نمایش همه
 • آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۶-۱۱-۲۷ ۱۱:۱۵

  همکاری سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت برای مهار آنفلوآنزای مرغی

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به همکاری سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت برای مقابله با آنفلوآنزای مرغی، اقدامات انجام شده جهت کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان به انسان را تشریح کرد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۱۱-۲۷ ۱۰:۲۷

  دلنگرانی‌های وزیر بهداشت از آینده طرح تحول سلامت

  وزیر بهداشت گفت: نمی‌توانم کتمان کنم اگر منابعی که سال ۹۲ برای اجرای طرح تحول نظام سلامت مشخص شد، جهت اجرای آن در سال‌های آتی فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح را کوچک کنیم؛ اما تاکید می‌کنم که تا امروز تمام تلاش همکارانم آن بوده که در طرف گیرنده خدمت که همان مردم هستند، کم‌فروشی نشود و برای آنها مشکل و محدودیتی ایجاد نشود.

 • روانشناسی شخصیت اثر انگشت ۱۳۹۶-۱۱-۲۷ ۰۹:۴۳

  ادعای تازه محققان: تشخیص بیماری از روی اثر انگشت افراد

  سلامت آنلاین- اثر انگشت از مدت‌ها پیش تاکنون در تشخیص جرایم و جنایات و نیز تعیین هویت افراد کاربرد زیادی داشته است، اما تحقیقات اخیر نشان داده اند که اثر انگشت می تواند در بررسی احتمال ابتلای افراد به بیماری هایی نظیر دیابت، آسم و سرطان، قبل از بروز علایم بیماری کمک کند.

 • وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۳:۰۰

  وزیر بهداشت با تقدیر از واقفان حوزه سلامت و سازمان اوقاف خبر داد:

  فعالیت ۱۳۳ بیمارستان موقوفه در کشور

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن تقدیر از رییس و مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه به دلیل همراهی با وزارت بهداشت، گفت: مشکلات لاینحل چند دهه ای بیش از ۲۴۰ موقوفه حوزه سلامت با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه برطرف شده است.

 • آشپزی خرد کردن سبزیجات کلم بروکلی ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۳

  مفیدترین روش مصرف کلم بروکلی

  سلامت آنلاین- پژوهشگران در مطالعات اخیر خود موفق به کشف مفیدترین و موثرترین روش مصرف کلم بروکلی شدند.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۲

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت:

  همه افراد بی‌بضاعت باید تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه باید افراد بی بضاعت تحت پوشش بیمه رایگان قرار بگیرند، گفت: اگر در قانون بودجه سال ۹۷ تصویب شود طی آن تمام صندوق های بیمه ای، اطلاعات جمعیتی مستقر در پایگاه را در تمام مراکز درمانی در اختیار دارند و طبق آن استحقاق سنجی خدمت را انجام می دهند.

 • طلاق عاطفی ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۱:۰۷

  جزئیات یک طلاق/ مرد: همسرم لباس مارک می‌پوشد؛ زن: مگر چند سال جوانم؟

  سلامت آنلاین- زن وشوهری که به خاطر آراستگی، زبانزد دوستان و افراد فامیل بودند، عادت داشتند از مارک‌ها و برندهای مشهور خرید کنند، اما حساسیت روی نام و نشان لباس‌ها سرانجام آنها را مقابل هم قرار داد و پس از سه سال مسیر زندگی مشترکشان را به سوی دادگاه خانواده کج کرد.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۱

  محققان هشدار می‌دهند

  رابطه مستقیم بین آلودگی هوا و افزایش جرایم!

  سلامت آنلاین- یافته های مطالعه جدید نشان می دهد قرارگیری در معرض آلودگی هوا منجر به افزایش رفتارهای غیراخلاقی مانند جُرم و تقلب می شود.

 • پرنده های مهاجر شکار ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۸

  آنفلوآنزای پرندگان بیخ گوش ماست، از شکار و تماس با پرندگان پرهیز کنید

  سلامت آنلاین- احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان «H5N6» به انسان بسیار ناچیز است، اما همچنان لازم است که مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند.

 • کباب کوبیده ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۸:۵۹

  محققان دانشگاهی کشورمان هشدار دادند

  مصرف مداوم کباب، احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- نتایج پژوهشی که توسط محققان کشور بر روی الگوی مصرف کباب به عنوان یک عامل سرطان‌زای بالقوه در کرمانشاه انجام شد، نشان داد که پخت کباب در کرمانشاه از الگوی سالم پیروی نمی‌کند. مصرف زیاد کباب و عادات غذایی ناسالم، خطر سرطان‌زایی آن را افزایش می‌دهد. بنابراین، توجه به این موضوع از سوی مقامات وزارت بهداشت و متولیان سلامت عمومی ضروری است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۸:۴۹

  قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد:

  فعالیت ۴۲ هزار پزشک عمومی و ۳۹ هزار متخصص در کشور

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت درباره تعداد پزشک عمومی و متخصص در کشور، گفت: در حال حاضر ۴۲ هزار و ۸۲۲ پزشک عمومی، ۳۹ هزار و ۸۹۲ پزشک متخصص، ۱۴ هزار و ۳۱۴ رزیدنت در حال تحصیل برای تخصص و ۲۰۰۵۱ نفر دندان‌پزشک در کشور مشغول به کار هستند.

 • آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۴:۳۰

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

  هیچ مورد انسانی از آنفلوآنزای پرندگان مشاهده نشده است

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به تلفات تعدادی از پرندگان مهاجر وحشی در یکی از تالاب‌های استان گیلان، گفت: بررسی‌های آزمایشگاهی، نوع ویروس آنفلوآنزای ایجادکننده این طغیان را H۵N۶ اعلام کرده که با ویروس قبلی متفاوت است، اما هیچ مورد انسانی از این نوع آنفلوآنزای پرندگان در ایران مشاهده نشده است.

 • اینفوگرافی/ قیمت هر پاکت سیگار در کشورهای مختلف ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۳

  اینفوگرافی/ قیمت هر پاکت سیگار در کشورهای مختلف

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • ایدز و خون اهدای خون هپاتیت ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۲:۳۶

  کاهش ذخایر خون در ماه‌ پایانی سال؛ اورژانسی‌ها برای اهدای خون به میدان آمدند

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه در اسفند ماه به دلیل افزایش جراحی‌ها، دچار کاهش ذخیره خونی در مراکز ذخیره خون می‌شویم، گفت: اقدام ۱۰۰۰ تن از همکاران اورژانس برای اهدای خون را به فال نیک می‌گیرم؛ چراکه باعث دلگرمی بیماران بستری شده و باعث می‌شود با ذخیره مناسبی به استقبال نوروز ۹۷ برویم.

 • مرد سرماخورده ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۵۴

  چند راهکار خانگی برای بهبود گرفتگی سینه

  سلامت آنلاین- گرفتگی سینه معمولا هنگامی پیش می‌آید که مقدار قابل توجهی مخاط در سینه شکل می‌گیرد و سرفه شدید نیز به خلاص شدن از آن کمکی نمی‌کند. این گرفتگی ممکن است به‌واسطه ابتلا به بیماری‌های مختلف شکل بگیرد که شایع‌ترین آنها سرماخوردگی و آنفلوآنزاست.

 • آلودگی هوای اهواز ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۲

  آلودگی هوای خوزستان در وضعیت فوق بحرانی

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در روزهای اخیر میزان ریزگردها در خوزستان و برخی مناطق جنوب غرب کشور از شاخص فوق بحران عبور کرد، اما بارندگی هایی که از پریروز شروع شده، وضعیت را اندکی بهتر کرده است.

 • دکتر علیرضا ستوده نژاد ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۲

  پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت دکتر «ستوده‌نژاد»

  سلامت آنلاین-وزیر بهداشت در پی درگذشت دکتر علیرضا ستوده‎نژاد، دانشیار جراحی دانشگاه علوم پزشکی کرمان پیام تسلیتی فرستاد.

 • تکنیک مبارزه با تومور سرطانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۱

  نانوربات‌هائی که تومورهای سرطانی را نابود می‌کنند

  سلامت آنلاین- پژوهشگران، از نانوربات‌ها برای درمان برخی از انواع سرطان در موش‌ها استفاه کردند. روش‌های کنونی مبارزه با تومورهای بدخیم، به شدت محدودند.

 • پروتز غضروف مفصل زانو ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۳

  عوارض جراحی مفصل زانو و مدت عمر پروتزهای آن

  سلامت آنلاین- یک عضو هیئت مدیره انجمن جراحی زانو، آرتروسکپی و آسیب‌های ورزشی با توضیح درباره مشکلات و عوارض احتمالی پس از انجام عمل جراحی مفصل زانو گفت: یکی از مهم‌ترین عوارض تعویض مفصل زانو احتمال ناتوانی در خم کردن کافی مفصل زانو پس از عمل جراحی است.

 • رشد تخمک انسان در آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۱۹

  برای اولین بار صورت گرفت: رشد و تکامل تخمک انسانی در آزمایشگاه

  سلامت آنلاین- طی تحقیقی که گفته شده می‌تواند نقطه عطفی در این زمینه محسوب شود، محققان برای نخستین بار موفق شدند تخمکهای انسانی را از اولین مراحل تا بلوغ و تکاملشان در آزمایشگاه رشد و پرورش دهند؛ دستاوردی مفید برای درمان افرادی که در معرض ناباروری قرار دارند.

 • محمد رضا مسجدی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۳

  انتقاد تند دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مافیای دخانیات در دولت و مجلس نفوذ و سلامت مردم را فدای سود سرشار خود کرده‌اند

  سلامت آنلاین- دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با ابراز نارضایتی شدید از تعلل مجلس و دولت در افزایش مالیات بر سیگار تصریح کرد: وقتی دولت برای افزایش پیدا نکردن عوارض سیگار چراغ سبز به مجلس نشان می‌دهد، طبیعی است که مجلس نیز با طرح بهانه و توجیهاتی مانند افزایش قاچاق سیگار به کشور، مانع از افزایش مالیات سیگار می‌شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۹

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد

  استراتژی بیمه سلامت؛ مدیریت هزینه‌ها بدون فشار به اقشار آسیب پذیر

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به کمبود منابع مالی، مدیریت هزینه ها را شرط اصلی برای برون رفت از مشکلات موجود بیان کرد و افزود: تشکیل کمیته های تنظیم و مدیریت هزینه ها در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها، نیازی جدی است و لازم است به طور فعال در زمینه کاهش هزینه ها در این کمیته ها تلاش شود.

 • علی اکبر حق دوست ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۷

  انتقاد معاون وزیر بهداشت از وضعیت نامطلوب نشاط اجتماعی

  سلامت آنلاین- معاون برنامه‌ریزی راهبردی وزارت بهداشت با بیان اینکه نشاط اجتماعی تنها به معنای خنده و بشاش بودن نیست، گفت: نشاط اجتماعی مفهومی گسترده‌تر از این مباحث است. متاسفانه طبق شاخص‌های بین‌المللی وضعیت کشور ما از این نظر در زمینه نشاط اجتماعی مثبت نیست و در رتبه‌بندی بین‌المللی رتبه‌های بالای ۱۰۰ را کسب می‌کنیم که اصلا زیبنده کشورمان نیست.

 • مواد شوینده ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۲

  راهنمای خانه تکانی و نظافت منزل در آستانه سال نو

  هشدار! این شوینده‌ها را هرگز با هم مخلوط نکنید

  سلامت آنلاین- با نزدیک شدن به عید نوروز خانمها کم کم به فکر خانه تکانی و تمیز کردن منازل افتاده وبه دنبال بهترین مواد شوینده و جلادهنده های لوازم و سطوح خانه هستند. اما در این میان آنچه حائز اهمیت است آشنایی با طرز استفاده ازهر یک از این مواد و مخلوط نکردن آنها با یکدیگر است، چرا که اکثر این مواد در ترکیب با هم مواد سمی و خطرناکی تولید خواهند کرد و به ایجاد خطرات جانی و مالی فراوان به خانواده منجرخواهند شد.

 • افتتاح ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۰

  ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه‌های حوزه سلامت در نیشابور افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، پروژه های بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.

 • غده سرطانی تومور سرطانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۰

  مولکول بیماری هانتینگتون، قاتل شگفت‌انگیز سرطان

  سلامت آنلاین- یک گروه تحقیقات پزشکی پی برده‌اند که چگونه مولکول بیماری هانتینگتون می‌تواند به طور ناخواسته سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. آنها می‌گویند از این روند می‌توان به عنوان درمان جدید سرطان استفاده کرد.

 • سونوگرافی بارداری ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۵

  قدردانی رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از بخشنامه معاونت درمان

  «نیکشهر» حتی یک متخصص رادیولوژی ندارد

  ​سلامت آنلاین- رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: انجام سونوگرافی های سطح یک، توسط متخصصین زنان و زایمان صلاحیت دار، اقدامی برای نجات جان مادران باردار در مناطق محروم است که در آنجا متخصص رادیولوژی وجود ندارد.

 • روغن اسطوخودوس ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۴

  فواید روغن اسطوخودوس برای پوست و مو

  سلامت آنلاین- بسیاری از روغن‌های گیاهی در حوزه درمان‌های خانگی کاربردی شناخته‌شده دارند. در میان این گیاهان، اسطوخودوس از آنهاست که محققان اعلام کرده‌اند کاربردهای مناسبی نیز در سلامت پوست و مو دارد.

 • خدمات سلامت روان ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۳

  معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اظهار کرد:

  نقش روانشناسان در کاهش رفتارهای پرخطر در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت تاکید کرد که اقدامات مداخله‌ای در حوزه سلامت روان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، تاکنون توانسته‌ در کاهش بروز رفتارهای پرخطر بسیار موثر عمل کند.

 • شبکاری نور کم محیط ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۴

  کار شبانه خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- محققان هشدار می‌دهند افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند در معرض خطر بالای ابتلا به دیابت نوع۲ قرار دارند که پیشزمینه‌ای برای ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز است.