نمایش همه
 • بیماری پروانه ای (EB) ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۲:۲۶

  پزشک معالج «نفیسه فرامرزی» در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دروغ گفتند، اما ما عاشقانه به درمان بیماران پروانه‌ای ادامه می دهیم

  سلامت آنلاین- موضوع مرگ نفیسه فرامرزی، دختر جوان مبتلا به بیماری «ای بی»، طی هفته گذشته بهانه ای برای برخی رسانه هایی شد که نمی خواهند خدمات وزارت بهداشت به بیماران را ببینند و تلاش می کنند با وارونه کردن حقیقت، از آب گل آلود ماهی بگیرند، حال که هیجانات رسانه ای فروکش کرده برای روشن شدن واقعیت با دکتر محمد جواد فاطمی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و پزشک معالج نفیسه گفتگو کرده ایم و او از روند بیماری این دختر جوان گفته است.

 • اعداد کف بطری ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۵۸

  یک اشتباه رایج درباره اعداد مندرج در کف بطری‌های آب

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: اعدادی که در کف بطری‌های حاوی نوشیدنی‌ها نوشته می‌شود، بدان معنا نیست که می‌توان از آن‌ها برای چندبار استفاده کرد بلکه نشان دهنده جنس ماده بسته‌بندی شده است.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۳۲

  برادر قاتل آتنا: جرات نداریم حتی به نانوایی برویم

  سلامت آنلاین- برادر قاتل آتنا مدعی است که او و همسر برادرش جسد آتنا را از داخل خانه پیدا کردند و به بازپرس پرونده خبر دادند. این موضوع هنوز از سوی مراجع قضایی یا نیروی انتظامی تایید نشده است. اما برادر قاتل می‌گوید که این کار را انجام داده تا خانواده آتنا را از نگرانی نجات دهد.

 • مریم میرزاخانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۳:۲۹

  چرا جهان و ایران به «مریم میرزاخانی» افتخار می‌کند؟

  سلامت آنلاین- همین چند روز پیش بود که خبر ابتلا به سرطان پروفسورمریم میرزاخانی، یکی از نوابغ ریاضی جهان روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. برای هیچ کس باور کردنی نبود زنی با توانایی های منحصر به فرد او در علم ریاضی درگیر بیماری سرطان شود، اما خبر درست بود و او با سرطان کبد که به کل بدنش سرایت کرده بود، دست و پنجه می کرد. در این مدت پزشکان و متخصصان زیادی بر بالین اوحاضر شدند تا با به کار بردن درمان موثری جانش را نجات دهند، اما در هنگامه بیم و امید برای زنده ماندن این ایرانی افتخار آفرین، ناگهان دکتر فیروز نادری یکی از مدیران ارشد ناسا در پست اینستاگرامی خود خبر از مرگ ناباورانه او داد و پرونده زندگی پروفسور میرزاخانی در ۴۲ سالگی در میان بهت و اندوه جهانیان بسته شد.

 • پیوند شست پا به دست ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۴

  انگشت شست پا را برای پیوند به دست بریدند+ عکس

  سلامت آنلاین- جراحان، انگشت شست پای یک مرد استرالیایی را جدا کردند و آن را به جای انگشت شست دست این مرد که بر اثر حمله یک گاو قطع شده بود، پیوند زدند تا او بتواند از توانایی دستش استفاده کند.

 • بلندترین دندان دنیا ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۱

  بلندترین دندان دنیا که دردسرساز شد+ عکس

  سلامت آنلاین- یک پسر دانش‌آموز هندی دندان بزرگی را که داشت و بیرون زدن آن از دهان باعث شرمساری او بین دوستانش می‌شد، پس از کشیدن آن متوجه شد که بلندترین دندان دنیا را داشته است.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۳:۱۵

  یادداشت وزیر بهداشت برای «آتنا اصلانی»

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود، با اشاره به حادثه «آتنا اصلانی» ضمن تسلیت به خانواده این دختر خردسال، از ضرورت آموزش جنسی به کودکان و توجه مسئولان به مقوله آموزش عمومی مردم تاکید کرد.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۲:۵۰

  ورود مجلس به پرونده قتل «آتنا اصلانی»

  سلامت آنلاین- رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون با ورود به موضوع آتنا اصلانی به دنبال رفع موانع حقوقی در این زمینه خواهد بود.

 • عنکبوت دریایی ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۲:۳۹

  عنکبوتی که به جای قلب، با تپش روده‌اش زنده است!

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعه‌ای متوجه شدند که سیستم گوارشی عنکبوت دریایی وظیفه رساندن اکسیژن را در بدن این جانور به عهده دارد و نقش قلب در این روند بسیار کمرنگ است.

 • قلیان توتون تنباکو زغال اعتیاد مواد مخدر مواد دخانی دخانیات ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۱:۴۷

  معرفی «شهر بدون عرضه قلیان» در ایران

  سلامت آنلاین- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: رفسنجان از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان «شهر بدون عرضه قلیان» معرفی شد.

 • دکتر محسن قربانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۷:۲۳

  دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به وضعیت درمانی دکتر قربانی، پزشک مصدوم

  تصادف خودروی پزشک جوان با گله شتران در محور ایرانشهر

  سلامت آنلاین- در پی حادثه تصادف رانندگی برای پزشک اورژانس ایرانشهر، به دستور وزیر بهداشت تیم پزشکی و تخصصی از وزارت بهداشت به سرپرستی رییس اورژانس کشور با یک پرواز اختصاصی برای تصمیم گیری در مورد انتقال وی تا ساعات آینده به ایرانشهر وارد خواهند شد و در صورت امکان انتقال، با همین پرواز به تهران منتقل خواهد شد.

 • واکسن سوزاک ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۵:۴۰

  واکسنی قدیمی که از یک بیماری جنسی پیشگیری می‌کند

  سلامت آنلاین- دانشمندان از نخستین واکسنی خبر دادند که می‌تواند از افراد در برابر ابتلا به عفونت سوزاک که قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است، محافظت کند.

 • داروی جدید سرطان کلیه ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۵:۳۷

  تأیید داروی سرطان کلیه در انگلیس

  سلامت آنلاین- دارویی که می‌تواند عمر بیماران مبتلا به سرطان کلیه را طولانی‌تر کنند، از سوی مرکز خدمات ملی بهداشت انگلستان برای استفاده در انگلیس و ولز مورد تأیید قرار گرفت.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۵:۱۲

  روایت تلخ قتل یک دختر با انگیزه سرقت طلاهایش

  قصه پر غصه«آتنا»؛ دخترکی که در کوچه فقر و فساد جامعه گم شد

  سلامت آنلاین- ماجرای مفقود شدن دختری ۷ ساله به نام «آتنا» در شهرستان پارس آباد از حدود یک ماه پیش در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود ، اما روشن شدن ابعاد پرونده او با دستگیری قاتلش از جنایتی فجیع حکایت دارد .

 • آلودگی هوا وارونگی هوا پلاستیک کیسه نایلونی محیط زیست ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۴

  یک روز جهانی برای ممنوعیت «نایلون» و «پلاستیک»

  سلامت آنلاین- به منظور فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه‌های نایلونی، ۲۱ تیرماه از سوی طرفداران محیط‌زیست روز بدون کیسه نایلکس نامگذاری شده است.

 • گیت بازرسی فرودگاه ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۴۹

  بازداشت پزشک ایرانی و خانواده‌اش در فرودگاه بوستن

  سلامت آنلاین- یک متخصص ایرانی سرطان که برای تحقیق به آمریکا رفته بود، در پی اجرای فرمان ضدمهاجرتی ترامپ، به همراه همسر و ۳ فرزندش در فرودگاه بوستون دستگیر شد.

 • سوسن پرور ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۲۷

  گفت‌وگوی سلامت آنلاین با بازیگر جوان:

  سوسن پرور: به احترام حیوانات گیاهخوار شده‌ام

  سلامت آنلاین- سوسن پرور از جمله بازیگران فعال عرصه تئاتر است که با سریال «بزنگاه» به کارگردانی رضا عطاران در میان مخاطبان عام شناخته شد. پرور در سال‌های اخیر در مجموعه‌های تلویزیونی همچون شهرک جیم، دزد و پلیس، خوب بد زشت، روزگار قریب و ... حضور داشته است. این بازیگر که متولد ۱۳۵۴ است، مدتی است که از پایتخت کوچ کرده و یکی از شهرهای کوچک اطراف پایتخت را برای سکونت برگزیده. او همچنین یکی از دوستداران و هواداران حیوانات و محیط زیست هم هست.

 • هپاتیت ب B ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۳

  پاسخ یک متخصص بیماری‌های عفونی به پرسش سلامت آنلاین

  چه کسانی باید حتما واکسن «هپاتیت B» را تزریق کنند؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به این که بیماری «هپاتیت B» یک نوع بیماری ویروسی قابل انتقال به دیگران است، تاکید کرد: لازم است افرادی که جزو گروه‌های پر خطر هستند، در مقابل این بیماری حتما واکسینه شوند.

 • واکسن فلج اطفال واکسیناسیون نوزاد ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۲

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خبر داد:

  واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال برای ۶ میلیون کودک

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در مناطق پرخطر در ۱۲ نوبت برای شش میلیون کودک زیر پنج سال خبر داد.

 • شکست عشقی رابطه عاطفی طلاق دلشکسته ضربه روحی سکته حمله قلبی ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۵

  سکوت کردن در برابر مشکلات، بزرگترین اشتباه زوجین

  سلامت آنلاین- به گفته یک مشاور خانواده، بسیاری از زوجین هنگام مواجهه با مشکلات خانوادگی به جای ابراز نظر و پیدا کردن راه حلی برای برطرف کردن مشکل، سکوت می‌کنند. این اقدام خطر طلاق عاطفی را افزایش می‌دهد.

 • پرخوری فست فود ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۱

  یک فوق تخصص گوارش در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد

  بیماری «التهاب کیسه صفرا» در کمین عاشقان فست‌فود

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص گوارش عنوان کرد: تغییر الگوی غذایی از تغذیه سنتی به صنعتی و میل جوانان به خوردن فست فود، مهم ترین عامل موثری است که آمار ابتلایان به بیماری التهاب کیسه صفرا را افزایش داده است.

 • مسواک زدن در 10 ثانیه ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۹:۳۹

  مسواک مخصوصی برای تمیز کردن دندان‌ها در ۱۰ ثانیه

  سلامت آنلاین- محققان مسواکی ابداع کرده‌اند که با توجه به موتور کارگذاشته‌شده در آن، می‌تواند دندان‌ها را فقط در مدت ۱۰ ثانیه تمیز کند و علاوه بر مزایای بهداشتی، باعث صرفه‌جویی در وقت افراد شود.

 • تومور سرطانی روی صورت مرد آمریکایی ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۵:۰۲

  هشدار! دیدن این تصاویر ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد

  توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد +تصاویر

  سلامت آنلاین- مردی که نیمی از صورتش را بر اثر رشد تومور سرطانی از دست داده بود، با تلاش جراحان خبره توانست امید تازه‌ای به زندگی پیدا کند.

 • فاطمه دانشور ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۴

  واکنش عضو شورای شهر تهران نسبت به انتشار خبر قاچاق اعضای بدن کودکان

  فاطمه دانشور: تکذیب می‌کنم؛ دروغ نوشتند

  سلامت آنلاین- عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: چندی پیش در مورد بی توجهی والدین دارای رفتار پر خطر به کودکان خود مصاحبه ای کردم که متاسفانه خبرنگاران چند نشریه استنباط خود را به صورت قاچاق اعضای بدن کودکان تیتر رسانه های خود کردند که جای تاسف است.

 • پسماند زباله پزشکی درمانی ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۱:۲۲

  کارکرد رنگ کیسه‌های زباله در بیمارستان‌ها را بشناسید

  سلامت آنلاین- پسماندهای موجود در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها با زباله ها و پسماندهای خانگی و صنعتی متفاوتند و در چندین دسته مهم قرار می گیرند که هر کدام باید به شیوه ای مناسب در ظروف و کیسه های مخصوص به خود با ویژگی های متمایز جمع آوری و در نهایت معدوم شوند، اما می دانید هر رنگ ظروف و کیسه های زباله در مراکز درمانی نشانه چیست؟

 • عکس رادیولوژی ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۳:۳۵

  عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد:

  ضرورت بروزرسانی وسایل و تجهیزات رادیولوژی

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به لزوم ایجاد مراکز جامع رادیولوژی در کشور گفت: بسیاری از مراکز رادیولوژی به دلیل مسائل و مشکلات پیش رو در آستانه ورشکستگی بوده و تعرفه‌ها و بدهی بیمه به این موضوع دامن زده است.

 • کیارستمی ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۳:۱۴

  علت طول کشیدن پرونده «کیارستمی» از زبان مقام مسئول نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین

  توجیه قابل تامل: تعداد زیاد کارشناسان، بررسی پرونده کیارستمی را به درازا کشاند

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی گفت: در بررسی تمام پرونده های پزشکی نظام پزشکی، بین پنج تا هفت کارشناس حضور دارند و حدود چهار ماه طول می کشد تا به نتیجه برسند، اما در پرونده عباس کیارستمی کارگردان ایرانی، ۳۰ کارشناس حضور داشتند و این یکی از علت هایی است که بررسی این پرونده به درازا کشید.

 • خانواده ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۰

  نامه «غلامعلی افروز» به روحانی:

  وزارت خانواده تشکیل دهید

  سلامت آنلاین- استاد دانشگاه تهران و رییس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روان‌درمانی در نامه‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور، پیشنهاد ایجاد «وزارت خانواده» را مطرح کرد.

 • پسربچه کودک فکر کردن در خود رفتن اوتیسم ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۵۳

  پروتئین‌هایی برای کمک به درمان اوتیسم

  سلامت آنلاین- محققان موفق به شناسایی دو نوع پروتئین شده‌اند که گفته شده با دقتی ۸۲ درصدی، به درمان اختلالات اوتیسم بویژه در پسران، کمک خواهد کرد.

 • مژده لواسانی ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۹

  گفت‌وگوی سلامت آنلاین با مجری تلویزیون:

  مژده لواسانی: به آرامش روح بیشتر از جسم اهمیت می‌دهم

  سلامت آنلاین- مژده لواسانی که به عنوان بهترین مجری زن در سال ۹۵ از نگاه مردم انتخاب شده، از جمله مجریان جوان رادیو و تلویزیون است. وی در خردسالی با برنامه «سلام کوچولو» حوزه اجرا را تجربه کرد و تا به امروز مجری، نویسنده و کارگردان بسیاری از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بوده است.