نمایش همه
 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۲:۲۵

  رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  بی‌مسئولیتی بیمه‌ها در پرداخت معوقات؛ داروخانه‌ها فلج شده‌اند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران با انتقاد از بی‌مسئولیتی سازمان‌های بیمه گر در پرداخت معوقات به داروخانه‌ها گفت: متاسفانه هیچ نظمی در پرداخت بدهی بیمه ها وجود ندارد و بیمه ها مدام امروز و فردا می‌کنند. داروخانه‌ها نیز به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌شان به شرکت‌های دارویی به شدت تحت فشار هستند و عملا فلج شده اند.

 • نیکفر ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۲:۱۳

  تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مجلس از تعیین تکلیف «سهم درمان کارگران» نمی‌گذرد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداسازی ۹ بیست و هفتم حق بیمه درمان کارگران گفت: مجلس از تعیین تکلیف «سهم درمان کارگران» تحت پوشش تامین اجتماعی نمی‌گذرد و ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

 • چشم آسیب دیده ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۳۸

  گلوله‌ای در حدقه چشم یک مرد امریکایی جا خوش کرده بود!

  سلامت آنلاین- پزشکان با سی‌تی‌اسکن از جمجمه مردی آمریکایی متوجه وجود یک گلوله‌ کالیبر ۲۲ در حدقه چشم او شدند که مدتها پیش در حادثه‌ای به درون چشمش راه یافته بود!

 • درس خواندن مطالعه تحقیق دانش آموز امتحان دانشجو ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۲۲

  توصیه محققان به دانش‌آموزان و دانشجویان

  برای به حافظه سپردن بهتر متون، آنها را با صدای بلندتر بخوانید

  سلامت آنلاین- محققان می‌گویند اگر فرزندتان قادر نیست درسهایش را در مدرسه به خاطر بسپرد از او بخواهید متن درسش را با صدای کمی بلندتر برای خودش زمزمه کند چراکه بیان متون با صدای بلند به ثبت بهتر کلمات در حافظهٔ بلندمدت کمک می‌کند.

 • بیماری روانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۱:۴۳

  سادیست‌ها بیشتر به دنبال انتقامند

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای تازه مشخص کرده کسانی که از آسیب‌زدن به دیگران لذت می‌برند و دوست دارند دردکشیدن دیگران را ببینند بیشتر به دنبال انتقام گرفتن از اشخاصی‌اند که باعث خطایشان شده یا به آنها خیانت کرده‌اند.

 • تولد نوزاد زایشگاه زایمان گریه کودک بچه ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۳

  تولد نوزادی با رحم پیوندی در آمریکا

  سلامت آنلاین- زنی که با انجام عمل جراحی، یک رحم پیوندی دریافت کرده بود، توانست صاحب نوزاد شده و با موفقیت زایمان کند. این تحول در دنیای پزشکی کم سابقه توصیف شده است.

 • ویلچر معلولان ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۲

  رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان انتقاد کرد:

  ​۵ سال انتظار برای رسیدگی به لایحه حمایت از معلولان

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان ضمن انتقاد از پنج سال انتظار برای رسیدگی به لایحه حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی، از کاهش کمیت خدمات به معلولان از سوی بهزیستی نیز انتقاد کرد و گفت: برخلاف اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته، مستمری‌ تمام معلولان به سه برابر افزایش نیافته است.

 • بیماری زن هندی ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۰:۵۷

  خارج کردن جنین ۴ ماهه از رحم زن هندی پس از ۱۵ سال+ تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان طی یک عمل جراحی دو ساعته موفق به خارج کردن یک جنین ۴ ماهه به شکل توده ای متراکم و بسیار سخت از شکم یک زن هندی شدند که از ۱۵ سال پیش در رحمش جا خوش کرده بود

 • پای نوزاد نارس تولد پیش از موعد کودک تحت مراقبت ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۰:۴۶

  سهل‌انگاری: بیمارستانی برای نوزاد زنده جواز دفن صادر کرد!

  سلامت آنلاین- در نمونه‌ای از بی‌توجهی و سهل‌انگاری پزشکی، دست‌اندرکاران بیمارستانی خصوصی یکی از دوقلوهای تازه‌متولدشده را در کیسه پلی‌اتیلن مخصوص اجساد گذاشتند و به عنوان جسد نوزاد به والدینش تحویل دادند اما پیش از دفن معلوم شد این کودک زنده است!

 • عمل جراحی پای سیندرلا ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۰:۰۴

  یک فوق تخصص جراحی پلاستیک در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  عوارض دائمی انجام عمل زیبایی «سیندرلا»

  سلامت آنلاین- این روزها عمل جراحی عجیب و غریبی به نام «سیندرلا» در فضای مجازی تبلیغ می‌شود که در آن خانم‌ها پس از کوتاه کردن اندازه دو انگشت از انگشتان کناری شصت پا، تلاش می کنند تا راحت تر از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنند، این در حالی است که به گفته یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، انگشتان پا هیچ نیازی به جراحی زیبایی ندارند و این عمل می تواند عوارض دائمی جدی ایجاد کند.

 • زنان ایدز ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۳

  رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ۶۰ درصد مبتلایان به ایدز از بیماری خود بی‌خبرند

  سلامت آنلاین- بیماری ایدز، حاصل تکثیر ویروسی به نام HIV در بدن میزبان است. این بیماری باعث تخریب سیستم ایمنی بدن می‌شود که خود زمینه‌ساز بروز عفونت‌هایی است که بدن یک فرد سالم عموماً قادر به مبارزه با آنهاست، اما در نهایت پیشرفت همین عفونت‌ها منجر به مرگ بیمار می‌ شود. نکته قابل تامل اینجاست که به گفته رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت،  ۶۰ درصد مبتلایان به ایدز در ایران از بیماری خود بی‌خبرند.

 • ورم پای دختر پاکستانی ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۳

  نیش حشره، دختر ۷ ساله را خانه نشین کرد+ تصاویر

  ​سلامت آنلاین- نیش نوعی حشره باعث بستری شدن دختر ۷ ساله پاکستانی شد. پای این دختربچه که در اثر گزیدگی این حشره به سه برابر اندازه معمول رسیده، این دختر را خانه نشین کرده وسبب ترک تحصیل او شد.

 • دختر روسی ناهنجناری قفسه سینه قلب ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۲:۲۷

  قلب این دختر از قفسهٔ سینه‌اش بیرون می‌آید! +فیلم

  سلامت آنلاین- بروز وضعیت نادری در یک دختر روسی باعث شده قلب او هنگام تپش از میان قفسه سینه‌اش بیرون بزند. ویدئویی که از این وضعیت همراه با خنده‌های او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بسیار مورد توجه قرار گرفته، بارها نیز بازنشر شده است.

 • لنز چشمی ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۸

  هشدار درباره خطرات استفاده از لنزهای اجاره‌ای

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن چشم پزشکی ایران نسبت به عوارض استفاده از لنزهای تماسی اجاره ای در آرایشگاه ها هشدار داد.

 • آرایشگر چینی اصلاح درون چشم ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۴:۴۹

  آرایشگر چینی، توی چشم مردم را هم اصلاح می‌کند! +مجموعه عکس

  سلامت آنلاین- یک آرایشگر کنارخیابانی به نام «ژیانگ گائو»، اطراف و محیط درونی پلک چشم مشتریانش را نیز آرایش می‌کند! او می‌گوید این کار نوعی روش سنتی به نام «نظافت درونچشمی» است و مشتریانش هم باور دارند که آثار تسکین‌بخشی برای آنها دارد.

 • سپسیس ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۶

  خوشامدگویی سگ خانگی، مرد ۴۸ ساله را به کما برد +تصاویر

  سلامت آنلاین- پنجه‌های سگ خانگی که برای خوشامدگویی به استقبال پدر خانواده رفته بود، باعث پخش شدید عفونت در بدن و سیستم گردش خون (سپسیس) او شد و با به کما رفتن این مرد، پزشکان گفته‌اند که مجبورند برای حفظ جانش، پاهایش را قطع کنند.

 • عمل جراحی خارج کردن لیوان فلزی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۲۵

  پیروی از عقاید خرافی نزدیک بود به قیمت مرگ تمام شود

  پزشکان لیوانی فلزی را از مقعد مرد هندی خارج کردند! +تصاویر

  سلامت آنلاین- جراحان در هند از دستگاه گوارش مردی ۶۰ ساله لیوانی فلزی را خارج کردند که گفته بود بر اساس تجویز طبیبان محلی به منظور درمان دل درد خود این لیوان را تنقیه کرده بود! او گفت: اکنون بزرگترین درس زندگی‌اش را گرفته است.

 • زنان ایدز ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۰

  اعلام آخرین آمار مبتلایان به ایدز در ایران

  سلامت آنلاین- رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، گفت: آخرین آمار ثبت شده از مبتلایان به ایدز در کشور، ۳۶ هزار و ۳۹ نفر تا پایان خرداد ۹۶ است.

 • غلامرضا اصغری ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۳۲

  رئیس سازمان غذا و دارو:

  قانون جدید استاندارد، وظایف وزارت بهداشت را نقض نمی‌کند

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه قانون جامع ملی استاندارد ناقض وظایف وزارت بهداشت نیست، در عین حال ابراز امیدواری کرد که این قانون در هیات وزیران اصلاح شود و نظارت بر همه کالاهای سلامت محور به طور اختصاصی بر عهده وزارت بهداشت قرار گیرد.

 • حیدرعلی عابدی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۰۹:۵۰

  تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، راهی جز جدا کردن سهم درمان کارگران ندارد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداسازی ۹ بیست و هفتم حق بیمه درمان کارگران تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی هیچ راهی جز جدا کردن سهم درمان کارگران ندارد و باید ملتزم به قانون باشد.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۳:۰۸

  مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو انتقاد کرد:

  تداخل مسئولیت‌ها در حوزه نظارت بر تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص واگذاری نظارت‌ها در حوزه تجهیزات پزشکی به سازمان استاندارد، توضیحاتی را ارائه کرد و همچنین از تداخل مسئولیت‌ها در حوزه نظارت بر تجهیزات پزشکی انتقاد کرد.

 • بیماری نادر دو خواهر ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۰

  دو خواهری که هرگز نمی‌توانند گریه کنند+ تصاویر

  سلامت آنلاین- دو خواهر از نوعی بیماری نادر رنج می برند که فراگیری آن یک نفر در هر یک میلیون نفر در سرتاسر جهان است و به واسطه آن نمی توانند گریه کنند و درد، گرما و سرما را احساس نمی کنند.

 • آزمایشگاه تحقیقات ژنتیک ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۰۰

  کشف درمان احتمالی سرطان تا سال ۲۰۱۸

  سلامت آنلاین- سالهاست که دانشمندان برای کشف درمان سرطان به عنوان یکی از مرگبارترین بیماریهای جهان به شکل خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند اما اکنون گفته می‌شود که این بیماری به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ قابل درمان خواهد شد.

 • عظیم آزادی کوییک بهورز نمونه ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۰:۱۲

  از سوی معاون بهداشت وزیر بهداشت صورت گرفت

  قدردانی از بهورز فداکار مناطق زلزله زده

  سلامت آنلاین-معاون بهداشت از «عظیم آزادی کوییک» بهورز نمونۀ منطقه سرپل ذهاب از مناطق زلزله زده غرب که به همراهی همسر بهورزش با اقدامات و مداخلات بهنگام، موجب نجات بسیاری از زلزله زدگان شدند، تجلیل کرد.

 • پخت نان خانگی نانوایی سنتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۹:۵۳

  رئیس انجمن تغذیه ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  مهم‌ترین تخلفاتی که در نانوایی‌ها رایج شده است

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: روش‌های غلط پخت نان، برشته کردن نان‌ها و افزودن طعم‌دهنده‌ها به آردی که مواد مغذی آن گرفته شده، تخلفات رایج در بسیاری از نانوایی‌هاست که سلامت مردم را تهدید می‌کند.

 • میخ و سکه ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۸:۲۹

  از معده مرد هندی، ۷ کیلوگرم سکه و میخ درآمد! +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان تصور می‌کردند «مقصود خان» که به دلیل دل‌دردهای شدید به بیمارستان مراجعه کرده بود، دچار مسمومیت غذایی شده است اما پس از آندوسکوپی معده وی متوجه شدند حدود ۱/۵ کیلوگرم میخ و شمار زیادی سکه، تیغ، شیشه، سنگ و حتی یک تکه آهن زنگزده ۱۵ سانتی‌متری در معده این مرد ۳۵ ساله هندی جا خوش کرده!

 • زن اسب سوار ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۰۸:۱۶

  جراحی تخمدان باعث بازگشت محتویات روده به حلق زن بریتانیایی شد! +تصاویر

  سلامت آنلاین- زنی که به دلیل ایجاد کیست تخمدان تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، به دنبال آسیب دیدن روده‌اش، دچار مشکل بدتری شد: محتویات روده او مدام وارد حلق و به شکل استفراغ از دهانش خارج می‌شود!

 • پوکی استخوان ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۷

  سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفتگو با سلامت آنلاین:

  «تری پاراتاید» در درمان پوکی استخوان، اثربخشی مطلوب ندارد

  سلامت آنلاین- چند روزی است در کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی خبری بازنشر و دست به دست می شود که داروی بیماران مبتلا به پوکی استخوان از فهرست بیمه حذف شده است، حال آنکه ماجرا چیز دیگری است. به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو این دارو کم اثر و گران است و سازمان غذا و دارو هزینه-اثربخشی آن را تایید نمی کند.

 • بیماری نادر پسر بچه استرالیایی ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۰۹:۵۸

  بیماری نادر کودک استرالیایی؛ او فقط ۳ سال زنده می‌ماند+ تصاویر

  سلامت آنلاین- یک کودک یک ساله استرالیایی به نوعی بیماری نادرمبتلا شده که در این کشور او تنها فردی است که تاکنون به آن دچار شده است.

 • تامین اجتماعی ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۰۹:۵۵

  بی‌مهری تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان سلامت+عکس

  سلامت آنلاین- در حالی که دارندگان دفترچه تامین اجتماعی می توانند با کمترین هزینه از خدمات درمانی در بخش دولتی استفاده کنند، اما این روزها بیمارستان ولی عصر قائم شهر وابسته به سازمان تامین اجتماعی از پذیرش دفترچه بیمه سلامت برای ارائه خدمات درمانی به بیماران خودداری می کند.