سازمان نظام پزشکی

کل اخبار:172

 • کیارستمی ۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۴۸

  آخرین خبرها از پرونده مرگ کارگردان شهیر سینما

  بهمن کیارستمی تکذیب کرد؛ شکایت تازه ای در کار نیست

  سلامت آنلاین - در شرایطی که سازمان نظام پزشکی از شکایت جدید خانواده کیارستمی خبر داده، اما بهمن کیارستمی، تاکید کرد: شکایت ما از بیمارستان جم و یکی از پزشکان بیمارستان، جدید نیست و این شکایت، اواخر شهریور تقدیم دادسرای نظام پزشکی شده است.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۲۹

  پرونده از فرانسه رسید

  انتشارجزئیات جدید پرونده کیارستمی؛ هفته آینده

  سلامت آنلاین- مشاور رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پرونده مرحوم کیارستمی از فرانسه به سازمان نظام پزشکی ایران ارسال شده و کارشناسان در حال بررسی آن هستند.

 • نظام پزشکی ۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۰:۳۵

  با صدور بیانیه‌ای دیرهنگام

  سازمان نظام پزشکی به سخنان «پزشکیان» اعتراض کرد

  سلامت آنلاین- سازمان نظام پزشکی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارائه‌دهندگان خدمات درمانی چند ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و با همه‌ مرارت‌ها، کوچکترین خدمت درمانی بر زمین نمانده است و جای بسی تأسف است که برخی با استفاده از تریبون‌های مقدس مجلس و رسانه‌ ملی سخنانی می‌گویند که جز ایجاد تقابل و احساس فاصله طبقاتی و از بین بردن اعتماد مردم به پزشکان، نتیجه دیگری ندارد.

 • کیارستمی ۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۲:۰۲

  یکی از وکلای پرونده مرحوم کیا رستمی در گفتگو با سلامت آنلاین خبرداد

  بررسی اعتراض به حکم پرونده کیارستمی تا ۲ روز دیگر

  سلامت آنلاین- یکی از وکلای پرونده مرحوم کیارستمی از تشکیل جلسه‌ای تا دو روز دیگر خبر داد که در آن در مورد اعتراض به حکم اعلام شده تصمیم گیری می شود.

 • معاینه پزشکی آزمایش فشار خون ۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۲:۴۵

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سازمان تعزیرات نباید به پرونده پزشکان متخلف ورود کند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درخصوص شائبه هایی مبنی بر ورود سازمان تعزیرات به حوزه نظارت بر عملکرد جامعه پزشکی تاکید کرد: سازمان تعزیرات نباید به پرونده پزشکان متخلف ورود پیدا کند.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۴:۵۶

  وکیل خانواده کیارستمی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رئیس هیات بدوی باید اتهام دستکاری در حکم پرونده کیارستمی را اثبات کند

  سلامت آنلاین - یکی از وکلای خانواده زنده یاد کیارستمی در رابطه با اظهارات رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه حکم منتشر شده در مورد پرونده مرحوم کیارستمی جعلی است، گفت: پاسخ به این موضوع را به روشنی آقای بهمن کیا رستمی دادند و حکم اعلام شده واقعی و هم اکنون در دست ماست.

 • کراپ‌شده - کیارستمی ۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۱:۵۲

  رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  حکم منتشر شده پرونده کیارستمی دستکاری شده است

  سلامت آنلاین- گویا حاشیه های پرونده زنده یاد کیارستمی تمامی ندارد، پس از اینکه روز گذشته حکم هیات بدوی سازمان نظام پزشکی از سوی وکلای پرونده در اختیار رسانه ها قرار گرفت، امروز رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی گفت: حکم اعلام شده در پرونده مرحوم کیا رستمی دستکاری شده است و دادستان سازمان نظام پزشکی قرار است نسبت به این قضیه اعلام جرم کند .

 • مالیات پزشک ۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۰۰

  گزارش سلامت آنلاین از افزایش احتمالی مالیات بر درآمد پزشکان

  مالیات بر درآمد پزشکان دو برابر می شود؟

  سلامت آنلاین- گفته‌های جدید رئیس سازمان نظام پزشکی درباره افزایش مالیات بر درآمد پزشکان، موج جدیدی از نگرانی در میان پزشکان به وجود آورده است. پیگیری های خبرنگار سلامت آنلاین از اعضای کمیسیون بهداشت، مسئولان سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت نشان می دهد خبری از افزایش مالیات بر درآمد پزشکان در برنامه ششم توسعه نیست.  

 • کراپ‌شده - کیارستمی ۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۱۱:۲۰

  صدور حکم پرونده کیارستمی تا ۲ هفته آینده

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: حکم اولیه پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی تا ۲ هفته آینده صادر می شود و پرونده در صورت اعتراض شاکی یا متشاکی به هیات تجدیدنظر ارجاع می شود.

 • تخلف پزشکی پزشک پول پرست پزشک کم فروش ۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۵

  سلامت آنلاین ضرورت اصلاح قوانین نظام پزشکی را بررسی می کند

  مجازات های اندک برای جرم های بزرگ

  سلامت آنلاین- صدور حکم یک سال ممنوعیت از کار برای پزشکی که پروتز شانه را در بدن بیماری در بیمارستان میلاد کارنگذاشته، اما پول آن را دریافت کرده بود، بار دیگر نشان داد احکام سازمان نظام پزشکی به دلیل ماهیت وجودی هیات بدوی و دادسراهای انتظامی نمی تواند بازدارنده باشد و این مشکل نه تنها اعتماد عمومی را به جامعه خدوم و زحمتکش پزشکی مخدوش می کند، بلکه موجب افزایش خطاهای پزشکی نیز خواهد شد.

 • جراحی اتاق عمل ۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۰:۰۰

  پس از ۱۲ روز کما، کودک ۹ ساله کارونی در اهواز درگذشت

  سلامت آنلاین- یک کودک ۹ ساله اهل شهرستان کارون که برای عمل جراحی لوزه سوم در بیمارستان سینا بستری شده بود، پس از انتقال به بیمارستان ابوذر اهواز به کما رفت و با بی‌اثر ماندن معالجات، درگذشت.

 • کراپ‌شده - رزیدنت دانشجو تخصص متخصص دستیار ۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۰:۱۳

  سلامت‌ آنلاین گزارش می دهد

  قول مساعد مجلس برای بررسی مشکلات رزیدنت ها

  سلامت آنلاین- به گفته دانشجویان دوره دستیاری، دریافتی آنان مبلغ بسیار پایینی است که با میزان تلاش آنها همخوانی ندارد. سازمان نظام پزشکی، برای پیگیری مطالبه رزیدنت‌ها در حال ارسال نامه ای به کمیسیون بهداشت مجلس است. از سوی دیگر اعضای این کمیسیون در گفتگوهای خود با سلامت آنلاین با اذعان به کم بودن دریافتی دستیاران، معتقدند دولت و وزارت بهداشت با تنگناهای مالی شدیدی روبروست.

 • علیرضا زالی ۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۰:۲۸

  رییس کل سازمان نظام پزشکی:

  خطاهای پزشکان ایرانی پایین‌تر از استاندارد جهانی است

  سلامت آنلاین- رییس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه نیاز کشور به پزشک در حال نزدیک شدن به نقطه اشباع است، در عین حال درصد خطاهای پزشکی در ایران را پایین‌تر از استاندارد جهانی آن خواند.

 • کراپ‌شده - کیارستمی ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۳:۴۳

  وکیل جدید پرونده کیارستمی به سلامت آنلاین خبر داد

  شکایت خانواده کیارستمی هفته آینده تسلیم دادگاه می شود

  سلامت آنلاین- وکیل پرونده کیارستمی با طرح ابهامات حقوقی نسبت به «شکل» هیأت رسیدگی به پرونده این کارگردان در سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: هفته آینده شکایتی را از طرف خانواده کیارستمی نسبت به تیم درمان ایشان به دادگاه ویژه رسیدگی جرائم پزشکی یا سازمان نظام پزشکی تسلیم خواهیم کرد.

 • بیمارستان جم ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۲:۵۶

  مدیرعامل بیمارستان جم در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پرونده کیارستمی، ربطی به «بیمارستان جم» ندارد

  سلامت آنلاین- مدیرعامل بیمارستان جم گفت: پرونده پزشکی کیارستمی، ربطی به بیمارستان جم ندارد و پزشک معالج ایشان باید پاسخگوی درمانشان باشد.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۲:۴۸

  پیشنهاد رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی:

  بیمه های ناکارآمد را تعطیل کنید

  سلامت آنلاین- رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی، ناتوانی بیمه‌ها را علت نارضایتی بیماران و جامعه پزشکی از ارائه خدمات درمانی دانست و گفت: بهتر است بیمه‌های دست و پا شکسته و ناکارآمد را تعطیل کنید.

 • اعزام تیم پزشکی خیریه به زاهدان ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۲:۳۵

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور خبر داد

  تشکیل ۵۶۰۰ پرونده شکایت پزشکی در کشور

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با اعلام اینکه در سال ۹۴ بالغ بر ۵۶۰۰ پرونده شکایت پزشکی در کشور تشکیل شد، گفت: تعداد پرونده‌ها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۱۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۲:۰۴

  معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی خبر داد

  نظر تیم کارشناسی: تایید قصور در پرونده پزشکی کیارستمی

  سلامت آنلاین- معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور اعلام کرد نظر کارشناسی پرونده عباس کیارستمی بر این بود که در ۱۶ محور تیم درمانی تبرئه شدند، ولی در چهار محور قصور پزشکی متوجه تیم درمان است.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۲:۴۵

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  پرونده کیارستمی به شکایت از بیمارستان و پزشک کشید

  سلامت آنلاین- پرونده مرگ عباس کیارستمی هر روز ابعاد تازه تری به خود می گیرد. در تازه ترین اتفاق، علیرغم میل باطنی، خانواده این فیلمساز شهیر ناچار شدند برای اطلاع از محتویات گزارش پزشکی، از بیمارستان و پزشک معالج شکایت کنند.

 • کیارستمی ۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۳:۳۳

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  ۴۰ روزگذشت؛ چرا پرونده کیارستمی از پاریس به تهران نرسید؟

  سلامت آنلاین- «فرستاده‌نشدن پرونده پزشکی زنده‌یاد عباس کیارستمی از پاریس به تهران» نگرانی جدیدی در به نتیجه رسیدن و یافتن علت فوت این کارگردان بزرگ ایجاد کرده است. به نظر می رسد با وجود همه تلاش های خانواده مرحوم و نهادهای مسئول مانند سازمان نظام پزشکی، پزشکی قانونی و حتی سفارت ایران در فرانسه، هنوز اطلاعات پرونده در پاریس باقی مانده است. گره ماجرا کجاست؟

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۱۱:۲۵

  آمادگی مجلس برای بازنگری بر قانون نظام پزشکی

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه بازنگری در قانون سازمان نظام پزشکی باید بدون عجله و فشارهای سیاسی و به صورت کارشناسی انجام شود بیان کرد که این کمیسیون آمادگی برگزاری جلسات و انجام کمک‌های لازم را دارد.

 • مالیات ۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۱۱:۲۴

  خوش حسابی پزشکان در پرداخت مالیات

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بیان داشت خوشبختانه پزشکان به موقع مالیات مربوط به خودشان را پرداخت می کنند.

 • علیرضا زالی ۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۱۱

  استقبال «زالی» از بازنگری در قانون نظام پزشکی

  سلامت آنلاین- رییس سازمان نظام پزشکی در واکنش به موضوع بازنگری در مرجعیت این سازمان برای رسیدگی به پرونده های تخلف و قصور پزشکی گفت: از بازنگری قانون سازمان نظام پزشکی استقبال می‌کنیم.

 • معاینه پزشکی آزمایش فشار خون ۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۰۶

  دریافتی پزشکان به روایت یک مقام مسوول نظام پزشکی

  سلامت آنلاین- رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی درباره مبالغ دریافتی پزشکان گفت: در بیمارستان‌های دولتی پزشکان عمومی شاغل که بالای ۲۰ سال سابقه دارند، حدود ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و بابت سایر فعالیت‌هایشان هم کارانه می‌گیرند.

 • معاینه ویزیت ۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۴

  سخنگوی سازمان نظام پزشکی کشور:

  کمتر از ۵ درصد پزشکان دریافت های نامتعارف دارند

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان نظام پزشکی کشور اعلام کرد: کمتر از ۵ درصد جامعه پزشکی دریافت های غیرمتعارف از بیمار دارند که آن هم حاصل تعرفه های نادرست و غیرکارشناسانه خدمات پزشکی است.

 • نظام سلامت ۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۱:۲۰

  وزیر بهداشت:

  وزارت بهداشت کمترین حق را در برخورد با تخلفات پزشکی دارد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت درباره انتقادها به بی طرفی قضاوت سازمان نظام پزشکی در بررسی به تخلفات، گفت: اگر برای سازمان نظام پزشکی این اشکال را بگیرند که در قضاوت‌ها جنبه حمایتی برای پزشکان دارد و نمی‌تواند به درستی عمل کند،‌ باید گفت که این اشکال برای کانون وکلا، نظام مهندسی و... هم صدق می‌کند. حال هر تصمیمی که برای سایر صنوف گرفتند، آن را برای این صنف هم اعمال کنند. بر این اساس طبیعی است که جامعه پزشکی هم از آن تصمیم استقبال می‌کند.

 • آزمایشگاه خون ۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۸:۰۸

  عمده مشکلات پاتولوژیست ها از زبان رئیس سازمان نظام پزشکی

  سلامت آنلاین - رئیس سازمان نظام پزشکی ایران «تعرفه» را از مشکلات جدی پاتولوژیست ها عنوان کرد و گفت: این افراد انتظار دارند تعرفه این حوزه اصلاح شود.

 • تخلف پزشکی پزشک پول پرست پزشک کم فروش ۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۰

  رئیس هیات بدوی و عضو هیات مدیره نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  صدورحکم سنگین دادگاه بدوی برای پزشک کم فروش

  سلامت آنلاین - رییس هیات بدوی و عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران درباره حکم جراح ارتوپدی که به اتهام تخلف در جراحی و دریافت وجه بابت پروتزهایی که در بدن بیماران کار نمی گذاشت، گفت: حکم سنگینی برای این پرونده در دادگاه بدوی صادر شده و با اعتراض وی به دادگاه تجدید نظر ارسال شده است.

 • کتاب فهرست داروهای ایرانی ۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۱۶:۲۶

  کتاب جدید فهرست داروهای ایران به پزشکان اهدا می شود

  سلامت آنلاین- سازمان غذا و دارو کتاب روزآمد شده «فهرست داروهای ایران» را به پزشکان هدیه می دهد.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۰

  سلامت آنلاین در گفتگو با مسئولان و نمایندگان مجلس بررسی می‎کند

  قوانین کهنه نظام پزشکی پوست می‌اندازد؟

  سلامت آنلاین- خبر کم فروشی یک پزشک که هنگام عمل جراحی، پروتز مورد نیاز بیمار را استفاده نمی کرد، اما پول آن را از بیمار می گرفت، با انتقاد شدید وزیر بهداشت از بازدارنده نبودن برخی قوانین نظام پزشکی مواجه شد که نشان می دهد قوانین و مجازات تخلف های پزشکی در کشور ما به اصلاح جدی نیاز دارد.