تجهیزات پزشکی

کل اخبار:188

 • بدهی بیمه ها و حال بد بیمارستان ها ۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۰۲

  هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در گفتگو با سلامت آنلاین

  تداوم بدعهدی تامین اجتماعی، عمل های جراحی را هم به تعویق می اندازد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به لزوم ورود رئیس جمهور به پرداخت مطالبات بیمارستان ها، مراکز درمانی، داروخانه ها و آزمایشگاه ها تصریح کرد: در صورتی که مطالبات معوقه تامین اجتماعی پرداخت نشود، اعمال جراحی هم به تعویق می افتد، زیرا بدون اعتبارات نمی توانیم تجهیزات جراحی را تامین کنیم.

 • عکس رادیولوژی دندان ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۳

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی پول ندهد، نسخه بیماران را آزاد حساب می کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن رادیولوژی ایران هشدار داد: در صورتی که سازمان تامین اجتماعی مطالبه معوقه یک تا دو میلیارد تومانی جامعه رادیولوژیست ها را تسویه نکند، از ابتدای سال آینده نسخه رادیولوژی بیماران را بدون دفترچه بیمه و با نرخ آزاد محاسبه می کنیم.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بعد از طرح تحول، هزینه جراحی شکستگی از ۱۵ میلیون به ۱۵۰ هزار تومان رسید

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان کرد: قبل از طرح سلامت، بیمار برای انجام جراحی شکستگی استخوان، هزینه ای حدود پنج تا ۳۰ میلیون تومان، یعنی به طور میانگین، هزینه ای حدود ۱۵ میلیون تومان متحمل می شد، اما پس از اجرای این طرح هزینه درمان شکستگی به ۱۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  کاهش آمار مرگ و میر در مناطق محروم با توزیع پزشک متخصص

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با بیان این که قبل از اجرای طرح تحول سلامت، مردم مناطق محروم این شهر به پزشک متخصص دسترسی نداشتند و برای درمان به یزد، کرمان و شیراز مراجعه می کردند، گفت: در این راه عده ای به دلیل وقوع تصادفات جاده ای، جان خود را از دست می دادند، اما پس از حضور پزشکان متخصص در مناطق کم برخوردار، آمار مرگ و میرها نیز کاهش پیدا کرد.

 • وسایل پزشکی عمل جراحی مغز و اعصاب ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۶

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  ماندگاری ۱۰۰ پزشک متخصص در آبادان، خرمشهر و شادگان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان این که پس از اجرای طرح تحول سلامت، حدود ۱۰۰ پزشک متخصص در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان ماندگار شدند، گفت: در طی دو سال اخیر تعداد متخصصان در بخش دولتی و خصوصی به سه برابر افزایش پیدا کرد و پزشکان متخصص طرحی نیز پس از اتمام طرح خود در منطقه ماندگار شدند.

 • پزشک روستا روستایی مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  محروم ترین شهرهای کرمان نیز پزشک متخصص دارند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر این که حتی محروم ترین شهرهای استان کرمان نیز پزشک متخصص در اختیار دارند، گفت: در تمام حوزه ها، پزشک متخصص داریم، طوری که الان حتی کوچ نشینان و عشایری که در مناطق کوهستانی زندگی می کنند، برای دریافت خدمات تخصصی به شهرهای کوچک استان کرمان می روند، در حالی که در گذشته، شهرهای کوچک استان، فاقد پزشک متخصص بود.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۰:۵۳

  وزیر بهداشت:

  نگران دستور ترامپ برای تحریم کالاهای پزشکی نیستیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص اقدام اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تحریم کالاهای پزشکی، گفت: نگران دستور ترامپ برای تحریم کالاهای پزشکی نیستیم.

 • گوشی پزشکی داروی تزریقی سرنگ ۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۴:۲۵

  سازمان غذا و دارو اعلام کرد

  کاهش ۳۸ درصدی قیمت داروهای وارداتی

  سلامت آنلاین- کاهش ۳۸ درصدی قیمت میانگین اقلام دارویی و لوازم پزشکی وارداتی تا پایان سال ۹۴، به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه غذا و دارو در دولت یازدهم اعلام شد.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۹:۴۲

  رئیس سازمان غذا و دارو انتقاد کرد

  اقدام ضدبشری آمریکا در تحریم تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو درخصوص تحریم برخی تجهیزات پزشکی توسط آمریکا گفت: تحریم واردات این تجهیزات به کشور توسط امریکا یک کار ضد بشری است، زیرا اکثر این تجهیزات، کاربرد تشخیصی و درمانی دارند و ورود این کالاها به فهرست دریافت مجوز خاص، جز به خطر انداختن سلامت مردم پیام دیگری ندارد.

 • ابزارهای پزشکی دستگاه تشخیص شخصی آنفلوآنزا ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۰:۵۱

  ابزار کوچکی برای تشخیص آنفلوآنزا در خانه

  سلامت آنلاین- محققان می‌گویند ابتلا به آنفلوآنزا هر چه زودتر تشخیص داده شود، زودتر می‌توان از گسترش آن جلوگیری و اقدام به درمان سریع‌تر کرد. به همین منظور بتازگی دستگاهی جدید طراحی شده که پس از تجاری شدن و ورود به داروخانه‌ها می‌توان با قیمتی ارزان آن را خرید و این بیماری را در مراحل اولیه و در خانه تشخیص داد.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۲۷

  دستورالعمل های تست بالینی تجهیزات پزشکی ابلاغ می شود

  سلامت آنلاین- مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: با راه اندازی واحد تحقیق و توسعه در اداره کل تجهیزات پزشکی و مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی در این سازمان، بزودی دستورالعمل های تست بالینی تجهیزات و ملزومات پزشکی ابلاغ خواهد شد.

 • وسایل پزشکی عمل جراحی مغز و اعصاب ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۶:۰۲

  سوزن جراحی کوچکی برای ورود به منطقه خطر مغز

  سلامت آنلاین- جراحان مغز از این پس می‌توانند با پیشرفت صورت گرفته در تصویربرداری از مغز که اجازه می‌دهد نقشه‌ای بهتر برای رویکرد خود طی انجام عمل جراحی داشته باشند، آسیب‌ها و مرگ‌های ناشی از عمل‌های جراحی مغز و اعصاب را کاهش دهند.

 • عمل جراحی اتاق عمل ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۳۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی اصفهان بحرانی شد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشکی ، بیمارستان ها و مراکز درمانی را دچار ورشکستگی کرده است،گفت: به همین دلیل دیگر نمی توانیم خدمات دارویی،تجهیزات پزشکی و حتی غذا در اختیار بیماران قرار دهیم.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۹:۵۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو هیات مدیره انجمن تجهیزات آزمایشگاهی

  طلب ۴ هزار میلیاردی فعالان تجهیزات پزشکی؛ دستور رئیس جمهور اجرا شود

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی کشور با تاکید بر اینکه باید دستور رئیس جمهور مبنی بر جداسازی سهم بیمه درمان اجرایی شود، گفت: هم اکنون شرکت های تولیدکننده و وارد کننده تجهیزات پزشکی، بیش از چهار هزار میلیارد تومان از طلبشان را وصول نکرده اند که مقصر اصلی این وضعیت هم بدعهدی بیمه های درمانی است.

 • بیمارستان سوختگی زابل ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۳۵

  معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبر داد:

  افزایش سرانه در بخش‌های بهداشت، درمان و آموزش

  سلامت آنلاین- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از افزایش سرانه در بخش های درمان به ۲.۶ تخت، بهداشت به ۷۵ مترمربع به ازای هر هزار نفر و فضای استاندارد آموزشی به ۲۱.۸ مترمربع برای هر دانشجو خبر داد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۵:۲۴

  وزیر بهداشت تأکید کرد:

  ضرورت توجه بیشتر به بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با تأکید بر لزوم توجه بیش از گذشته به بهداشت و درمان استان سیستان و بلوچستان، افزود: از آنجا که این استان در جوار کشورهایی است که می توانند سلامت استان و سایر استان های کشور را تهدید کند بنابراین باید به حوزه سلامت این مناطق بیش از گذشته توجه شود.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۵:۵۹

  وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح پروژه های بهداشتی درمانی شهرستان خاش:

  همه پروژه های سیستان و بلوچستان تا قبل از پایان دولت به بهره برداری می رسد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان این که شهرستان خاش نقش بسیار مهمی در استان سیستان و بلوچستان دارد و موقعیت آن استراتژیک است، گفت: پیشرفت و توسعه این استان می تواند مرهون رشد شهرستان خاش باشد.

 • نمایشگاه گردشگری سلامت و تجهیزات پزشکی ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۹:۵۳

  کاهش تصدی گری سازمان غذا و دارو در حوزه تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیر کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از اجرای طرح تفویض صدور مجوز ورود و ترخیص تجهیزات و ملزومات پزشکی که چندی پیش توسط رئیس سازمان غذا و دارو به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده بود، خبر داد و از آن به عنوان طرحی در راستای واگذاری تصدی غیر حاکمیتی در حوزه تجهیزات پزشکی یاد کرد.

 • تبلیغات دارو تجارت دارویی قرص ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۳:۱۱

  وزیر بهداشت مطرح کرد:

  نوسانات نرخ ارز تغییری درقیمت داروهای وارداتی نداشته است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن ارایه توضیحاتی درباره تأثیر نوسانات نرخ ارز بر حوزه تأمین دارو تأکید کرد که تغییری در نرخ و قیمت داروهای وارداتی اعمال نشده است.

 • ساخت اندام مصنوعی قابل خونریزی ۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۰:۴۹

  ساخت اندام مصنوعی که می‌تواند خونریزی کند +عکس

  سلامت آنلاین- مهندسان پزشکی در عرصه فنآوری‌های تازه این حیطه اندام و ارگان‌های مصنوعی ساخته‌اند که همچون اندام اصلی قابلیت احساس کردن و خونریزی دارد.

 • کراپ‌شده - تجهیزات پزشکی ۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۴

  تمدید مهلت رتبه بندی شرکت های تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیر اداره مهندسی نگهداری تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از تمدید مهلت ثبت نام در رتبه بندی شرکت های فعال در زمینه تولید و واردات تجهیزات پزشکی خبر داد.

 • کراپ‌شده - تجهیزات پزشکی ۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۱:۲۳

  یک گام عملی برای حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- رئیس اداره فناوری اطلاعات و پایش و بروز رسانی نظام مدیریت کیفیت اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: سامانه صدور الکترونیکی پروانه ساخت و تمدید حوزه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط مدیر کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو رونمایی شد.

 • کراپ‌شده - تجهیزات پزشکی ۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۶:۱۸

  یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

  تجهیزات پزشکی قاچاق را آتش می زنیم

  سلامت آنلاین- مدیرکل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: تجهیزات پزشکی قاچاق را آتش می زنیم.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۱

  سخنگوی وزیر بهداشت در نشست خبری عنوان کرد

  شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت منتقل می‌شود

  سلامت آنلاین-  سخنگوی وزیر بهداشت با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون بهداشت درباره تجمیع بیمه ها تصریح کرد: بر این اساس خرید خدمت ها توسط بیمه سلامت ایران انجام خواهد شود و شورای عالی بیمه سلامت نیز به زیرمجموعه وزارت بهداشت منتقل خواهد شد.

 • نمایشگاه گردشگری سلامت و تجهیزات پزشکی ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۱:۴۵

  گسترش همکاری های ایران و لهستان در حوزه تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از گسترش همکاری های ایران و لهستان در حوزه مراقبت های بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد.

 • وزیر بهداشت در مسجد جامع شهر آیسک صف نمازگزاران ۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۵۹

  تامین آمبولانس و تجهیزات بیمارستانی شهرستان سرایان

  سلامت آنلاین- دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته با حضور در مسجد جامع آیسک از توابع شهرستان سرایان استان خراسان جنوبی، با اشاره به اقدامات ویژه و ارزشمند در این منطقه از تامین آمبولانس و تجهیزات مورد نیاز این شهرستان و مناطق اطراف آن خبر داد.

 • وزدهمین نمایشکاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران هلث ۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۳:۰۵

  ساماندهی عرضه کنندگان تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیر اداره مهندسی و نگهداری اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بیان کرد با ابلاغ و عملیاتی شدن دستورالعمل ثبت توزیع و عرضه کنندگان تجهیزات پزشکی، این حوزه سامان خواهد یافت.

 • تجهیزات پزشکی ۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۰:۵۳

  مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در گفتگو با سلامت آنلاین :

  تشدید برخورد با بیمارستانهایی‌که تجهیزات قاچاق مصرف می‌کنند

  سلامت آنلاین- مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از برخورد با بیمارستانهایی که از تجهیزات پزشکی قاچاق استفاده می کنند ، خبر داد و گفت: فضا برای قاچاقچیان ناامن خواهد شد.

 • وزدهمین نمایشکاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران هلث ۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۰:۲۴

  تجهیزات تقلبی بیمارستان های خصوصی تکذیب شد

  سلامت آنلاین- مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، درمان با تجهیزات پزشکی و تقلبی در بیمارستان های خصوصی را تکذیب کرد.

 • نمایشگاه تجهیزات دندانپزشکی ۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۳:۱۰

  یک مسئول در اداره تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو:

  مجوز ورود تجهیزات بی کیفیت چینی را نمی‌دهیم

  سلامت آنلاین- رئیس اداره کارشناسی واردات تجهیزات دندانپزشکی اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بیان داشت ارائه تائیدیه های بین المللی برای اعطای مجوز ورود به دستگاه های اتوکلاو (دستگاه استریل ابزار پزشکی)، ضروری بوده و به تجهیزات چینی بی کیفیت مجوز نمی دهیم.