نمایش همه
 • کراپ‌شده - آدامس بایودنت ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۰:۱۶

  توضیح انجمن دندانپزشکی در مورد تبلیغات آدامس بایودنت

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن دندانپزشکی ایران درباره تبلیغ آدامس بایودنت در رسانه های مختلف و ادعای این شرکت مبنی بر داشتن تاییدیه از سوی انجمن دندانپزشکان، توضیح داد: آدامس بایودنت، تولید داخل است و برای تبلیغ خود نیز از انجمن دندانپزشکی مجوز گرفته است.

 • تیروئید چشمی برآمدگی چشمها ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۸:۰۳

  علایم چشمی اختلال تیروئید را بشناسید

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران، با اشاره به برخی علایم چشمی اختلال تیروئید گفت: ۲۰ درصد بیماران دچار کم کاری و پر کاری تیروئید، مبتلا به علایم چشمی هستند.

 • نمکدان شوری ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۵

  معاون بهداشت وزارت بهداشت خواستار شد:

  ضرورت بسیج ملی برای کاهش مصرف قند، نمک و چربی

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت بر ضرورت بسیج ملی کاهش مصرف قند، نمک و چربی تأکید کرد و گفت: نقش رسانه ها در توانمندسازی و مشارکت مردم در زمینه کنترل بیماری ها و تغییر رفتار تغذیه ای بسیار مهم است.

 • مشاجره همسران اختلاف خانوادگی ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۷

  توصیه یک مشاور خانواده به زوج های جوان

  راهنمای همسران: جعبه سیاه زندگی زناشویی را نزد والدین باز نکنید

  سلامت آنلاین- یک روانشناس و مشاور خانواده به زوج های جوان توصیه و تاکید کرد: هرگز جعبه سیاه زندگی زناشویی خود را نزد پدر و مادر و اعضای خانواده خود نبرید.

 • شکلات تلخ ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۸

  یک متخصص تغذیه در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  تهدید سلامت قلب با مصرف مداوم شکلات تلخ

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی هشدار داد: اگرچه مصرف شکلات تلخ می تواند به سلامت قلب کمک کند، اما مصرف افراطی و مداوم این شکلات ها نیز می تواند تهدیدی برای سلامت قلب باشد.

 • دستگاه تست قند خون آزمایش دیابت ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۰۹:۳۸

  راهکار جدید دانشمندان: کپسول کاشتنی تزریق انسولین به دیابتی‌ها

  سلامت آنلاین- دانشمندان گفته‌اند به روشی دست یافته‌اند که امیدوارند با استفاده از آن بتوانند مبتلایان به دیابت نوع ۱ و ۲ را از عوارض و دشواری‌های این بیماری نجات دهند: ایمپلنتی که زیر پوست کاشته می‌شود و با ترشح انسولین، کار لوزالمعده را برای بیماران انجام می‌دهد.

 • شیر فله ای ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۲

  شیر غیرپاستوریزه و یا محلی به کودکان ندهید

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص تغذیه، شیرهای موسوم به کارخانه‌ای قابل اعتمادتر از هر نوع شیر دیگری هستند و به دلیل احتمال بروز بیماری، توصیه می‌شود مصرف کنندگان از شیرهای پاستوریزه و استریلیزه‌ کارخانه‌ای استفاده کرده، از دادن شیرهای محلی و غیر پاستوریزه به کودکان خودداری کنند.

 • جراحی مغز ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۱۰

  برای اولین بار در انگلیس اتفاق افتاد

  درمان لرزش دست با امواج صوتی +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان انگلیسی برای اولین بار موفق شدند با کمک امواج صوتی، عمل عمیقی را داخل مغز بیمار مبتلا به لرزش دست انجام دهند و با این روش، مشکل او را معالجه کنند.

 • زن جوان ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۹:۳۰

  استفاده یک زن بریتانیایی از رحم دوستش برای بچه‌دار شدن

  سلامت آنلاین- یک زن انگلیسی که به دلیل ابتلا به نوعی سندروم فاقد رحم است، بعد از ازدواج تصمیم گرفت از رحم دوستش برای حمل فرزند خود استفاده کند.

 • ایدز پست پوستر اچ آی وی ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۴:۵۱

  انتقاد از پذیرفته نشدن بیماران ایدزی از سوی برخی پزشکان

  سلامت آنلاین- عضو کمیته کشوری ایدز ضمن تاکید بر لزوم افزایش آگاهی جامعه و همچنین پزشکان به منظور چگونگی برخورد با بیماران مبتلا به ایدز، از دلایل پذیرفته نشدن جراحی این بیماران از سوی برخی پزشکان انتقاد کرد.

 • بارکد روی ناخن بیماران آلزایمری ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۰۰

  نصب بارکد روی ناخن برای ردیابی بیماران آلزایمری

  سلامت آنلاین- در شهر «ایروما» در ژاپن برای ردیابی مبتلایان بیماری زوال عقل در صورت گم شدن، روی ناخن‌های آنها بارکدهایی حاوی اطلاعات شخصی آنها نصب می‌کند.

 • نودل شور بی نمک ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۴۶

  رئیس انجمن صنایع غذایی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین

  استفاده از نمک در «نودل» نوعی تقلب است

  سلامت آنلاین- یک متخصص علوم و صنایع غذایی گفت: طبق استانداردها استفاده از نمک در ترکیب انواع پاستاها و همین طور نودل مجاز نیست و چون به کار بردن نمک آن هم در میزان زیاد باعث افزایش وزن محصول می شود، نوعی تقلب هم به شمار می‌رود.

 • پرنده مرده آنفلوآنزای پرندگان ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۱:۴۷

  یک مقام مسئول جامعه دامپزشکان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح می دهد

  نشانه‌های آنفلوآنزای مرغی؛ تب و درد همراه با مشکلات گوارشی

  سلامت آنلاین- رئیس کمیته تخصصی بهداشت مواد غذایی جامعه دامپزشکان ایران با بیان این که دامپزشکان به دقت روی سلامت مرغ های مصرفی مردم نظارت دارند، گفت: خطر ابتلا به آنفلوآنزای مرغی هنوز از بین نرفته است و برخی افراد هم بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند و با وجود نظارت دائم دامپزشکان روی مرغ ها، احتیاط شرط عقل است و به مردم توصیه می کنیم از تماس با پرندگان مشکوک و مرده خودداری کنند.

 • اسید اوریک بالا راهکار ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۶

  توصیه‌هایی برای پایین آوردن اسیداوریک بالای خون

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص تغذیه، یکی از مهمترین راه‌های کاهش اسید اوریک بالا، پیروی از رژیم غذایی سالم و اصولی است و در صورتی که با رعایت تدابیر غذایی اسید اوریک پایین نیاید، می‌توان طبق تجویز پزشک پس از انجام برخی آزمون‌های تشخیصی داروهایی برای کاهش اسید اوریک بالا مصرف کرد.

 • ارتباط میکروب و باکتری روده با پارکینسون ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۶:۲۰

  استفاده از باکتری‌های روده برای بیماری پارکینسون

  سلامت آنلاین- محققان در تحقیقی متوجه شدند تغییرات در نوع و تعداد باکتری‌های موجود در روده افراد احتمالا به تشخیص و گستردگی بیماری پارکینسون کمک می‌کند.

 • سه قلو ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۴:۰۳

  مبارزه کوچک‌ترین سه‌قلوهای دنیا که امیدی به زنده ماندنشان نبود +عکس

  سلامت آنلاین- کوچکترین سه قلوهای همسانی که در هفته ۲۳ بارداری به دنیا آمده بودند و روی هم رفته کمتر از یک کیلو و ۳۶۰ گرم وزن داشتند، در نبرد برای زندگی، پزشکانی را متحیر کرده‌اند که امیدی به زنده ماندنشان نداشتند. وزن آنها هنگام تولد کمی بیشتر از وزن یک کیسه شکر بود.

 • سزارین ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۳:۰۰

  عمل سزارین در تکامل انسان اشکال ایجاد می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان در بررسی‌های اخیر خود دریافته‌اند که تکرار روش زایمان سزارین، تکامل انسان را با مشکل مواجه می‌کند و بر آن اثر سوء به جا می‌گذارد.

 • ضربه سر ورزش فوتبال ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۲:۵۰

  ورزشکاران بدانند: خطر وارد آمدن ضربه‌های تکراری به سر

  سلامت آنلاین- دانشمندان استرالیایی کشف کرده‌اند که ضربه‌های تکراری وارد آمده به سر حتی اگر خفیف باشد می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به مغز شود و عواقبب آن گاهی ممکن است تا ۳۰ روز بعد به درازا بکشد.

 • بلوغ زودرس چاقی ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۰:۰۸

  چاقی مهمترین عامل بلوغ زودرس در دختران

  سلامت آنلاین- به گفته یک کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه، پیروی از برنامه غذایی نامتعادل و نادرست در دوران کودکی بخصوص در دختران سنین ۳ تا ۶ احتمال ازدیاد وزن و چربی بدن، تکثیر هورمون‌های جنسی و بروز بلوغ زودهنگام را افزایش می‌دهد.

 • نظافت تمیزی تیغ ریش تراشی شیوینگ ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۳

  ارتباط ابتلا به عفونت جنسی با نظافت منظم موهای عانه

  سلامت آنلاین- محققان پس از مطالعه‌ای تازه متوجه شده‌اند افراد فعال جنسی و کسانی که به طور منظم موهای نواحی تناسلی خود را کوتاه می‌کنند ممکن است بیشتر در خطر ابتلا به عفونت‌های جنسی باشند.

 • آبگوشت با قلم یا بی قلم ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۴

  آبگوشت را با قلم استخوان میل کنید

  سلامت آنلاین- به گفته یک پزشک و متخصص طب سنتی، آبگوشت غذایی مقوی و انرژی‌زاست که برای افراد ضعیف و ناتوان، بیماران در دوران نقاهت و بخصوص کودکان و نوجوانان در سنین رشد بسیار مفید است.

 • بیماری نادر ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۷

  استخوان‌هایی که با هر بار عطسه می‌شکنند! +عکس

  سلامت آنلاین- شاید عطسه کردن برای خیلی از ما انسان‌ها خیلی مهم نباشد یا در نهایت نشانه سرماخوردگی باشد که با چند روز استراحت بهبود می‌یابد اما برای یک زن استرالیایی به دلیل ابتلا به بیماری نادری، هر بار عطسه کردن مشکل‌ساز است و هر عطسه یک دنده بدنش را می‌شکند.

 • آناتومی بدن دستگاه گوارش سرطان معده ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۰

  ۵ علامت هشداردهنده ابتلا به سرطان معده

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به مهمترین علائم ابتلا به سرطان معده گفت: این نوع سرطان در سنین بیش از ۴۵ سال بیشترین شیوع را دارد.

 • ظروف پلاستیکی ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۲

  ظروف دو هزار تومانی پلاستیکی را نخرید

  تهدید سلامت مردم با تولید ظروف پلاستیکی از مواد بازیافتی

  سلامت آنلاین - مدتی است که شاهد ورود ظروف پلاسکو با قیمت دو هزار تومن در سطح معابر هستیم و شهروندان به دلیل قیمت پایین آنها را می خرند، غافل از اینکه چند نوع بیماری برای خود و کودکانشان به خانه می برند.

 • تولد نوزاد چهارقلو در چین ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۹

  زنی در چین، چهارقلوهای یکسان به دنیا آورد +عکس

  سلامت آنلاین- یک زن متولد سال ۱۹۸۰ میلادی در زایمان خود چهار دختر همسان و شبیه به هم به دنیا آورد.

 • آرزو کودک بیمار ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۳:۵۷

  داستان زندگی یک کودک مبتلا به سندرم «استروج وِبِر»

  دلنوشته یک مادر: برای تحقق آرزوهای «آرزو» کمکم کنید

  سلامت آنلاین- آرزو رحیمیان یکی از نمونه‌های نادر مبتلا به سندرم «استروج وِبِر» است که در ۲۵ تیر ۱۳۸۱ در اصفهان به دنیا آمد. او فرزند دوم خانواده است و علایم این سندرم، تقریبا از بدو تولدش دیده شد. آرزو هم‌اکنون دوران نوجوانی خود را سپری می‌کند. اما قادر به راه‌رفتن، حرف‌زدن و خیلی کارهایی که هم سن و سال‌های او انجام می‌دهند، نیست. هرچند وضعیت فعلی او، اصلا مطلوب یک دختر نوجوان ۱۳ ساله نیست، اما نسبت به آنچه پزشکان پیش‌بینی می‌کردند، شرایط بسیار بهتری دارد.

 • موز آلوده ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۲:۰۹

  مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو:

  موزهای آلوده وارداتی دروغ تلگرامی است

  سلامت آنلاین - مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو شایعه ورود موزهای آلوده از جمله ویروس ایدز در کشور را تکذیب کرد و گفت: تمام این مطالب گفته شده شایعه است و حتی طرح آن از لحاظ علمی غلط است .

 • جوش جوانی جوش پوستی صورت ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۱:۱۶

  رفع جوش صورت با مواد گیاهی

  سلامت آنلاین- یک کارشناس گیاهان دارویی با اشاره به پرهیزهای لازم برای پیشگیری از ابتلا به جوش، مود گیاهی دارویی مناسب به منظور مبارزه با این جوش‌ها را برشمرد.

 • معاینه پزشکی فشار خون ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۶

  خوردنی‌های مفید برای جلوگیری از ابتلا به دیابت و فشارخون بالا

  سلامت آنلاین- التهاب مزمن عارضه شایعی است که به بروز بیماری‌های قلبی، دیابت و سندروم متابولیک کمک می‌کند. با این حال، کارشناسان طب سنتی معتقدند برخی از خوراکی‌ها می‌توانند در پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها مفید باشند.

 • زیکا ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۴۵

  آب‌سیاه پیامد ابتلا به ویروس زیکا

  سلامت آنلاین- بررسی‌های جدید محققان نشان می‌دهد علاوه بر میکروسفالی که به دنبال ابتلا به ویروس زیکا ممکن است در نوزادان ایجاد شود، احتمال بروز آب‌سیاه نیز در آنها وجود دارد.