نمایش همه
 • چشم ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۱:۴۸

  سلول‌درمانی، روشی امیدوارکننده برای نابینایی

  سلامت آنلاین- محققان با تحقیقات خود نشان دادند سلولهای بنیادی تزریق‌شده به چشم، جایگزین سلولهای از دست رفته در چشم آسیب دیده می شوند.

 • خدمات اورژانس ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۱:۰۰

  ارائه خدمات تخصصی به زنان باردار در شهر زلزله‌زده ثلاث باباجانی

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی گفت: در این شهرستان ۳۴ خانه بهداشت و پنج مرکز جامع خدمات سلامت وجود دارد که بخشی از آنها در زلزله غرب کشور، آسیب دید و کانکس، جایگزین برخی از آنها شده است.

 • معاون آموزشی وزارت بهداشت باقر لاریجانی وزیر بهداشت کوبا ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۰:۴۸

  معاون آموزشی وزارت بهداشت در دیدار با وزیر بهداشت کوبا اظهار کرد:

  تحصیل ۲ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران

  سلامت آنلاین- معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی گفت: بیش از دو هزار دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران مشغول به تحصیل هستند.

 • پزشک خانواده ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۰:۲۴

  معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

  استقرار نظام ارجاع در سراسر کشور تا پایان سال ۹۷

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید تا پایان سال دوم این برنامه، یعنی تا سال ۹۷ پرونده الکترونیک به مرحله‌ای رسیده باشد که بتوانیم نظام ارجاع را شروع کنیم. بحث استحقاق درمان نیز باید از طرف بیمه‌ها به ما ارائه شود.

 • خانه بهداشت معاینه ویزیت ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۰:۰۴

  حضور پزشکان متخصص در شهرستان محروم «بشاگرد»

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از حضور پنج متخصص داخلی، اطفال، زنان، بیهوشی و جراحی در شهرستان محروم «بشاگرد» در استان هرمزگان خبر داد.

 • کوبا تفاهم نامه حسن هاشمی وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۰۹:۳۶

  گسترش همکاری‌های ایران و کوبا در حوزه سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به گسترش همکاری‌های ایران و کوبا در حوزه سلامت گفت: جمهوری اسلامی ایران و کوبا در گذشته همکاری های خوبی داشتند. باید از فرصت‌ هایی که ملت های مان در اختیارمان قرار داده اند برای تقویت همکاری ها، تلاش کنیم.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳:۱۷

  وزیر بهداشت در جمع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد:

  تجهیز بیمارستان‌های زاهدان و سراوان تا سال آینده

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن تاکید بر تسریع در تجهیز بیمارستان های ۳۲۰ تختخوابی زاهدان و ۲۰۰ تختخوابی سراوان تا سال آینده، گفت: این دو بیمارستان حتما باید تا سال آینده به بهره برداری برسند و وزارت بهداشت برای تامین تجهیزات این دو مرکز و سایر مراکز بهداشتی و درمانی، اقدام خواهد کرد.

 • خدمات اورژانس انتقال مصدومان ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۵۱

  سرپرست سازمان اورژانس کشور تشریح کرد:

  روایت روزهای سخت اورژانس در امدادرسانی زلزله کرمانشاه

  سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور با تشریح تمام اقدامات اورژانس در زلزله کرمانشاه گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های اربعین شاهد موفقیت در عملیات بحران بودیم. ضمن اینکه در زلزله کرمانشاه کار ما معطل اورژانس هوایی هم نشد و در ساعات اولیه پیش از طلوع آفتاب آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌ها آغاز به کار کردند و موفق هم بودند، اما واقعیت این است که به بالگردهای دید در شب احتیاج داریم.

 • چشم آسیب دیده ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۳۸

  گلوله‌ای در حدقه چشم یک مرد امریکایی جا خوش کرده بود!

  سلامت آنلاین- پزشکان با سی‌تی‌اسکن از جمجمه مردی آمریکایی متوجه وجود یک گلوله‌ کالیبر ۲۲ در حدقه چشم او شدند که مدتها پیش در حادثه‌ای به درون چشمش راه یافته بود!

 • درس خواندن مطالعه تحقیق دانش آموز امتحان دانشجو ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۲۲

  توصیه محققان به دانش‌آموزان و دانشجویان

  برای به حافظه سپردن بهتر متون، آنها را با صدای بلندتر بخوانید

  سلامت آنلاین- محققان می‌گویند اگر فرزندتان قادر نیست درسهایش را در مدرسه به خاطر بسپرد از او بخواهید متن درسش را با صدای کمی بلندتر برای خودش زمزمه کند چراکه بیان متون با صدای بلند به ثبت بهتر کلمات در حافظهٔ بلندمدت کمک می‌کند.

 • لوگو سازمان پزشکی قانونی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۱۲

  بر اساس اعلام امروز سازمان پزشکی قانونی

  آمار فوتی‌های زلزله کرمانشاه به ۵۲۱ نفر رسید

  سلامت آنلاین- سازمان پزشکی قانونی، امروز اعلام کرد: شمار جانباختگان زلزله کرمانشاه به ۵۲۱ نفر رسیده است.

 • بیماری روانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۱:۴۳

  سادیست‌ها بیشتر به دنبال انتقامند

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای تازه مشخص کرده کسانی که از آسیب‌زدن به دیگران لذت می‌برند و دوست دارند دردکشیدن دیگران را ببینند بیشتر به دنبال انتقام گرفتن از اشخاصی‌اند که باعث خطایشان شده یا به آنها خیانت کرده‌اند.

 • صبحانه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۵۸

  این خوراکی‌ها را در وعده صبحانه نخورید

  سلامت آنلاین- صبحانه به عنوان مهمترین وعده غذایی روزانه از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا انرژی لازم بدن ما را برای شروع فعالیتهای روزانه تامین می کند، اما اکثر افراد در اغلب روزها وقت کافی برای آماده کردن یک صبحانه کامل و سالم را ندارند و با مصرف مواد ناسالم و غیرمغذی نه تنها انرژی لازم از خوردن صبحانه را به‌دست نمی آورند، بلکه به سلامت بدن خود نیز آسیب می رسانند.

 • اکبر رنجبرزاده ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۵۷

  عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد:

  رایزنی مجلس و دولت برای تامین منابع پایدار نظام سلامت

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به رایزنی مجلس و دولت برای تامین منابع پایدار نظام سلامت، تاکید کرد:‌ دولت باید برای تقویت منابع صندوق های بیمه ای نیز راهکار مناسب را به مجلس پیشنهاد دهد.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۱

  آغاز فرآیند جذب کمک پرستاران در قزوین

  سلامت آنلاین- عضو کمیته ممیزی و ارزیابی معاونت پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به آغاز فرآیند جذب کمک پرستاران در قزوین گفت: شرایط برای جذب کارآموزان دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی قزوین در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه مهیا شده است.

 • محمد علی ابوترابی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۲۶

  پیام وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت جراح جبهه‌های جنگ

  سلامت آنلاین- ​وزیر بهداشت در پیامی درگذشت دکتر محمدعلی ابوترابی را تسلیت گفت.

 • دود گازگرفتگی مسمومیت با گاز مونواکسید کربن خطر مرگ حوادث ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۱۲

  وقوع ۷۰ درصد موارد «مرگ خاموش» در نیمه دوم هر سال

  سلامت آنلاین- نیمه دوم هر سال با افزایش جانباختگان به دلیل مسمومیت با گاز منو کسیدکربن مواجه هستیم، به نحوی که بر اساس آمارها بیش از ۷۰ درصد تلفات گازگرفتگی در هر سال مربوط به نیمه دوم است.

 • آندومتریوز چسبندگی اندام تناسلی زنان ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۹

  زنانی که دیرتر ازدواج می‌کنند بیشتر به آندومتریوز مبتلا می‌شوند

  سلامت آنلاین- دبیر اجرایی دومین کنگره بین‌المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی با اشاره به علائم ابتلا به آندومتریوز و تاکید بر اثر ازدواج دیرهنگام در ابتلا به این مشکل گفت: اصلاح سبک زندگی، ورزش و مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه و مواد غذایی حاوی فیبر و کاهش مصرف گوشت‌های قرمز و فست فود در پیشگیری از این بیماری حائز اهمیت است.

 • قهوه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۳

  قهوه‌خورها کمتر دچار بیماریهای کبدی می‌شوند

  سلامت آنلاین- طبق گزارش محققان، نوشیدن منظم سه یا پنج فنجان قهوه، خطر بروز سرطان کبد و سیروز کبدی را کاهش می‌دهد.

 • مرکز شیمی درمانی و رادیوتراپی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۲

  انتقاد رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اغلب داروهای وارداتی «شیمی‌ درمانی»، تحت پوشش بیمه‌ نیستند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران با انتقاد از گرانقیمت بودن و بیمه نبودن اغلب داروهای شیمی درمانی وارداتی گفت: اغلب داروهای رایج شیمی درمانی در اروپا، در ایران نیز استفاده می‌شود، اما به دلیل گرانقیمت‌بودن، بیمه‌ها حاضر نیستند خیلی از آن‌ها را تحت پوشش خود درآورند و به همین دلیل بیماران در تهیه این داروها با مشکل مواجه هستند.

 • سلول سرطانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۹

  اثر مصرف غذاهای آماده در ابتلا به سرطان

  سلامت آنلاین- نائب رئیس انجمن سرطان ایران در حاشیه دومین کنفرانس بین‌المللی سرطان با اشاره به اثرگذاری مصرف غذاهای آماده در ابتلا به سرطان اظهار کرد: سبک زندگی اهمیت بسزایی در پیشگیری از سرطان دارد و باید برای جلوگیری از ابتلا به آن خودمراقبتی‌ داشته‌ باشیم و از عوامل ایجاد آن آگاهی یابیم.

 • تولد نوزاد زایشگاه زایمان گریه کودک بچه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۳

  تولد نوزادی با رحم پیوندی در آمریکا

  سلامت آنلاین- زنی که با انجام عمل جراحی، یک رحم پیوندی دریافت کرده بود، توانست صاحب نوزاد شده و با موفقیت زایمان کند. این تحول در دنیای پزشکی کم سابقه توصیف شده است.

 • ویلچر معلولان ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۲

  رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان انتقاد کرد:

  ​۵ سال انتظار برای رسیدگی به لایحه حمایت از معلولان

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان ضمن انتقاد از پنج سال انتظار برای رسیدگی به لایحه حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی، از کاهش کمیت خدمات به معلولان از سوی بهزیستی نیز انتقاد کرد و گفت: برخلاف اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته، مستمری‌ تمام معلولان به سه برابر افزایش نیافته است.

 • شبکه های اجتماعی موبایلی اینترنتی فیسبوک یوتیوب ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۴۹

  اعتیاد به اینترنت مغز را نامتعادل می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه سئول به ارتباط بین اعتیاد به اینترنت و عدم تعادل مواد شیمیایی در مغز پی بردند.

 • معاینه دندانپزشکی دهان لثه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۴۶

  از بیماری‌های دهان و دندانتان سرسری نگذرید

  سلامت آنلاین- دبیر مشاورعلمی دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به نقش دندانپزشکان در شناسایی بموقع بیماری‌های دهان و دندان اظهارداشت: ضایعات و تومورهای مرتبط یا غیر مرتبط با دندان، و تشخیص دیرهنگام آنها سبب به وجود آمدن مشکلات جبران‌ناپذیر و حتی از دست دادن قسمتی از استخوان فک یا بدتر از آن می‌شود.

 • کوسه روغن کوسه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۳۷

  بدن کوسه‌ها در محیط‌های مختلف تغییر شکل می‌دهد

  سلامت آنلاین- اگر نگاهی به انواع مختلف کوسه‌ها بیاندازید، می‌بینید که بعضی از آنها مثل بال‌های ثابت هواپیماها صاف و صیقلی هستند، در حالی که دیگر کوسه‌ها پوستی لایه لایه دارند و شبیه بالن هستند. یک مطالعه جدید مشخص کرده تفاوت در نوع بدن کوسه‌ها بر این اساس تعیین می‌شود که این موجودات در کجای اقیانوس زندگی می‌کنند.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۳۷

  وزیر بهداشت تاکید کرد:

  انضباط منابع مالی نظام سلامت؛ مهم‌تر از کمیت بودجه

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت انتظار دارد در منابعش نظم مالی باشد، گفت: برای من که مسئول این دستگاه هستم، برخلاف چیزی که تبلیغ می‌شود، کمیت منابع در رتبه دوم اهمیت قرار دارد. نکته مهم برای ما این است که منابع مالی سلامت، انضباط پیدا کند.

 • عصبانیت خشم مرد ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۳۲

  حواستان باشد: بداخلاقها زودتر می‌میرند

  سلامت آنلاین- استرس‌های روحی و جسمی ناشی از عصبانت و بداخلاقی اثرات منفی زیادی بر سلامتی دارند؛ مطالعات متعدد نشان می‌دهد که این اثرات می‌توانند به مرگ زودهنگام منجر شوند.

 • آناتومی مجاری ادرار زنانه کلیه مثانه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۲۷

  شایع‌ترین مشکلات مثانه در زنان

  سلامت آنلاین- زنان ممکن است مشکلات مختلف مثانه را با افزایش سن تجربه کنند اما بسیاری از آنها معتقدند علائمشان به خاطر افزایش سن است و مشکل خود را پیگیری نمی‌کنند.

 • فضا کشف سیاره ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۱۱

  کشف سیاره‌ای که وجود آن تصور نمی‌شد

  سلامت آنلاین- محققان سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سیاره‌ای کشف کردند که امکان موجودیت آن تصورناپذیر بود.