نمایش همه
 • افسردگی جوانان تنهایی ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۰۳

  با تشخیص روانپزشک ناجا

  جوانان افسرده از سربازی معاف می شوند

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی گفت: افرادی که مبتلا به افسردگی شدید هستند در بدو ورود با تشخیص بموقع به سربازی فراخوانده نمی شوند و از خدمت معافند.

 • خرید و فروش کلیه آگهی عضو بدن ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۰۱

  رونق خرید و فروش کلیه در اینستاگرام

  سلامت آنلاین- اگر در گذشته دیوارهای شهر و سطح باجه‌‏های تلفن به صفحه نیازمندی روزنامه‌ها تبدیل شده بود و آگهی‌‏های خرید و فروش کلیه در آن دیده می‌شد، اکنون فروشندگان کلیه پیج‌هایی برای فروش کلیه در فضای مجازی همچون اینستاگرام ایجاد کرده‌اند که گویا بازار داغی نیز پیدا کرده است.

 • تجمیع بیمه ها ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۰:۱۴

  یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو به سلامت آنلاین:

  اجرا نشدن تجمیع بیمه‌ها، بی‌احترامی به مجلس و عقیم‌کردن قانون است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اجرا نشدن تجمیع بیمه ها، بی احترامی به مجلس و عقیم کردن قانون است، عنوان کرد: وقتی قانون تجمیع بیمه ها در برنامه پنجم توسعه و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری آمده است، نباید این قانون عقیم بماند و اجرا نشود.

 • کارگر کارگران معدن شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۵:۰۷

  قائم مقام وزیر بهداشت خواستار شد

  اختلاف بر سر بیمه درمان کارگران؛ سازمان بازرسی به غائله خاتمه دهد

  سلامت آنلاین- در حالی که اختلاف بر سر نحوه هزینه سهم درمان کارگران میان وزارت بهداشت و رفاه ادامه دارد، سخنگوی وزارت بهداشت، از سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات خواست با بررسی پول هایی که از حق بیمه کارگران بابت درمان هزینه می شود، به جنجال های رسانه ای پایان دهند و این غائله را تمام کنند.

 • آزمایش تنفس بوی دهان ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۳۷

  محققان عرصه نانوفنآوری دستگاه تشخیصی جدید عرضه کردند:

  تشخیص ۱۷ نوع بیماری فقط از طریق بوی دهان افراد

  سلامت آنلاین- محققان با ابداع نوعی نانوفنآوری هوشمند حاصل‌شده از طیف‌سنجی جرمی موفق شدند علائم شیمیایی ۱۷ نوع بیماری از جمله پارکینسون و ۸ نوع سرطان را فقط از روی بوی تنفس افراد شناسایی کنند که استفاده از آن علاوه بر کاهش هزینه‌ها، در تشخیص سریع‌تر بیماری کاربرد موثری دارد.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۱۹

  مدیرکل پیش بینی مرکز هواشناسی در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  اعلام آلوده ترین مناطق تهران

  سلامت آنلاین- مدیرکل پیش بینی مرکز هواشناسی با اشاره به این امروز آلودگی هوای تهران، نسبت به روزهای گذشته، افزایش یافته است، گفت: هم اکنون منطقه ۱۰، بازار و شهر ری آلوده ترین مناطق تهران است، اما از فردا یکشنبه و با بارشی که خواهیم داشت، شرایط بهتر خواهد شد.

 • بالگرد اورژانس هوایی ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۱۴

  با حضور معاون کل وزارت بهداشت انجام شد

  افتتاح دومین اورژانس هوایی در چابهار

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت تعداد اورژانس هوایی کشور از ۵ به ۲۵ رسیده است.

 • طرح تجمیع بیمه ها دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۹:۵۲

  عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  حذف دفترچه‌ بیمه‌های کاغذی تامین اجتماعی، دردی را دوا نمی کند

  سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی عنوان کرد: تبدیل دفترچه های بیمه به کارت های هوشمند، زمانی مفید و در اولویت خواهد بود که پوشش درمانی مطلوبی از سوی بیمه ها به بیماران ارائه شود، اما در شرایط فعلی، حذف دفترچه بیمه، دردی از بیمه شده ها دوا نمی کند.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۹:۵۳

  آلودگی هوا، مدارس ابتدایی تهران را دوباره تعطیل کرد

  سلامت آنلاین- آلودگی هوا بار دیگر مدارس ابتدایی و مهدکودک های تهران و برخی شهرستان های تابعه این استان را تعطیل کرد.

 • قتل نزاع کشتن اسلحه خونین ۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۳:۳۸

  رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج اعلام کرد

  اختلاف زناشویی، انگیزه حادثه مرگبار فهرج

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج بم در تشریح جزئیات حادثه هولناک روز گذشته گفت: انگیزه وعلت اصلی این جنایت اختلافات خانوادگی بوده که قاتل با همسر وخانواده همسرش داشته است .

 • قتل جنایت مرگ حادثه اسلحه سلاح خشونت ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۳

  کشته‌های حادثه خونین فهرج به ۱۲ نفر رسید

  سلامت آنلاین- چند ساعت قبل در یکی از روستاهای شهرستان فهرج بم، خواستگار پس از شنیدن جواب منفی، خانواده عروس را به گلوله بست که در جریان این نزاع خونین، تا این لحظه مرگ ۱۲ نفر تایید شده است.

 • قتل نزاع کشتن اسلحه خونین ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۱:۴۹

  نزاع خونین خانوادگی در فهرج کرمان با ۱۰ کشته و ۵ زخمی

  سلامت آنلاین- ساعاتی پیش در یک نزاع خانوادگی خونین در فهرج کرمان، حادثه ای تلخ رقم خورد و ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.

 • حسن موسوی چلک انجمن مددکاران ۱۳۹۵-۱۰-۰۱ ۱۱:۱۰

  گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

  سیاسی کاری در حوزه آسیب‌های اجتماعی جواب نمی دهد

  سلامت آنلاین- در شرایطی که کارشناسان نسبت به افزایش آسیب های اجتماعی هشدار می دهند، اما نبود یک متولی واحد و قدرتمند در این عرصه به دامنه نگرانی ها اضافه کرده است. نهادهای دخیل در این زمینه که می بایست رفاه اجتماعی را فراهم کنند، یا خیلی توجیه نیستند، یا به صورت جزیره ای عمل می کنند و یا خود را درگیر امور غیرمرتبط کرده اند.

 • مسعود پزشکیان ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۶:۳۶

  ادبیات پزشکیان تعجب همگان را برانگیخت

  لج و لج بازی نائب رئیس مجلس در گفتاری غیر متعارف

  سلامت آنلاین- در حالی که بر اساس نظرسنجی های انجام شده مردم از اجرای طرح تحول سلامت رضایتمندی دارند، نائب رئیس مجلس در گفتاری غیر متعارف و تعجب برانگیز به این طرح دولت تاخت و گفت: طرح تحول سلامت امکان ندارد که به همین روش ادامه پیدا کند، ما از اول همین را می‌گفتیم اما قبول نمی‌کردند حالا رئیس جمهور اگر می‌تواند به لج من هم که شده است به اینها پول دهد.

 • عمل جراحی پزشک زن ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۲:۳۱

  بیماران معالجه‌شده از سوی پزشک زن کمتر می‌میرند

  سلامت آنلاین- یک تحقیق تازه منتشرشده نشان می‌دهد بیمارانی که تحت درمان پزشکان زن بوده‌اند در مقایسه با پزشکان مرد، ظرف یک ماه پس از معالجه، کمتر دچار مرگ شده و شانس بیشتری برای زندگی داشته‌اند.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۲:۱۷

  رئیس سازمان غذا و دارو هشدار داد

  مصرف بالای کورتون ها در ایران

  سلامت آنلاین- معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، مصرف کورتون ها و در صدر آنها، دگزامتازون تزریقی در کشورمان را نابجا و غیرمنطقی دانست.

 • سید ابوالفضل موسوی بیوکی ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۱:۲۵

  عضو کمیسیون عمران مجلس:

  سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه بیمه‌های تکمیلی رقابت کنند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان های بیمه گر به جای مخالفت با تجمیع بیمه های درمانی و رقابت کردن در حوزه بیمه های پایه، باید در ارائه پوشش های درمانی در حوزه بیمه های تکمیلی با هم رقابت کنند.

 • آیت الله نوری همدانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۳:۰۶

  توصیه مرجع تقلید به رهروان خود در توجه به ورزش و سلامتی

  آیت الله نوری همدانی: در ۹۵ سالگی روحیه ۵۰ سال پیش را دارم

  سلامت آنلاین- آیت الله نوری همدانی از وزیر بهداشت خواست ورزش کردن را در جامعه نهادینه کند و تاکید کرد: ۹۵ سال دارم ولی نشاط ۵۰ سال پیش را در خود حس می کنم، بنده این مساله را تجربه کرده ام که ورزش این چنین سلامتی را به بار می آورد.

 • اعتیاد معتاد ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۵۵

  تلخ و سیاه و تکاندهنده مثل این گزارش

  پدری که دخترش را هر شب در یک «ون» می فروشد

  سلامت آنلاین- اعتیاد و ایدز و فحشا، همین بغل گوشمان در برخی مناطق شهر، دور از هیاهو و ازدحام و دلمشغولی شهروندان مدت هاست آژیر می کشد و گویی کسی نمی شنود و آنها که می شنوند هم شاید خودشان را به نشنیدن می زنند. این گزارش وضعیت تلخ و دردناکی از زیر پوست شهرمان را در یک شب سرد و سوزناک پاییزی به تصویر کشیده است.

 • افتتاح بیمارستان فرقانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۸

  وزیر بهداشت خبر داد:

  افتتاح اولین بیمارستان در قم پس از ۳۷ سال

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت از بیمارستان فرقانی به عنوان یکی از مجهز ترین بیمارستانهای کشور یاد کرد و گفت: در این بیمارستان، تجهیزات، امکانات ونیروی انسانی متخصص و مهربانی به کار گرفته می شوند و خوشحالیم که در دولت یازدهم توانستیم این بیمارستان را که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، بسرعت به پایان برسانیم.

 • دمنوش گیاهی چای سبز ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۴۱

  سلامت آنلاین نسبت به تبعات رژیم‌های لاغری در فضای مجازی هشدار می دهد

  فروش میلیاردی دمنوش‌های لاغری درتلگرام؛ مردم مراقب سلامتی خود نیستند

  سلامت آنلاین- یک عده اصلا کارشان همین است. بگردند، نیازسنجی کنند و بعد انگشت بگذارند روی همان چیزی که مردم به آن نیاز دارند و بعد از آن سوء استفاده کنند. بین این همه موضوع جور واجور برای سوء استفاده، مگر سوژه ای داغ تر از رفع چاقی و رسیدن به تناسب اندام هم وجود دارد؟ تا دل تان بخواهد، اینترنت پر است از تبلیغات محصولات مربوط به لاغری. از رژیم های ۲۱ روزه، ۲۰ روزه و... بگیرید تا مصرف انواع دمنوش‌ها که این آخری، حتی کانال های متعدد تلگرامی شان هم حسابی گرفته و کلی مشتری برای خودشان دست و پا کرده اند.  

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۲۸

  وزیر بهداشت:

  از خدمت به محرومان و سختی‌های وزارت هرگز پشیمان نیستم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: به هیچ وجه ازپذیرش مسئولیت سخت وزارت پشیمان نیستم و معتقدم که این بالاترین افتخاری بود که برای خدمت به مردم و محرومان نصیبم شد. اگر دعای یک نفر از مردم پشت سرم باشد، به اندازه ۱۰۰ سال کار کردن می‌ارزد و بسیار خوشحالم که این کار را انجام دادم.

 • ایدز و خون اهدای خون هپاتیت ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۱۳

  پویش اهدای خون؛ از یلدا تا نوروز

  سلامت آنلاین- مدیرکل انتقال خون استان تهران، از برگزاری پویش زمستانه « از یلدا تا نوروز»، با هدف تامین کمبود خون و فرآورده های خونی در سه ماهه پایانی سال خبر داد.

 • سردار آزمون ۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۰۰

  فروش پیراهن «سردار آزمون» به نفع کودک سرطانی

  سلامت آنلاین- سردار آزمون فوتبالیست محبوب و موفق کشورمان با شرکت در یک حراج خیرخواهانه به نفع کودکان سرطانی پیراهن خود را به فروش گذاشت.

 • جعفر والی بازیگر و کارگردان تئاتر ۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۱۳:۰۳

  «جعفر والی» هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما درگذشت

  سلامت آنلاین- جعفر والی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز۲۷ آذر ماه در ۸۳ سالگی و در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.

 • دکتر عباس زارع نژاد ۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۵:۵۶

  مشاور وزیر بهداشت با انتقاد از حواشی «ثریا» و گره زدن طرح تحول سلامت با فیش‌های نجومی:

  سناریوسازی برای تخریب طرح تحول سلامت جواب نمی‌دهد

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت و رییس مرکز روابط عمومی این وزراتخانه با انتقاد از حواشی برنامه ثریا و گره زدن طرح تحول سلامت با موضوع تعرفه های پزشکی و فیش های نجومی از سوی عوامل این برنامه گفت: سناریو سازی برای تخریب طرح تحول سلامت جواب نمی دهد.

 • عمل جراحی کلیه بیماری کلیوی ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۰:۵۵

  واقعیت فیش های نجومی پزشکان چیست؟+ فیلم

  سلامت آنلاین- برنامه دیشب «ثریا» و نشان دادن مجدد چند فیش حقوقی که به پزشکان نسبت داده شد و توضیحات وزیر بهداشت با بازتاب فراوان رسانه‌ای بویژه در شبکه های اجتماعی مواجه شد، اما براستی واقعیت این فیش‌ها چیست؟

 • بیمارستان سوختگی زابل ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۵

  بیمارستان سوختگی زابل آماده پذیرش بیماران است

  سلامت آنلاین- معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: به لطف الهی و نگاه ویژه دولت به مناطق محروم مرکز سوختگی و ترمیمی امام حسین (ع) زابل با مدرنترین تجهیزات و امکانات کافی آماده پذیرش بیماران است.

 • سالن زیبایی پلمب شده ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۲۸

  مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت خبر داد

  پلمپ دو مرکز زیبایی متخلف

  سلامت آنلاین - مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از پلمپ دو مرکز زیبایی متخلف طی هفته گذشته خبر داد.

 • رابطه جنسی رابطه زناشویی تاثیر فیلم های جنسی ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۲۴

  مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت:

  سواد سلامت جنسی مردم پایین است

  سلامت آنلاین- مدیرکل سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت می گوید: سال ها از موضوع سلامت جنسی غفلت شده است و ریشه آن پایین بودن سواد سلامت جنسی مردم است و همه دستگاه ها و سازمان های ذیربط از جمله وزارت بهداشت باید برای آگاهی بخشی مردم در این خصوص فعالیت کنند.