نمایش همه
 • میدان مغناطیسی دوم زمین ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۱

  شناسایی میدان مغناطیسی دیگری در کره زمین

  سلامت آنلاین- دانشمندان با انتشار تصاویری جدید از کره زمین اظهار کردند موفق به کشف میدان مغناطیسی دوم یا ثانویه‌ای در زمین شده‌اند که ماه با اثرش بر جزر و مد اقیانوس‌ها در ایجاد آن نقشی مهم دارد.

 • قلب و عروق + نشست خبری ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۰:۱۱

  ۶ نشانه‌ای که از بیماری قلبی خبر می‌دهند

  سلامت آنلاین- قلب یکی از حیاتی‌ترین ارگان‌های بدن، بدون نشانه‌های ظاهری خارجی در قفسه سینه کار می‌کند و متاسفانه بسیاری از مردم زمانی متوجه ناراحتی‌های قلبی و عملکرد نامناسب قلب خود می‌شوند که اولین سکته قلبی خود را تجربه می‌کنند.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۳۹

  میزان افزایش دستمزد کارگران و حداقل‌بگیران اعلام شد

  سلامت آنلاین- در نشست تعیین دستمزد ۹۷، با توافق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، دستمزد نهایی حداقلی بگیران و دستمزد سایر سطوح مزدی تعیین و پرونده دستمزد ۹۷ بسته شد.

 • کمبود دارو ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۲۰

  تاکید سخنگوی سازمان غذا و دارو:

  قیمت دارو طی روزهای اخیر، افزایش پیدا نکرده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: قیمت‌های مصوب داروها مشخص است و در روزها و هفته‌های اخیر سال جدید، مصوبه‌ای مبنی بر تغییر قیمت نداشته ایم و قیمت‌ها مانند سابق، ثابت است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۰۹

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  مردم نباید برای پرداخت هزینه‌های درمانی، مقروض شوند

  سلامت آنلاین- معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم نباید برای پرداخت هزینه‌های درمانی، مقروض شوند، گفت: پوشش همگانی سلامت به این معنی است که همه افراد و همه جوامع در هر نقطه جغرافیایی، خدمات سلامتی و بهداشتی مورد نیازشان را بدون فشار مالی دریافت کنند.

 • تشخیص هوش کودک اوتیسم بازی فکری ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۳:۵۶

  راه‌اندازی سامانه ثبت بیماران اوتیسم تا یک ماه آینده

  سلامت آنلاین- مسئول سامانه ثبت بیماران اوتیسم و رئیس بخش روانپزشکی کودک بیمارستان علی اصغر تهران گفت: سامانه ثبت بیماران اوتیسم تا یک ماه آینده در دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی می شود که کمک موثری به جمع آوری اطلاعات دقیق درباره این اختلال است.

 • مصدومان زلزله کرمانشاه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۳:۴۸

  هشدار نسبت به خطر شیوع وبا و سالک در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت از خطر شیوع بیماری‌هایی همچون وبا و سالک در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ابراز نگرانی کرد و گفت: با وجود فاضلاب‌های منطقه و وضعیت اسکان مردم، خطر اپیدمی این دو بیماری جدی است.

 • بیمه نسخه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۳:۳۱

  گام مهم سازمان بیمه سلامت برای رفع همپوشانی بیمه‌ها

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: با اقدامات صورت گرفته از اسفند ماه سال ۹۶ تلاش کردیم از همپوشانی‌های جدید بیمه‌ای جلوگیری کنیم و در سال جاری نیز این اقدامات را به طور جدی ادامه خواهیم داد.

 • تصادف رانندگی واژگونی خودرو نیسان پراید حوادث حادثه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۱:۵۶

  درمان رایگان مصدومان ترافیکی مشروط شد

  اتمام‌ حجت وزارت بهداشت با سه بیمه تجاری

  سلامت آنلاین- رییس اداره بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به عدم وصول مطالبات بیمارستان‌ها برای درمان مصدومان ترافیکی از سوی بیمه‌های تجاری، گفت: طی روزهای آتی در صورتی که این بیمه‌ها، بویژه بیمه "ایران" نسبت به پرداخت مطالبات وزارت بهداشت و پولی که از مردم بابت درمان تصادف‌شان گرفته است، اقدام نکند، وزارت بهداشت چاره‌ای جز دادن فاکتور تجهیزات پزشکی و دارو به بیمه‌گذاران این بیمه‌ها جهت اخذ پول از شعب بیمه در سراسر کشور ندارد.

 • چروک پوست پیری جوانی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۱:۳۰

  با این خوراکی‌ها جوان بمانید

  سلامت آنلاین- افزایش سن و پیری یک روند طبیعی است که می توان با برخی راهکارها کمی روند آن را کُند کرد.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۱:۲۲

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  وزارت بهداشت متولی اصلی قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالهاست قیمت‌ گذاری تجهیزات پزشکی مطابق مصوبه هیات دولت به وزارت بهداشت واگذار شده است.

 • موی سر موی رنگ شده نازک شدن مو بهداشت مو شانه کردن مو ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۰:۲۹

  هشدار! این وسایل را برای مدت طولانی نگهداری نکنید

  سلامت آنلاین- متخصصان فهرست اشیاء محبوبی را تهیه کردند که خیلی‌ها عادت دارند سال‌ها آنها را نگه دارند بدون آنکه بدانند این لوازم اگر مدت طولانی استفاده شوند می‌توانند کانون رشد و تکثیر باکتری‌های خطرناک باشند.

 • طلاق ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۰:۰۵

  نظر یک نماینده مجلس درخصوص دلایل افزایش ۸ درصدی طلاق

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درخصوص دلایل افزایش ۸ درصدی طلاق درمقایسه با ازدواج درسال گذشته، گفت: فضای مجازی به روند افزایش طلاق سرعت بخشیده است.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۵۹

  در دیدار نوروزی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران و رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

  همه باید از طرح تحول سلامت مراقبت کنیم

  سلامت آنلاین- در دیدار نوروزی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، اعضای هئیت مدیره و معاونین سازمان با رئیس مجلس شورای اسلامی بر تشکیل و فعال بودن کارگروه بیمه سلامت به منظور رفع مشکلات این سازمان و مراقبت از طرح تحول سلامت تاکید شد.

 • ارز دلار یورو صادرات ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۴۹

  بانک مرکزی اعلام کرد:

  شیوه تامین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی

  سلامت آنلاین- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای، نحوه تامین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.

 • دندانپزشکی مرکز سلامت روستایی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۳۵

  کارشناس هموفیلی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت توضیح داد:

  نحوه ارائه خدمات دندانپزشکی دولتی به بیماران خاص

  سلامت آنلاین- کارشناس هموفیلی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت با اشاره به طرح راه‌اندازی و تجهیز مراکز ارائه خدمات دندان‌پزشکی برای بیماران خاص، گفت: علاوه بر اینکه بیماران خاص در این مراکز و با تعرفه دولتی خدمات لازم را دریافت می‌کنند، به هر یک از بیماران تالاسمی و هموفیلی نیز ۸۰۰ هزار تومان در این حوزه کمک می‌کنیم.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۲۶

  تاکید سخنگوی وزارت بهداشت:

  قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی در حوزه اختیارات وزارت بهداشت است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی فقط در حوزه اختیارات وزارت بهداشت است،  تاکید کرد: سال‌هاست قیمت‌ گذاری تجهیزات پزشکی مطابق مصوبه هیات دولت به این وزارتخانه واگذار شده است.

 • فلاشینگ پوست سرخ شدن صورت ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۱۶

  یک متخصص پوست در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  دلایل قرمز شدن ناگهانی پوست صورت و راه‌های درمان آن

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو با تاکید بر این که نباید نسبت به سرخ شدن ناگهانی پوست صورت یا همان «فلاشینگ» بی‌تفاوت گذشت، در مورد دلایل قرمز شدن پوست صورت و درمان‌های آن توضیحاتی ارائه کرد.

 • مالیات پزشک ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۰۵

  یک عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  نارضایتی ارائه‌دهندگان خدمت از تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با اشاره به تبعات منفی تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی گفت: کاهش ورود نقدینگی به مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، نامتوازن شدن دخل و خرج این مراکز و احتمال کاهش کیفیت خدمات از مواردی است که موجب ایجاد نارضایتی در مردم و ارائه‌دهندگان خدمت می شود.

 • داروخانه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۸:۵۴

  مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  تاثیر تلاطم بازار ارز بر قیمت داروها

  سلامت آنلاین- مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران در واکنش به تلاطم بازار ارز و تاثیر منفی آن بر حوزه دارو هشدار داد: در صورت تداوم این وضعیت، ارزش ریال به شدت سقوط کرده و قیمت ریالی داروها افزایش پیدا خواهد کرد که در نتیجه، بسیاری از بیماران قادر به تهیه داروهای مورد نیاز خود نخواهند بود.

 • دریاچه‎ ارومیه ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۲۰:۲۷

  گزارش تصویری/ روزهای خوب دریاچه‎ ارومیه

  سلامت آنلاین- در اولین روز های سال ۹۷ آب دریاچه ارومیه نسبت به روزهای گذشته بالا آمده و دریاچه حال نسبتا خوبی دارد . منبع : مهر

 • کودکان تلفن همراه ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۷

  بحران اعتیاد خردسالان به گوشی‌های تلفن همراه

  سلامت آنلاین- بحران اعتیاد به تلفن همراه تنها به افراد بزرگ‌سال محدود نیست. اکنون خردسالان و کودکان نیز در طول شبانه روز ساعات زیادی را به استفاده از گوشی های هوشمند و بازی های آن مشغولند.

 • معصومه قربانی اسیدپاشی در تبریز ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۴:۲۷

  سرنوشت عبرت انگیز زن ۲۶ ساله‌ای که شب عید مورد اسیدپاشی قرار گرفت

  دوستی در اینستاگرام، اسیدپاشی در خیابان

  سلامت آنلاین- یک زن گرفتار اسیدپاشی شده و روزهای سختی را در پیش دارد. او یک‌ماه گذشته را روی تخت بیمارستان سینای شهر تبریز گذرانده، صورتش را هنوز ندیده، شب‌ها مدام کابوس آن روز را می‌بیند و از بقیه می‌خواهد که صورتش را به او برگردانند.

 • عدم جمع آوری زباله در مناطق زلزله زده ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۳:۴۱

  نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت هشدار داد:

  احتمال شیوع بیماری‌های گرمسیری در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله زده با بیان اینکه با آغاز فصل گرما، ممکن است، بیماری های گرمسیری افزایش پیدا کند، از سمپاشی یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع از مناطق زلزله زده به منظور دفع حشرات موذی و خزندگان خبر داد و گفت: مدیریت بهداشت و حفظ سلامتی مردم در این مناطق نیازمند توجه و کمک بیشتر از سوی دهیاری ها، بخشداری ها، شهرداری ها، آبفا و بنیاد مسکن است.

 • چشم ضعیف بودن چشم عینک ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۲:۴۷

  چگونه با چشم‌های‌مان مهربان‌تر باشیم؟

  سلامت آنلاین- چشم ها ارزشمندترین و حساس ترین عضو بدن هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند. در این نوشتار با شیوه‌های مراقبت از چشم ها بیشتر آشنا می شوید.

 • جمجمه انسانهای اولیه ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۲:۱۴

  ارتباط توانایی حرکت ابروها با افزایش ارتباطات اجتماعی انسان

  سلامت آنلاین- محققان کانادایی دریافته‌اند که ابروهای کوتاه با قابلیت تحرک بالا امکان برقراری نوعی ارتباط را برای انسانهای اولیه فراهم کرده و موجب پیشرفت سریع روابط اجتماعی آنها در مقایسه با سایر بدویان شده است.

 • عدم جمع آوری زباله در مناطق زلزله زده ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۱:۰۵

  احتمال شیوع مشکلات گوارشی در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری، با ابراز نگرانی از احتمال وقوع بیماریهای گوارشی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: وجود آب‌های سطحی و دفع غیربهداشتی فاضلاب در برخی از این مناطق احتمال شیوع بیماری‌های گوارشی را افزایش می‌دهد.

 • مثبت اندیشی قناعت خوشبینی سلامت روان ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۵

  اعلام برنامه‌های وزارت بهداشت برای سلامت روان جامعه

  سلامت آنلاین- معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه لزوم توسعه تخت های روانپزشکی به منظور سهولت در ارائه خدمت بستری به بیماران است، گفت: امیداست همانطور که در سال گذشته بیش از هزار تخت روانپزشکی به مجموع ظرفیت تخت های روانپزشکی کشور افزوده شد، در سال ۹۷ نیز طبق پیش بینی‌ها، در این زمینه پیشرفتی صورت گیرد.

 • سردرد میگرنی آلزایمر نسیان زوال عقل فراموشی ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۴

  حتی یک شب بیخوابی هم خطر ابتلا به آلزایمر را بیشتر می‌کند

  سلامت آنلاین- درباره آثار خطرناک بی‌خوابی بر سلامت انسان هشدارهای بسیار داده شده اما اکنون ثابت شده است که تنها یک شب نخوابیدن هم افزایش چشمگیر پروتئینی را به دنبال خواهد داشت که سبب ابتلا به آلزایمر می‌شود.

 • اهورا ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۴۰

  قاتل «اهورا» اعدام شد

  سلامت آنلاین- حکم قصاص قاتل اهورای ۳ ساله صبح امروز در زندان مرکزی رشت به اجرا درآمد.