نمایش همه
 • نقشه سالمترین و ناسالمترین کشورهای جهان ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۱۱:۵۰

  در تحقیقی جدید مشخص شد:

  افغانستان، سالمترین و جمهوری چک ناسالمترین کشورهای جهانند

  سلامت آنلاین- بر اساس تحقیقات تازه‌ای که با معیارهای مشخصی چون مصرف الکل، دخانیات، و شیوع چاقی در کشورهای سراسر جهان صورت گرفته، افغانستان در راس سالمترین کشورها و جمهوری چک به عنوان ناسالمترین کشور در جهان شناخته و معرفی شد. مردم ایران نیز در این تحقیق از زندگی سالم فاصله‌ای دور دارند.

 • سگ ولگرد بیماری هاری ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۰۹:۵۲

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت روز جهانی هاری

    بیماری «هاری» در چه شرایطی به مرگ می انجامد؟

  سلامت آنلاین- سگ گوش و دم بریده قهوه ای رنگ، شده بود بازیچه بچه ها؛ بخصوص یونس. از دور سنگ و چوبش می زدند و فرار می کردند. مادر بارها گوش یونس را پیچانده بود که به سگ ها نزدیک نشود، اما گوشش بدهکار نبود. یک روز دور از چشم مادر دوباره رفت سر وقت حیوان. سگ به نظر آرام بود. یونس چند قدم جلوتر رفت و پوست مرغی که دستش بود را جلوی سگ انداخت. ناگهان قلوه سنگ زیر پای یونس در رفت. حیوان به هوای این که یونس قصد حمله دارد خرناسه بلندی کشید و با یک خیز سریع ، پای نحیف پسرک را لای دندان تیز و برنده اش گرفت. صدای هوار و گریه یونس ۱۱ ساله به آسمان رفت و آنچه نباید اتفاق بیفتد، افتاد.

 • واکسیناسیون واکسن آنفلوآنزا ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۰۸:۳۰

  تزریق واکسن آنفلوآنزا برای چه افرادی بیشتر ضرورت دارد؟

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توصیه کرد چند گروه از افراد، تزریق واکسن آنفلوآنزا را جدی تر بگیرند.

 • ناهنجاری چشمی کودک هندی ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۵

  هشدار! دیدن عکسهای ضمیمه این خبر ممکن است برای همگان مناسب نباشد

  کودک نوپای هندی با بیماری وحشتناک چشمی +تصاویر

  سلامت آنلاین- یک کودک نوپای هندی که والدینش در روستایی دورافتاده، در شمال شرقی هند زندگی می‌کنند به دلیل ناهنجاری نادر آرام‌آرام بینایی خود را از دست می‌دهد.

 • قمه زنی ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۲:۳۴

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  احتمال انتقال ایدز و هپاتیت از طریق قمه‌زنی

  سلامت آنلاین- یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با انتقاد از عزاداری به شیوه قمه زنی، عواقب پزشکی این کار را جدی دانست و خاطرنشان کرد: هپاتیت B، هپاتیت C و ایدز، از مهم ترین بیماری های منتقله در قمه زنی هستند.

 • شیمی درمانی بیمار سرطانی ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۳

  شیوع افسردگی در بیماران مبتلا به سرطان

  سلامت آنلاین- طبق نتایج یک تحقیق جدید، بروز افسردگی در بین بیماران مبتلا به سرطان، امری شایع است که معمولا نادیده گرفته می‌شود.

 • تشخیص هوش کودک اوتیسم بازی فکری ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۷

  رنج کودکان «اوتیسم» به چشم بیمه‌ها نمی‌آید

  سلامت آنلاین- می‌گویند اوتیسم به هیچ چیز جز خودش شباهت ندارد، ‌گاهی رفتار کودک آنطور که کتاب‌ها نوشته‌اند، می‌شود و گاهی با آن تفاوت دارد. کودکان طیف اوتیسم گاهی با یکدیگر نیز متفاوت هستند، اما همه آنها در یک مورد با هم مشترکند؛ بیمه نشدن خدمات توانبخشی. خدمات مورد نیاز آنها مانند بسیاری از اختلالات دیگر تحت پوشش بیمه قرار نگرفته‌است؛ این تصمیم سیاستگذاران بیمه‌ای تاکنون نتیجه‌ای به جز بازماندن تعداد زیادی از کودکان اتیستیک از دریافت خدمات توانبخشی و تاخیر در بهبود آنها نداشته‌ است.

 • آلودگی هوای آلوده آلاینده ذرات معلق دوچرخه سواری ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۹

  ۸۰ درصد مردم جهان در هوای ناسالم زندگی می‌کنند

  سلامت آنلاین- معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کرد که طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ درصد جمعیت جهان در محیط هایی با کیفیت پایین هوا زندگی می کنند.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۹

  ناگفته‌های وزیر بهداشت از سال‌های حضورش در جبهه‌های جنگ

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفتگویی به بیان خاطرات ناگفته و حال و هوای دوران حضورش در جبهه های دفاع مقدس پرداخت.

 • عکس تی وی ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۱۳:۲۲

  حرکت زشت راننده تاکسی با همسرش+ فیلم

  سلامت آنلاین- معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به انتشار فیلمی با عنوان حرکت ناشایست یک راننده تاکسی در اصفهان گفت: این حادثه به دلیل اختلاف راننده تاکسی با همسرش اتفاق افتاده است و به هیچ عنوان مربوط به برخورد راننده و مسافر نبوده است.

 • کای بیمار بستری مراقبت ویژه بهوش ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۱۲:۵۵

  رخدادی برخلاف تصور رایج درباره زندگی نباتی مصدومان

  با تحریک عصب مغزی؛ مردی در کما گریه کرد!

  سلامت آنلاین- مردی که ۱۵ سال زندگی نباتی داشت پس از تحریک عصب مغزی برای نخستین بار گریه کرد. تاکنون تصور می‌شد به دست آوردن هوشیاری پس از یک سال زندگی نباتی امکانپذیر نیست.

 • پوکی استخوان شکستگی استخوان دست ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۱۰:۴۵

  آنچه باعث تحلیل استخوان در سالمندان می‌شود

  سلامت آنلاین- محققان موفق به شناسایی فرایندی شده‌اند که منجر به پوکی استخوان در افراد مسن می‌شود؛ این کشف احتمالا پیشرفتی در زمینه درمان بیماریهای استخوانی مرتبط با افزایش سن پدید خواهد آورد.

 • تراشه مارپیچی ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۰۹:۰۸

  تشخیص سلول‌های سرطانی با تراشه مارپیچ

  سلامت آنلاین- محققان نوعی تراشه ابداع کرده‌اند که می‌توان از مارپیچ‌های دایره‌ای شکل طراحی‌شده روی آن برای شناسایی سلول‌های سرطانی استفاده کرد و با تشخیص بموقع، جان بسیاری از مبتلایان را نجات داد.

 • ایمن احمد عبدالعطی چاقترین زن دنیا ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۱۳:۱۷

  درگذشت «چاقترین زن دنیا» در ابوظبی +تصاویر

  سلامت آنلاین- «ایمن احمد عبدالعطی»، زنی مصری که در ۳۷ سالگی عنوان «چاقترین زن دنیا» را به خود اختصاص داده و پیش از این هم در هند تحت درمان اضافه وزن قرار گرفته بود، امروز در یکی از بیمارستانهای ابوظبی درگذشت.

 • کاریکاتور/ اتوبوس‌های مرگ جان می‌گیرند ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۱۱:۱۲

  ادامه تصادف سریالی اتوبوس‌ها؛ این بار در آذربایجان شرقی

  سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به برخورد اتوبوس با تریلی در آذربایجان شرقی، گفت: در اثر این حادثه یک مسافر جان خود را از دست داد و ۱۲ نفر مصدوم شدند.

 • اندازه گیری قد و قامت قدکوتاه قدبلند ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۱۱:۰۲

  روش‌هایی برای جلوگیری از کوتاه شدن قد در بزرگسالی

  سلامت آنلاین- افزایش قد در بزرگسالی دور از دسترس است و کار چندانی نمی‌توان در این زمینه انجام داد، اما راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان از کاهش قد مرتبط با افزایش سن پیشگیری کرد.

 • اهدای عضو پیوند اندام و ارگانهای بدن ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۱۰:۵۳

  اهدای عضو معلم یاسوجی در فصل بازگشایی مدارس

  سلامت آنلاین- در نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی بانوی فرهنگی یاسوجی اگر چه برای همیشه از کلاس درس خداحافظی کرد، اما با اهدای اعضای بدنش به پنج نفر، زندگی دوباره به آنها بخشید.

 • کودک تلویزیون ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۰۹:۵۷

  سلامت آنلاین از تاثیر مخرب تماشای افراطی انیمیشن‌ها بر ذهن کودکان گزارش می‌دهد

  اعتیاد از جنس کودکانه

  سلامت آنلاین- آمارها نشان می دهد بیشتر کودکان مدتها قبل از ورود به مدرسه با جعبه جادویی آشنا می شوند تا جایی که حتی دو سوم نوزادان و کودکان نوپا هم به طور متوسط روزانه دو ساعت تلویزیون تماشا می کنند، حال این وضعیت در کودکان بزرگتر شدت بیشتری دارد، به طوری که آنها نه تنها به تماشای کارتون ها و برنامه های تلویزیونی قناعت نمی کنند، بلکه خود مجهز به سیستم سیار سی دی های کارتون های مختلفی هستند که امکان استفاده از آن باید در هر مکان و هر زمان از شبانه روز نیزبرایشان امکان پذیر باشد.

 • خدمات درمانی مناطق محروم شیر خشک یارانه ای ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۰۹:۲۱

  وقتی پای «شیرخشک‌های یارانه‌ای» به بساط دستفروشان می‌رسد

  سامت آنلاین- فروش «شیرخشک‌های یارانه‌ای» توسط دستفروشان در حاشیه خیابان شهرداری رشت و مقابل بازار بزرگ، دستمایه گزارشی می‌شود تا علت نشت قوطی‌ها به بازار آزاد که دولت آنها را رایگان در مراکز بهداشت، شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری از معلولان و ... توزیع می‌کند، را از مسئولان جویا شویم.

 • گوشی هوشمند ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۳:۴۵

  کاهش افسردگی با استفاده از برنامه‌های گوشی هوشمند

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه «وسترن سیدنی» دریافتند که اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند می‌توانند گزینه‌های درمانی مؤثری برای بیماران مبتلا به افسردگی باشد.

 • کلاس اولی ها دختر دانش آموز اولیا ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۳:۲۱

  ۱۰ پیشنهاد راهگشا به والدینی که دانش‌آموز دارند

  سلامت آنلاین- با آغاز سال تحصیلی، بی مناسبت نیست بدون هیچ مقدمه ای، چند پیشنهاد را با پدر و مادرها در میان بگذاریم.

 • مدال افتخار آکادمی جهانی داروسازی ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۲:۰۶

  اعطای مدال افتخار آکادمی جهانی تاریخ داروسازی به نماینده ایران

  سلامت آنلاین- در حاشیه چهل‌ و سومین کنگره جهانی تاریخ داروسازی، مدال و دیپلم افتخار آکادمی جهانی تاریخ داروسازی، به رئیس کمیته ثبت ملی و بین‌المللی مولفه‌های طب ایرانی در یونسکو و عضو کمیته پژوهش دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، اهدا شد.

 • آرم سازمان نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۰:۰۳

  دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  اعلام مهم‌ترین اولویت‌های شورای‌ عالی نظام پزشکی در دوره جدید

  سلامت آنلاین- دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور تاکید کرد: ارتقای جایگاه و منزلت جامعه پزشکی و کنشگری سازمان نظام پزشکی در حوزه سلامت که در مجموع باعث ارائه بهتر خدمت به مردم و بیماران خواهد شد، از مهم ترین اولویت های نظام پزشکی است که به آن پرداخته خواهد شد.

 • واکسیناسیون واکسن آنفلوآنزا ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۰۹:۵۳

  رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو:

  برندهای مختلف واکسن آنفلوآنزا، هیچ فرقی با یکدیگر ندارد

  سلامت آنلاین- رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برندهای مختلف واکسن آنفلوآنزا، هیچ فرقی با یکدیگر ندارد، گفت: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا اواسط شهریور و اوایل مهرماه است.

 • اهدای عضو پیوند اندام و ارگانهای بدن ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۰۹:۴۸

  اعضای بدن سرباز نهاوندی جان ۵ بیمار را نجات داد

  سلامت آنلاین- فرمانده انتظامی نهاوند گفت: اعضای بدن سربازی به نام «رضا قیاسوند» اهل و ساکن روستای علمدار نهاوند از توابع استان همدان، به پنج بیمار زندگی دوباره بخشید.

 • عمل جراحی چشم ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۰۹:۳۴

  کرمی که در چشم پسری نوجوان جاخوش کرده بود+ تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان مکزیکی موفق شدند کرم کوچکی را از کره چشم پسری ۱۷ ساله خارج کنند که عامل درد و نابینایی یک چشم او شده بود.

 • نوشیدن شیر و خوردن شیر ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۰۹:۰۹

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:

  اروپایی‌ها چهار برابر بیشتر از ایرانی‌ها، شیر می‌نوشند

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه اروپایی‌ها چهار برابر بیشتر از ایرانی‌ها، شیر می‌نوشند، گفت: هر ایرانی در سال ۷۰ کیلوگرم شیر می خورد در حالی که هر فرد اروپایی سالانه ۳۰۰ کیلوگرم شیر می خورد، بعد از هدفمندی یارانه ها نیز به علت گران شدن، مصرف شیر در بین مردم ۳۷درصد کاهش یافت.

 • آمبولانس ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۲:۲۰

  سرپرست سازمان اورژانس کشور اظهار کرد:

  فعالیت ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس در ناوگان ‌زمینی اورژانس

  سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان این که ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس در ناوگان ‌زمینی اورژانس در حال ارایه خدمت به هموطنان هستند، افزود: در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس افزوده شده و مجوز افزایش هزار آمبولانس دیگر را هم گرفته ایم.

 • غار دانیال مازندران گردشگری محیط زیست گردشگر آلودگی زیست محیطی سفر مسافرت هیجان غارنوردی ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۱:۱۵

  مدیرعامل انجمن غار و غارشناسی ایرانیان هشدار داد:

  ابتلا به بیماری پوستی با ورود به یکی از غارهای کشور

  سلامت آنلاین- مدیرعامل انجمن غار و غارشناسی ایرانیان ضمن بیان اینکه چنانچه غارها آلوده شوند، سیستم آب‌های زیرزمینی نیز آلوده می‌شوند، هشدار داد: آلودگی یکی از غارهای کشور به نام «دانیال» سبب شده است که گردشگران این غار، دچار یک نوع بیماری پوستی شوند.

 • اکبر رحمتی ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۰:۰۹

  گفتگوی سلامت آنلاین با بازیگر نام آشنا

  اکبر رحمتی: افسردگی در زندگی‌ من جایی ندارد

  سلامت آنلاین- اکبر رحمتی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون زاده ۱۳۲۸در تهران است. او فعالیت هنری‌اش را در سال ۱۳۴۶ در تئاتر آغاز کرد و از سال ۱۳۵۱ وارد تلویزیون و در سال ۱۳۶۰ با بازی در فیلم «رسول پسر ابوالقاسم» وارد سینما شد.