نمایش همه
 • انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۶:۱۷

  افتتاح آزمایشگاه جامع «ژنوتایپ» گروه های خونی

  سلامت آنلاین- برای نخستین بار درخاورمیانه، آزمایشگاه جامع ژنوتایپ گروه های خونی در سازمان انتقال خون ایران افتتاح شد.

 • سرطان مغز ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۲۳

  موفقیت چشمگیر در افزایش زندگی مبتلایان به تومور مغزی

  سلامت آنلاین- محققان بیان کرده‌اند که تجزیه و تحلیل ژنومی تومورهای مغزی می‌تواند به پزشکان کمک کند از گسترش سرطان به مدت ۵ سال در فرد بیمار جلوگیری کنند. شانس بقا برای افراد مبتلا هم اینک فقط کمی بیش از یک سال است.

 • مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۰۳

  ۳۵۰ مرکز جامع سلامت روستایی، فردا افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- مراسم افتتاح ۶۵۷ واحد ارائه خدمات بهداشتی از جمله ۳۵۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، فردا همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 • عمل جراحی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۴۶

  بازوی قطع شده کارگر کرجی، پیوند زده شد

  سلامت آنلاین- بازوی قطع شده کارگر کرجی، امروز در بیمارستان البرز، پیوند زده شد.

 • دکتر پزشک معاینه عکس رادیولوژی شکستگی لگن ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۳۶

  درباره بیماری «التهاب لگن» در زنان چه می‌دانید؟

  سلامت آنلاین- در حالی که از هر ۸ زن مبتلا به بیماری التهابی لگن، یک نفر در بارداری با مشکل روبرو می‌شود، این بیماری که اندام‌های تولید مثلی زنان را مبتلا می‌کند و در صورت تشخیص بموقع قابل درمان است، همچنین می‌تواند ناشی از عفونت‌های درمان نشده دیگر هم باشد.

 • مغز انسان ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۲۹

  به مناسبت هفته آگاهی از مغز بیان شد:

  جوانان در رویارویی با مواد مخرب مغز

  سلامت آنلاین- دکتر کمال خرازی در «هفته آگاهی از مغز» با اشاره به این‌که مواد مخدر یکی از مصیبت‌های امروز جامعه ما در تخریب جدی مغز به شمار می‌آید، گفت: مردم برای حفظ سلامت مغزشان در درجه اول باید از آنچه موجب تخریب مغز می شود برحذر باشند.

 • سنجش شنوایی کم شنوایی ناشنوایی معاینه ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۲۴

  رئیس اداره سلامت گوش وزارت بهداشت:

  پوشش غربالگری شنوایی نوزادان به ۸۵ درصد می رسد

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سلامت گوش وزارت بهداشت، گفت: افزایش پوشش غربالگری شنوایی موالید تا ۸۵ درصد در دستور کار ماست که ۶۸ درصد آن توسط بهزیستی محقق شده و با تفاهمنامه با وزارت بهداشت ادامه می یابد.

 • هپاتیت ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۱۰

  رئیس شبکه هپاتیت ایران ابراز امیدواری کرد:

  هپاتیت C تا سال ۱۴۱۰ در کشور ریشه کن می شود

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به جامعه جهانی« NO hep» سازمان ملل ملحق شده است که بر اساس این برنامه، قرار است تا سال ۱۴۱۰ ، هپاتیت C در کشور حذف و ریشه کن شود.

 • هپاتیت ب B ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۳:۵۹

  شیوع هپاتیت B در قم ۱.۳ دهم درصد

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری هپاتیت در قم گفت: در سال ۹۰ یک کار مبتنی بر جمعیت انجام شد و ۴ هزار نفر را به صورت خوشه ای بررسی کردیم که پس از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم، شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱.۳۳ دهم درصد بود که با فاکتورهای سن، تتو و میزان سواد ارتباط مستقیم داشت.

 • پزشک مجازی پرستاری مجازی برنامه موبایل اپلیکیشن سلامت ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۲:۲۵

  مراقبت شخصی از سلامتی، با پزشک و پرستار مجازی

  سلامت آنلاین- بتازگی یک اپلیکیشن یا برنامه موبایلی به نام Sensely از سوی محققان طراحی شده که گفته می‌شود می‌تواند نیاز افراد را برای مراجعه به مطب پزشکان کاهش دهد و همچون پرستار-پزشکی مجازی گزینه‌های سلامتی و درمانی در اختیار استفاده کنندگان آن قرار دهد.

 • کارگر ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۲:۲۲

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی با سهم درمان کارگران، کارخانه می سازد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تاکید بر لزوم تخصیص سهم درمان کارگران به درمان آن ها خاطر نشان کرد: شاهدیم که سازمان تامین اجتماعی از این سهم در جهت سرمایه گذاری و احداث کارخانه استفاده می کند.

 • کودکان اطفال بیماریهای کودکان ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۲:۱۳

  یک فوق تخصص نوزادان در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  این آنتی بیوتیک ها برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع است

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص نوزادان با تاکید بر عدم تجویز خودسرانه دارو برای اطفال گفت: برای کودکان زیر دوسال هر نوع آنتی بیوتیکی تجویز نمی شود، بلکه تعیین نوع آنتی بیوتیک برای کودک بیمار باید بسته به نوع بیماری کودک و در بین داروهایی مجاز تعیین شده باشد.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۵۰

  در گفتگوی سلامت آنلاین با نماینده جامعه آزمایشگاهیان مطرح شد

  چاله جدید تامین اجتماعی: مهلت ۷ روزه جامعه آزمایشگاهی به سازمان‌های بیمه گر

  سلامت آنلاین- نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: هفته اول اسفند ۹۵ ، آخرین مهلت اعلام شده از سوی جامعه آزمایشگاهیان به سازمان های بیمه گر است تا مطالبات معوقه را تسویه کنند، اما در صورت خلف وعده اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت.

 • پوسته شدن لب ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۴۸

  متخصص پوست و مو در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  چرا لب‌ها پوسته پوسته می شود؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو برای پوسته پوسته شدن لبها و یا ترک خوردن آن به یک دلیل اصلی اشاره کرد و گفت: این عارضه علتهای مختلفی دارد که بعد از بررسی علت، می توان برای رفع آن اقدام کرد.

 • دستگاه بخور رطوبت خانه منزل کودک نوزاد شادی خواب ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۴۳

  یک فوق تخصص ریه در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  بخور سرد یا گرم؛ کدام مفیدتر است؟

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص ریه درباره استفاده از دو نوع بخور سرد و گرم توضیحاتی ارائه کرد و گفت: استفاده از انواع بخور به شرایط آب وهوایی و محیطی بستگی دارد.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۲۹

  سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:

  متحول شدن کیفیت ارائه خدمات در بیمارستان نمازی شیراز

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ارتقای شرایط داخل بیمارستان نمازی شیراز به لحاظ رسیدگی به بیماران و مسایل آموزشی، تحول مثبتی محسوب می شود.

 • خواب رفتگی دست و پا ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۱۷

  یک متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  خواب رفتگی مکرر دست و پا، علامت چه بیماری است؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص مغز و اعصاب خواب تصریح کرد: خواب رفتگی و گزگز مکرر دست و پا یکی از شایع ترین علایم ابتلا به ام اس، بعضی بیماری های اعصاب محیطی و ایجاد آسیب در بعضی از اعصاب مختلف بدن به شمار می رود.

 • مواد آرایشی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۱۲

  هشدار سازمان غذا و دارو

  از دستفروشان مترو، لوازم بهداشتی و آرایشی نخرید

  سلامت آنلاین- یک مقام مسئول در سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت هشدار داد خرید و استفاده از لوازم و محصولات آرایشی و بهداشتی عرضه شده در مکان‌هایی چون مترو احتمال ابتلای افراد به بیماری را شدت می‌بخشد.

 • افتتاح ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۰۶

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ۳ بیمارستان در شهرستان محروم بم، سال آینده افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم تصریح کرد: پس از اجرای طرح تحول سلامت حتی محروم ترین شهرستان های بم یعنی فهرج، ریگان و نرماشیر نیز صاحب بیمارستان شده اند که این بیمارستان ها در سال ۹۶ افتتاح می شود.

 • کبد چرب ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۰۵

  مواظب باشید: افزایش سایز شکمتان سبب ابتلا به کبد چرب می‌شود

  سلامت آنلاین- به گفته یک فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد، هر قدر سایز شکم در کسی بیشتر باشد، احتمال ابتلا به بیماری چربی کبدی نیز در این اشخاص بیشتر است.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۴۸

  عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارگران با دفترچه های تامین اجتماعی، امنیت درمانی ندارند

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران با بیان اینکه کارگران با دفترچه های تامین اجتماعی، امنیت درمانی ندارند گفت: دفترچه بیمه ای که سازمان تامین اجتماعی در اختیار کارگران قرار داده است، کارایی چندانی ندارند و کارگران باوجود حق بیمه ای که می پردازند، آن طور که باید از خدمات و امکانات پزشکی مراکز ملکی این سازمان بهره ای نمی برند.

 • عفت مرعشی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۲

  همراه همیشگی آیت الله هاشمی از آخرین ملاقات و گفتگو با او سخن می گوید

  عفت مرعشی: فکر نمی کردم آقای هاشمی زودتر از من برود

  سلامت آنلاین- عفت مرعشی یار و همراه آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه دوران زندگی مشترکشان بوده است. او حالا تنها مانده و در فراق همسر در حالی که پشتش خمیده تر شده، از خاطرات ، آخرین ملاقات و گفتگو با او سخن می گوید.

 • غذا دادن به پرندگان در روزهای برفی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۲۵

  گزارش تصویری/ همیاری مردمی در روزهای برفی

  سلامت آنلاین - اعضای موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ما در روزهای برفی رشت با حضور در خیابانها علاوه بر کمک به مردمی که دچار مشکل شده بودند، اقدام به تهیه و توزیع غذا برای پرندگان کردند. عکس: نعیم علی اصغری

 • چشم آب مروارید ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۰۵

  روش‌های افزایش سلامت چشم با مواد غذایی

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی، با استفاده از خواص بعضی از مواد غذایی می‌توان به حفظ سلامت چشم در سنین بالاتر کمک کرد.

 • سرطان کبد ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۹:۴۴

  تقویت اثر دارودرمانی در معالجه سرطان کبد

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید این دیدگاه را تقویت کرده است که استفاده از microRNAها احتمالا می‌تواند اثر درمان دارویی را در راه مبارزه با تومورهای سرطان کبد بهبود بخشد.

 • باکتری سالمونلا ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۵۵

  استفاده از باکتری سالمونلا برای درمان سرطان

  سلامت آنلاین- پژوهشگران در تحقیقی تازه روی موش‌ها دریافته‌اند که می‌توان با تزریق باکتری سالمونلا به تومورها، سلول‌های سرطانی را برای سیستم ایمنی بدن مشخص کرد تا بسرعت آنها را از بدن دفع کند.

 • رژیم غذایی افراطی خوردن سبزیجات بشقاب کاهش وزن کمخوری کرسنگی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۴۲

  خوردن غذاهای کم‌کالری باعث کندی روند پیری می‌شود

  سلامت آنلاین- تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که ریبوزوم‌ها یا سازندگان پروتئین سلول، کُند می‌شوند، فرآیند پیری هم کُند می‌شود. این کاهش سرعت موجب کاهش تولید می‌شود اما به ریبوزوم‌ها فرصت اضافی می‌دهد تا خودشان را ترمیم کنند.

 • هل سفید ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۳۲

  مزایا و مضرات استفاده از «هل» در غذا، چای و شیرینی

  سلامت آنلاین- یک متخصص فیزیولوژی با اشاره به خواص دانه هل و بیان برخی از فواید و مضرات آن گفت: مصرف هل در مقادیر کم به مصرف‌کننده آسیبی نمی‌زند، اما می‌تواند مخصوصاً در افرادی ایجاد سردرد کند که مزاج گرم دارند.

 • دکتر علیرضا مقدسی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۲۹

  پزشکان دزد یا شرافت از دست رفته رسانه‌ای

  دکتر علیرضا مقدسی-جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه

 • سیل آبگرفتگی طغیان رودخانه ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۸:۰۵

  روزهای سخت اورژانس؛ امدادرسانی به سیل زده ها ادامه دارد

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور پس از بازدید از شهرهای سیل‌زده فسا، جهرم، لار و استهبان ، اظهار داشت: شب گذشته بیمارستان ۹۶ تخت خوابی امام خمینی (ره) استهبان به علت بروز سیل با آب محاصره شده بود و از آنجایی که احتمال خطر برای بیماران وجود داشت، اورژانس تمامی بیماران را به وسیله آمبولانس‌ و اتوبوس‌آمبولانس به بیمارستان فسا منتقل کرد.