نمایش همه
 • سازمان بهداشت جهانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۱

  ۵ خبر خوش در هفتاد سالگی سازمان بهداشت جهانی

  سلامت آنلاین- سازمان جهانی بهداشت (WHO) هفتاد ساله شد و شعار امسال این سازمان، سلامت برای همه است. پیش از این طبیعت وضع بهتری داشت و سرطان کمتر قربانی می‌گرفت اما در کل می‌توان گفت که وضع بشر هیچگاه به خوبی ‌امروز نبوده است.

 • رضا مسائلی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۴

  از سوی مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت

  نحوه خرید ملزومات پزشکی ابلاغ شد

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی بخشنامه‌ای، نحوه خرید ملزومات پزشکی فاقد قیمت ریالی را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد.

 • عصب شبیه سازی شده ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۲

  ساخت عصبی به اندازه دانه برنج با امکان درمان بیماری‌ها

  سلامت آنلاین- محققان نوعی ایمپلنت عصب شبیه‌سازی‌شده به اندازه یک دانهٔ برنج ساخته‌اند که با کمک آن امکان می‌توان درمان دردهای مزمن، صرع و حتی دیابت را فراهم کرد.

 • حمید گرمابی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۲

  یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  تهدید سلامت مردم با خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تهدید سلامت مردم با خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو از سوی برخی افراد تصریح کرد: خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو را کتمان نمی کنم و سازمان‌های بازرسی موظفند این مساله را بررسی و گزارش کنند تا با خاطیان برخورد شود.

 • فنآوری ترمیمی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۱

  راهی نو برای ترمیم استخوان‌ها پیدا شد

  سلامت آنلاین- گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن با بررسی فیبرهای کلاژن، به مطالعه نحوه تشکیل دندان‌ها و استخوان‌های جدید در بدن پرداختند تا بتوانند راهکارهایی جدید برای ساخت مواد زیستی و بهبود فرآیند ترمیم استخوان‌ها بیابند.

 • دوچرخه سواری ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۲۷

  تصورات اشتباه درباره جابجایی‌های درونشهری با دوچرخه

  سلامت آنلاین- متخصصان دانشگاه دولتی پنسیلوانیا گفته‌اند: دلیل اصلی اینکه اکثر مردم، خودروی سواری را برای حمل و نقل شهری روزانه ترجیح می‌دهند این است که تصور می‌کنند وقت کافی ندارند و اگر بخواهند با دوچرخه به اداره و محل کار خود بروند بدون شک دیر می‌رسند؛ در حالی که این تصور اشتباه است.

 • باکتری بیماری سل ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۸

  فیلم/ با بیماری سل بیشتر آشنا شویم

 • خانه بهداشت روستایی ناهوک ویزیت معاینه فشارسنج فشار خون ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۶

  رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت تاکید کرد:

  ضرورت تصویب سریع‌تر تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷

  سلامت آنلاین- دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به ضرورت تصویب سریع‌ترتعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ گفت: شورای عالی بیمه در سال گذشته، به صورت فعالانه به بحث تصویب تعرفه های پزشکی سال ۹۷ ورود کرد و در دو جلسه و با حضور تمامی اعضای شورا، در آبان و دی ماه ۹۶ به اتفاق آرا، مصوب شد که تعرفه های پزشکی سال ۹۷ به اندازه میزان رشد تورم اعلام شده از سوی سازمان برنامه و بودجه باشد.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی تفاهم نامه ونزوئلا ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۹

  وزیر بهداشت در دیدار وزیر امور خارجه ونزوئلا تاکید کرد:

  گسترش همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در دیدار وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به توانمندی های ایران در حوزه دانش پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، گفت: در بخش هایی مثل تولید دارو، در منطقه شناخته شده ایم و سال‌هاست که در حوزه پزشکی در رتبه نخست منطقه قرار داریم.

 • دندانپزشکی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۶

  رئیس اداره امور دندان‌پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت خبر داد:

  ارائه خدمات ویژه دندانپزشکی به بیماران «خاص» و «محروم»

  سلامت آنلاین- رئیس اداره امور دندان‌پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به دو کار ویژه این وزارتخانه برای ارائه خدمات دندان‌پزشکی در سال ۹۷، گفت: دو کار ویژه و مهم وزارت بهداشت در حوره دندان‌پزشکی، تجهیز کلینیک‌های ویژه به خدمات دندان‌پزشکی و ارائه خدمات ویژه دندان‌پزشکی به بیماران «خاص» و «محروم» است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۱:۲۵

  معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد:

  محدودیت استفاده از داروهای خارجی در بیمارستان‌ها

  سلامت آنلاین- معاون کل وزارت بهداشت، ساماندهی تقاضا، سطح بندی خدمات تشخیصی و درمانی و تسهیل صادرات در حوزه دارو را از جمله راهکارهای حمایت از تولیدات داخلی در حوزه سلامت دانست و از ممنوعیت استفاده از داروهای خارجی دارای مشابه داخلی در بیمارستان‌ها خبر داد.

 • شکایت دادگاه قاضی قضاوت دادرسی قانون قضات محکمه قوه قضاییه حقوقی وکالت ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۲

  حکم جالب یک قاضی در کرمان:

  کاشت درخت و آموزش ادبیات و هنر به جای حبس در زندان

  سلامت آنلاین- رئیس شعبه ۱۰۸ دادگاه کیفری ۲ در کرمان طی حکمی ۵ متهم به قتل غیر عمد را که معلم و مهندس بودند، به جای تحمل یکسال حبس بر اساس ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی، به آموزش رایگان و کاشت درخت مکلف کرد.

 • پزشک خانواده ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۱:۰۱

  مشاور وزیر بهداشت در امور زنان خبر داد:

  کلینیک‌های «سلامت خانواده» وارد فاز اجرایی می‌شود

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در امور زنان با اشاره به اینکه کلینیک‌های «سلامت خانواده» وارد فاز اجرایی می‌شود، از آماده شدن زیرساخت‌های کلینیک‌های سلامت خانواده و تایید آن از طرف مراجع ذیصلاح از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

 • باکتری بیماری سل ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۱:۰۰

  تشخیص بیماری سل دو سال قبل از ابتلا، با آزمایش خون

  سلامت آنلاین- محققان، یک آزمایش جدید خون ابداع کرده‌اند که بر اساس آن می‌توان خطر ابتلا به سل را در افرادی که با افراد مبتلا به سل فعال زندگی می‌کنند، به طور دقیقتری دو سال قبل از ابتلا به آن پیشبینی کرد.

 • دانه ها چهار مغز آجیل ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۵۳

  خاصیت پروتئین موجود در مغزیجات و دانه‌ها برای سلامت قلب

  سلامت آنلاین- به گفته محققان، گوشت قرمز سرشار از پروتئین است اما خوردن آن با افزایش خطر بیماری قلبی ارتباط دارد؛ در حالی که مصرف پروتئین موجود در مغزیجات آجیلی و دانه‌ها نه تنها چنین خطری ندارد، بل‌که می‌تواند برای افزایش سلامت قلب انسان مفید باشد.

 • مغز عملکرد مغز ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۹

  رشد مغز در همه سنین ادامه دارد

  سلامت آنلاین- جدیدترین نتایج تحقیقات محققان آمریکایی نشان می‌دهد که رشد مغز در همه سنین، از طفولیت تا پیری، ادامه دارد و هرگز متوقف نمی‌شود. با این کشف می‌توان به درمان بیماریهای دژنراتیو (وخیمترشونده) کمک کرد.

 • سرماخوردگی آنفلوآنزا تب و لرز بیماری مریضی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۷

  هشدار یک متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پس از تزریق واکسن هم ممکن است به آنفلوآنزا مبتلا شوید

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی هشدار داد: تزریق واکسن آنفلوآنزا در صورتی که در شرایط مناسب انجام شود، میزان آنتی‌بادی بدن را به حد محافظتی می‌رساند، اما بی‌توجهی به برخی نکات، ممکن است حتی با وجود تزریق واکسن هم زمینه را برای ابتلای افراد به آنفلوآنزا فراهم کند.

 • سرطان تخمدان ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۴

  چند ماده خوراکی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

  سلامت آنلاین- سرطان تخمدان یکی از شایعترین سرطانها در بین زنان سراسر جهان است و اگرچه زنان در هر سنی به آن مبتلا می‌شوند معمولا در زنان پس از سن یائسگی است که آن را تشخیص می‌دهند. با این حال، برای پیشگیری از آن چند راهکار غذایی وجود دارد.

 • بسته بندی سبزیجات ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۳۷

  ابداع محقق ایرانی دانشگاه مک‌مستر برای تشخیص مواد غذایی خطرناک

  سلامت آنلاین- محققان در کانادا با ابداع یک پچ شفاف موفق شدند طی آزمایشی نشان دهند که آیا گوشت و یا سایر مواد غذایی برای مصرف سالمند یا باید آنها را دور انداخت.

 • دنبه حیوانی روغن حیوانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۳۲

  پاسخ یک متخصص تغذیه به پرسش سلامت آنلاین:

  آیا «دنبه حیوانی» یک روغن مصرفی سالم است؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه در واکنش به گرایش زیاد برخی افراد به مصرف دنبه حیوانی گفت: اگرچه استفاده محدود از «دنبه حیوانی» خالی از فایده نیست، اما مصرف بیش از حد آن موجب بروز مشکلات جدی برای سلامت افراد می شود.

 • کاریکاتور/ سعی کن خودت باشی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۳۱

  کاریکاتور/ سعی کن خودت باشی

  سلامت آنلاین - علیرضا کریمی مقدم

 • ورزش تایچی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۲

  اثر ورزش «تای چی» بر بهبود عملکرد تنفسی بیماران ریوی

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد انجام منظم ورزش قدیمی چینی موسوم به «تای چی» موجب تقویت عملکرد تنفسی در افراد مبتلا به «بیماری مزمن انسداد ریه» می‌شود.

 • مریخ ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۷

  مکان‌های مناسب برای زندگی در مریخ مشخص شد

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واخِنینگِن یک نقشه ۳ بعدی اولیه را طراحی کرده‌اند که مناطق مناسب برای زندگی انسان در سیاره مریخ را نشان می‌دهد.

 • شکوفه های گیلاس در واشنگتن‎ ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۳

  گزارش تصویری/شکوفه های گیلاس در واشنگتن‎

  سلامت آنلاین- با آغاز فصل بهار، شکوفه های درختان گیلاس در واشنگتن زیبایی خاصی به این شهر بخشیده اند. منبع: مهر

 • مرتضی خاتمی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۲

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  تشکیل سازمان رفاه اجتماعی به نفع اقشار محروم جامعه است

  سلامت آنلاین - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر ضرورت تشکیل سازمان رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون فقدان انسجام و درست هزینه نشدن اعتبارات مالی موجب شده تا در زمینه رفاه اجتماعی با کاستی‌های اساسی مواجه باشیم، اما تشکیل سازمان رفاه اجتماعی از این مشکل جلوگیری می‌کند و در نهایت به نفع اقشار محروم جامعه، تمام می‌شود.

 • سازمان بیمه سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۰۹:۵۶

  طرح استحقاق درمان تا تابستان امسال، اجرایی می‌شود

  سلامت آنلاین- معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از اجرایی شدن طرح استحقاق درمان تا سه ماهه‌دوم سال جاری در کل کشور خبر داد.

 • کلم بروکلی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۰۹:۴۸

  فواید خوردن روزانه «بروکلی»: پیشگیری از سفت‌شدن عروق گردن

  سلامت آنلاین- محققان در پی پژوهشی جدید دریافته‌اند که مصرف هر روزهٔ سبزیجات کلمی همچون کلم، کلم‌پیچ، و... بویژه کلم بروکلی ممکن است باعث جلوگری از سفت و سخت شدن رگهای گردن در سنین بالا و افراد مسن شود.

 • فرآورده های لبنیاتی شیر کره پنیر ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۰۹:۴۲

  ارتباط مصرف بیشتر محصولات لبنی با افزایش سلامت استخوان‌ها

  سلامت آنلاین- محققان می‌گویند مصرف روزانهٔ فرآورده‌های لبنی اعم از شیر، ماست، پنیر و مانند آن همراه با رژیم غذایی، سبب بهبود تراکم استخوان‌ها و تقویت ستون فقرات می‌شود.

 • هتل فضایی اوریون اسپن ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۹

  با پرداخت حدود ۹/۵ میلیون دلار، در مدار زمین اقامت کنید

  انتشار آگهی پذیرش مهمان در نخستین هتل لوکس فضایی

  سلامت آنلاین- یک استارتاپ موسوم به اوریون اسپن (Orion Span) در سیلیکون‌ولی، با انتشار آگهی پذیرش مهمان در اولین هتل لوکس فضایی اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی این اقامتگاه مسافری شیک و مجلل را در مدار زمین قرار دهد و علاقه‌مندان به سفرهای فضایی و اقامت در آن می‌توانند با پرداخت ۸۰ هزار دلار مبلغ اولیه یکی از اتاقهایش را رزرو کنند.

 • گردن درد آرتروز ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۰۰:۱۶

  فیلم/چه کنیم که گردن درد نگیریم؟