نمایش همه
 • نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۱:۵۴

  یک رخداد جالب: اولین نوزاد سال ۱۹۸۰، مادر نخستین نوزاد ۲۰۱۷ شد

  سلامت آنلاین- در اتفاقی جالب، اولین نوزادی که در سال ۱۹۸۰ متولد شده بود، در نخستین دقایق شروع سال جدید، اولین نوزاد سال ۲۰۱۷ را در ایسلند به دنیا آورد.

 • خارج کردن قیچی جراحی جامانده در بدن ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۵

  خارج کردن یک جفت قیچی از معده مرد ویتنامی پس از ۱۸ سال!

  سلامت آنلاین- یک مرد ویتنامی پس از نزدیک به دو دهه باقی ماندن قیچی درون بدنش پس از انجام سونوگرافی تحت عمل جراحی قرار گرفت تا پزشکان این وسیله را از بدنش خارج کنند و او را از دردهای اخیری که دچارش شده بود نجات دهند.

 • دوچرخه ثابت بیمار بخش مراقبت ویژه آی سی یو فیزیوتراپی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۲:۲۲

  اثر مفید دوچرخه‌سواری در بستر برای بستری‌شدگان در ICU

  سلامت آنلاین- بر خلاف باورهای رایج مبنی بر خطرناک بودن هر گونه فعالیت بدنی زیاد برای بیماران بستری‌شده در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU)، دانشمندان بتازگی متوجه شده‌اند ورزش دوچرخه‌سواری در بستر می‌تواند سبب بهبودی سریع‌تر این بیماران شود.

 • حسن بهرام نیا ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۰

  یک عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شورای عالی بیمه به‌جای منافع سازمان‌های بیمه‌گر، مردم را دریابد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این که وزارت بهداشت در پیشبرد اهدافش در حوزه سلامت و درمان به اعتبارات پایدار مالی نیاز دارد، گفت: شورای عالی بیمه باید پول های بلوکه شده را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد تا متناسب با منابع موجود، خدمات درمانی، دارویی و بهداشتی در اختیار مردم و به خصوص جامعه محروم کارگری قرار دهد.

 • کارگر کارگران معدن شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۱۳

  حمایت نائب رئیس مجلس از شفاف‌سازی حق بیمه درمان کارگران

  سلامت آنلاین- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، اقدام رئیس‌جمهور در ایجاد حسابی برای واریز حق بیمه درمان کارگران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام نوعی شفافیت مالی و منطقی است چون باید مشخص شود چه اندازه از مردم پول گرفته می‌شود و چه میزان از آن پول برای اهداف مورد نظر هزینه می‌شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۰۴

  معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  وزارت بهداشت به دنبال دست اندازی به منابع کارگران نیست؛ نشانی غلط می دهند

  سلامتآنلاین- معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براینکه وزارت بهداشت به دنبال دست اندازی به منابع کارگران نیست، گفت: مسئولان درخصوص طرح تحول سلامت آدرس غلط به مردم ندهند.

 • محمدرضا امیرحسنخانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۹:۱۲

  یک نماینده مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین

  ساختار شورای عالی بیمه در راستای نظام سلامت نیست

  سلامت آنلاین- نماینده شهرستان‌های فردوس، طبس ، سراوان و بشرویه با اشاره به اینکه قابل قبول نیست وزارت بهداشت در شورای عالی بیمه فقط یک رای داشته باشد، گفت: اگر از وزارت بهداشت مسئولیت ارائه خدمت در حوزه سلامت را می‌خواهیم، باید به آن اختیار هم بدهیم و این خواست مردم است که هزینه‌کردشان در بخش درمان، در همین بخش هم صرف شود.

 • توده تخم مرغی شکل ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۵:۴۹

  کمی تحقیق کنید تا هر دروغی را باور نکنید

  خارج کردن تخم عجیب پرنده از شکم یک زن! +عکس

  سلامت آنلاین- بتازگی در برخی شبکه‌های اجتماعی تصویری منتشر شده و گفته می‌شود مربوط به تخم عجیب پرنده‌ای است که از رحم یک زن خارج شده است! در حالی که واقعیت موضوع مربوط به توده‌ای خوش‌خیم است که جراحان آن را از بدن مردی خارج کرده‌اند و اصل خبر نیز قدیمی است.

 • غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۴۵

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  متولی نظام سلامت، بدون منابع کاری از پیش نمی برد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به سیاست گذاری های تعریف شده باید وزارت بهداشت متولی نظام سلامت باشد و منابع پایدار برای اجرای برنامه های خود در اختیار داشته باشد، وگرنه کاری از پیش نمی برد.

 • محمد قمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۴۷

  یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین نشدن اعتبارات طرح تحول، سلامت مردم را نشانه می رود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به این که طرح تحول سلامت، ضامن سلامت مردم و جامعه است، تصریح کرد: چون در این طرح بحث کاهش هزینه های درمانی مردم در میان است، تامین نشدن اعتبارات مالی طرح تحول، سلامت جامعه را نشانه می رود.

 • فست فود چاقی اضافه وزن بیتحرکی نشسته چربی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۹:۳۰

  چرا چاق و تنبل می‌شویم؟

  سلامت آنلاین- یک پژوهش تازه نشان داده است که چرا چربی و ذخیره آن در بدن حتی وقتی که افراد قصد کاهش وزن دارند سبب تنبلی و کاهش میل به انجام فعالیت، تحرک و ورزش برای جلوگیری از چاقی یا کاستن از اضافه وزن می‌شود.

 • ستایش ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۲۲

  چشمان «ستایش" در انتظار آفتاب+ عکس

  سلامت آنلاین- دیواندره حالا با دو دختر بچه کوچکش معروف شده است، «شوخان» که به دلیل یک تزریق اشتباه دو چشمش را از دست داده و «ستایش» که او هم به طور مادرزادی از دو چشم نابیناست و حالا در انتظار بینایی است .

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۲۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

  رسمی شدن پرستاری در منزل؛ در نوبت بررسی مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رسمی شدن پرستاری در منزل در نوبت رسیدگی در روزهای آتی مجلس است که امیدوارم به تصویب نمایندگان برسد تا گشایش جدیدی در حوزه پرستاری را شاهد باشیم.

 • پرستار ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۳۳

  معاون پرستاری وزارت بهداشت:

  نگاه به پرستاری را فقط به سهم خواهی خلاصه نکنیم

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزارت بهداشت، پرستاران را حلقه ارتباطی نظام سلامت عنوان کرد و افزود: رویکرد سال ۹۶ در بخش پرستاری ادامه فعالیت های فعلی با گنجاندن سه برنامه جدید با توجه به جمع آوری دیدگاه های پرستاران دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.

 • قتل جنایت خشونت چاقو ساطور مرگ قاتل ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۰۸

  مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  ضرب و شتم عروس سیاه‌بخت با ساطور؛ اعضای بدن او فردا اهدا می شود+ عکس

  سلامت آنلاین- مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: اهدای عضو عروس مرگ مغزی شده در شهر فسا، به احتمال قوی فردا انجام می شود.

 • تنبیه بدنی نیما اکرمی دانش آموز ابتدایی روستایی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۴۶

  در یکی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد رخ داد:

  یک گزارش کامل: تنبیه دانش‌آموز کلاس اولی با خط‌کش داغ! +عکس

  سلامت آنلاین- یک معلم چاروسایی با داغ کردن خط کش فلزی روی آتش بخاری مدرسه، دست «نیما اکرمی» دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی روستای شوتار را به دلیل بدخط نوشتن تکالیفش سوزاند.

 • علیرضا رحیمی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۲۲

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  جدا کردن سهم درمان، جلوی حیف و میل حقوق کارگران را می گیرد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص ایجاد یک حساب مستقل برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی گفت: این ابلاغیه دو امتیاز بزرگ دارد، اول باعث شفاف شدن تمام منابع بیمه ای مختص کارگران شده و وضیعت مصارف و هزینه کردها مشخص می شود، دوم اینکه جلوی حیف و میل حقوق کارگران را می گیرد.

 • بیمه تامین اجتماعی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۱۶

  دبیر دوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، درمان را با تجارت اشتباه گرفته‌ است

  سلامت آنلاین- دبیر دوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ابلاغیه رئیس جمهور در باب تخصیص یک حساب جداگانه برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی گفت: این اقدام می تواند به نفع قشر مستضعف جامعه باشد، زیرا متاسفانه بیمارستان های تامین اجتماعی، درمان را با تجارت اشتباه گرفته اند و به فکر کسب در آمد بیشتر هستند.

 • دکتر بهروز بنیادی نماینده مجلس کمیسیون بهداشت و درمان ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۵۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارگران با جدا شدن سهم درمان به مجهزترین امکانات درمانی دسترسی می یابند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که رئیس جمهور با صدور ابلاغیه درباره ایجاد یک حساب جداگانه برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی به وظیفه قانونی اش که حافظ منافع ملت است، در قبال کارگران عمل کرده، گفت:بحث سلامت کارگران و مردم، اولویت اول نظام سلامت و امنیت است که در صورت عملیاتی شدن این ابلاغیه، کارگران به بهترین و مجهزترین روش های درمانی و تشخیصی دسترسی پیدا می کنند.

 • محمد باختر سرباز فداکار مریوانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۴۹

  گفت‌وگو با محمد باختر، که برای نجات سگی پایش را از داست داد

  سرباز فداکار مریوانی: خوشحالم که فراموش نشدم

  سلامت آنلاین- از آن ظهری که سرباز ١٩ ساله مریوانی در پادگان «عجب‌شیر» برای نجات جان یک سگ پایش روی مین رفت، بیشتر از دو هفته می‌گذرد. «محمد باختر» که حالا نامش با عنوان «سرباز فداکار مریوانی» گره خورده، اگر چه روزهای سختی را برای عادت‌کردن به شرایط تازه می‌گذراند، اما فراموش‌نشدنش باعث شده همه چیز را راحت‌تر بپذیرد.

 • دندانپزشکی دهان و دندان پرکردن کشیدن ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۳۸

  نماینده دندانپزشکان در شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بیمه ها، بیماران را به سمت بی‌دندانی سوق می دهند

  سلامت آنلاین- نماینده دندانپزشکان در شورای عالی نظام پزشکی ایران گفت: بیمه های پایه درمانی با پوشش های ضعیف خود، بیماران را به سمت کشیدن دندان و معلولیت سوق می دهند، زیرا هزینه ترمیم دندان ها را پوشش نمی دهند.

 • عمل جراحی بای پس معده ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۵:۵۲

  ارتباط جراحی‌های کاهش وزن با مشکلات گوارشی و عدم تحمل غذا

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کرده‌اند حدود ۷۱ درصد از کسانی که برای لاغرشدن به عمل‌های جراحی نظیر کوچک کردن معده یا عمل «بای‌پس معده روی آورده‌اند، پس از انجام عمل، عدم تحمل برخی مواد غذایی و ایجاد مشکلات گوارشی را گزارش داده‌اند.

 • ازدحام جمعیت در جشنواره استرالیا ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۴:۲۸

  حادثه در جشنواره سالانه: جراحت ۸۰ استرالیایی بر اثر ازدحام جمعیت

  سلامت آنلاین- بر اثر ازدحام جمعیت در محل برگزاری یک جشنواره سالانه موسیقی در ایالت ویکتوریای استرالیا ۸۰ نفر مجروح شدند.

 • قرص دارو کدئین ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۳۷

  هشدار به مسافران گرجستان: این داروها را با خود ببرید، حبس می شوید

  سلامت آنلاین- گمرک جمهوری اسلامی ایران به مسافران عازم گرجستان و برخی کشورهای دیگر نسبت به همراه داشتن برخی اقلام دارویی هشدار داد.

 • طباطبایی نژاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۱۷

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سیستم درمان تامین اجتماعی با امور اقتصادی گره خورده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این که امیدوار است دستور رئیس جمهور درباره تخصیص یک صندوق جداگانه به هزینه های بیمه درمان کارگران تامین اجتماعی در حد ابلاغیه باقی نمانده و عملیاتی شود، گفت: این دستور نشان می دهد رئیس جمهوری توجه ویژه ای به سلامت کارگران دارد و نمی خواهد سهم درمان کارگران صرف بنگاهداری و انجام فعالیت های اقتصادی شود.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۵۷

  دبیر انجمن صرع ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، حق درمان را به مراکز درمانی نمی دهد

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن صرع ایران گفت: معمولا کارفرمایان ۳۰ درصد از حقوق کارگران را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند، اما تامین اجتماعی حق درمان را به مراکز درمانی نمی دهد و آن کسی که این وسط، بدهکار است همین سازمان است. این وقفه باعث شده مشکلات عمده ای در نظام درمانی کشور ایجاد شود.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۵۶

  نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  جدا سازی سهم درمان، جلوی ظلم به کارگران را می گیرد

  سلامت آنلاین- نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان با تاکید بر این که دستور رئیس جمهور در باب ایجاد یک حساب مستقل در خصوص هزینه های بیمه درمان کارگران تامین اجتماعی یک تصمیم درست و بجاست، گفت: این ابلاغیه زودتر از این ها باید صادر می شد و قطعا به نفع سلامت کارگران است. اگر روند موجود همچنان ادامه پیدا کند و دستور رئیس جمهور عملیاتی نشود، در حق کارگران ظلم می شود.  

 • فرهاد فلاحتی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۶

  یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  هزینه سهم درمان کارگران، بدون رضایت آنان در جای دیگر اختلاس است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان این که دستور رئیس جمهور در خصوص تشکیل یک حساب مستقل در خصوص هزینه های بیمه درمان کارگران کاملا منصفانه است، گفت: باید از ابلاغیه رئیس جمهور حمایت کرد، چون سهم درمان بیمه شدگان جای دیگری هزینه شده که با رضایت کارگر نبوده است.

 • شراره رخام ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۳۰

  گفتگوی سلامت آنلاین با شراره رخام

  دردسرهای تزریق ژل لب برای بازیگر جوان

  سلامت آنلاین- شراره رخام، زاده ۱۷ مرداد ۱۳۵۰ در تهران است. این بازیگر سینما و تلویزیون کار خود را در سال ۷۴ با بازی در فیلم «عروس کاغذی» آغاز کرد و ایفای نقش در مجموعه «فقط بخاطر تو» در رمضان سال ۱۳۸۲ باعث شهرت وی شد.

 • عمل قلب نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۰۰

  قلب دست‌ساز در سینه نوزاد ۴۸ ساعته+ عکس

  سلامت آنلاین- نوزاد پسری که تنها ۴۸ ساعت از تولدش می‌گذشت، تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت و جراحان قسمت ناقص قلب او را بازسازی کردند.