نمایش همه
 • رنگ ناخن انگشت ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۳۵

  علائم بیماری و سلامت خود را از ناخن‌هایتان بپرسید +عکس

  سلامت آنلاین- دست‌اندرکاران سلامت معتقدند ناخن‌ها می‌توانند سرنخ‌هایی از سلامت یا بیماری را پیش رویتان بگذارند و کمبود برخی مواد معدنی را در بدنتان به شما گزارش دهند.

 • زنان ایدز ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۱:۳۳

  معاون بهداشت وزارت بهداشت در همایش روز جهانی ایدز:

  ابتلا به ایدز از طریق رابطه جنسی ۲ برابر شده است

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش روز جهانی ایذر تاکید کرد تا پنج سال آینده باید ۹۰ درصد موارد ابتلا به ایدز شناسایی و درمان شوند و از انتقال این بیماری به میزان ۹۰ درصد پیشگیری شود. 

 • جمع شدن رختخواب خودکار ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۹

  سلامت روان تنبل‌ها و کم‌وقت‌ها تامین شد

  جمع کردن رختخواب در سه سوت! +عکس

  سلامت آنلاین- محققان بتازگی تختخوابی عرضه کرده‌اند که همراه با رختخواب جمع شده و برای افراد تنبل یا کسانی مناسب است که وقت کمی دارند و نمی‌توانند یا فرصت نمی‌کنند زحمت جمع و مرتب کردن رختخوابشان را بکشند.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۴

  سازمان بهداشت جهانی: سالی ۲۶ هزار نفر در ایران قربانی آلودگی هوا می‌شوند

  ایران در رده‌بندی آلوده‌ترین کشورهای جهان

  سلامت آنلاین- طبق آمارهای ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، چین با مرگ سالانه بیش از یک میلیون نفر، مرگبارترین کشور دنیا از نظر آلودگی هوای محیط به شمار می‌رود. ایران با مرگ و میر سالیانه ۲۶ هزار نفر به دلیل شدت آلودگی هوا، در مقام شانزدهم رده‌بندی سازمان بهداشت جهانی جای گرفته است.

 • رابطه زناشویی همسران عشق ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۰:۳۹

  سلامت آنلاین از ضرورت توجه به سلامت جنسی در زندگی مشترک گزارش می دهد

  راهنمای همسران؛ رابطه زناشویی را در هر سنی مدیریت کنید

  سلامت آنلاین- روابط جنسی بخش مهم زندگی هر زوج است و هر گونه عاملی که به این رابطه آسیب برساند، می تواند کانون خانواده را تا به مرز فروپاشی نیز پیش ببرد. اختلاف سنی زیاد چه از طرف مرد و چه از طرف زن، یکی از همین مولفه هاست. تفاوت سنی زیاد میان زن و شوهر، مسبب بروز برخی از مشکلات جدی در روابط جنسی و ارضای زوجین است. عدم باروری، خیانت، روابط فرازناشویی، طلاق عاطفی، ناهماهنگی والدین در اصول تربیتی فرزندان، دلسردی و ناامیدی، احساس افسردگی و ... از مهمترین پیامدهای منفی این واقعه است.

 • فلفل سیاه حرارت گرمی ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۰:۲۵

  فلفل سیاه را به‌اندازه مصرف کنید

  سلامت آنلاین- به گفته یک پزشک و متخصص فیزیولوژی، کسانی که دچار سردی معده و کبد با نشانه ضعف در هضم، رفلاکس و نفخ هستند، می‌توانند به غذایشان فلفل سیاه اضافه کنند اما چون این ادویه، درجه گرمی بالایی دارد نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.

 • اعتیاد به تلفن همراه تلفن همراه در رختخواب ۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۲۱:۵۰

  ۱۰ عادت روزانه که زندگی شما را خراب می کند

  سلامت آنلاین- بنده برخی عادت‌هایتان شده‌اید. و موضوع همین جاست که وقتی اجازه می‌دهید این عادت‌های بد خودشان را در زندگی شما جا بیاندازند، طبیعی است که مسیر موفقیت‌تان ناهموار می‌شود. نکته اینجاست که این عادت‌های بد خیلی آرام و بدون اینکه متوجه شوید چقدر مضر هستند به بخشی جدا نشدنی از زندگی‌تان تبدیل می‌شوند.

 • واکسن آنفلوآنزا ۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۱۳:۵۳

  زنان باردار با خیال راحت واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید نشان می‌دهد که ابتلا به ویروس آنفلوآنزا یا تزریق واکسن این بیماری در دوران بارداری خطر تولد نوزاد مبتلا به اوتیسم را افزایش نمی‌دهد.

 • باران ۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۶

  مشکل تنفسی آبادانی‌ها و خرمشهری‌ها پس از بارش باران پاییزی

  سلامت آنلاین- رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از افزایش شمار مراجعان با آمار ۱۴۵ بیمار به بیمارستانهای آبادان و خرمشهر با مشکل تنفسی پس از بارش نخستین باران پاییزی خبر داد.

 • دوقلوهای غزه ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۰:۲۱

  جدال دوقلوهای به‌هم‌چسبیده غزه ای برای زندگی+ عکس

  سلامت آنلاین- یک دوقلو در غزه که از قفسه سینه و معده به هم چسبیده‌اند، در دستگاه مخصوص نگهداری کودکان نارس با زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 • دوقلوها بعد از جدایی ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۱۴:۲۰

  دوقلوهای به‌هم‌چسبیده و لحظه دیدنی ملاقات از روبرو

  سلامت آنلاین- سرانجام بعد از یک عمل سنگین جراحی، پزشکان آمریکایی دو خواهر دوقلوی به هم چسبیده از ناحیه سر را از هم جدا کردند و آنها توانستند یکدیگر را از روبرو ببینند.

 • شخصیت روانی بدبینی خوشبینی نیمه پر لیوان آب ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۱۱:۴۹

  بدبین‌ها بیشتر دچار مرگ ناشی از بیماری قلبی می‌شوند

  سلامت آنلاین- یک مطالعه تازه مشخص کرده است خطر مرگ ناشی از بیماری‌های عروق کرونر قلبی در میان افراد بدبین بیشتر است.

 • تصویربرداری از مغز عکسبرداری سکته مغزی ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۴:۰۱

  ترمیم آسیب‌های پس از سکته مغزی با داروهای ضدالتهابی

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعاتی تازه دریافته‌اند که گونه‌ای داروی مورد استفاده برای درمان آرتریت روماتوئید می‌تواند باعث کمک به ترمیم آسیب‌های ناشی از اثرات سکته مغزی و حتی ایجاد نورون‌های عصبی تازه شود.

 • دوقلو ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۰

  دوقلوهای به هم چسبیده در آستانه جدایی+ عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان قرار است دوقلوهای به هم چسبیده‌ای را از هم جدا کنند که از جناغ سینه به هم چسبیده‌اند و رحم و سیستم گوارشی مشترک‌ دارند و عمل آنها با ۳۰ درصد خطر مرگ همراه است.

 • خونریزی رحم ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۰۹:۳۲

  ۶ راهکار مفید در مواجهه با خونریزی شدید واژینال

  سلامت آنلاین- خونریزی واژینال اغلب در اثر قاعدگی ایجاد می شود که معمولا همراه با کرامپ‌های شکمی یا انقباضات دردناک و غیر ارادی مداوم عضلات رحم و شکم رخ می‌دهد اما گاهی این خونریزی‌ها به قدری شدید است که می‌تواند فرد را به وحشت اندازد.

 • آب ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۳۸

  حساسیت عجیب؛ کهیر زدن با مصرف آب

  سلامت آنلاین- مردم دنیا حساسیت های زیادی به انواع خوراکی ها دارند، اما ازمیان تمامی آلرژی‌ها در جهان "آکواژنیک اورتیکاریا" یا حساسیت به آب از همه عجیب و غریب‌تر است.

 • عمل جراحی چشم با ربات چشم پزشک ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۳۸

  پاسخ یک فوق تخصص جراحی شبکیه به پرسش سلامت آنلاین

  چه کسانی می‌توانند عمل لیزیک چشم انجام دهند؟

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص جراحی شبکیه گفت: عمل لیزیک اغلب برای افرادی که چشم آنها نزدیک بین است، انجام می شود اما نباید فراموش کرد که انجام آن، محدودیت سنی هم دارد.

 • نوشیدنی آبمیوه سرد یخی ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۰۸

  نوجوان‌ها سالانه معادل یک وان حمام نوشیدنی قندی می‌خورند

  سلامت آنلاین- گزارش منتشرشده از سوی مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا نشان می‌دهد نوجوانان این کشور به طور متوسط هر سال به اندازه یک وان حمام نوشیدنی‌های شیرین و پرشکر مصرف می‌کنند.

 • نوشیدنی آبمیوه زغال اخته ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۰۴

  اصلاح یک باور غلط: زغال اخته درمانگر عفونت ادراری نیست

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید نشان داده که بر خلاف آنچه تاکنون تصور می‌شد، نوشیدن آب زغال اخته اثری در جلوگیری از عفونت دستگاه ادراری ندارد و توصیه به مصرف آن به عنوان راهکاری طبیعی برای معالجه چنین مشکلاتی ممکن است تلاشی بیهوده باشد.

 • دارو سرنگ تزریقات واکسن تحقیقات بیماری ایدز ویروس اچ آی وی ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۰

  دانشمندان به روش مقابله با HIV نزدیک شدند

  تولید واکسن ایدز با استفاده از ویروس سرماخوردگی

  سلامت آنلاین- دانشمندان استرالیایی گفته‌اند با انجام آزمایش‌هایی تازه موفق شده‌اند گام‌هایی درست به سمت تولید واکسن برای مقابله با ویروس HIV و واکسینه کردن بدن در برابر عفونت ایدز بردارند.

 • به سلامتی زانو ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۰۹:۳۴

  نکاتی ساده برای حفظ سلامت زانوها

  سلامت آنلاین- یک متخصص طب سنتی، با بیان نکاتی درباره عضلات و مفاصل گفت: نکته طلایی در حفظ سلامت زانوها این است که برای مدت طولانی زانوها را بیحرکت نگذارید و دائم وضعیت آنها را تغییر دهید.

 • نوچوان طغیان نافرمانی ۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۵:۱۱

  روش مواجهه با نافرمانی فرزندان در دوره نوجوانی

  سلامت آنلاین- به گفته یک کارشناس و مشاور خانواده، در سن نوجوانی و جوانی به علت شروع حس استقلال طلبی، نوجوانان به طور طبیعی تا حدودی نافرمان می‌شوند که در این زمان باید به جای دستور به منع نوجوان از کاری، او را به انجام کار صحیح تشویق کرد.

 • بستنی ۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۳:۵۴

  دانشمندان ژاپنی: صبحانه بستنی بخورید تا باهوش‌تر شوید

  سلامت آنلاین- دانشمندان ژاپنی گفته‌اند خوردن بستنی در وعده صبحانه می‌تواند انسان را باهوش‌تر کند.

 • یبوست مسهل ملین علت پیشگیری ۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۷

  یک فوق تخصص جراحی کلیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مدفوع سیاه ممکن است نشانه بیماری جدی باشد

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص جراحی کلیه با اشاره به برخی عوامل ایجاد یبوست و درد شقاق هشدار داد: در صورتی که رنگ مدفوع، سیاه و تیره باشد باید به پزشک مراجعه کرد زیرا ممکن است نشانه وجود «ملنا» یا خون مخفی در مدفوع و علامت ابتلای فرد به بیماری گوارشی جدی باشد.

 • مدل ریه ۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۰:۱۵

  نمونه ریه انسانی ساخته شد +عکس

  سلامت آنلاین- دانشمندان چک بتازگی نمونه‌ای از ریه انسان ساخته‌اند که از آن می‌توان برای شبیه‌سازی بیماری‌های مختلف ریه از قبیل آسم یا امراض مزمن ریوی و همچنین آزمایش درمان این مشکلات استفاده کرد.

 • رضا عطاران ۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۶:۵۲

  گرفتن عکس سلفی کار دست رضا عطاران داد

  سلامت آنلاین- رضا عطاران هنگام گرفتن عکس سلفی با یکی از دوستدارانش، آن هم بر روی تردمیل دچار سانحه و زخمی شد.

 • کلیه سنگ درد ابلیمو ۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۵

  بخور و نخورها و پرهیزهای غذایی برای مهار سنگ کلیه

  سلامت آنلاین- یک کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه، با اشاره به روش‌های طبیعی پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه گفت: افرادی که سابقه ابتلا به ایجاد سنگ در کلیه دارند باید نکاتی را در تغذیه خود مد نظر قرار دهند تا از تجربه مجدد این بیماری دردناک مصون بمانند.

 • گوشت مرغ ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۳:۳۳

  یک مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی همدان توضیح داد

  وزن مرغ مصرفی سالم باید چند کیلو باشد؟

  سلامت آنلاین- مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، تاکید کرد که بهترین و سالم ترین وزن مرغ مصرفی بین ۸۰۰ تا۱۲۰۰ گرم است.

 • لنز چشمی بینایی ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۰:۲۷

  معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  خطر ابتلا به ایدز و هپاتیت با لنزهای اجاره ای

  سلامت آنلاین- ﻣﻌﺎون داﻧﺸﮕﺎه علوم پزشکی شهید بهشتی، استفاده از لنزهای اجاره ای برای چشم را بسیار خطرناک دانست و گفت: این اقدام ممکن است باعث انتقال بسیاری از بیماری های عفونی از جمله ایدز و هپاتیت شود.

 • ایمپلنت ۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۳:۴۶

  ایمپلنت‌های الکترودی، امیدی برای درمان معلولان حرکتی

  سلامت آنلاین- کاشت آرایه کوچک الکترودی داخل مغز گربه‌ها، پزشکان را به درمان آسیب‌ها و ضایعات نخاعی منتهی به فلج در بیماران امیدوار کرده است. آنها می‌گویند با این کار می‌توان حرکت دست و پا را بازگرداند.