نمایش همه
 • مسواک زدن در 10 ثانیه ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۹:۳۹

  مسواک مخصوصی برای تمیز کردن دندان‌ها در ۱۰ ثانیه

  سلامت آنلاین- محققان مسواکی ابداع کرده‌اند که با توجه به موتور کارگذاشته‌شده در آن، می‌تواند دندان‌ها را فقط در مدت ۱۰ ثانیه تمیز کند و علاوه بر مزایای بهداشتی، باعث صرفه‌جویی در وقت افراد شود.

 • تومور سرطانی روی صورت مرد آمریکایی ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۵:۰۲

  هشدار! دیدن این تصاویر ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد

  توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد +تصاویر

  سلامت آنلاین- مردی که نیمی از صورتش را بر اثر رشد تومور سرطانی از دست داده بود، با تلاش جراحان خبره توانست امید تازه‌ای به زندگی پیدا کند.

 • فاطمه دانشور ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۴

  واکنش عضو شورای شهر تهران نسبت به انتشار خبر قاچاق اعضای بدن کودکان

  فاطمه دانشور: تکذیب می‌کنم؛ دروغ نوشتند

  سلامت آنلاین- عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: چندی پیش در مورد بی توجهی والدین دارای رفتار پر خطر به کودکان خود مصاحبه ای کردم که متاسفانه خبرنگاران چند نشریه استنباط خود را به صورت قاچاق اعضای بدن کودکان تیتر رسانه های خود کردند که جای تاسف است.

 • پسماند زباله پزشکی درمانی ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۱:۲۲

  کارکرد رنگ کیسه‌های زباله در بیمارستان‌ها را بشناسید

  سلامت آنلاین- پسماندهای موجود در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها با زباله ها و پسماندهای خانگی و صنعتی متفاوتند و در چندین دسته مهم قرار می گیرند که هر کدام باید به شیوه ای مناسب در ظروف و کیسه های مخصوص به خود با ویژگی های متمایز جمع آوری و در نهایت معدوم شوند، اما می دانید هر رنگ ظروف و کیسه های زباله در مراکز درمانی نشانه چیست؟

 • عکس رادیولوژی ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۳:۳۵

  عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد:

  ضرورت بروزرسانی وسایل و تجهیزات رادیولوژی

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به لزوم ایجاد مراکز جامع رادیولوژی در کشور گفت: بسیاری از مراکز رادیولوژی به دلیل مسائل و مشکلات پیش رو در آستانه ورشکستگی بوده و تعرفه‌ها و بدهی بیمه به این موضوع دامن زده است.

 • کیارستمی ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۳:۱۴

  علت طول کشیدن پرونده «کیارستمی» از زبان مقام مسئول نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین

  توجیه قابل تامل: تعداد زیاد کارشناسان، بررسی پرونده کیارستمی را به درازا کشاند

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی گفت: در بررسی تمام پرونده های پزشکی نظام پزشکی، بین پنج تا هفت کارشناس حضور دارند و حدود چهار ماه طول می کشد تا به نتیجه برسند، اما در پرونده عباس کیارستمی کارگردان ایرانی، ۳۰ کارشناس حضور داشتند و این یکی از علت هایی است که بررسی این پرونده به درازا کشید.

 • خانواده ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۰

  نامه «غلامعلی افروز» به روحانی:

  وزارت خانواده تشکیل دهید

  سلامت آنلاین- استاد دانشگاه تهران و رییس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روان‌درمانی در نامه‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور، پیشنهاد ایجاد «وزارت خانواده» را مطرح کرد.

 • پسربچه کودک فکر کردن در خود رفتن اوتیسم ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۵۳

  پروتئین‌هایی برای کمک به درمان اوتیسم

  سلامت آنلاین- محققان موفق به شناسایی دو نوع پروتئین شده‌اند که گفته شده با دقتی ۸۲ درصدی، به درمان اختلالات اوتیسم بویژه در پسران، کمک خواهد کرد.

 • مژده لواسانی ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۹

  گفت‌وگوی سلامت آنلاین با مجری تلویزیون:

  مژده لواسانی: به آرامش روح بیشتر از جسم اهمیت می‌دهم

  سلامت آنلاین- مژده لواسانی که به عنوان بهترین مجری زن در سال ۹۵ از نگاه مردم انتخاب شده، از جمله مجریان جوان رادیو و تلویزیون است. وی در خردسالی با برنامه «سلام کوچولو» حوزه اجرا را تجربه کرد و تا به امروز مجری، نویسنده و کارگردان بسیاری از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بوده است.

 • عباس کیارستمی کارگردان تخلف پزشکی ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۷

  مدیرکل کمیسیون های پزشکی قانونی:

  فرانسوی‌ها پرونده بالینی مرحوم کیارستمی را به ایران نمی‌دهند

  سلامت آنلاین- مدیر کل کمیسیون های پزشکی سازمان پزشکی قانونی کشور درباره آخرین وضعیت پرونده مرحوم کیارستمی گفت: از آنجا که کالبدشکافی انجام نشد، درخواست پرونده بالینی از فرانسه را داشتیم، اما تاکنون فرانسوی ها پرونده بالینی مرحوم کیارستمی را به ایران نداده اند.

 • زن سیگاری دود دخانیات ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۰:۵۰

  نوه‌های زنان سیگاری در خطر اوتیسم

  سلامت آنلاین- طبق نتایج یک مطالعه جدید، سیگار کشیدن در دوره بارداری حتی بر نوه آن زنان هم تاثیر گذاشته و ریسک اوتیسم را افزایش می دهد.

 • کودک بیمار سرطانی ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۰:۳۸

  محققان پی بردند

  ارتباط درمان ناباروری و احتمال ابتلای کودک به سرطان

  محققان بتازگی دریافتند کودکان متولد شده به شیوه IVF(لقاح مصنوعی) در معرض ریسک بالای ابتلا به سرطان های اطفال قرار دارند.

 • کباب کوبیده ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۶:۵۴

  پلمپ کبابی متخلف که با سیرابی کوبیده می پخت

  سلامت آنلاین- رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران از شناسایی، جریمه و پلمب یک واحد کبابی در منطقه شکوفه تهران خبر داد که با استفاده از امحاء و احشاء حیوانی و گوشت‌های فاسد و غیرقابل مصرف اقدام به طبخ کباب می‌کرد.

 • کاکائو شکلات تیره شکلات تلخ ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۳

  افزایش مهارت‌های شناختی سالمندان با خوردن شکلات

  سلامت آنلاین- محققان کشف کرده‌اند که مصرف شکلات ممکن است باعث بهبود مهارت‌های شناختی همچون حافظه کاری و سرعت پردازش تصویری شود و علاوه بر این، به مقابله با انواع گوناگونی از اختلالات روانی بویژه در میان افراد مسن کمک کند.

 • رابطه زناشویی همسران عشق ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۱:۲۳

  لزوم پرهیز از رابطه‌ای جدید بلافاصله پس از رابطه‌ای شکست‌خورده

  سلامت آنلاین- فقط به این دلیل که زخم خورده‌اید و احساس کمبود می‌کنید یا تنهایی آزارتان می‌دهد، وارد یک رابطه تازه نشوید. چون این باعث می‌شود رابطه را فقط برای مراقبت از خود شروع کنید، بدون اینکه حواستان باشد به طور کلی در یک رابطه چه چیزهایی در اولویت است.

 • نوشیدنی آبمیوه سرد یخی ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۰:۲۳

  رئیس اداره محیط و کار وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  نظارت ۶ هزار بازرس وزارت بهداشت بر سلامت آبمیوه فروشی‌ها

  سلامت آنلاین- رئیس اداره محیط و کار وزارت بهداشت گفت: امسال شش هزار بازرس وزارت بهداشت، بر سلامت تمام مراکز تهیه و توزیع آبمیوه ها، نظارت غیر محسوس و محسوس خواهند داشت.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۰۹:۵۶

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد:

  تشکیل کمیته ویژه در مجلس برای بررسی تعرفه‌های بیهوشی

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای بررسی وضعیت تعرفه ای انجمن بیهوشی کشور خبر داد.

 • بیکاری ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۰۹:۲۳

  بیکاری، فاجعه‌آمیزترین دلیل طلاق عاطفی

  سلامت آنلاین- یک روانشناس اجتماعی، نداشتن شغل را یکی از فاجعه آمیزترین عوامل در بروز طلاق‌های عاطفی دانست و گفت: طلاق عاطفی مصداق بارز سوختن و ساختن است.

 • سهیلا جورکش ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۶:۰۱

  جراحی هفت ساعته روی چشم قربانی اسیدپاشی

  سلامت آنلاین- مادر سهیلا جورکش، آخرین وضعیت چشم فرزندش پس از عمل جراحی هفت ساعته را اعلام کرد.

 • تجهیزات پزشکی دوربین جراحی ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۵:۰۶

  جراحان، دوربین پزشکی را در بدن زنی جا گذاشتند!

  سلامت آنلاین- زنی با گذشت چند ماه از انجام یک عمل پیوند عضو، مدعی شد پزشکان بیمارستان دانشگاهی ایموری در آتلانتای امریکا دوربینی را در بدن او جا گذاشته‌اند که مجبور به تحمل درد و پرداخت هزینه‌های عمل جراحی دیگری شده و بر همین اساس شکایتنامه‌ای را علیه آنها تنظیم کرده است.

 • آدم کوتوله ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۲

  گفتگوی سلامت آنلاین با نایب رئیس انجمن کوچولوهای ایران

  پای درددل کوچولوهای ایرانی: توانمندی‌های ما را نمی‌بینند

  سلامت آنلاین- کوتاه قامتان یا همان آدم کوچولو ها در جامعه ما با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند. از سطح پوشش خدمات بیمه ای بگیرید تا مسکن و ازدواج و شغل که داشتن این آخری برای بسیاری از کوتاه قامتان تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده است.

 • ترس اضطراب کودک استرس نوجوان جویدن ناخن جویدن ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۰۸:۱۵

  ارتباط آلرژی غذایی با تشویش و اضطراب در دوره کودکی

  سلامت آنلاین- آیا کودکتان دچار تشویش یا اضطراب است؟ اگر دلیل آن را نمی‌دانید محققان گفته‌اند مراقبت باشید چون ممکن است حساسیت غذایی از جمله دلایل چنین اختلالی باشد.

 • عباس گودرزی ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۳:۰۵

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  حمایت از خانواده‌های دارای «کودکان چندقلو» در دستور کار مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس، برنامه هایی برای تخصیص بودجه به سازمان بهزیستی و نهادهای خدمات رسان برای یاری رساندن به خانواده‌های دارای «کودکان چندقلو» تدوین خواهد کرد.

 • پای پرانتزی ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۲:۳۶

  یک جراح و متخصص ارتوپدی در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  دلایل بروز اختلال «پای پرانتزی» در بزرگسالان

  سلامت آنلاین- یک جراح و متخصص ارتوپدی عنوان کرد: عوامل متعددی می‌تواند در انحنای پاها یا ابتلا به پای پرانتزی در افراد، نقش داشته باشد که البته زمینه ابتلا به آن در بزرگسالان، اغلب نشات گرفته از دورن کودکی آن‌هاست.

 • مرد پوست درختی در چین ناهنجاری پوستی نادر ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۲:۱۱

  هشدار: این مطلب دربردارنده تصاویری احتمالا ناخوشایند برای دیگران است

  مشکل مرموز و رنجبار «مرد پوست‌درختی» در چین +تصاویر

  سلامت آنلاین- یک مرد ۵۸ ساله از اهالی چین که مردم او را «مرد پوست درختی» خطاب می‌کنند، به دلیل ابتلا به بیماری پوستی نادری مجبور شده سال‌ها در انزوا زندگی کند. این بیماری پوست بدن وی را شبیه به پوست تنه درختان کرده است.

 • مسواک زدن کودکان ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۱:۳۷

  یک متخصص دندانپزشکی کودکان در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  ۱۰ ماهگی تا یک سالگی، بهترین زمان شروع مسواک‌زدن کودکان

  سلامت آنلاین- یک متخصص دندانپزشکی کودکان با تاکید بر این که بهترین زمان شروع مسواک زدن کودکان سنین ۱۰ ماهگی تا یک سالگی است، در مورد مسواک و خمیر دندان مناسب برای کودکان توضیح داد.

 • سهیلا جورکش ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۱:۰۲

  آخرین حرف های «سهیلا جورکش» قبل از عمل جراحی

  قربانی اسیدپاشی، اینک زیر تیغ جراحان بوستون آمریکا

  سلامت آنلاین- قربانی اسیدپاشی اصفهان امروز برای انجام یک عمل جراحی هفت ساعته که برای اولین بار در دنیا صورت می‌گیرد به اتاق عمل رفته است تا بتواند بینایی‌اش را به دست بیاورد.

 • دختر خال خالی مالزیایی ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۰۹:۴۵

  دختر خال‌خالی مالزیایی+ عکس

  سلامت آنلاین- یک دختر ۲۰ ساله مالزیایی که صورت و بندش پوشیده از خال‌های ریز و درشت مودار به رنگ قهوه‌ای تیره است، با شرکت در آزمون انتخاب «دختر شایسته مالزی» می‌خواهد به دیگران بگوید بدنشان را همان‌گونه که هست بپذیرند و از زندگی خود لذت ببرند.

 • تمرین ورزشی یوگا ریلکسیشن ۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۲:۱۶

  محققان: یوگا، آن‌قدر هم که فکر می‌کنید سالم و بی‌ضرر نیست

  سلامت آنلاین- در حالی که رویکرد به یوگا در برخی از کشورهای جهان، آماری رو به رشد را نشان می‌دهد، تحقیقات جدیدی حاکی از آن است که مزایای گفته‌شده درباره آن چندان هم درست نیست و ممکن است افراد را در معرض آسیب قرار دهد.

 • چاقو کشی خشونت قتل خون ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۵:۳۵

  حمله به استاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز با چاقو

  سلامت آنلاین-استاد گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هنگام ویزیت بیماران در کلینیک مرکز آموزشی درمانی رازی مورد سوء قصد یکی از بیماران قرار گرفت و از چندین ناحیه بدن بر اثر ضربات جسم تیز مجروح شد.