تجهیزات پزشکی

کل اخبار:174

 • استنت قلب ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۰۹:۳۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستاورد طرح تحول برای بیماران قلبی؛ دست سودجویان از بازار «استنت های قلبی»کوتاه شد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که قبل از طرح تحول سلامت، بیماران قلبی به دشواری «استنت قلبی» تهیه می کردند، خاطر نشان کرد: در مواردی برخی از کادر درمان در خارج از بیمارستان استنت های قلبی را به قیمت گزافی به بیماران می فروختند، اما خوشبختانه اجرای طرح تحول بساط سودجویان را برچید.

 • کورش قره گزلی ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۲:۵۵

  رئیس انجمن صرع ایران در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد

  یک چشمه از خدمات طرح تحول سلامت به بیماران مبتلا به صرع

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن صرع ایران با بیان این که طرح تحول سلامت، مسیر درمان بیماران مصروع را هموار کرد، گفت: قبل از اجرای این طرح، بیمار مبتلا به صرع برای انجام یک M.R.I ساده هم به زحمت می افتاد و ناچار بود به بیمارستان های مختلفی مراجعه کند، اما هم اکنون، اغلب بیمارستان ها تمام خدمات تشخیصی و درمانی مورد نیاز بیماران را با کمترین هزینه ممکن در اختیار آن ها قرار می دهند.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۴۱

  عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت لنزهای چشمی در طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران با اشاره به کاهش قیمت لنزهای چشمی پس از اجرای طرح تحول سلامت گفت: در گذشته لنزهای چشمی را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان عرضه می کردند، اما پس از اجرای طرح تحول سلامت، قیمت این لنزها برای بیماران به ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

 • انتقال مجروح بالگرد امداد و نجات بدون خلبان ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۶

  ساخت بالگرد امداد و نجاتی که به خلبان نیازی ندارد

  سلامت آنلاین- ارتش آمریکا موفق شده است یک بالگرد امداد و نجات بسازد که بدون نیاز به خلبان می‌تواند مجروحان را به بیمارستان منتقل کند.

 • بانداژ پانسمان هوشمند مجهز به اینترنت ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۷:۰۴

  ساخت بانداژهای پانسمان مجهز به اینترنت 5G

  سلامت آنلاین- محققان انگلیسی بانداژهای پانسمانی ساخته‌اند که به فنآوری نسل آتی اینترنت یعنی ۵ گیگ (فایو جی) مجهز است و برای کنترل وضعیت زخم بیماران به گونه‌ای هوشمند کاربرد دارد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۵:۵۲

  قائم مقام وزارت بهداشت مطرح کرد

  مردم اجازه توقف طرح تحول سلامت را نمی‌دهند

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا طرح تحول سلامت در دولت آینده متوقف خواهد شد، گفت: مردم شیرینی دستاوردهای این طرح بزرگ راچشیده اند و اجازه نخواهند داد این طرح متوقف شود.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۲:۲۷

  در جریان سفر سه روزه وزیر بهداشت به استان کرمانشاه تاکید شد

  کمبود تجهیزات پزشکی در شهرستان «سنقر» برطرف می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در جریان سفر سه روزه خود به استان کرمانشاه با اشاره به کمبود تجهیزات پزشکی در شهرستان سنقر، اظهار داشت: دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در اسرع وقت تامین خواهد شد.

 • تجهیزات پزشکی ایمپلنت کنترل اسپرم ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۲

  راهکاری که به مردها اجازه می‌دهد بارداری را کنترل کنند

  خاموش کردن جریان اسپرم با یک سوئیچ +تصاویر

  سلامت آنلاین- دانشمندان وسیله‌ای ساخته‌اند که از طریق آن مردان می‌توانند با روش و خاموش کردن یک دکمه در زیر پوست بیضه‌شان جریان اسپرم را کنترل کنند و از این طریق امکان بارداری یا جلوگیری از آن را تحت اختیار خود قرار دهند

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۹:۰۴

  رئیس انجمن تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  سرگردانی مردم در تامین تجهیزات پزشکی در صورت توقف طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی تصریح کرد: در صورت توقف طرح تحول سلامت، وضعیت سلامت و درمان مردم همچون گذشته شده و بیماران در تامین تجهیزات پزشکی با چالش های بسیار جدی مواجه خواهند شد.

 • تست خونگیری خون انگشت ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۹:۰۲

  ابزاری ساده برای تشخیص سرطان در منزل

  سلامت آنلاین- یک دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک در دانشگاه تهران موفق به تولید ابزاری ساده برای تشخیص سرطان و بیماری‌های خونی شده است که مردم عادی هم می‌توانند از آن در منزل خود استفاده کنند.

 • آرم سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۱۲:۱۵

  رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو:

  شبکه ملی آزمایشگاهی راه اندازی می شود

  سلامت آنلاین- رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو گفت: طرح ساماندهی شبکه ملی آزمایشگاهی سازمان غذا و دارو(LIMS) از جمله مهم ترین اقدامات این سازمان برای ارتقای خدمات رسانی در حوزه کالاهای سلامت است که به زودی راه اندازی خواهد شد.

 • کلاه ضد سرطان ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۲:۰۲

  ساخت کلاهی برای توقف فعالیت تومورهای سرطانی

  سلامت آنلاین- دانشمندان یک نوع کلاه ازبین‌برنده سرطان ساخته‌اند که مدعی‌اند رشد تومورهای سرطانی را با استفاده از جریان الکتریسیته متوقف می‌کند.

 • وزیر بهداشت دکتر سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۴۴

  وزیر بهداشت :

  تا جایی‌که سلامت مردم آسیب نبیند، از تولید داخلی حمایت می‌کنیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: امیدواریم به اسم تولید داخل شاهد سوءاستفاده نباشیم و اجازه ندهیم با سلامت مردم در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو بازی شود. بخش‌های نظارتی در سازمان غذا و دارو و تجهیزات پزشکی نیز نظارت خود را انجام می‌دهند، ما آنجایی موظف هستیم از تولید داخل حمایت کنیم که حتما به سلامت مردم آسیبی وارد نشود، این برنامه‌ای بود که طی سه سال گذشته نیز آن را انجام دادیم.

 • شیشه انعطاف پذیر ۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۱:۰۱

  ساخت شیشه انعطاف‌پذیر با کاربرد پزشکی

  سلامت آنلاین- محققان نوعی شیشه انعطاف‌پذیر ساخته‌اند که در تولید تجهیزات پزشکی در مقیاس نانو کاربرد دارد.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۱:۲۹

  سازمان غذا و دارو اعلام کرد

  اسامی شرکت های تجهیزات پزشکی «آنکال» در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- کارشناس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: شرکت های تجهیزات پزشکی موظف شده اند با برنامه ریزی هایی که از قبل صورت گرفته است برخی از پرسنل خود را در ایام نوروز بصورت آنکال جهت سرویس دهی و ارائه خدمات پس ازفروش مناسب برای تجهیزات پزشکی در اختیار داشته باشند.

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۲:۱۷

  نماینده مردم بیرجند در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  چهره نظام سلامت در خراسان جنوبی، متحول شده است

  سلامت آنلاین- نماینده مردم بیرجند در مجلس با اشاره به سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت، تاثیر عمده ای در دگرگونی چهره بهداشت و درمان شهرستان بیرجند و استان خراسان جنوبی داشت و حالا مردم بیرجند ناچار نیستند برای دریافت خدمات درمانی به شهرهای مجاور مراجعه کنند.

 • بدهی بیمه ها و حال بد بیمارستان ها ۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۰۲

  هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در گفتگو با سلامت آنلاین

  تداوم بدعهدی تامین اجتماعی، عمل های جراحی را هم به تعویق می اندازد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به لزوم ورود رئیس جمهور به پرداخت مطالبات بیمارستان ها، مراکز درمانی، داروخانه ها و آزمایشگاه ها تصریح کرد: در صورتی که مطالبات معوقه تامین اجتماعی پرداخت نشود، اعمال جراحی هم به تعویق می افتد، زیرا بدون اعتبارات نمی توانیم تجهیزات جراحی را تامین کنیم.

 • عکس رادیولوژی دندان ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۳

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی پول ندهد، نسخه بیماران را آزاد حساب می کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن رادیولوژی ایران هشدار داد: در صورتی که سازمان تامین اجتماعی مطالبه معوقه یک تا دو میلیارد تومانی جامعه رادیولوژیست ها را تسویه نکند، از ابتدای سال آینده نسخه رادیولوژی بیماران را بدون دفترچه بیمه و با نرخ آزاد محاسبه می کنیم.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بعد از طرح تحول، هزینه جراحی شکستگی از ۱۵ میلیون به ۱۵۰ هزار تومان رسید

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان کرد: قبل از طرح سلامت، بیمار برای انجام جراحی شکستگی استخوان، هزینه ای حدود پنج تا ۳۰ میلیون تومان، یعنی به طور میانگین، هزینه ای حدود ۱۵ میلیون تومان متحمل می شد، اما پس از اجرای این طرح هزینه درمان شکستگی به ۱۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  کاهش آمار مرگ و میر در مناطق محروم با توزیع پزشک متخصص

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با بیان این که قبل از اجرای طرح تحول سلامت، مردم مناطق محروم این شهر به پزشک متخصص دسترسی نداشتند و برای درمان به یزد، کرمان و شیراز مراجعه می کردند، گفت: در این راه عده ای به دلیل وقوع تصادفات جاده ای، جان خود را از دست می دادند، اما پس از حضور پزشکان متخصص در مناطق کم برخوردار، آمار مرگ و میرها نیز کاهش پیدا کرد.

 • وسایل پزشکی عمل جراحی مغز و اعصاب ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۶

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  ماندگاری ۱۰۰ پزشک متخصص در آبادان، خرمشهر و شادگان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان این که پس از اجرای طرح تحول سلامت، حدود ۱۰۰ پزشک متخصص در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان ماندگار شدند، گفت: در طی دو سال اخیر تعداد متخصصان در بخش دولتی و خصوصی به سه برابر افزایش پیدا کرد و پزشکان متخصص طرحی نیز پس از اتمام طرح خود در منطقه ماندگار شدند.

 • پزشک روستا روستایی مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  محروم ترین شهرهای کرمان نیز پزشک متخصص دارند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر این که حتی محروم ترین شهرهای استان کرمان نیز پزشک متخصص در اختیار دارند، گفت: در تمام حوزه ها، پزشک متخصص داریم، طوری که الان حتی کوچ نشینان و عشایری که در مناطق کوهستانی زندگی می کنند، برای دریافت خدمات تخصصی به شهرهای کوچک استان کرمان می روند، در حالی که در گذشته، شهرهای کوچک استان، فاقد پزشک متخصص بود.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۰:۵۳

  وزیر بهداشت:

  نگران دستور ترامپ برای تحریم کالاهای پزشکی نیستیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص اقدام اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تحریم کالاهای پزشکی، گفت: نگران دستور ترامپ برای تحریم کالاهای پزشکی نیستیم.

 • گوشی پزشکی داروی تزریقی سرنگ ۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۴:۲۵

  سازمان غذا و دارو اعلام کرد

  کاهش ۳۸ درصدی قیمت داروهای وارداتی

  سلامت آنلاین- کاهش ۳۸ درصدی قیمت میانگین اقلام دارویی و لوازم پزشکی وارداتی تا پایان سال ۹۴، به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه غذا و دارو در دولت یازدهم اعلام شد.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۹:۴۲

  رئیس سازمان غذا و دارو انتقاد کرد

  اقدام ضدبشری آمریکا در تحریم تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو درخصوص تحریم برخی تجهیزات پزشکی توسط آمریکا گفت: تحریم واردات این تجهیزات به کشور توسط امریکا یک کار ضد بشری است، زیرا اکثر این تجهیزات، کاربرد تشخیصی و درمانی دارند و ورود این کالاها به فهرست دریافت مجوز خاص، جز به خطر انداختن سلامت مردم پیام دیگری ندارد.

 • ابزارهای پزشکی دستگاه تشخیص شخصی آنفلوآنزا ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۰:۵۱

  ابزار کوچکی برای تشخیص آنفلوآنزا در خانه

  سلامت آنلاین- محققان می‌گویند ابتلا به آنفلوآنزا هر چه زودتر تشخیص داده شود، زودتر می‌توان از گسترش آن جلوگیری و اقدام به درمان سریع‌تر کرد. به همین منظور بتازگی دستگاهی جدید طراحی شده که پس از تجاری شدن و ورود به داروخانه‌ها می‌توان با قیمتی ارزان آن را خرید و این بیماری را در مراحل اولیه و در خانه تشخیص داد.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۲۷

  دستورالعمل های تست بالینی تجهیزات پزشکی ابلاغ می شود

  سلامت آنلاین- مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: با راه اندازی واحد تحقیق و توسعه در اداره کل تجهیزات پزشکی و مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی در این سازمان، بزودی دستورالعمل های تست بالینی تجهیزات و ملزومات پزشکی ابلاغ خواهد شد.

 • وسایل پزشکی عمل جراحی مغز و اعصاب ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۶:۰۲

  سوزن جراحی کوچکی برای ورود به منطقه خطر مغز

  سلامت آنلاین- جراحان مغز از این پس می‌توانند با پیشرفت صورت گرفته در تصویربرداری از مغز که اجازه می‌دهد نقشه‌ای بهتر برای رویکرد خود طی انجام عمل جراحی داشته باشند، آسیب‌ها و مرگ‌های ناشی از عمل‌های جراحی مغز و اعصاب را کاهش دهند.

 • عمل جراحی اتاق عمل ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۳۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی اصفهان بحرانی شد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشکی ، بیمارستان ها و مراکز درمانی را دچار ورشکستگی کرده است،گفت: به همین دلیل دیگر نمی توانیم خدمات دارویی،تجهیزات پزشکی و حتی غذا در اختیار بیماران قرار دهیم.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۹:۵۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو هیات مدیره انجمن تجهیزات آزمایشگاهی

  طلب ۴ هزار میلیاردی فعالان تجهیزات پزشکی؛ دستور رئیس جمهور اجرا شود

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی کشور با تاکید بر اینکه باید دستور رئیس جمهور مبنی بر جداسازی سهم بیمه درمان اجرایی شود، گفت: هم اکنون شرکت های تولیدکننده و وارد کننده تجهیزات پزشکی، بیش از چهار هزار میلیارد تومان از طلبشان را وصول نکرده اند که مقصر اصلی این وضعیت هم بدعهدی بیمه های درمانی است.