نمایش همه
 • دستگاه تصفیه هوا و تولید هیدروژن ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۰۶

  دستگاهی که از هوای آلوده، انرژی تولید می‌کند

  سلامت آنلاین- گروهی از موفق به ساخت دستگاه جدیدی شده‌اند که می‌تواند با تصفیه و پالایش هوای آلوده، همزمان انرژی تولید کند. تنها نیاز این دستگاه قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

 • بیمارستان تخصصی دارالشفاء میرجاوه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۶

  مردم تغییر در حوزه سلامت را لمس کرده اند

  سلامت آنلاین- یکی از پرسنل کادر درمان شاغل در سیستان و بلوچستان با انتشار یادداشتی از خدمات دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت در این استان محروم قدردانی کرد.

 • دستگاه پخش امواج پارازیت ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۹

  اثر مضر امواج پارازیت بر سلامت انسان

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل «کمیته اخلاق در پژوهش» در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: آمارهایی داریم که نشان می‌دهد امواج پارازیت برای سلامت انسان مضر است و از دید من انتشار این امواج الکترومغناطیس باید تعطیل شود.

 • داروخانه نسخه ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۰:۰۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد :

  کاهش هزینه ۸ میلیونی بیماران سرطانی به ۱۵۰ هزار تومان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به نایاب شدن برخی داروها در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: در آن سال، ۱۵۳ قلم داروی حیاتی از جمله داروهای بیماران سرطانی، ام اس، کولیت زخمی و هپاتیت C نایاب شد که مشکلات فراوانی را برای بیماران ایجاد کرد.

 • سید ابراهیم رئیسی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۵۶

  اعتراض به عددسازی‌ دروغین در ستاد انتخاباتی رئیسی؛ اگر به سلامت مردم کمک نمی کنید، آسیب هم نرسانید

  سلامت آنلاین- وزارت بهداشت در واکش به اصرار بر ارائه اطلاعات نادرست ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی اعلام کرد: تکرار مکرر بعضی مطالب غیر کارشناسی در مخالفت با سلامت مردم از طرف بعضی افراد که این بار از ستاد یکی از کاندیداها به گوش می رسد، خللی در خدمت رسانی بهداشتی و درمانی به مردم ایجاد نخواهد کرد و پیام خدمت گزاران مردم در حوزه بهداشت و درمان به این افراد این است: اگر به سلامت مردم کمک نمی کنید، حداقل آسیب نرسانید.

 • حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۳

  واقعا روحانی برای مردم چه کرد؟+ ویدئو

  سلامت آنلاین- این روزها، خیلی ها می پرسند "روحانی چه کرده است؟" در این باره سخن فراوان گفته شده است، از جمله کاهش سرعت رشد قیمت ها ، کنترل قیمت مسکن، خروج ایران از انزوا، بازگرداندن پول های بلوکه شدن ایران در خارج، آغاز ورود پرشمار توریست ها به کشور، افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و ... .

 • میوه هندوانه ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۳

  ترفندهای انتخاب یک هندوانه رسیده و شیرین

  سلامت آنلاین- فصل هندوانه های شیرین و آبدار رسیده و هم اکنون که در بازار این میوه جالیزی به عنوان نوبرانه به فروش می رسد، انتخاب یک هندوانه شیرین کار بسیار دشواری است و نیاز به تجربه و آگاهی دارد. اما بهترین راه تشخیص هندوانه رسیده چیست؟

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  پس از طرح تحول سلامت در زابل چه اتفاقی افتاده است؟

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با تشریح ارائه خدمات پزشکی در این شهر پس از طرح تحول سلامت تصریح کرد: توقف طرح تحول سلامت و در پی آن افزایش هزینه های درمانی، نارضایتی مردم محروم را در پی خواهد داشت.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۴۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  هر دولتی بیاید، باید طرح تحول سلامت را ادامه دهد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در دولت‌های قبلی یکی از سازمان‌های مورد انتقاد قرار گرفته توسط مردم، وزارت بهداشت بود، که خوشبختانه این وزارتخانه توانست با اجرای طرح تحول سلامت رضایت مردم را به خود جلب کند و من فکر می کنم هر دولتی بیاید این طرح توقف ناپذیر است.

 • کودک بیمار سرطانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۲۹

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  چتر طرح تحول سلامت بر سر بیماران مبتلا به سرطان

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: حمایت‌های وزارت بهداشت با اجرای طرح تحول سلامت و رسیدگی به وضعیت بیماران، به ویژه بیماران مبتلا به سرطان و تامین نیازهای درمانی آنها در دولت یازدهم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

 • غذا خوردن دور همی ۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۰

  دور هم غذا بخورید

  سلامت آنلاین- طبق نتایج یک تحقیق، غذاخوردن به طور منظم همراه با خانواده به پیوند خانوادگی و ایجاد روابط خوب بین اعضای خانواده کمک می کند.

 • خیرین سلامت خیران سمن مشارکت های مردمی ۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۱۲:۲۷

  معاون مجمع خیرین سلامت کشور خبر داد:

  اهدای دیه ۴۰۰ میلیونی برای ساخت اتاق عمل بیمارستان

  سلامت آنلاین- معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از اهدای دیه ۴۰۰ میلیون تومانی سه فوتی ناشی از حادثه رانندگی در منطقه قروه کردستان به حوزه بهداشت و درمان خبر داد.

 • جراحان اتاق عمل جراحی ۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۲۳

  رئیس جامعه جراحان ایران:

  در هیچ بخشی مانند درمان به خودکفایی نرسیده ایم

  سلامت آنلاین- رئیس جامعه جراحان گفت: امروزه شرایط درمانی در مملکت به گونه ای است که شاید جز در دو، سه مورد، بسیاری از اعمال جراحی و حتی مشکل ترین پیوند اعضا بدن توسط جراحان متخصص و متبحر و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در داخل کشور انجام می شود و به جرات می توان گفت که هیچ بخشی از کشور به اندازه پزشکی و درمان به خودکفایی نرسیده است.

 • مادران باردار بیماری زنان ۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۰۳

  یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  کاهش چشمگیر مرگ و میر مادران پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان به بهبود وضعیت سلامت مادران بعد از اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: شمار مرگ و میر زنان در سال‌های اخیر کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

 • انواع دارو قرص کپسول ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۱۰

  واکنش سازمان غذا و دارو به ادعای فیلم مستند یکی از نامزدها

  «مستند» دروغ نمی گوید ؛ مردم بحران دارویی سال ۹۱ را فراموش نکرده‌اند

  سلامت آنلاین- یک مقام آگاه در سازمان غذا و دارو در واکنش به مستند تبلیغاتی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: سازندگان این فیلم حتما بحران دارویی سال های ۹۰ و ۹۱ را فراموش کرده اند، اما قطعا مردم نجیب ایران آن دوران را از یاد نخواهد برد .

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۴

  ابراز تاسف از بی توجهی نامزدهای ریاست جمهوری به حوزه بهداشت و درمان

  وزیر بهداشت: شفاف بگویید برای سلامت و رفاه مردم چه برنامه‌ای دارید

  سبامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن ابراز تاسف از مغفول ماندن مبحث "سلامت" در مناظره اجتماعی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، از کاندیداها خواست که موضع خود را نسبت به مقوله سلامت به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اجتماعی مردم، به صورت شفاف بیان کنند.

 • عمل جراحی ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۱۳

  رئیس انجمن ارولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین مقایسه کرد

  هزینه برخی عمل های «ارولوژی» پیش و پس از طرح تحول سلامت + جدول

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن ارولوژی ایران تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت تاثیر بسزایی در تعدیل هزینه های بیماران داشت و با پوشش دهی مناسب، هزینه شایع ترین اعمال جراحی در حوزه ارولوژی را به شکل چشمگیری کاهش داد.

 • ایدز روبان ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۱۲

  باشگاه‌های پیشگیری از ایدز راه‌اندازی شد + جزییات

  سلامت آنلاین- رییس اداره ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت از گسترش آموزش‌های پیشگیری از ایدز به جوانان و نوجوانان در قالب باشگاه‌های سلامت و مشاوره خبر داد.

 • پروانه معصومی ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۴۰

  بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با سلامت آنلاین:

  پروانه معصومی: اوضاع بهداشت و درمان کشور خیلی فرق کرده است

  سلامت آنلاین- یک بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون پیشرفت کشور در حوزه سلامت را در سه سال اخیر چشمگیر دانست و اظهار داشت: از آن‌جا که من در تهران زندگی نمی‌کنم و در روستایی در صومعه‌سرا ساکن هستم می‌توانم بگویم که اوضاع بهداشت و درمان در این سه سال گذشته خیلی فرق کرده و رسیدگی به بیماران در مراکز درمانی خیلی بهتر شده است.

 • مناطق محروم دفترچه بیمه ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۳۸

  عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  بیمه همگانی؛ رویایی که در دولت یازدهم محقق شد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن درباره مهم‌ترین اتفاقات بعد از اجرای طرح تحول سلامت، گفت: اجرای این طرح در زمینه هزینه و بیمه، تا کنون کمک شایانی به مردم به خصوص در حاشیه شهرها و روستاها کرده است.

 • دروغ ریا فریب غیراخلاقی ذره بین تحقیق خائن ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۴۴

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  راه نقد از تخریب و دروغ نمی گذرد؛ مرگ عارف لرستانی قصور پزشکی نبود

  سلامت آنلاین- در حالی که یکی از رسانه های مخالف دولت، چندی قبل در گزارشی مفصل به تحلیل علت مرگ زنده یاد «عارف لرستانی» پرداخته و در آن گزارش، یک تنه به قاضی رفته و از قصور پزشکی سخن گفته و در اقدامی محیرالعقول مرگ زنده یاد عارف لرستانی را به طرح تحول سلامت گره زده بود، اما دیروز سخنگوی قوه قضاییه رسما اعلام کرد هیچ قصوری در مرگ این هنرمند رخ نداده است.

 • اتاق زایمان خصوصی ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۲

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  تکریم مادران باردار با افزایش ۷۵ برابری اتاق های زایمان خصوصی

  سلامت آنلاین- با امید واهی دادن، شعارهای دهان پرکن و حرف های عوام فریبانه، نمی شود حوزه سلامت را به سرمنزل مقصود رساند. در حالی که در دو دولت قبلی، شعار تکریم و سلامت مادران باردار سر داده می شد، اما در کل کشور فقط ۲۴ اتاق زایمان اختصاصی وجود داشت. با روی کار آمدن دولت یازدهم، شعارها جای خودش را به عمل داد و در اقدامی بی سابقه، تعداد اتاق های زایمان اختصاصی از ۲۴ اتاق در سال ۹۲ به هزار و ۳۰۰ اتاق زایمان اختصاصی رسید.

 • چشم آب مروارید ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۴

  یک متخصص فلوشیپ قرنیه در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  جراحی آب مروارید فقط با ۱۱۰ هزار تومان پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- یک متخصص فلوشیپ قرنیه عنوان کرد: اجرای طرح تحول سلامت یکی از شایع‌ترین عمل‌های جراحی چشم که آب مروارید است را با تحولی مثبت و اساسی روبرو کرد.

 • سلول هوشمند ۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۰:۰۷

  استفاده از سلول‌های هوشمند، راهی نو برای درمان آرتروز

  سلامت آنلاین- با ترکیب دو فرآیند بازنویسی سلولی، محققان غضروفی ساخته‌اند که با التهاب و ورم مفاصل مقابله می‌کند. دانشمندان امیدوارند پیشرفت در این زمینه، نهایتاً به جایی برسد که با تزریق موضعی و یا تهیه واکسن، راه مبارزه با ورم مفاصل (آرتریت) هموار شود.

 • تولید سر و بافت مصنوعی مغز با چاپ سه بعدی ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۱:۳۵

  ساخت «سر»ی با مغز و جمجمه کامل از طریق چاپ سه‌بعدی

  سلامت آنلاین- دانشمندان به منظور آموزش و تمرین بهتر عمل‌های جراحی مرتبط با مغز و اعصاب سر، مغز و جمجمه‌ای با تمام بافت‌ها و اعصاب آن ساخته‌اند که محدودیت‌های کنونی جراحان و متخصصان را کنار می‌زند.

 • پزشک فیلیپینی ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۵

  درگذشت پزشک فیلیپینی سال‌های جنگ تحمیلی

  سلامت آنلاین- دکتر اورارا باتارا، پزشک نمونه و بانوی ایثارگر فیلیپینی، از معدود پزشکان نمونه سالهای جنگ تحمیلی در دزفول و در بیمارستان دکتر گنجویان دار فانی را وداع گفت.

 • استنت قلب ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۰۹:۳۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستاورد طرح تحول برای بیماران قلبی؛ دست سودجویان از بازار «استنت های قلبی»کوتاه شد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که قبل از طرح تحول سلامت، بیماران قلبی به دشواری «استنت قلبی» تهیه می کردند، خاطر نشان کرد: در مواردی برخی از کادر درمان در خارج از بیمارستان استنت های قلبی را به قیمت گزافی به بیماران می فروختند، اما خوشبختانه اجرای طرح تحول بساط سودجویان را برچید.

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۴:۱۲

  اظهارات صریح یک نماینده مجلس:

  قبل از طرح تحول سلامت، برخی بیمارستان ها جسد را گروگان می گرفتند!

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قبل از طرح تحول سلامت، گاهی شنیده می شد که برخی بیمارستان ها، جسد را نگه می داشتند تا خانواده ها هزینه های فرد متوفی را بپردازند که این موضوع موجب نارضایتی مردم شده بود، اما بعد از اجرای طرح تحول سلامت، اینگونه مشکلات حل شد.

 • ماما مامایی زایمان تولد نوزاد سزارین ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۰:۳۱

  یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، زایمان طبیعی را احیا کرد

  سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی با بیان اینکه طرح تحول سلامت، زایمان طبیعی را احیا کرد، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت و افزایش آمار زایمان طبیعی، آسیب‌های ناشی از سزارین برای مادران و نوزادان ایرانی نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد.

 • دلپیچه سرطان روده ۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۵:۲۵

  ۵ غذای شدیداً نامناسب برای دستگاه گوارش و روده‌ها

  سلامت آنلاین- دستگاه گوارش در بدن ما انسان‌ها حدود ۹ متر طول دارد. این ساختار پیچیده برای بقای ما ضروری است و بروز مشکلی در آن می‌تواند عملکرد بهداشتی و سلامتی را مختل کند. به همین دلیل کارشناسان می‌گویند از مصرف پنج نوع ماده خوراکی برای در امان ماندن از اختلالاتشان باید بشدت پرهیز شود.