نمایش همه
 • آناتومی کبد چرب ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۱۹

  ضرورت تغییر در سبک زندگی

  هشدار: کبدچرب همراه با دیابت و فشارخون مرگ آفرین می‌شود

  سلامت آنلاین- دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی با اشاره به تاثیر تغییر سبک زندگی در ابتلا به کبد چرب گفت: زمانی که این مشکل با دیابت و فشار خون همراه شود، ریسک بیماری و خطر مرگ را چندین برابر می‌کند. بنابراین تشخیص به موقع این بیماری در افراد حائز اهمیت است.

 • ارز دلار یورو صادرات ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۰۳

  پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به التهاب اخیر بازار ارز

  سلامت آنلاین- رئیس کل بانک مرکزی گفت که پیشنهاد جایگزینی یورو با دلار را با رهبری مطرح کردم و ایشان نیز استقبال کردند.

 • دختر سیگاری ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۰۹:۴۵

  مشاور وزیر بهداشت در امور زنان:

  تیم‌های شناسایی دختران دارای رفتار پرخطر، تشکیل می‌شود

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در امور زنان از اجرای طرح افزایش آگاهی دختران نوجوان درباره رفتارهای پرخطر و تشکیل تیم‌هایی برای شناسایی نوجوانان در معرض خطر و پرخطر خبر داد.

 • رمضان علی سبحانی فر ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۰۷:۵۵

  هشدار یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دلالان برگه معاینه فنی خودرو، سلامت مردم را نشانه رفته‌اند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دلالان برگه معاینه فنی خودرو، سلامت مردم را نشانه رفته‌اند، هشدار داد: این عمل غیرانسانی و غیرقانونی، نشان دهنده بی‌کفایتی دستگاه‌های نظارتی است که موجب به خطر افتادن سلامت مردم، افزایش آمار کشته‌های ناشی از تصادف، افزایش معلولیت‌ها و شیوع انواع بیماری‌ها می‌شود.

 • متکدی ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۰۷:۳۷

  یک عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  شیوع پدیده مهاجرت متکدیان به تهران

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای شهر تهران ضمن هشدار نسبت به شیوع پدیده مهاجرت متکدیان به تهران گفت: تهران به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور، محل رجوع و تردد افراد بسیار زیادی از شهرستان های مختلف است و متاسفانه متکدیان از سایر شهرستان ها نیز برای تکدی گری و مشاغل کاذب به تهران مراجعه می کنند.

 • ایرج حریرچی نشست خبری ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۰

  قائم مقام وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران توضیح داد:

  تشریح عملکرد وزارت بهداشت در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت در ایام نوروز، در خصوص اقدامات بهداشتی و درمانی صورت گرفته در مراکز درمانی توضیحاتی ارائه کرد.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۰

  سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

  بیمه‌ها همچنان توجهی به پرداخت مطالبات خود ندارند

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با ابراز گلایه از بی‌توجهی بیمه‌ها به پرداخت معوقات گفت: وزارت بهداشت مبلغ ۱۳۸۹۹ میلیارد تومان از چهار بیمه اصلی طلبکار است و در عین حال، در دریافت بعضی منابع اصلی مانند ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده دچار مشکل هستیم.

 • زنان بلوچ مناطق محروم ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۳

  اعلام جزئیات «سند سلامت زنان»

  سلامت آنلاین- سرپرست گروه علمی سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به جزئیات «سند سلامت زنان»، از تدوین سند سلامت زنان و ارجاع آن به نهادهای دیگر برای اجرا و هماهنگی‌های بین بخشی خبر داد.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۲:۰۹

  وزیر بهداشت اننقاد کرد:

  تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی؛ تکرار یک چرخه باطل

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌های پزشکی باید طبق قانون هر سال قبل از ارسال بودجه به مجلس در دولت تصویب شود، اما امسال هم این اتفاق نیفتاد و این موضوع یک‌ چرخه باطلی است که چند دهه است ادامه دارد.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۱

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد:

  رعایت سقف اعتبارات؛ مهم‌ترین اقدام سازمان بیمه سلامت

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، مهم‌ترین اقدام سازمان بیمه سلامت ایران را رعایت سقف اعتبارات بیان کرد و افزود: طی سال‌های گذشته اعتبارات این سازمان مثلا اگر ۱۰ هزار میلیارد تومان بود، در عمل هزینه خرید خدمت بسیار بیشتر بود که مشکلات عدیده ای را فراهم ساخت. به همین دلیل، ایجاد سقف برای اعتبارات هرچند تبعات و مشکلات مربوط به خود را دارد، ولی باید نهادینه و اجرایی شود.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۱:۲۶

  انتقاد وزیر بهداشت از واقعی نبودن بودجه بیمه سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: بودجه‌ای که به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص داده شده، واقعی نیست. یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است.

 • حبوبات ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۱:۱۹

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار کرد:

  تاثیر مصرف حبوبات در کنترل چاقی و اضافه وزن

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف روزانه یک واحد حبوبات توصیه می‌شود، گفت: برنج سفید به تنهایی به افزایش وزن دامن می‌زند و از آنجا که حبوبات منبع غنی فیبر غذایی هستند، به کنترل چاقی و اضافه وزن کمک می‌کنند.

 • شالیزار مزرعه کشت برنج ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۱:۰۵

  یک متخصص پوست و مو در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  احتمال ابتلا به سرطان پوست در کمین شالیکاران شمال ایران

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو هشدار داد: شالیکاران مناطق شمال ایران در صورتی که به مدت طولانی در معرض تابش نور آفتاب قرار گیرند و از وسایل حفاظتی استفاده نکنند، احتمال ابتلا به سرطان پوست در آنان افزایش پیدا می‌کند.

 • گوجه سبز ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۵

  مصرف زیاد نوبرانه‌ها مضر است

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و متخصص طب ایرانی گفت: مصرف زیاد چاغاله موجب سستی و رخوت می‌شود و در بیماران مبتلا به عارضه میگرن می‌تواند تشدید علائم را به دنبال داشته باشد.

 • داروخانه نسخه ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۲

  عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  راهکارهای حمایت از صنعت داروی کشور در سال حمایت از کالای ایرانی

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ورود منابع مالی جدید توسط دولت، موجب بروزرسانی، ارتقای سطح تولید و کیفیت صنایع دارویی کشور خواهد شد.

 • تغذیه بارداری میوه خوردن حاملگی مادر حامله ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۲۴

  خوردنی‌های غیرمجاز در دوران بارداری

  سلامت آنلاین- مصرف برخی از مواد غذایی در دوران بارداری ضرر جدی دارد و باید از خوردن آن‌ها خودداری کرد.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۹

  گسترش همکاری ایران و برزیل در حوزه تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه صادرات تجهیزات پزشکی در سال ۹۷، نسبت به سال ۹۶ با جهش ۱۰ برابری روبرو خواهد بود، از  سفر به کشور برزیل در راستای توسعه صادرات تجهیزات پزشکی تولید داخل خبر داد.

 • سکته مغزی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۰۹:۵۹

  نشانه‌های سکته مغزی؛ آلودگی هوا موثر در عارضه مغزی

  سلامت آنلاین دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه بیماری‌های مغز و اعصاب در این کنگره، گفت: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مغز و اعصاب، سکته مغزی است که اختلال تکلم، ضعف اندام‌ها (دست و پا) که معمولا یک طرفه است و کج شدن صورت شایع‌ترین علائم آن به شمار می‌روند.

 • محمد علی نجفی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۸

  شهردار تهران ابقا شد؛ رای منفی شورای شهر به استعفای نجفی

  سلامت آنلاین- در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران، نمایندگان مردم به استعفای شهردار رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را در دست داشته باشد.

 • حمایت خانواده والدین فرزندان ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۲:۱۲

  ۱۰ نکته کلیدی برای ارتباطی موفق با فرزندان

  سلامت آنلاین- رابطه شما با فرزندتان وقتی خوب و اصولی پیش می‌رود که توأم با احترام، عشق و تعامل باشد. در این تعامل پدر و مادر همیشه باید در جایگاه اقتدار قرار داشته باشند و فرزند در جایگاه حمایت شدن.

 • قوطی نجات غریق ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۱

  قوطی کوچکی برای جلوگیری از غرق شدن

  سلامت آنلاین- ابزار تازه‌ای به منظور جلوگیری از غرق شدن افراد طراحی شده که «وان آپ» نام دارد و از نظر ظاهری تفاوتی با یک قوطی نوشابه کوچک ندارد، اما زمانی که به داخل آب پرتاب می‌شود بسرعت حجم آن افزایش یافته، به یک سطح شناور قابل اتکا تبدیل می‌شود.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۴۷

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  وزارت صنعت، حق قیمتگذاری تجهیزات پزشکی را ندارد

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت صنعت، حق ورود به قیمتگذاری تجهیزات پزشکی را ندارد و قیمتگذاری تمام تجهیزات پزشکی درحوزه وظایف سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است.

 • بیمارستان ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۳۴

  تاکید معاون درمان وزارت بهداشت:

  دریافت خارج از تعرفه مصوب از بیماران، غیرقانونی است

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دریافت خارج از تعرفه مصوب هیات دولت از بیماران در مراکز درمانی غیردولتی منتفع از منابع عمومی دولتی و «سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح»، غیرقانونی است.

 • آزمایش ایمپلنت مغزی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۹

  ساخت و آزمایش ایمپلنت مغزی برای بهبود حافظه

  سلامت آنلاین- محققان موفق شدند ایمپلنتی مغزی بسازند که امکان دسترسی به محتوای حافظه بیمار، تقویت آن و به یادآوری مجدد خاطرات را فراهم می‌کند.

 • دی ان ای ژنتیک ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۵

  آسیب احتمالی نانوذرات بر DNA سلول‌های مغزی

  سلامت آنلاین- نتایج تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد هنگامی که موانع سلولی در معرض نانوذرات فلزی قرار گیرند پیام‌رسان‌های سلولی آزاد شده و موجب آسیب رساندن به DNA سلول‌های مغزی می‌شوند.

 • ساختمان سازه زباله ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۲

  احداث ساختمانی در هلند با استفاده از زباله

  سلامت آنلاین- ساکنان آیندهوون در هلند برای ساخت یک سازه نوین به نام «پاویلیون مردم» همکاری می‌کنند؛ قرار است این سازه با استفاده از زباله‌های اهدایی شهروندان ساخته شود.

 • پلیس ژاپن ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۵

  بازداشت مرد ژاپنی به جرم بیش از دو دهه حبس پسرش در قفس

  سلامت آنلاین- پلیس ژاپن اعلام کرد پیرمردی ۷۳ ساله را به جرم نگهداری از فرزندش در قفس بازداشت کرده است.

 • تخت بیمارستانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۵

  برنامه دانشگاه شهید بهشتی برای افزودن ۳۵۰۰ تخت بیمارستانی جدید

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وجود سه هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه، گفت: از اهداف سند درمان ۱۴۰۴ فاصله داریم، اما در سالهای آینده، ۳۵۰۰ تخت بیمارستانی جدید در استان تهران، به ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه می شود.

 • اسکناس تراول پول درآمد ثروت ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۲

  خط فقر شهرنشینان در سال ۹۶؛ درآمد ۴ میلیون تومان

  سلامت آنلاین- یک پژوهشگر و استاد دانشگاه خط فقر مطلق برای یک خانواده چهار نفره شهری در سال ۹۶ را حدود چهار میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته در سالهای اخیر، ۳۳ درصد جمعیت کشور دچار «فقر مطلق» هستند.

 • سولاریوم ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۲

  یک متخصص پوست در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  عوارض خطرناک انجام سولاریوم در آرایشگاه‌های زنانه

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست هشدار داد: انجام سولاریوم و برنزه کردن پوست در آرایشگاه‌های زنانه منجر به پیری زودرس، خشکی و چروک پوست می‌شود و حتی احتمال ابتلا به سرطان بدخیم پوست نیز وجود دارد.