سازمان نظام پزشکی

کل اخبار:172

 • کلینیک دندانپزشکی ۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۹:۵۲

  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد

  موضوع کتک زدن دختربچه اصفهانی در حال بررسی است

  سلامت آنلاین- روزهای گذشته یک سایت خبری مدعی شد دندانپزشکی در اصفهان دختری شش ساله را کتک زده است. دبیر سازمان نظام پزشکی اصفهان در این باره گفت: هنوز به طور جزئی در جریان این پرونده قرار نگرفته‌ام اما این موضوع در حال پیگیری و بررسی است.

 • علیرضا زالی ۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۴:۵۱

  رئیس سازمان نظام پزشکی خبر داد

  خطای پزشکی، یک درصد؛ زیر میزی صفر

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس سازمان نظام پزشکی کشور نظارت همه‌جانبه‌ای بر فعالیت پزشکان در مطب‌های خصوصی و بیمارستان‌های دولتی وجود دارد و در حال حاضر خطای پزشکی در کشور به کمتر از یک درصد رسیده و در بیشتر استان‌های کشور زیرمیزی‌ها صفر شده است.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۳:۱۴

  رئیس شورای عالی نظام پزشکی:

  مقصران پرونده «کیارستمی» مجازات می شوند

  سلامت آنلاین- رئیس شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به روند رسیدگی به پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی، تاکید کرد رسیدگی به قصور و تخلف و عوارض پزشکی مسیر قانونی مشخصی دارد و امکان ندارد مقصران مجازات نشوند.

 • جراحی ۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۳:۱۵

  قائم مقام معاونت انتظامی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  صدور حکم برای پزشک کم فروش؛ بزودی

  سلامت آنلاین - به دنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه پزشک ارتوپدی هنگام عمل پروتزی برای بیمار نگذاشته، اما پول آن را از بیماران دریافت کرده است، قائم مقام معاونت انتظامی نظام پزشکی گفت : حکم این پزشک متخلف این هفته صادر می شود و حداقل محرومیت موقت از درمان را دارد.

 • جراحی تومور در بیمارستان لقمان حکیم ۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۰:۵۳

  طلاق یک طرفه بیمارستان‌های خصوصی از بیمه‌های تکمیلی

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی خبر داد: بیمه‌های تجاری به تعهدات خودشان در قبال بیمارستان‌های خصوصی عمل نکرده‌اند و این موضوع منجر به لغو قرارداد بیمارستان‌های خصوصی با آنها شده است.

 • کراپ‌شده - کیارستمی ۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۱:۲۹

  واکنش سازمان نظام پزشکی به اظهارات مهرجویی

  درک می کنیم، اما نباید زحمات‌ جامعه پزشکی را زیر سوال برد

  سلامت آنلاین- بعد از اظهارات داریوش مهرجویی، کارگردان سینمای ایران درباره فوت کیارستمی و مقصر خواندن تیم پزشکی‌ وی، اظهارات و نظرات مختلفی مطرح شد. در این میان، سازمان نظام پزشکی، به عنوان مرجع اصلی رسیدگی به شکایات پزشکی معتقد است: این اظهارات در شرایطی بیان شده است که جامعه هنری ایران داغدار از دست دادن یکی از بزرگترین هنرمندان خود است و حزن و اندوه آنها را درک کنیم؛ ولی در عین حال نباید اینگونه زحمات تمام جامعه پزشکی را زیر سوال برد.

 • کراپ‌شده - عیادت وزیر بهداشت از عباس کیارستمی در بیمارستان ۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۶

  در جلسه اول بررسی پرونده پزشکی کیارستمی چه گذشت؟

  ۵ ساعت جدل با پزشکان کیارستمی

  سلامت آنلاین- جراحان و متخصص بیهوشی پرونده کیارستمی به سوالات اعضای کمیسیون کارشناسی ویژه تخصصی این پرونده پاسخ دادند.

 • کراپ‌شده - کیارستمی ۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۵

  نخستین جلسه بررسی پرونده پزشکی کیارستمی از ۵ ساعت گذشت

  سلامت آنلاین- نخستین جلسه کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده مرحوم عباس کیارستمی از ساعت ۷ صبح امروز آغاز شده و پس از ۵ ساعت همچنان ادامه دارد.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۲:۴۳

  برای بررسی پرونده

  پزشک شخصی کیارستمی احضار شد

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی با اشاره به آغاز نخستین جلسه علنی رسیدگی به پرنده عباس کیارستمی از تشکیل کمیسیونی با حضور پزشک شخصی وی طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۶

  قائم مقام معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی به سلامت آنلاین خبر داد

  صبح چهارشنبه؛ اولین نشست کمیسیون ویژه بررسی روند درمان کیارستمی

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه بررسی روند درمان زنده یاد عباس کیارستمی افزود: اولین جلسه این کمیسیون در ساعت ۷:۳۰ صبح روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۰۵

  تعیین تکلیف پرونده پزشکی کیارستمی تا ماه آینده

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی درباره‌ نتیجه آخرین بررسی‌ها در زمینه‌ پرونده‌ پزشکی عباس کیارستمی، اظهارنظر کرد و از تشکیل کمیسیون کارشناسی ویژه برای اعلام نظر قطعی درباره‌ این پرونده خبر داد.

 • دانشجویان پزشکی ۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۳

  قائم‌مقام معاونت نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  تعیین تکلیف اشتغال دانشجویان علوم پایه پزشکی در ۲۴ تیر

  سلامت آنلاین- چند روز قبل، سازمان نظام پزشکی اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن تاکید شده برای فارغ‌ التحصیلان برخی از رشته ‌های تخصصی علوم پایه پزشکی که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد آنها مرتبط با سلامت یا رشته ‌های علوم پزشکی نباشد پروانه نظام پزشکی صادر نخواهد شد، اما قائم‌مقام معاونت نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی کل کشور خبر می دهد که در ۲۴ تیر، وضعیت اشتغال این گروه از فارغ التحصیلان ارزیابی و تعیین تکلیف می شود.

 • عیادت وزیر بهداشت از عباس کیارستمی در بیمارستان ۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۸:۵۶

  در نامه‌ای خطاب به رئیس کل سازمان نظام پزشکی مطرح شد:

  دستور وزیر بهداشت برای بررسی پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی

  سلامت آنلاین- در حالی که هنوز پیکر عباس کیارستمی، به خاک سپرده نشده، وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به رئیس کل سازمان نظام پزشکی دستور داد پرونده درمانی این کارگردان مشهور ایرانی در فرانسه و ایران به طور سریع و شفاف بررسی شود تا در صورت بروز قصور احتمالی، شخص یا اشخاص مذکور به دستگاه قضایی معرفی شوند.

 • کراپ‌شده - فارغ التحصیلی ۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۰۱

  سازمان نظام پزشکی باید پاسخگو باشد

  سرگردانی برخی فارغ التحصیلان پزشکی با یک تصمیم ناگهانی

  سلامت آنلاین- در پی تصمیم سازمان نظام پزشکی مبنی بر عدم صدور پروانه نظام پزشکی برای فارغ التحصیلان و اعتراض دانشجویان، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این خصوص گفت: وزارت بهداشت هیچ نقشی در این تصمیم گیری نداشته است.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۵

  اسامی نامزدهای مجلس در نظام پزشکی و پرستاری

  سلامت آنلاین- نامزدهای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای عضویت در کمیسیون اصل نود، نظام پزشکی و نظام پرستاری جهت معرفی به صحن علنی مجلس انتخاب شدند.

 • تعرفه های پزشکی زیرمیزی ۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۴

  مادر یک دانشجو مدعی است قصور پزشکی رخ داده

  انگ بیماری جنسی و اخراج دختری از خوابگاه

  سلامت آنلاین- سازمان نظام پزشکی در حال رسیدگی به پرونده پزشکی است که گفته می‌شود بیماری دختری دانشجو را اشتباه تشخیص داده و باعث شده مسئولان خوابگاه با اطلاع از مصرف داروی بیماری جنسی هرپس، شبانه او را اخراج و خوابگاه را ضدعفونی کنند.

 • مطب ۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۴۶

  یک مقام مسئول سازمان نظام پزشکی تاکید کرد:

  وضعیت مطلوب پراکندگی مطب ها در شهرهای بزرگ

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاونت نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی، تاکید کرد که وضعیت پراکندگی مطب پزشکان در تهران و شهرهای بزرگ، مطلوب است.

 • کراپ‌شده - نوزاد کودک ۱۳۹۵-۰۴-۰۶ ۱۱:۳۰

  تحویل ماهانه بیش از ۵۵ کودک بی‌سرپرست به بهزیستی

  سلامت آنلاین- مدیر کل بهزیستی استان تهران اعلام کرد در سال ۹۴ بیش از ۵۵ کودک صفر تا ۶ سال در ماه تحویل بهزیستی استان شد که بیش از ۵۰ درصد آن ها کودکان رها شده بودند و ۹۰ معلول نیز به سازمان معرفی شد که ۲۲ درصد آنها سالمندان و معلولان رها شده بودند.

 • علیرضا زالی ۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۷:۱۱

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

  جامعه پزشکی همواره در کار خیر پیشگام بوده است

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی می گوید به رغم تمام هجمه هایی که طی چند سال اخیرعلیه جامعه پزشکی وجود داشته است، هیچ گاه پزشکان ازخدمت رسانی به مردم لحظه ای دریغ نکرده اند و همواره در اقصی نقاط کشور بطور شبانه روزی و با وجود امکانات کم به فعالیت مشغول بوده اند.

 • علی ربیعی ۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۱:۴۸

  با امضای تفاهم نامه میان سازمان نظام پزشکی و وزارت رفاه

  مددجویان بهزیستی، خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

  سلامت آنلاین- وزیر رفاه با اشاره به ارائه خدمات درمانی با ارزش ۳۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ به ممدجویان بهزیستی، از بزرگترین تعامل و همکاری نظام پزشکی با این وزارت خبر داد.

 • مالیات ۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۱:۰۸

  تفاهم نامه نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی از مشخص نکردن کف مالیات برای قشر پزشکان عمومی در کشور انتقاد کرد و در عین حال از تفاهم نامه ای با سازمان امور مالیاتی خبر داد.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۰۰:۱۷

  وزیر بهداشت: بی‌اخلاقی، درد جامعه امروز ماست

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در محفل انس با قرآن و مراسم تقدیر از قاریان قرآن جامعه پزشکی کشور، دروغ، تهمت، غیبت و قدرت طلبی را از جمله دردهای امروز جامعه دانست و گفت: به همان نسبت که دردها بارزتر شود، از اخلاق ، اسلام و انقلاب اسلامی دور شده ایم.

 • خطرات موبایل تلفن همراه پزشک بیمارستان ۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۳:۲۸

  پاسخ سازمان نظام پزشکی

  آیا پزشکان می توانند گوشی همراه به اتاق عمل ببرند؟

  سلامت‌آنلاین- قائم مقام معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در واکنش به همراه داشتن تلفن همراه توسط جراحان گفت: جراحان به خاطر مسئولیت در قبال دیگر بیماران خود باید تلفن همراه خود را به اتاق عمل ببرند تا به وضعیت اورژانسی آنها رسیدگی کنند.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۰

  قائم مقام وزیر بهداشت تشریح کرد:

  از جزئیات تعرفه‌های پزشکی تا شکایت از فضای غیر کارشناسی

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت طی یک نشست خبری با تاکید بر لزوم واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی و تشریح چرایی آن، درباره برخی مباحث مطرح‌شده در زمینه اختلاف سازمان نظام پزشکی با وزارت بهداشت توضیح داد.

 • تعرفه پزشکی ۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۱:۳۷

  رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

  زیرمیزی ربطی به میزان تعرفه های پزشکی ندارد

  سلامت آنلاین- در حالیکه پس از افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های پزشکی، برخی افراد مانند رئیس سازمان نظام پزشکی معتقدند که این رقم، خطر زیرمیزی را زیاد می کند، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران این حرف را گفته ای غلط می داند.

 • هیئت دولت ۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۱:۵۷

  جلسه هیات دولت در حال برگزاری است

  آخرین چانه‌زنی‌ها درباره تعرفه های پزشکی

  ​سلامت آنلاین- جلسه هیات دولت برای اعلام نهایی تعرفه های پزشکی سال ۹۵ در حال برگزاری است و آخرین چانه زنی ها در باره آن انجام می شود.

 • تعرفه پزشکی ۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۱۱:۵۸

  نامه دو عضو نظام پزشکی به اسحاق جهانگیری

  سلامت آنلاین- دو تن از اعضای شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار بررسی تاخیر در اعلام تعرفه های پزشکی شدند.

 • علیرضا زالی ۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۷

  انتقاد شدید رییس سازمان نظام پزشکی از اظهارات رییس نظام پرستاری:

  پول دست پزشکان نیست، دست کسانی است که جمع جبری سوادشان به لیسانس نمی رسد

  سلامت آنلاین- رییس کل سازمان نظام پزشکی با انتقاد ازاظهارات رییس کل سازمان نظام پرستاری مبنی بر اینکه پزشکان عمده منابع کشور را در اختیار دارند، گفت: تمام چند نفری که نام‌شان به عنوان اختلاس‌گر عنوان شده است، جمع جبری‌ سوادشان به لیسانس نمی‌رسد پول دست آنهاست، دست پزشکان نیست.

 • علوم پزشکی استان مرکزی ۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۵۴

  رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی توضیح داد:

  دلیل فوت پیرمرد اراکی شکستگی پا نبود؛ برخورد قانونی با اشتباه پزشکی

  سلامت آنلاین- به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی فوت پیرمرد ۷۴ ساله اراکی ۱۰ روز پس از عمل و بر اثر مشکلات قلبی و عروقی بوده، نه شکستگی پا. با این حال برخورد های قانونی لازم با پزشک متخلف و رزیدنت مربوطه به دلیل قصور پزشکی صورت خواهد گرفت.

 • تعرفه پزشکی ۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۰۸:۴۰

  مروري بر ۱۲ سال مجادله بر سر تعرفه های درماني

  از کتاب كاليفرنيا تا كتاب تهران؛ افزایش تعرفه های پزشکی بدون افزايش هزينه مردم

  سلامت آنلاین- اقدام وزارت بهداشت دولت يازدهم را در سال ۹۲ مي توان يکي از مهم ترين جراحي هاي نظام بهداشت و درمان کشور در امر تعرفه های درمانی دانست. پس از پایان کار دولت های نهم و دهم، وزارت بهداشت با یکی از بی نظم ترین شرایط اقتصاد درمان طی سال های اخیر مواجه شد. بااجرای طرح تحول نظام سلامت، وزارت بهداشت برای نظم دهی به این امر دست به کار بزرگی زد. مسوولان وزارت بهداشت پس از ۲۰سال، ملاک ارزشگذاري تعرفه هاي درماني در کشور را از کتاب کالیفرنیا تغيير دادند بدون اینکه هزینه های درمانی مردم بالا برود.