشگیری می‌کند. این سبزی تیره رنگ منبع غنی از مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر ریزمغذی‌ها است و می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

 • بیماران پروانه ای ای بی EB ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۲

  مشاور معاون درمان در امور بیماری‌های وزارت بهداشت خبر داد:

  تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای درمان بیماران پروانه‌ای

  سلامت آنلاین- مشاور معاون درمان در امور بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای درمان بیماران پروانه‌ای، گفت: هدف‌ ما در حوزه ای‌بی این است که دسترسی بیماران به خدمت را افزایش دهیم، از آنها محافظت مالی کنیم و کیفیت خدمات مورد نیازشان را نیز ارتقا دهیم.

 • فویل آلومینیومی ماهی کبابی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۰

  پیامدهای خطرناک پخت غذا در فویل‌های آلومینیومی

  سلامت آنلاین- سالهاست که بسیاری از مردم برای پخت و پز برخی مواد خوراکی از فویل‌های آلومینیومی استفاده می‌کنند، اما این کار خطراتی را برای سلامت به دنبال دارد.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۳

  معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد:

  افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی با پیر شدن جمعیت کشور

  سلامت آنلاین- معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی با پیرشدن جمعیت کشور، بر لزوم مشارکت خیرین در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: یکی از بهترین حوزه‌ها برای انجام عمل خیر و کمک به رفع هزینه‌های کمرشکن، حوزه سلامت است.

 • توت سفید و سیاه ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۰

  فواید خوردن انواع توت برای مقابله با پیری و سرطان

  سلامت آنلاین- بر اساس یک مطالعه جدید، ترکیبات موجود در طیف وسیعی از توت‌ها بویژه در رنگدانه‌های طبیعیِ آنها (آنتوسیانین‌ها) بزودی می‌تواند در درمان سرطان و کاهش سرعت روند پیری مورد استفاده قرار گیرد.

 • چین چروک پیشانی والدین ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۱۶

  چرا کودکان به‌حرف والدین بی‌توجهی می‌کنند؟

  سلامت آنلاین- اگر می‌خواهید بدانید چرا بچه‌ها به حرف بزرگترها بی‌اعتنا هستند و چطور می‌توان آنها را حرف گوش کن بار آورد، این راهنما را بخوانید.

 • محصولات غذایی کنسروی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۵

  خطرات ناشی از مصرف غذاهای کنسروشده برای دستگاه گوارش

  سلامت آنلاین- گروهی از محققان دریافتند غذاهای کنسروشده حاوی اکسید روی هستند که احتمال آسیب‌رسانی به دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد.

 • اینستاگرام دوستی های اینترنتی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۴

  واکاوی تبعات دوستی‌های مجازی در گفتگوی سلامت آنلاین با یک روانشناس

  آشنایی در فضای مجازی؛ طلاق در دنیای واقعی

  سلامت آنلاین- یک روانشناس با اشاره به تبعات آشنایی و دوستی دختران و پسران در فضای مجازی هشدار داد: نمی‌توان به طور قاطع اعلام کرد که هرگونه دوستی و حتی ازدواج در فضای مجازی به شکست منجر می شود، اما در بسیاری از موارد شاهد هستیم که روابط غیراخلاقی، خیانت، افسردگی، اعتیاد و طلاق های زودهنگام از جمله آسیب هایی است که اینگونه دوستی های مجازی به بار می آورد.

 • آلودگی هوا و کودکان ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۹:۳۳

  آلودگی هوا در سطوح پایین نیز برای کودکان مضر است

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید نشان می‌دهد قرارگرفتن در معرض ذرات آلودگی هوا، حتی به میزان کم نیز باعث ایجاد عفونت‌های تنفسی حاد در کودکان می‌شود.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۰

  پرسش سلامت آنلاین از یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

  بررسی «لایحه حمایت از کودکان» به کجا رسید؟

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به تجاوز و قتل ندا، دختر هفت ساله مشهدی تاکید کرد: قتل و تجاوز به کودکان بی‌گناه به مرحله‌ای رسیده است که مجلس قاطعانه باید به بررسی لایحه حمایت از کودکان بپردازد تا با تصویب قوانین لازم مانع از گسترش این آسیب اجتماعی و تبعات هولناک آن در جامعه شود، اما متاسفانه هنوز بررسی این لایحه به سرانجام نرسیده است.

 • آبمیوه نوشیدنی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۹:۱۹

  آبمیوه‌های خانگی برای جلوگیری از پیری پوست

  سلامت آنلاین- پیری فرایندی طبیعی است که هنوز راهی برای توقف آن پیدا نشده، با این حال، بسیاری از مردم برای حفظ جوانی خود به سمت گزینه‌هایی می‌روند که شامل رژیم‌های دیوانه‌وار، اعمال جراحی و تزریق بوتاکس می‌شود؛ در حالی که راه‌های کم‌خطرتر خانگی هم وجود دارد.

 • کودک پرخاشگر خشونت ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۸:۵۹

  یک فوق تخصص روانپزشکی کودکان در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  راه‌های علمی برای درمان «کودکان پرخاشگر »

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص روانپزشکی کودکان با اشاره به این که کودکان نیز در شرایطی پرخاشگر می‌شوند، در مورد علل پرخاشگری و راه حل درمان آنان توضیحاتی ارائه کرد.

 • کیسه خون اهدای خون ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۳

  سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار کرد:

  مشارکت پایین زنان ایرانی در حوزه اهدای خون

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به مشارکت پایین زنان ایرانی در حوزه اهدای خون، گفت: سهم اهدای خون بانوان در همه استان‌های کشور، کمتر از ۱۰ درصد است، در حالی که مردان چهار بار و زنان سه بار در سال می توانند بدون هیچ مشکلی خون اهدا کنند.

 • آناتومی کبد بدن بیماری هپاتیت C هپاتیت سی ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۶

  رئیس شبکه هپاتیت ایران تشریح کرد:

  علل بروز «هپاتیت سی» در بیماران هموفیلی

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت ایران، برخی علل بروز هپاتیت سی در بیماران هموفیلی را تشریح کرد.

 • خانه بهداشت روستایی معاینه ویزیت فشار خون ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۱

  معاون نظام پزشکی خبر داد:

  اجرای کامل کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: یکی از مهم ترین برنامه های این سازمان در سال ۹۷ این است که کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت به صورت جامع و کامل برای مردم اجرایی شود.

 • لوگو سازمان غذا و دارو ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۰:۵۴

  اعلام شرایط واردات داروهای فوریتی

  سلامت آنلاین- مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، در نامه ای لیست داروهای مورد نیاز فوریتی و شرایط واردات داروهای خارج از فرایند ثبت اسفند ۹۶ را اعلام کرد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۰:۳۲

  پیام وزیر بهداشت به مناسبت سالروز پیامبر اسلام

  رهروی از پیامبر در اخلاق نیکوست و اخلاق، گمشده امروز ماست

  سلامت آنلاین- همزمان با سالروز بعثت پیامبر اسلام، وزیر بهداشت در پیامی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، این روز را تبریک گفت و همه را به پیروی از آموزه‌های پیامبر رحمت که همانا حسن خلق و دوری از دروغ و تزویر و ریاست، فراخواند.

 • آلرژی فصلی حساسیت فصلی عطسه گرده گل ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۴۹

  چند راهکار برای مقابله با آلرژی فصلی در بهار

  سلامت آنلاین- فصل بهار ممکن است برای خیلی‌ها خوشایند نباشد و علائمی چون آبریزش بینی، عطسه، سرفه، ریزش اشک، خارش و... ممکن است طاقت‌تان را طاق کند؛ باید بدانید که این علامت‌ها، نشان از یک بیماری فصلی به نام آلرژی است که در بهار و پاییز و بویژه در بهار با آن روبرو می‌شوید.

 • مراقبت کلیه های سالم ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۲۲

  ۴ خوراکی مفید برای حفظ سلامت کلیه‌ها

  سلامت آنلاین- بیماری‌های مزمن کلیوی دغدغه جدی سلامت در سراسر جهان محسوب می‌شوند. این بیماری یک مشکل بلندمدت است که در آن کلیه‌ها بدرستی کار نمی‌کنند و به مرور زمان منجر به بروز نارسایی کلیوی می‌شود.

 • کاروان نورآوران سلامت در مناطق محروم استان زنجان ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۱۸

  مدیرعامل موسسه خیریه نورآوران سلامت خبر داد:

  انجام ۱۳۰ عمل جراحی رایگان چشم در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- مدیر عامل موسسه خیریه نورآوران سلامت با اشاره به حضور این موسسه خیریه در سرپل ذهاب، از انجام ۱۳۰ عمل جراحی و ۳۷۵۰ ویزیت چشم رایگان در این شهرستان خبر داد.

 • زوال عقل فراموشی نسیان آلزایمر از دست دادن حافظه مغز خاطرات ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۱۵

  شناسائی عامل ژنتیک ابتلا به بیماری آلزایمر

  سلامت آنلاین- محققان آمریکایی توانستند عامل ژنتیکی بیماری آلزایمر را شناسایی کنند که ژنی به نام apoE4 است. آنها همچنین مدعی شده‌اند که روش احتمالی درمان این بیماری را نیز کشف کرده‌اند.

 • رژیم غذایی مدیترانه ای کبد سبزیجات ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۰۸

  خوردن غذاهای سبک مدیترانه‌ای برای کبد مفید است

  سلامت آنلاین- از قبل هم معلوم شده که پیروی از رژیم غذایی موسوم به مدیترانه‌ای برای سلامت قلب مفید است؛ اما اکنون گفته شده که چنین تغذیه‌ای برای مبتلایان به سیروز کبدی هم خواص فراوان دارد و همچنین سبب بهبود تنوع میکروبیائی روده می‌شود.

 • سازمان بیمه سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۳۸

  تاکید وزیر بهداشت بر ایجاد نشدن بدهی جدید در بیمه سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر ایجاد نشدن بدهی جدید در بیمه سلامت، گفت: فرهنگ بیمه کشور باید ارتقا یافته و سازو کاری تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد.

 • دیرین دیرین ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۳۳

  کلیپ دیرین دیرین این قسمت: اکسیژن در روح وی+ دانلود

 • مقاومت آنتی بیوتیک مصرف خودسرانه دارودرمانی ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۱۵

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  قیمت دارو به هیچ وجه افزایش پیدا نمی‌کند

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه قیمت دارو به هیچ وجه افزایش پیدا نمی‌کند، تاکید کرد که به جز تغییرات دوره‌ای هر سال، در سال جاری تغییری در قیمت داروها نخواهیم داشت.

 • طرح ترافیک ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۰۴

  بررسی ارائه تسهیلات طرح ترافیک به جامعه پزشکی

  سلامت آنلاین- در دیدار رئیس کل و رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی با ریاست شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، نگرانی جامعه پزشکی نسبت به افزایش هزینه بی‌رویه پرداخت عوارض استفاده از طرح ترافیک اعلام و قرار شد تا تمهیدات و تسهیلات لازم در این زمینه به صورت طرحی مجددا برای تصمیم‌گیری در شورای شهر مطرح شود.

 • اهدای خون ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۰:۵۴

  رئیس سازمان انتقال خون خبر داد:

  اهدای ۲ میلیون واحد خون از سوی ایرانی‌ها در سال ۹۶

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان انتقال خون کشور گفت: ما در کشور از نظر اهدای خون وضعیت مطلوبی را داریم، به طوری که در سال گذشته مردم خیرخواه کشور بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد اهدای خون انجام دادند.

 • پیرترین مرد جهان ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۲:۳۱

  ثبت جدیدترین لقب «پیرترین مرد جهان» در کتاب گینس +تصاویر

  سلامت آنلاین- کتاب رکوردهای جهانی گینس اخیراً نام «ماسازو نوناکا» را به عنوان «مسن‌ترین مرد جهان» ثبت کرده است. این پیرمرد اهل هوکایدوی ژاپن، ۱۱۲ سال عمر کرده و همچنان سالم و سرحال به نظر می‌رسد.

 • اینفرگرافی خرما ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۱:۴۷

  اینفوگرافی / خواص خرما

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • توت فرنگی ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۱:۰۶

  با انتشار گزارشی درباره بررسی آلودگی میوه‌ها و سبزیجات امریکا ادعا شد:

  توت‌فرنگی و اسفناج در راس آلوده‌ترین میوه‌ها و سبزیجات

  سلامت آنلاین- تحقیقاتی درباره میزان آلودگی میوه‌ها و سبزیجات به آفتکش‌ها، نشان داده است که توت فرنگی و اسفناج همچنان در رأس آلوده‌ترین میوه‌ها و سبزیجات به سموم و آفتکش‌ها قرار دارند و در مصرفشان باید بسیار محتاط بود.