نمایش همه
 • آزمایش ادرار ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۳۶

  تشخیص نوع غذای افراد با آزمایش ادرار

  سلامت آنلاین- دانشمندان انگلیسی بتازگی اعلام کرده‌اند با آزمایش ادرار می‌توان نوع غذایی را که افراد می‌خورند، مشخص کرد و برای بهبود سبک تغذیه و کاهش وزن توصیه‌های غذایی بر اساس آن ارائه داد.

 • فست فود کالباس ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۲۷

  تولید کالباس کم‌کالری سالم در کشور

  سلامت آنلاین- سرپرست یک گروه تحقیقاتی با اشاره به رشد ۳ برابری مصرف گوشت‌های فرآوری‌شده، از تولید کالباس کم‌چرب، کم‌کالری و سالم در کشور خبر داد.

 • محصولات غذایی کنسروی ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۱۰

  رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو:

  قاطعانه می‌گوییم در کنسروها، ماده نگهدارنده «ادتا» به کار نمی‌رود

  سلامت آنلاین- رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو، در واکنش به برخی اخبار مبنی بر استفاده از ماده نگهدارنده «ادتا» در کنسروها، گفت: کنسروها فاقد هر گونه مواد نگهدارنده هستند.

 • تیمارستان ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۱۰

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  راه اندازی تخت های روانپزشکی؛ مرهمی بر زخم‌های کهنه

  سلامت آنلاین- آنهایی که یکی از اعضای خانواده شان دچار اختلالات حاد روانی است، بهتر درک می کنند که در دسترس بودن تخت های روانپزشکی، چه کمک بزرگی می تواند در کنترل بیماری و برقراری آرامش در خانواده ها داشته باشد. امروز در اتفاقی کم نظیر، هزار تخت روانپزشکی به طور همزمان در سراسر کشور افتتاح می شود تا مرهمی بر زخم این گروه از بیماران مظلوم و خانواده های صبور آنها باشد.

 • تخت بیمارستانی روانپزشکی بیمارستان ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۰۲

  امروز هزار تخت جدید روان‌پزشکی در بیمارستان‌های دولتی کشور افتتاح شد

  هزینه های سنگین درمان و بی مهری بیمه‌ها به بیماران روانی

  سلامت آنلاین- امروز به‌ صورت هم‌زمان هزار تخت بیمارستانی روان‌پزشکی در کشور افتتاح شد. این تعداد تخت در ٣١ دانشگاه علوم‌پزشکی، ٥٨ شهرستان و ٦٦ بیمارستان قرار دارند و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این تخت‌ها، این است که در زیرمجموعه بیمارستان‌های عمومی کشور ایجاد شده‌اند تا ضمن کاهش بار منفی حضور بیماران در مراکز خاص نگهداری بیماران مزمن روان، بیماران بتوانند از دیگر امکانات مراقبتی سلامت بهره ببرند. 

 • دستگاه پوشیدنی ساعت حسگر ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۰۰

  معاینه و تشخیص بیماری با حسگرهای زیستی پوشیدنی

  سلامت آنلاین- در آینده‌ای نزدیک امکان اطلاع از وضعیت سلامت بدن همچون ضربان قلب، گردش خون، شتاب حرکت، قند خون و... نیز هشدار درباره ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت، لایم و... با نظارت حسگرهای زیستی پوشیدنی فراهم خواهد شد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۴۶

  وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از ۱۰۰۰ تخت روانی تشریح کرد

  چرا بیماری‌های اعصاب و روان در حال افزایش است؟

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: در دنیا ۴۵۰ میلیون نفر مبتلا به اختلالات اعصاب و روان هستند و این آمار رو به افزایش است که ۱۰ درصد از آنها دارای افسردگی هستند و میزان افسردگی در کشور حدود ۱۲ درصد است که بخشی از آن، عمیق است.

 • ریتالین ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۲۷

  هشدار! سلامتی دانشجویان و دانش آموزان در خطر

  بیدارخوابی در شب امتحان با «ریتالین» ورقی۴۰ هزار تومان

  سلامت آنلاین- دانشگاه ها آغاز شده است و دانشجویانی که در طول ترم به فکر پایان کار نبودند حال در تکاپو هستند تا شاخ غولی به نام امتحانات را بشکنند. در این بین در سال های اخیر برخی دانشجویان و حتی دانش آموزان برای بالا بردن تمرکز خود برای مطالعه دست به کارهای عجیبی می زنند، یکی از این کارها مصرف قرص هایی برای بیدار ماندن است.

 • سفر وزیربهداشت ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۲۷

  امام جمعه اهواز در دیدار با وزیر بهداشت:

  اقدامات وزارت بهداشت، افتخار دولت است

  سلامت آنلاین- نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز خطاب به وزیر بهداشت، گفت: تمام ملت برای شما دعا می کنند و زبان از سپاسگزاری از خدمات و اقدامات شما، قاصر است.

 • مرخصی پس از زایمان زایمان ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۰۹

  امکان بارداری زنان مبتلا به مشکلات قلبی مادرزادی

  سلامت آنلاین- بر اساس گزارش جدید انجمن قلب آمریکا، اکثر زنان مبتلا به مشکلات قلبی مادرزادی می‌توانند بدون نگرانی اما تحت نظارت پزشکان باردار شوند.

 • نیش پشه گزیدگی گزش ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۰۳

  دستاورد جدید دانشمندان: پشه‌های مقاوم به ویروس دنگی

  سلامت آنلاین- دانشمندان در تازه‌ترین دستاورد خود برای دنیای علم توانسته‌اند پشه‌هایی را در برابر ویروس دنگی مقاوم کنند که به گفته آنها در نهایت می‌تواند به کنترل گسترش این بیماری در انسان کمک کند.

 • سرای احسان ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۰:۵۹

  گزارش تصویری/ دنیای متفاوت بیماران روانی در «سرای احسان»

  سلامت آنلاین- در این دنیای بزرگ آدم هایی زندگی می کنند که کمی فرق دارند با مردمان عادی، گاه فراموش می شوند و گاه احساس تنهایی می کنند. گاه خودشان را دوست دارند و گاه از خود متنفر می شوند. دنیای آنها گاه سیاه است و گاه سپید. آدم هایی که روانشان آزرده است، در خود فرو رفته اند و روان پریشی، دنیای آنها را متفاوت کرده است. عکاس سلامت آنلاین همزمان با افتتاح ۱۰۰۰ تخت بیماران روانی در سراسر کشور، دنیایی متفاوت آنها را در «سرای احسان» به تصویر کشیده است. عکس: زهرا راد

 • آزمایش ایدز تست اچ آی وی مثبت منفی ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۰:۲۷

  شیوع جدی ایدز، پشت سکوت آموزش‌های جنسی

  در حالی که معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید می‌کند: هشدار درباره گسترش ایدز جدی است و الگوی ابتلا به آن، از تزریقی به جنسی تغییر کرده است، رئیس مرکز تحقیقات ایدز می‌گوید: با این‌که عامل اصلی انتقال این بیماری رابطه جنسی بخصوص در بین جوانان است، اما نه آموزش و پرورش درباره مسائل جنسی چیزی می‌گوید، نه خانواده‌ها حرفی می‌زنند و نه رسانه‌هایی چون تلویزیون.

 • زن جوان ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۰:۰۵

  ناتوانی مالی، زنی را به آخرین روزهای عمرش نزدیک کرد

  سلامت آنلاین- یک مادری تایلندی که پس از زایمان دچار نوعی سرطان لاعلاج شده است، به دلیل ناتوانی مالی خود و همسرش آخرین روزهای عمرش را با تحمل دردهای شدید سپری می‌کند.

 • زنجبیل ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۰۹:۴۵

  خواص زنجبیل؛ از تقویت حافظه تا درمان نفخ معده

  سلامت آنلاین- یک متخصص فیزیولوژی استفاده از زنجبیل را برای تقویت حافظه، رفع نفخ معده و بویژه افزایش قوای جنسی در افراد سردمزاج مفید دانست و خواص و فواید دیگر این ماده غذایی را برشمرد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۲:۱۲

  روزی ماندگار در نظام سلامت؛ فردا هزار تخت روانپزشکی افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- در شرایطی که سالیان سال است نظام سلامت کشور با فقر تخت های روانپزشکی دست و پنجه نرم می کند و بر اساس آمارهای رسمی هم حداقل ۱۰ هزار تخت روانپزشکی کمبود داریم، اما فردا در رویدادی ماندگار، هزار تخت روانپزشکی در سراسر کشور افتتاح می شود.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۴۶

  بهره برداری از بیمارستان شهید بقایی اهواز تا پایان امسال

  سلامت آنلاین- وزارت بهداشت اعلام کرد که بیمارستان شهید بقایی ۲ اهواز با ظرفیت ۴۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

 • واکسن واکسیناسیون طیور آنفلوآنزای مرغی پرندگان اهلی ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۳۸

  آخرین وضعیت آنفلوآنزای پرندگان در ایران

  سلامت آنلاین- طی ماه‌های گذشته آنفلوآنزای طیور از طریق پرندگان وحشی به تهران منتقل شد و پس از آن به گفته سازمان دامپزشکی در ۱۱ استان کشور منتشر شد اما رئیس این سازمان معتقد است این بیماری با اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای صورت گرفته، کنترل و محدود شده است و همه مردم از تولیدکنندگان تا روستاییان و مصرف‌کنندگان باید هشدارهای بهداشتی و قرنطینه‌ای صادرشده را جدی بگیرند.

 • اکبر ترکی نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۱:۱۵

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین: 

  منع طبابت دوگانه جواب نمی دهد؛ پزشکان مثل همه اصناف باید آزاد باشند

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منع طبابت دوگانه جواب نمی دهد، عنوان کرد: پزشکان مثل همه اصناف باید آزاد باشند تا برای وقتشان تصمیم بگیرند.

 • ناخن ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۱:۰۲

  یک متخصص پوست و مو در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد

  خطرات ناخن های مصنوعی، فراتر از چیزی است که فکر می کنید

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو با تاکید بر این که بانوان بهتر است از ناخن های مصنوعی استفاده نکنند، گفت: استفاده از این ناخن ها گاه عوارض جبران ناپذیری به دنبال دارد و ممکن است ناخن از بستر جدا شده، بد شکل شود یا این که برای همیشه ناخن را از دست بدهند.

 • آیت الله هاشمی رفسنجانی وزیر بهداشت ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۴۲

  روایت وزیر بهداشت از آخرین ناهار با آیت الله؛ نگذاریم شرایط به عقب برگردد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با تشریح آخرین دیدارش با آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:‌ ایشان در آخرین روز زندگی همچنان نگران رفاه مردم و رسیدگی به فقرا و محرومین بودند.

 • پزشک روستا روستایی مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۳۷

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  ۶۸۵۰ پزشک در روستاها خدمت می کنند

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه اولویت طرح تحول نظام سلامت، خدمات رسانی به مردم و به ویژه ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته است، افزود: برای تحقق اهداف محرومیت زدایی نظام مقدس جمهوری اسلامی،ففف شش هزار و ۸۵۰ پزشک در روستاهای کشور در امر بهداشت و درمان به مردم خدمات رسانی می کنند.

 • تخت بیمارستانی روانپزشکی بیمارستان ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۱۲

   ۱۰۰۰ تخت جدید روانپزشکی در کشور افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- روز شنبه با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان گلستان اهواز، هزار تخت جدید روانپزشکی به صورت همزمان در کشور افتتاح می شود.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۵

  معاون سازمان نظام پزشکی خبر داد:

  بدخطی نسخه ها، عامل ۱۵ درصد خطاهای پزشکی

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: ۱۵ درصد خطاهای پزشکی به علت بدخطی پزشکان در نوشتن نسخه ها است.

 • دیالیز ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۹

  سالانه ۶ درصد به آمار بیماران دیالیزی افزوده می شود

  سلامت آنلاین- نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور گفت: بیماران دیالیزی در بخش دولتی و خصوصی هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کنند که هر سال هم شش درصد به آمار این بیماران اضافه می شود.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۰۹:۳۰

  سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:

  کاهش ۱۸ درصدی پرداخت از جیب مردم با اجرای طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد که متوسط پرداخت از جیب مردم تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بین ۵۶تا ۵۸ درصد بود که ظرف دو سال گذشته به کمتر از ۴۰درصد کاهش یافته است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۰۹:۲۳

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  پزشک خانواده در ۶۰ درصد نقاط کشور، اجرا شده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح پزشک خانواده در حدود ۶۰ درصد نقاط کشور شامل روستاها، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، مناطق عشایری و بخشی از شهرهای زیر ۵۰ و ۱۰۰ هزار نفر اجرا شده است.

 • مواد غذایی ویتامین مواد معدنی ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۰۹:۰۲

  دستورالعمل تبلیغ فرآورده های سلامت محور، ابلاغ شد

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو "لحاظ نمودن نحوه استعلام اصالت فرآورده ها در تبلیغات کلیه ذینفعان " را به تمامی شرکت های تولیدکننده و وارد کننده فرآورده های دارویی، مکمل، داروهای طبیعی، غذایی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی ابلاغ کرد.

 • حسین‌علی شهریاری ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۲۱:۵۲

  در اعتراض به لحاظ نشدن رای خود در مصوبه انتقال شورای عالی بیمه

  دکتر شهریاری: تصمیم هیات رئیسه را عادلانه نمی دانم

  سلامت آنلاین- نماینده مردم زاهدان همچنان نسبت به لحاظ نشدن رای اش در هفته پیش به دلیل خرابی دستگاه معترض است و عدم لحاظ آن را عادلانه نمی داند، در حالی که رئیس مجلس معتقد است دستگاه او خراب نبوده است.

 • حوادث کار ایمنی کارگران ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۸:۳۷

  در ۸ ماه اول امسال اتفاق افتاد

  فوت ۲۳۸ تهرانی در حوادث کار

  سلامت آنلاین- اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، اعلام کرد که درهشت ماه اول امسال، ۲۳۸ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.