نمایش همه
 • طلاق ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۰۹:۰۲

  عوارض سنگین طلاق بر سلامت روان «کودکان بیوه»

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: عوارض طلاق در دخترانی که در سن کمتر از ۱۸ سال ازدواج کرده اند، شدیدتر و بیشتر از زنانی است که در سنین بزرگسالی ازدواج می کنند، به طورمثال یک کودک ۱۳ ساله هنگام طلاق، عوارض روحی و روانی شدیدتری متحمل می شود.

 • راه‌اندازی بخش دیالیز بیمارستان شهدای سرپل ذهاب ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۰۸:۵۴

  جزئیات فعالیت بیمارستان‌های دولتی در تعطیلات عید

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۳ اسفندماه، جزییات این طرح در حوزه درمان و نحوه عملکرد بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، اورژانس، بخش‌های پاراکلینیک، تصویربرداری و... را تشریح کرد.

 • بستری ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۰۸:۴۳

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با سلامت آنلاین:

  در کشف و گزارش عفونت‌ بیمارستانی با استانداردهای جهانی فاصله داریم

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص وضعیت عفونت‌های بیمارستانی گفت: با وجود این که وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به مساله عفونت‌های بیمارستانی دارد، اما در زمینه کشف و گزارش آن، هنوز با استانداردهای جهانی فاصله داریم.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۷

  عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی انتقاد کرد:

  تاخیر یکساله بیمه‌ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان

  سلامت آنلاین- عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی گریبانگیر بیش از پنج هزار آزمایشگاه در کشور است، گفت: سازمان‌های بیمه‌گر حدود یک سال است که پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان را به تاخیر انداخته‌اند.

 • خانه بهداشت خانه سلامت خدمات درمانی مناطق محروم تخت بستری بیمار ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۴

  مشاور وزیر بهداشت در امور زنان توضیح داد:

  شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیر در بین زنان ایرانی

  سلامت آنلاین- مشاور وزیربهداشت در امور زنان با اشاره به مهم‌ترین بیماری‌های غیرواگیر در زنان ایرانی، تاکید کرد: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت نسبت مرگ و میر مادران درایران در دو دهه اخیر روند نزولی داشته است.

 • مصدومان چهارشنبه سوری دست سوختگی قطع دست ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۲

  سوختگی متفاوت در چهارشنبه سوری؛ انفجار و قطع عضو

  سلامت آنلاین- رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری تهران نسبت به سوختگی‌های ناشی از انفجارترقه و مواد منفجره هشدار داد و گفت: این سوختگی‌ها مانند سوختگی عادی نیست و ماندگار است؛ حتی قطع عضو آن نیز متفاوت است؛ چراکه دراین حوادث عضو منفجر می‌شود.

 • مرتضی خاتمی نماینده ماهنشان ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۰۹:۳۹

  هشدار یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  قانون‌شکنی بیمه‎های شخص ثالث نتایج فاجعه‌باری دارد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد: تخلف بیمه‌های تجاری در واریز ۱۰ درصد سهم بیمه‌های شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت موجب بی‌رغبتی بیمارستان‌ها در ارائه خدمات به مصدومان ترافیکی خواهد شد و نتیجه فاجعه‌باری بهمراه دارد.

 • چهارشنبه سوری پریدن از آتش ۱۳۹۶-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۸

  «دست» و «چشم» در صدر مصدومیت‌های چهارشنبه‌سوری

  سلامت آنلاین- معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه «دست« و «چشم» در صدر مصدومیت‌های چهارشنبه‌سوری قرار دارد، چند توصیه برای افرادی که در این روز در معرض آسیب‌های چشمی، سوختگی و... قرار می‌گیرند، ارائه کرد.

 • جشن چهارشنبه سوری پریدن از آتش ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۰۹:۴۶

  یک متخصص طب اورژانس در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  خطرناک‌ترین انواع سوختگی‌ در چهارشنبه‌ سوری

  سلامت آنلاین- یک متخصص طب اورژانس با اشاره به خطرناک‌ترین سوختگی‌های ایجاد شده در چهارشنبه سوری گفت: صورت، کف دست، انگشتان، کشاله ران، ناحیه تناسلی، کف پا و مفاصل، حساس‌ترین بخش‌های بدن هستند که در صورت سوختگی و بی‌توجهی به درمان اصولی، سبب محدودیت در حرکت در آن ها می‌شود.

 • بیمه ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۳:۳۶

  بر اساس بررسی‌های اخیر موسسه ملی تحقیقات سلامت اعلام شد

  همراهی بیمه‌های درمانی، رمز موفقیت نظام سلامت در تایلند

  سلامت آنلاین- همزمان با سفر وزیر بهداشت تایلند به ایران، موسسه ملی تحقیقات سلامت ایران، نتیجه بررسی های علمی را منتشر کرده است که نتایج این تحقیقات نشان می دهد همراهی مناسب بیمه‌ها و تقویت بیمه های درمانی موجب ارائۀ خدمات باکیفیت سلامت در این کشور شده است.

 • دختران شین آباد ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۱:۵۴

  سرپرست تیم درمان دانش آموزان شین آبادی اعلام کرد:

  انجام ۱۸۳ عمل جراحی برای دانش‌آموزان شین‌آبادی در ۵ سال اخیر

  سلامت آنلاین- سرپرست تیم درمان دانش آموزان شین آبادی در پاسخ به برخی اظهارات درباره اعزام به خارج از کشور این دانش‌آموزان جهت ادامه درمان گفت: هنوز از اعزام این دانش آموزان به خارج از کشور برای ادامه روند درمانی خبری نیست و فروردین ماه ۹۷ درباره این موضوع تصمیم گرفته می‌شود.

 • نگرانی اضطراب استرس تشویش ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۱:۳۲

  درمان ترس با پاداش دادن به مغز

  سلامت آنلاین- به لطف شیوه‌ای که با همکاری دانشمندان امریکا و ژاپن طراحی شده، راهی نو برای درمان افرادی پدید آمده است که دچار فوبیا یا ترس‌های شدیدند.

 • کلاس درس مدرسه تحصیل امتحان تقلب ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۰۹:۲۰

  یک روانشناس در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  تاثیر مخرب تکالیف درسی زیاد بر سلامت روان دانش‌آموزان

  سلامت آنلاین- یک روانشناس با انتقاد از اینکه معلمان دوره دبستان تکالیف درسی زیادی به کودکان تحمیل می‌کنند، تاکید کرد: ارائه تکالیف زیاد درسی به کودکان، هیچ تاثیری در یادگیری بهتر دروس توسط آنان ندارد و به سلامت روان دانش آموزان، آسیب می زند.

 • کودک مبتلا به سندروم موبیوس ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۴:۴۳

  این دختر دچار سندرومی است که جلوی لبخند را می‌گیرد

  سلامت آنلاین- پزشکان اظهار امیدواری کرده‌اند با انجام عمل جراحی بتوانند امکان لبخند زدن را به دختربچه‌ای بازگردانند که به دلیل ابتلا به نوعی نشانگان نادر نمی‌تواند بخندد.

 • تحقیقات ژنتیک نشانگرهای ژن ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۲:۰۹

  یک شرکت زیست‌فنآوری مدعی شد:

  درمان قطعی سرطان با دستکاری ژنتیکی خون

  سلامت آنلاین- یک شرکت نوپای فعال در زمینه ارائه خدمات زیست فناوری موفق به دستکاری ژنتیک خون و تولید نوعی خون فوق‌العاده شده که مدعی است از آن می‌توان برای مقابله قطعی با سرطان استفاده کرد.

 • لوگو سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۲

  ثبت روزانه یک شکایت در سازمان غذا و دارو

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: ما در سازمان غذا و دارو روزانه حداقل یک شکایت داریم که معمولا یا ما شکایت می کنیم یا حتی برخی شرکت ها از ما شکایت می کنند بطوریکه روزانه یک شکایت له یا علیه داریم.

 • قلب و عروق + نشست خبری ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۰:۴۰

  استرس قلب‌تان را به درد می‌آورد؛ استرس را از خود دور کنید

  سلامت آنلاین- یک متخصص قلب و عروق گفت: شنیدن خبرهای بد، هیجان و استرس موجب ناراحتی قلبی و سکته می شود، برای سلامت قلب‌تان استرس را از خود دور کنید.

 • پارچه فیبرنوری درمان زردی نوزاد ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۱:۱۴

  ادعای عجیب والدین: نوزادی که ۱۲سال پیش به ما تحویل دادند، فرزند ما نبود

  سلامت آنلاین- مدتی قبل زن وشوهر جوانی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران از جا به جا شدن فرزندشان هنگام تولد در یکی از بیمارستان‌های پایتخت خبر دادند.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۰۹:۳۱

  مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  رفع معضل کمبود پرستار در تهران با اجرای دو راهکار

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به این که بیمارستان های تهران با کمبود پرستار مواجه است، گفت: ارائه امکانات ویژه اسکان در تهران برای پرستاران مقیم شهرستان و گرفتن نیروی بورسیه توسط بیمارستان ها، راهکارهایی است که می تواند معضل کمبود پرستار را مرتفع کند.

 • فرهاد فلاحتی ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۰۹:۱۹

  یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  ارتقای سطح خدمات پزشکی با جدا شدن سهم درمان کارگران

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اجرای بند «ز» تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ را اتفاقی ماندگار در حوزه ارائه خدمت به کارگران دانست و تاکید کرد: با جدا شدن سهم درمان بیمه شده های تامین اجتماعی، سطح خدمات درمانی ارائه شده به کارگران ارتقا پیدا می‌کند.

 • علی اسدی کرم ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۱:۱۰

  تاکید عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  با جدا کردن سهم درمان کارگری، ریالی بدون نظارت قانون جابجا نمی‌شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مصوبه مجلس در راستای جدا کردن سهم درمان مشمولان بیمه تامین اجتماعی دفاع کرد و گفت: با تدبیر اتخاذ شده، حتی یک ریال هم بدون نظارت قانون جابجا نخواهد شد.

 • رستوران ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۱:۰۴

  رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  مهم‌ترین مشکلات بهداشتی مراکز عرضه غذا در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران با اشاره به این که مصرف غذای ناسالم یکی از دلایل عمده بروز بیماری و مسمومیت در مسافران نوروزی است، در مورد مهم ترین مشکلات بهداشتی مراکز تهیه و عرضه غذا در ایام نوروز توضیح داد.

 • اهدای خون ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۰۹:۵۱

  رئیس سازمان انتقال خون کشور هشدار داد:

  کمبود فصلی اهدای خون در اسفند

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه طول عمر فرآورده های خونی کوتاه است، گفت: چنانچه روند اهدای مستمر خون به تعویق بیفتد، طبیعتا با کمبودهای فصلی مواجه خواهیم شد و یکی از کمبودهای فصلی که هر سال تکرار می شود، اسفندماه است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۰۹:۴۵

  سفر وزیر بهداشت به مجارستان؛ امضای تفاهم‌نامه‌های بهداشتی و درمانی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت کشورمان شامگاه چهارشنبه در راس هیاتی به منظور امضای تفاهم نامه‌های بهداشتی و درمانی، وارد بوداپست، پایتخت مجارستان شد.

 • سفینه فضایی کره ماه ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۳:۳۵

  برای ارسال بهتر تصاویر باکیفیت صورت می‌گیرد

  احداث شبکه اینترنت «فورجی» در ماه

  سلامت آنلاین- دو شرکت تصمیم دارند در سال آتی میلادی شبکه اینترنت «۴جی» را در ماه احداث کنند. با کمک این شبکه می توان ویدئوهای باکیفیت از ماه به زمین فرستاد.

 • لنز مصنوعی ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۳:۱۷

  ساخت لنزی که چشم مصنوعی را مثل چشم طبیعی می‌کند

  سلامت آنلاین- مهندسان دانشگاه هاروارد یک لنز فلزی جدید ابداع کرده‌اند که می‌تواند به تمرکز نور در چشم‌های مصنوعی کمک کند و عملکردی شبیه به چشم طبیعی به ارمغان بیاورد.

 • خانم جلسه ای روضه زنانه مداحی زنان ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۲:۵۸

  برخی خانم جلسه‌ای‌ها به بهانه امور خیریه، مردم را سرکیسه می‌کنند

  سلامت آنلاین- رییس اقشار اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مبلغان و مداحان خانمی که خارج از سازمان تبلیغات کار می‌کنند، قیمت‌های متفاوتی از مردم دریافت می‌کنند و به صورت توافقی نیز این مبالغ دریافت می‌شود، گفت: معمولا چشم و هم‌چشمی هم در این فضا دیده می‌شود و عده‌ای هم با این ادعا که این مبلغ را صرف امور خیریه می‌کنند، مبالغ سنگینی از صاحبخانه دریافت می‌کنند، حتی در یکی از موارد یک خانه در ولنجک توسط صاحبخانه به مبلغه اهدا شده بود.

 • گل نرگس ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۰:۵۵

  جلوگیری از رشد سرطان با استفاده از گل نرگس

  سلامت آنلاین- محققان بلژیکی متوجه شده‌اند عصاره گل نرگس از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می‌کند.

 • حوادث حادثه ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۱۲:۲۱

  قطع دست یک دختر لرستانی در کلاس درس

  سلامت آنلاین- سخنگوی اورژانس کشور گفت: به دلیل پرتاب مواد محترقه در کلاس درس یک دبیرستان دخترانه‌، سه دانش‌آموز مصدوم شدند که دست یکی از دانش‌آموزان قطع شد.

 • رانندگی جاده کوهستانی سفر مسافرت ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۰۹:۵۵

  لطفا این مطلب را با تامل بیشتری بخوانید

  چند نکته طلایی برای سلامت در سفرهای نوروزی

  سلامت آنلاین-  هر سال، هزاران تصادف در همین چند روز تعطیلات نورزوی اتفاق می افتد و هزاران نفر کشته و مصدوم بر جای می مانند، اما با رعایت نکته‌هایی می توان میزان این تلفات و خسارات را کاهش داد.