نمایش همه
 • تومور گردن پسر 7 ساله ۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۰۹:۴۶

  تومور عجیب در سر و گردن پسربچه ۷ ساله+ عکس

  سلامت آنلاین- پسربچه هفت ساله که با توموری مادرزادی و بسیار بزرگ در سر و گردنش متولد شده است، تاکنون ۱۵۰ عمل جراحی برای توقف رشد تومور انجام داده اما هنوز قادر به حرف زدن و غذا خوردن نیست و بسختی نفس می کشد.

 • استخر پنت هاوس ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۵:۰۹

  با وجود خشکسالی و کم آبی

  آب شرب شهر در استخر خانه شمال‌ شهرنشین‌ها!

  سلامت آنلاین- مشترکان تهرانی سالانه یک میلیارد و ١٠٠ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی مصرف می‌کنند و از این میزان ١٠ درصد مصرف آب شرب مشترکان تهرانی معادل سالانه ١١٠‌میلیون مترمکعب آب آشامیدنی را به استخرهایشان سرازیر می‌کنند.

 • تن ماهی تخم مرغ ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۴:۵۸

  شیوع آنفلوآنزای پرندگان؛ مرغ و تخم مرغ بخوریم؟

  سلامت آنلاین- گرچه طی سال گذشته و امسال دو سویه جدید از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نگرانی‌های بسیاری بین مردم برای تامین تخم‌مرغ مورد نیازشان به وجود آورده است، اما برخلاف تصور عامه، مصرف مرغ و تخم‌مرغ حتی در صورت قابل انتقال بودن این بیماری به انسان، مخاطره‌ای برای مصرف‌کنندگان نخواهد داشت.

 • دختری که قلبش بیرون سینه می تپد ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۲:۰۲

  دختربچه‌ای که قلبش بیرون از بدن می‌تپد، همچنان به زندگی لبخند می‌زند+ عکس

  سلامت آنلاین- دختر بچه دو ساله ای که قلب، کبد و روده هایش از بدو تولد بیرون از بدن تشکیل شده بود و پزشکان فقط ده درصد احتمال زنده ماندن برای او پیش‌بینیی می کردند، به صورت معجزه‌آسایی زنده مانده و در آستانه سه سالگی است.

 • دانش آموز دختر مدرسه کلاس ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۱:۴۰

  گام‌های مهم آموزش و پرورش برای رفع موانع تربیت پذیری دانش‌آموزان

  آزمون‌های پیشرفت تحصیلی و مدارس خاص غیردولتی هم ممنوع شد

  سلامت آنلاین- دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون ورودی مدارس خاص غیردولتی متوسطه اول گفت: مسئولان ذیربط با هماهنگی خود مدیران مدارس چاره اندیشی کرده‌اند تا آنها نیز همانند مدارس سمپاد و نمونه دولتی آزمونی برگزار نکنند، بنابراین مدارس خاص غیردولتی در سال آینده آزمون نخواهند داشت.

 • زالودرمانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۵

  رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت

  هیچ واحد درسی به نام «زالودرمانی» و «حجامت» نداریم

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با هشدار نسبت به عوارش برخی روش های درملانی سنتی گفت: هیچ واحد درسی به نام حجامت، زالودرمانی یا انرژی درمانی در سیستم آموزش رسمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نداریم.

 • شیمی درمانی بیمار سرطانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۵

  پیش‌بینی پاسخ بیماران سرطانی به شیمی‌درمانی

  سلامت آنلاین- محققان سیستم جدیدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند پاسخ بیماران سرطانی به شیمی‌درمانی را پیش‌بینی کند.

 • داروساز بیمارستانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۶

  رئیس سازمان غذا و دارو:

  اشتغال داروسازان بیمارستانی، تسهیل می‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه اشتغال داروسازان بیمارستانی، تسهیل می‌شود، گفت: از آنجا که در حال حاضر در دولت منع استخدام وجود دارد، در نظر داریم برای اشتغال داروسازان بیمارستانی از شرکت‌هایی استفاده کنیم که آنها داروسازان را در بخش‌های مختلف به کار گیرند.

 • زایمان سزارین نوزاد چهارقلو ماما متخصص زنان تولد ۱۳۹۶-۱۱-۲۷ ۱۱:۲۳

  تولد چهارقلوها در بیمارستان بقیه‌الله

  سلامت آنلاین- بیمارستان بقیه الله برای اولین بار میزبان چهارقلوهایی شد که روز گذشته به دنیا آمدند.

 • آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۶-۱۱-۲۷ ۱۱:۱۵

  همکاری سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت برای مهار آنفلوآنزای مرغی

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به همکاری سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت برای مقابله با آنفلوآنزای مرغی، اقدامات انجام شده جهت کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان به انسان را تشریح کرد.

 • روانشناسی شخصیت اثر انگشت ۱۳۹۶-۱۱-۲۷ ۰۹:۴۳

  ادعای تازه محققان: تشخیص بیماری از روی اثر انگشت افراد

  سلامت آنلاین- اثر انگشت از مدت‌ها پیش تاکنون در تشخیص جرایم و جنایات و نیز تعیین هویت افراد کاربرد زیادی داشته است، اما تحقیقات اخیر نشان داده اند که اثر انگشت می تواند در بررسی احتمال ابتلای افراد به بیماری هایی نظیر دیابت، آسم و سرطان، قبل از بروز علایم بیماری کمک کند.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۱

  محققان هشدار می‌دهند

  رابطه مستقیم بین آلودگی هوا و افزایش جرایم!

  سلامت آنلاین- یافته های مطالعه جدید نشان می دهد قرارگیری در معرض آلودگی هوا منجر به افزایش رفتارهای غیراخلاقی مانند جُرم و تقلب می شود.

 • پرنده های مهاجر شکار ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۸

  آنفلوآنزای پرندگان بیخ گوش ماست، از شکار و تماس با پرندگان پرهیز کنید

  سلامت آنلاین- احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان «H5N6» به انسان بسیار ناچیز است، اما همچنان لازم است که مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند.

 • ایدز و خون اهدای خون هپاتیت ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۲:۳۶

  کاهش ذخایر خون در ماه‌ پایانی سال؛ اورژانسی‌ها برای اهدای خون به میدان آمدند

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه در اسفند ماه به دلیل افزایش جراحی‌ها، دچار کاهش ذخیره خونی در مراکز ذخیره خون می‌شویم، گفت: اقدام ۱۰۰۰ تن از همکاران اورژانس برای اهدای خون را به فال نیک می‌گیرم؛ چراکه باعث دلگرمی بیماران بستری شده و باعث می‌شود با ذخیره مناسبی به استقبال نوروز ۹۷ برویم.

 • محمد رضا مسجدی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۳

  انتقاد تند دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مافیای دخانیات در دولت و مجلس نفوذ و سلامت مردم را فدای سود سرشار خود کرده‌اند

  سلامت آنلاین- دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با ابراز نارضایتی شدید از تعلل مجلس و دولت در افزایش مالیات بر سیگار تصریح کرد: وقتی دولت برای افزایش پیدا نکردن عوارض سیگار چراغ سبز به مجلس نشان می‌دهد، طبیعی است که مجلس نیز با طرح بهانه و توجیهاتی مانند افزایش قاچاق سیگار به کشور، مانع از افزایش مالیات سیگار می‌شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۹

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد

  استراتژی بیمه سلامت؛ مدیریت هزینه‌ها بدون فشار به اقشار آسیب پذیر

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به کمبود منابع مالی، مدیریت هزینه ها را شرط اصلی برای برون رفت از مشکلات موجود بیان کرد و افزود: تشکیل کمیته های تنظیم و مدیریت هزینه ها در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها، نیازی جدی است و لازم است به طور فعال در زمینه کاهش هزینه ها در این کمیته ها تلاش شود.

 • علی اکبر حق دوست ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۷

  انتقاد معاون وزیر بهداشت از وضعیت نامطلوب نشاط اجتماعی

  سلامت آنلاین- معاون برنامه‌ریزی راهبردی وزارت بهداشت با بیان اینکه نشاط اجتماعی تنها به معنای خنده و بشاش بودن نیست، گفت: نشاط اجتماعی مفهومی گسترده‌تر از این مباحث است. متاسفانه طبق شاخص‌های بین‌المللی وضعیت کشور ما از این نظر در زمینه نشاط اجتماعی مثبت نیست و در رتبه‌بندی بین‌المللی رتبه‌های بالای ۱۰۰ را کسب می‌کنیم که اصلا زیبنده کشورمان نیست.

 • حسین‌علی شهریاری ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۴

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  لابی‌های سیگار قوی است؛ سلامت مردم برای برخی ذره‌ای مهم نیست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت مجلس در واکنش به مخالفت کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ با افزایش مالیات سیگارگفت: متاسفانه لابی‌های سیگاردرهمه جا اعم از دولت و مجلس و ...خیلی قدرتمند و قوی است .

 • سونوگرافی بارداری ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۴

  مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت تاکید کرد:

  متخصصان زنان در مطب حق دریافت وجه بابت سونوگرافی ندارند

  مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت در واکنش به تجمع تعدادی از متخصصان رادیولوژی گفت: بخشنامه وزارت بهداشت برای تأمین آسایش مردم در اقصی نقاط کشور به خصوص در مناطق محروم است و متخصصان زنان حق دریافت وجه در قبال انجام سونوگرافی را در مطب ندارند.

 • دانش آموز تکلیف پیک نوروزی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۹

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد

  دانش آموزان امسال پیک نوروزی ندارند

  سلامت آنلاین- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده پیک‌های نوروزی در تثبیت و تعمیق یادگیری چندان نقشی نداشتند گفت: داستان خوانی و داستان گویی جایگزین پیک های نوروزی می شود. همچنین ویژگی‌های کتاب مناسب را به استان ها ابلاغ خواهیم کرد تا از معرفی کتب نامناسب خودداری شود.

 • مالیات پزشک ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۰۷

  عضو شورایعالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ثابت ماندن تعرفه پزشکی، مراکز درمانی را فلج می‌کند

  سلامت آنلاین- عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به این که مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر ثابت ماندن تعرفه‌های پزشکی، هشدار داد: در صورت اجرایی شدن مجدد این مصوبه و افزایش پیدا نکردن تعرفه‌ها، مشکلات بسیار جدی در ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان و مراکز درمانی ایجاد خواهد شد.

 • ساعت تشخیص تشنج ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۱:۴۹

  ساخت ساعتی برای تشخیص نشانه‌های تشنج

  سلامت آنلاین- بتازگی ابزاری شبیه به ساعت طراحی شده و موفق به کسب تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا شده است که با استفاده از آن می‌توان نشانه‌های تشنج را تشخیص داد. طراحان این ساعت آن را برای مبتلایان به صرع مفید دانسته‌اند.

 • لادن ژاژه‌وند ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۰:۵۹

  روایت زندگی بازیگر « مغزهای کوچک زنگ زده»؛ زنی که از کارتن‌خوابی به سینما رسید

  لادن ژاژه‌وند: در «طلوع بی‌نشانها» خدا مرا در آغوش کشید

  سلامت آنلاین- «۳روز افتاده بودم تو جوب. بدنم از چند جا شکسته بود و بیهوش شده بودم. برف سنگینی اومده بود که روی من‌و پوشونده بود. بعد از ۳روز کارگرای شهرداری جسم بی‌جونم ‌و پیدا کرده بودن. ۴روز هم تو سردخونه بیمارستان مونده بودم تا شاید خونواده‌ای‌، آشنایی، کس‌وکاری برای جنازه‌م پیدا بشه. بعد از ۴روز جنازه‌م‌و از سردخونه بیرون آورده بودن تا به بهشت‌زهرا منتقل کنن اما پرونده‌م گم شده بود و جنازه‌م داخل کاور روی یه تخت وسط راهروی بیمارستان مونده بود. چند ساعت بعد گرمای بیرون از سردخونه بدنم‌و زنده کرده بود. معجزه شده بود و من به هوش اومده بودم.»

 • دارو استامینوفن ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۸

  اثر مصرف استامینوفن و ایبوپروفن بر احساسات فردی

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که اگرچه مصرف داروهای مُسکن نظیر ایبوپروفن و استامینوفن موجب تسکین درد می‌شود، از سوی دیگر می‌تواند بر افکار و هیجانات فردی نیز اثر بگذارد.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۰:۰۷

  مدیرکل بیمه سلامت استان تهران خبر داد:

  یک گام تا حذف دفترچه بیمه کاغذی در بیمارستان‌ها

  سلامت آنلاین- مدیرکل بیمه سلامت استان تهران از برنامه این سازمان برای حذف دفترچه بیمه کاغذی در بخش خدمات بستری طی ماه‌های آینده خبر داد و گفت: این سامانه در مرحله اول برای چند بیمارستان در استان تهران به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و بعد از آن امکان اجرا در تمام کشور وجود خواهد داشت.

 • بازی با موبایل در توالت ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۲:۲۲

  مدت زیادی را در توالت نمانید

  سرگرم شدن با موبایل، باعث خروج «راست‌روده» از معقد مرد چینی شد +تصاویر

  سلامت آنلاین- یک مرد چینی که در حال دفع، مشغول بازی با موبایل شده بود، پس از مشاهده خروج بخشی از اعضای بدن خود از مقعدش، وحشتزده به بیمارستان رفت و پزشکان پس از معاینه گفتند صرف زمان زیاد در توالت و سستی عضلات لگن، سبب خروج رکتوم یا راست‌روده او شده و باید برای درمان، جراحی شود.

 • کبد آناتومی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۲

  مواظب باشید کارتان به پیوند کبد نکشد

  نشانه‌های آشکار و پنهان اختلالات کبدی

  سلامت آنلاین- اگر کبد انسان آسیب ببیند، سبب باقی ماندن آب اضافی در بدن و اختلال در دفع آب خواهد شد و نفخ شکم و معده، و تورم بازوان و پاها را در پی خواهد آورد.

 • کاروان نورآوران سلامت در مناطق محروم استان زنجان ۱۳۹۶-۱۱-۲۰ ۰۹:۵۵

  از سوی کاروان نورآوران سلامت صورت گرفت

  دستانی که نور هدیه می‌کنند؛ انجام ۱۲۴ عمل جراحی چشم در «رودان»

  سلامت آنلاین-وزیر بهداشت با حضور در کلینیک بنیاد خیریه نورآوران سلامت واقع در هنرستان علی ابن ابیطالب (ع) رودان عمل جراحی چشم چهار بیمار را انجام داد.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ ۱۰:۵۸

  تشریح جزئیات خدمات تجویزی پزشکان خانواده

  سلامت آنلاین- معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران جزئیات خدمات تجویزی پزشکان خانواده را تشریح کرد.

 • رسول خضری ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ ۰۹:۴۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  ۶ میلیون ایرانی دارای دو دفترچه بیمه هستند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شش میلیون ایرانی دو دفترچه بیمه دارند، اجرای آزمون وسع را نیازمند همکاری موثر بیمه سلامت، وزارت بهداشت و وزارت رفاه دانست.